Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Gondoltam hogy írok rá valamit, de minek? Hívőkkel vitatkozni? Inkább csinálok tartalmat a militaviára.
Az ilyen balfaszokat meg simán elküldöm a kurvanyjukba. Mert van az a szint, amit nem ereszkedünk le már megcáfolni.
Mert ez az.
pontosan. Egy normális, összeszedett cikk lenne kb. 15-20 óra, vagyis 1 hét. Kifizeti ezt valaki? Az idő véges, nem egyetemi tanár vagyok, akik valami NGO támogat. Mondjuk másik oldalról meg ez is egy probléma, mert így terjednek a hülyeségek és lesznek a "tények", majd ezeknek a további félreértelmezéséből az "elhallgatott tények" és így tovább.

És így keletkezik az áltudomány, mivel ez "biztos igaz", mert egy "doktorúr" írta. Kíváncsi leszek, hogy a jövőben ez a cikk hányszor lesz hivatkozási alap a vellanyautósoknál..
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Gondoltam hogy írok rá valamit, de minek? Hívőkkel vitatkozni?
Epp ez az.
Idopocsekolas.
Amugy ez nem tech hanem politikai kerdes lett mostmar.
a politika meg a modern ember egyhaza. Hitten alapul, a vezetok meg az uj messiasok,akik amit mondanak,akor azt vakon kell elfogadni es harcolni erte meg ha belepusztulunk is.
Aki meg a vallas alapon hisz valamibe, annak aztan hiaba mondasz akarmit, mert nem a tudas hanem a hitt vezeti, es magara veszi es erzelmi alapon valaszol.
Egyre tobbszor lattom az embereken hogy egybol indul a kurvaanyazas, mert tenyekkel nem tud vitatkozni, tudas hianyaban csak a cirkuszolas marad.
.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
Komolyan mondom ez a napi.hu + hvg páros energetika témában a legalja....


Az Ocean Grazer koncepciója szerint az energiát úgy lehetne tárolni, hogy azzal a tengerfenék alatt lévő tározókból vizet pumpálnak hatalmas, a fenéken elhelyezkedő rugalmas csövekbe - derül ki a BBC híréből, amelyet a Hvg.hu szemlézett.

Mivel a tengerfenéken nagy a külső nyomás, elég csak kinyitni a csövek szelepeit, és a külső nyomás visszapréseli a vizet a fenék alatti tározókba. Ha a vizet turbinákon áramoltatják keresztül, azok áramot termelnek – lényegében nagyrészt visszatermelik azt az áramot, amit a víz tározókból való kipumpálása felemésztett. Csak épp akkor, amikor az áramra szükség van, nem pedig akkor, amikor épp fúj a szél.
Ez hogy is mondjam ... kis emberek nagy ötletei ... Labor körülmények közt minden bizonnyal működik, de a megfelelő lépték megértéséhez elég hozzágondolni hogy ha erőmű építésére alkalmas vízhozamra szeretnénk egyáltalán tervezni akkor irdatlan mennyiségű vizet kellene tárolni ezekben a csövekben , illetve a túlnyomással felfújt részében, mert üresre a tengervíz tömege sem fogja kipréselni, csak a túlnyomás erejéig, aztán beáll az egyensúly. Ráadásul minden építkezést a tengerfenéken kell elvégezni, sokmillió négyzetméter rugalmas felületnek kell bírnia az elemeket és elégy egy lyuk, ha hiba van ott kell javítani, eleve kudarc az egész. Ha már a gravitációt - mint itt a tenger súlyát - szeretnék kihasználni sokkal jobb eredmény érhető el ha a felszínen a már meglévő vízerőművek mellé telepítenek ilyen "felesleges" energiát felhasználó szivattyútelepeket és a vizet az erőmű alól egyszerűen visszapumpálják az erőmű fölötti tározóba, mert az erőművek legtöbbje a hajózhatóság fenntartása miatt akkor is engedi a vizet ha a villanyra egyébként nincs szükség a rendszerben. Csak a felületes és általános iskolázottságot nélkülöző közönség nyal be ilyen butaságokat, a kitudja honnan pénzelt szervezetek adják a pénzt olyan kutatásokra amiket jó gazdaként soha senki nem tenne meg ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 284
113
Komolyan mondom ez a napi.hu + hvg páros energetika témában a legalja....


Az Ocean Grazer koncepciója szerint az energiát úgy lehetne tárolni, hogy azzal a tengerfenék alatt lévő tározókból vizet pumpálnak hatalmas, a fenéken elhelyezkedő rugalmas csövekbe - derül ki a BBC híréből, amelyet a Hvg.hu szemlézett.

Mivel a tengerfenéken nagy a külső nyomás, elég csak kinyitni a csövek szelepeit, és a külső nyomás visszapréseli a vizet a fenék alatti tározókba. Ha a vizet turbinákon áramoltatják keresztül, azok áramot termelnek – lényegében nagyrészt visszatermelik azt az áramot, amit a víz tározókból való kipumpálása felemésztett. Csak épp akkor, amikor az áramra szükség van, nem pedig akkor, amikor épp fúj a szél.
én ezt most nem értem hogy is gondolják.
attól hogy lent feltöltenek egy tartályt legyen az csó vagy bármi. iszonyat sok energia kell.

vagy úgy gondolják hogy a lenti nyomás és a fenti különbsége mozgatja a vizet?
akkor ha egy szívószálat egy pohár vízbe tennék nem kellene szívnom hanem nyomná ki a vizet... így elég lenne egy csövet letenni.
vagy kisnyomású csövet leengednek nagy mélységbe és az kipréseli? így állandóan mozgatva?
és ebből hogy lessz közlekedő edény?


a többlet energiát nem is értem miért akarják tárolgatni. ha már annyira zöld termeljenek vele ózont és könyveljék el továbbra is veszteségnnek...
ja tudom az úgy nem gazdaságos...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Még ilyet! Atomenergiáról bullshit mentesen a 444-en:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Gondoltam hogy írok rá valamit, de minek? Hívőkkel vitatkozni? Inkább csinálok tartalmat a militaviára.
Az ilyen balfaszokat meg simán elküldöm a kurvanyjukba. Mert van az a szint, amit nem ereszkedünk le már megcáfolni.
Mert ez az.
Az a baj, hogy cáfolatok híján sokan igaznak hiszik. És sajnos Németországban is látjuk, mi történik, amikor az idiotizmus tort ül.
 
M

molnibalage

Guest
Az a baj, hogy cáfolatok híján sokan igaznak hiszik. És sajnos Németországban is látjuk, mi történik, amikor az idiotizmus tort ül.
Amikor műszaki embert is láttam legyinteni a számokra, mondván "nem csinálnák, ha nem lenne értelme".

Az a kb. 2-3 órát is sajnálom, hogy elbasszam rá az életemből.
Meg különben is, hova tenném ki, ahol elolvasná a tömeg?
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
589
5 360
93
Ostoba atomellenes sötétzöld.

Érdemes megnézni a hivatkozott Fukushima-riport készítőit, sok mérnök nincs. Az írásban az engineering szó 6 alkalommal szerepel.
Kíváncsiságból megnéztem az előadását. Csak egy részét sikerült. Hú, felénk erre azt szokták mondani: Anyám borogass.

Csak erős idegzetűeknek javaslom, lehetőleg olyanoknak, akik nem találkozhatnak személyesen őkelmével.

Én is csak odáig bírtam elviselni, ameddig el nem kezdte mondani, hogy a jelenlegi energiatermelésnél nem veszik figyelembe a környezettudatos hulladékkezelést. Valamiért egyből beugrott a leselejtezett szélerőművek lapátjainak a föld alá temetése.

Ott voltam kénytelen abbahagyni az előadás hallgatását, amikor elkezdte mondani, hogy sok ország már környezettudatosan kezeli az energiatermelést valamint ő nem tud atomreaktort vásárolni, viszont vett napelemet és azóta nem kényszerül az áramszolgáltatóra. Nem lakik valaki azon a környéken, hogy leválassza a közüzemi hálózatról? Meglátnánk meddig bírná.

Ő úgy képzeli, hogy az energiarendszer felépítésébe tervezésébe be kell vonni a tájépítészeket, építészmérnököket az olyan nagyszerű tudósokat, mint ő és főleg a szociológusokat. Itt tényleg leállítottam a videót. Olyan 12-ik perc. Mi a francokat gondol, az erőművek épületeit kik tervezik?


Valamiért úgy gondolom, hogy ez az ember egy olyan árucikk, amelyre kereslet van, ezért kitették a polcra. Amúgy normális körülmények között udvart söprögetne, Az oktatás csődje, hogy idáig juthattunk.
 
M

molnibalage

Guest
Kíváncsiságból megnéztem az előadását. Csak egy részét sikerült. Hú, felénk erre azt szokták mondani: Anyám borogass.

Csak erős idegzetűeknek javaslom, lehetőleg olyanoknak, akik nem találkozhatnak személyesen őkelmével.

Én is csak odáig bírtam elviselni, ameddig el nem kezdte mondani, hogy a jelenlegi energiatermelésnél nem veszik figyelembe a környezettudatos hulladékkezelést. Valamiért egyből beugrott a leselejtezett szélerőművek lapátjainak a föld alá temetése.

Ott voltam kénytelen abbahagyni az előadás hallgatását, amikor elkezdte mondani, hogy sok ország már környezettudatosan kezeli az energiatermelést valamint ő nem tud atomreaktort vásárolni, viszont vett napelemet és azóta nem kényszerül az áramszolgáltatóra. Nem lakik valaki azon a környéken, hogy leválassza a közüzemi hálózatról? Meglátnánk meddig bírná.

Ő úgy képzeli, hogy az energiarendszer felépítésébe tervezésébe be kell vonni a tájépítészeket, építészmérnököket az olyan nagyszerű tudósokat, mint ő és főleg a szociológusokat. Itt tényleg leállítottam a videót. Olyan 12-ik perc. Mi a francokat gondol, az erőművek épületeit kik tervezik?


Valamiért úgy gondolom, hogy ez az ember egy olyan árucikk, amelyre kereslet van, ezért kitették a polcra. Amúgy normális körülmények között udvart söprögetne, Az oktatás csődje, hogy idáig juthattunk.
Ez a fasz taníthat? Beszarok
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
pontosan. Egy normális, összeszedett cikk lenne kb. 15-20 óra, vagyis 1 hét. Kifizeti ezt valaki? Az idő véges, nem egyetemi tanár vagyok, akik valami NGO támogat. Mondjuk másik oldalról meg ez is egy probléma, mert így terjednek a hülyeségek és lesznek a "tények", majd ezeknek a további félreértelmezéséből az "elhallgatott tények" és így tovább.

És így keletkezik az áltudomány, mivel ez "biztos igaz", mert egy "doktorúr" írta. Kíváncsi leszek, hogy a jövőben ez a cikk hányszor lesz hivatkozási alap a vellanyautósoknál..
Hát lehet több lesz az, mint 1 hét :D

https://munkacsy.web.elte.hu/
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 191
113
Ez a fasz taníthat? Beszarok
Még egyszer, ő nem mérnök, semmi köze a villamos iparhoz. Ő egy geográfus, aki elméletben ért valamihez. Legalább is ezt hiszi és ezt terjeszti. De ő soha nem volt energetikai szakember. Ez a tipikus olvastam, hát elhiszem típusú önképzés. A vicc, hogy ezzel egyetemi tanár lehet valaki. Tipikus geográfus.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and ghostrider
M

molnibalage

Guest
Pár éve beszélgettem egy műszaki egyetemen tanító gépész- és villamosmérnökkel (régi ismeretség, de oktatási dolgok ritkán jönnek szóba). Panaszkodott, hogy olyanok oktatnak, akik a 80-as évekig le sem tudtak volna érettségizni. Nagyon nem lepődtem meg.
Mármint az ELTE-n ma és más helyen is azok oktatnak felsőoktatásban, amik régen érettségin buktak volna?
Ajvé...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Kíváncsiságból megnéztem az előadását. Csak egy részét sikerült. Hú, felénk erre azt szokták mondani: Anyám borogass.

Csak erős idegzetűeknek javaslom, lehetőleg olyanoknak, akik nem találkozhatnak személyesen őkelmével.

Én is csak odáig bírtam elviselni, ameddig el nem kezdte mondani, hogy a jelenlegi energiatermelésnél nem veszik figyelembe a környezettudatos hulladékkezelést. Valamiért egyből beugrott a leselejtezett szélerőművek lapátjainak a föld alá temetése.

Ott voltam kénytelen abbahagyni az előadás hallgatását, amikor elkezdte mondani, hogy sok ország már környezettudatosan kezeli az energiatermelést valamint ő nem tud atomreaktort vásárolni, viszont vett napelemet és azóta nem kényszerül az áramszolgáltatóra. Nem lakik valaki azon a környéken, hogy leválassza a közüzemi hálózatról? Meglátnánk meddig bírná.

Ő úgy képzeli, hogy az energiarendszer felépítésébe tervezésébe be kell vonni a tájépítészeket, építészmérnököket az olyan nagyszerű tudósokat, mint ő és főleg a szociológusokat. Itt tényleg leállítottam a videót. Olyan 12-ik perc. Mi a francokat gondol, az erőművek épületeit kik tervezik?


Valamiért úgy gondolom, hogy ez az ember egy olyan árucikk, amelyre kereslet van, ezért kitették a polcra. Amúgy normális körülmények között udvart söprögetne, Az oktatás csődje, hogy idáig juthattunk.
Én végighallgattam. A végén hallgatói kérdések között fel is teszik neki ezt a kérdést a szél/nap erőmű hulladékait illetően. Először hadovál össze-vissza de javára legyen mondva végül bevallja, ők úgy gondolják ez a fogyasztói társadalom, úgy ahogy van nem fenntartható. a zöld elképzelések szerint nem az a cél, hogy mindenki lecseréli, a mostani benzin/diesel autóját egy elektromosra, hanem az hogy csökkented a fogyasztásod, így kevesebb energia kell ezzel kevesebb hulladék is termelődik, amivel aztán majd menet közben remélhetőleg kitaláljuk hogyan hasznosítsuk... Aszódi fel is hívja a figyelmet, hogy ezzel ellentétben az EU országok többsége energia igény növekedésére számít, szóval nem igazán van meg az embereknek, hogy az lenne az elvárás, hogy csökkentsék a fogyasztást. Egyébként így már értem, ezt az egész zöld őrületet németországban, ugyanis nem cél a kiszabályozás ezek szerint.. ha süt a nap fogyasztunk ha nem süt a nap akkor meg nem. Csak nem vagyok benne biztos ezt elmagyarázták a német iparnak, na meg az átlagpolgárnak, hogy tegye le az autót és járjon biciklivel vagy lóval, este meg ne világítson.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and enzo
M

molnibalage

Guest
Kíváncsiságból megnéztem az előadását. Csak egy részét sikerült. Hú, felénk erre azt szokták mondani: Anyám borogass.

Csak erős idegzetűeknek javaslom, lehetőleg olyanoknak, akik nem találkozhatnak személyesen őkelmével.

Én is csak odáig bírtam elviselni, ameddig el nem kezdte mondani, hogy a jelenlegi energiatermelésnél nem veszik figyelembe a környezettudatos hulladékkezelést. Valamiért egyből beugrott a leselejtezett szélerőművek lapátjainak a föld alá temetése.

Ott voltam kénytelen abbahagyni az előadás hallgatását, amikor elkezdte mondani, hogy sok ország már környezettudatosan kezeli az energiatermelést valamint ő nem tud atomreaktort vásárolni, viszont vett napelemet és azóta nem kényszerül az áramszolgáltatóra. Nem lakik valaki azon a környéken, hogy leválassza a közüzemi hálózatról? Meglátnánk meddig bírná.

Ő úgy képzeli, hogy az energiarendszer felépítésébe tervezésébe be kell vonni a tájépítészeket, építészmérnököket az olyan nagyszerű tudósokat, mint ő és főleg a szociológusokat. Itt tényleg leállítottam a videót. Olyan 12-ik perc. Mi a francokat gondol, az erőművek épületeit kik tervezik?


Valamiért úgy gondolom, hogy ez az ember egy olyan árucikk, amelyre kereslet van, ezért kitették a polcra. Amúgy normális körülmények között udvart söprögetne, Az oktatás csődje, hogy idáig juthattunk.
Ezt?

18 perc hülyeséget talán kibírok.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
589
5 360
93
Én végighallgattam. A végén hallgatói kérdések között fel is teszik neki ezt a kérdést a szél/nap erőmű hulladékait illetően. Először hadovál össze-vissza de javára legyen mondva végül bevallja, ők úgy gondolják ez a fogyasztói társadalom, úgy ahogy van nem fenntartható. a zöld elképzelések szerint nem az a cél, hogy mindenki lecseréli, a mostani benzin/diesel autóját egy elektromosra, hanem az hogy csökkented a fogyasztásod, így kevesebb energia kell ezzel kevesebb hulladék is termelődik, amivel aztán majd menet közben remélhetőleg kitaláljuk hogyan hasznosítsuk... Aszódi fel is hívja a figyelmet, hogy ezzel ellentétben az EU országok többsége energia igény növekedésére számít, szóval nem igazán van meg az embereknek, hogy az lenne az elvárás, hogy csökkentsék a fogyasztást. Egyébként így már értem, ezt az egész zöld őrületet németországban, ugyanis nem cél a kiszabályozás ezek szerint.. ha süt a nap fogyasztunk ha nem süt a nap akkor meg nem. Csak nem vagyok benne biztos ezt elmagyarázták a német iparnak, na meg az átlagpolgárnak, hogy tegye le az autót és járjon biciklivel vagy lóval, este meg ne világítson.
A fogyasztás csökkenés a 90-es években valóban kimutatható volt Magyarországon.

De, ez nem az energiatakarékosság miatt volt, hanem gyakorlatilag a teljes termelőszféra leépítése miatt. Akkor tudtuk a széndioxid kvótánkat jó pénzért eladni külföldnek. Ebből sem az országnak keletkezett haszna. Jó pár embernek telt meg a zsebe ebből az üzletből.

A fejlett nyugaton meg a csökkenés azért volt kimutatható, mert a nagy energiafaló és környezetszennyező üzemeket kelet felé telepítették.

Az is igaz, hogy 2010 környékén egyre-másra születtek a ruhatár- és büfészakon végzettek tanulmányai, hogy milyen kevés villamos energia kell majd 2020-230-2050-2100-ra és ezeket az igényeket a megújulók bőven fogják fedezni. Valamiért mindig a led világítás energia szükségletét hozták fel példának, arról mindig sunyin hallgattak, hogy egy 5 kW teljesítményű villanymotor nem fog 100 Wattal működni.

Azután jött a valóság, úgy 2014 környékén elkezdett növekedni az energiaigény és jelenleg is növekszik. A szolgáltatók is simán áttértek a háztartásonként felszerelt 16 A kismegszakítók helyett most már 1 fázison 32 A szerelhető fel, ha a lakás hálózata rendben van. A magyarázat egyszerű a háztartási gépek mennyisége megnövekedett és így a felvett áramerősség is. Igaz, próbálkoznak az egyidejű áramfelvétel csökkentésével. 1800 W-os gép helyett 1200 W-ost készítenek. De pl. a hőtárolós vízmelegítőnél az a reklám, hogy energiatakarékos, mert kevesebb energiát fogyaszt, ha 1800 W-os fűtőbetét helyett csak 1000 W-os van beépítve. Azt is elfelejtik sokan, hogy a villamos energia felhasználása két részre osztható. Háztartási és ipari. Az iparról mindig szemérmesen hallgatnak.

Az elektromos gépkocsik elterjedése sem a villamos energia mennyiségének csökkenését fogja eredményezni, csak az erőművekben megtermelt áramot a hálózaton keresztül átpumpálják az akkumulátorokba. Itt fel fog merülni a hálózatok keresztmetszetének bővítése is.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
589
5 360
93
Ezt?

18 perc hülyeséget talán kibírok.
Nekem az agyvizem ott forrt fel, amikor az ábrán láttam, hogy a centralizált tervezés (energia) antidemokratikus, a decentralizált meg demokratikus.

Véleményem, amíg a ciklikus, nem kiszámítható termelésből (nap, szél) származó villamos energia tárolása nem megoldott, addig lehet szép fantazmagóriákat felállítani, de a biztonságos energia ellátáshoz, bizony a centrikus szemléletű pár nagy erőmű kiszámítható termelése kell.

Abban a pillanatban hogy a villamos energia tárolása gazdaságosan és biztonságosan megoldott valóban a megújulóké a terep. De, hol vagyunk még ettől?
 
M

molnibalage

Guest
Nekem az agyvizem ott forrt fel, amikor az ábrán láttam, hogy a centralizált tervezés (energia) antidemokratikus, a decentralizált meg demokratikus.

Véleményem, amíg a ciklikus, nem kiszámítható termelésből (nap, szél) származó villamos energia tárolása nem megoldott, addig lehet szép fantazmagóriákat felállítani, de a biztonságos energia ellátáshoz, bizony a centrikus szemléletű pár nagy erőmű kiszámítható termelése kell.

Abban a pillanatban hogy a villamos energia tárolása gazdaságosan és biztonságosan megoldott valóban a megújulóké a terep. De, hol vagyunk még ettől?
Te jó isten, ezek szerint a fizika az lehet antidemokratikus? Okkal van az, hogy centralizált a villamos hálózat.
De ezek szerint a szennyvíz rendszer is antidemokratikus.

Na jó, végignézem és olyat kommentelek be, hogy füstölni fog. Aztán meglátom, hogy ez a hülye kimoderálja vagy sem.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 115
113
Mármint az ELTE-n ma és más helyen is azok oktatnak felsőoktatásban, amik régen érettségin buktak volna?
Ajvé...
Szia,

Szerintem ez durva tulzas.
Szerintem az igaz, hogy manapsag felvesznek olyat egyetemre (hallgatonak, nem oktatonak!), aki regen (pl. 80-as evek) az erettsegin elbukott volna, de szerintem egy atlagos szakot mar el sem vegeznek.
Oktatonak (barmilyen megalazo is a fizetes) meg nem vesznek fel olyat, akinek nincs diplomaja.