Pár év és elkezdhetik nagy mennyiségben cserélni a régieket, új gyárak nélkül hamar leáll ez a növekedés.idézem magam: A gyártókapacitás még mindig csak felfutóban van.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Pár év és elkezdhetik nagy mennyiségben cserélni a régieket, új gyárak nélkül hamar leáll ez a növekedés.idézem magam: A gyártókapacitás még mindig csak felfutóban van.
Ha nem nagyon kis tárgyakról van szó, pl valami fröccsentett bizbasz ahol számít a gyártósor ki-be kapcsolása és átállítása, hanem nagy értékű termékekről, ott a darabra leosztott fejlesztési költségen kívül nem sok különbség van egy 100-as 1000-es 10000-es sorozat között, hogy mibe kerűl az egyes darabok előállítása. Az amortizáció kérdéses, hogy mennyire jön képbe, mert egy 100-as sorozathoz nem akkora gyártósort üzemelsz be, mint egy 1000-eshez, így az összamortizáció is nő, de több fele oszlik. Ami még a végfelhasználói áron változtathat az a tulajdonos (önkéntes?) profitmarzscsökkentése, pl 100-nál kell neki 10% profit de 1000-nél 5% is elég.
Pár év és elkezdhetik nagy mennyiségben cserélni a régieket, új gyárak nélkül hamar leáll ez a növekedés.
És amikor gyártásban dolgoztál ott millió eurós termékeket állítottatok elő? Kis értékűeknél sokat számít, hogy mekkora a széria, nagy értékűeknél már leírtam fennebb, hogy mi van.Hát amikor én gyártásban dolgoztam mindig igaz volt a minnél többet rendelnek annál kevesebb lesz az előállítási költség és ennek csak egy része az, hogy a fejlesztési költség többfel oszlik. Ennél sokkal fontosabb volt a kereslet és az láthatóan van. Profitnál pedig én mindig azt láttam, hogy nagy megelégedés soha sincs. Minnél tobb annál jobb.
És amikor gyártásban dolgoztál ott millió eurós termékeket állítottatok elő? Kis értékűeknél sokat számít, hogy mekkora a széria, nagy értékűeknél már leírtam fennebb, hogy mi van.
Őszintén mi köze a keresletnek ahoz, hogy neked mekkora a gyártási költséged?
Olvasd végig a korábbi nyomorult írásaidat: "nem éri meg, csak trendi, oltárit buknak rajta majd mint a dotcommal, ezek nem tudnak számolni stb." Na, de ha valaki visszaolvas akkor remélhetőleg annak világos lesz.Fade
"Amúgy pl vízerőmüvekkel, foszilis erőmüvekkel is jól kombinálható a szél."
Gondolom te is tudod, hogy ezek a szél nélkül is rohadt jól termelnek, sőt sokkal jobban, mintha a szél miatt állandóan szabályozni kellene őket
Én nem azt mondom, hogy nincsenek azok a tengerpartok ahol megéri szélerőművet építeni. És nem azt mondom, hogy nincsenek egyenlítői sivatagok ahova megéri naperőművet építeni.
De azt azért lássuk már be, hogy a fizika és a közgazdaságtan racionalitása alapján ezek az erőművek az esetek több , mint 90%-ában nem érik meg, nem valós alternatívák sehogy sem.
Tudod azért akarnak felmenniSehol nem írtam, hogy velük, nélkülik nem müködnének jól ezen erőművek. Azt írtam, hogy jól lehet velük balancolni. Ebbe még molni se kötött bele pedig ő aztán mint a beton.
Hogy mennyire racionális, nem arról nem vitatkoznék és fölös is. A döntést láthatóan meghozta Kína, US, India.... vagy a szelesebb Europai országok. 250 GW 2020ban Kínában.
??? Ezek szerint mindenki szembe jön az autópályán. ..a jövőre terveznek, a saját iparág (gyártás, szerelés, építés) létrehozására.Fade
"Amúgy pl vízerőmüvekkel, foszilis erőmüvekkel is jól kombinálható a szél."
Gondolom te is tudod, hogy ezek a szél nélkül is rohadt jól termelnek, sőt sokkal jobban, mintha a szél miatt állandóan szabályozni kellene őket
Én nem azt mondom, hogy nincsenek azok a tengerpartok ahol megéri szélerőművet építeni. És nem azt mondom, hogy nincsenek egyenlítői sivatagok ahova megéri naperőművet építeni.
De azt azért lássuk már be, hogy a fizika és a közgazdaságtan racionalitása alapján ezek az erőművek az esetek több , mint 90%-ában nem érik meg, nem valós alternatívák sehogy sem.
Hogyan lehet felfutóban, amikor a német csőddel kiesett egy teljes cég?idézem magam: A gyártókapacitás még mindig csak felfutóban van.
magyarázat: felfutóba lévő gyártókapacitás azt jelenti, hogy egyre nagyobb a gyártókapacitás azaz egyre többet tudnak gyártani.
Kínai áramtermelés 73%-a szénerőművekből származik, aminek jelentős részét teherautókkal látják el tüzelőanyaggal ami rendszeresen túlterheli a helyi infrastruktúrát.
Náluk bármilyen megoldás amivel csökkenthetik a szénfelhasználást jó megoldás (ha jól emlékszem 5 atomerőmű van építés alatt).
Mondjuk sokkal gazdaságosabb lenne, ha az általuk termelt hőt is villanyárammá alakítanád.Ha lenne valamilyen mérhető energetikai hatékonysága, és a rabokkal csak ezt csináltatnám. Nem években mérném a büntetést, hanem megtermelendő kWh-ban.
Franciáknak bő 200 évig tömény szívás volt, hogy nincs rendes belföldi szénbányászat - viszont így könnyű most a sok atommal megfelelni a CO2 kívánalmaknakNa, ilyen egy valóban tiszta energiatermelésse bíró ország, Fr.
http://www.gridwatch.templar.co.uk/france/
A poszt pillanatában 80% nuki, 13,3% hydro,wind 1% alatt, solar 7%, meg van némi export/import.
http://www.gridwatch.templar.co.uk/
UK, Fr. közelében sincsenek.
Csak ennek fényében a kérdés az, hogy mire erőlködik sok ország, amikor a jelek szerint nukival, vízerőművel és MINIMÁLIS szél/nappal megoldható a min. emisszió úgy, hogy a fejlett nyugati országokban a Fr. áram messze a legolcsóbb...
Lehet, hogy félreértettem valamit, de akkor a fluorine az nem korrozív?
Ez hol van? Egyébként nem vagyok vegyész, erre nem tudok válaszolni, de emlékeim szerint hosszútávon a korrózió probléma.Lehet, hogy félreértettem valamit, de akkor a fluorine az nem korrozív?
Mocskosul korrózív... Oda már jócskán nikkel-ötvözet kell
Mi gátolja meg a rendszer leürítését, amikor folyékony halmazállapotban van? Az alapvető biztonsági mechanizmusa is ezen alapulhatna az eddigi elképzelések szerint, hogy vésztartályt egy jégdugó tartaná zárva, ha elmegy az áram és nem tarható fent a hűtőtt állapot , akkor oda gravitációsan ürül az anyag.Az is remlik - ha jol emlekszem - , hogy akkor, ha leallaskor a so halmazallapotot valt, akkor kuka a cuccok egy resze.