Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Én úgy olvastam valahol, hogy a bullpup fegyvereknek az a hátránya, azon kívül, hogy bal vállból tüzelésnél kényelmetlenül közel repkednek az arcodhoz a kivetett hüvelyek, hogy a fegyver súlypontja nagyon hátul van és tüzeléskor magasabb a cső emelkedése, mint a hagyományos felépítésű fegyvereknél. Macerásabb a tárcsere, főleg fekve. Mellényben a fegyverfogás sem ideális. Legalábbis ezt hozták fel indoknak olyanok, akik már lőttek vele.
Csak azt nem tudom, hogy az ilyesmit lehet-e kompenzálni a lőkiképzés során, mert amúgy vannak előnyei is jócskán ennek a kialakításnak.
A súlypontal annyit lehet kezdeni hogy alapos a kikèpzès.
Ez főleg kapáslövèsnèl problèma. Elvileg aki nem elèg kèpzett könnyen fölèlő hirtelen felbukkanó cèlnak.

Van amelyiknèl a hüvelykivetès iránya változtatható.
Az FN F2000 meg előre vezeti el, így ott ez nem problèma.

Tárcsere lassabb a a hagyományos elrendezèshez kèpest.
De ezekben @Lator vèlemènye lehet igazán mèrvadó.

Mellènyben a legtöbb fegyverrel nem ideális lőni. A válltámaszok álltalában nem a mellènyekre vannak kitalálva.

Milyen távol van a szemedtől a bullpupnál a célgömb, meg a milyen távol a hagyományos fegyvernél?
A messzebb célgömb esetén a fegyver amiatt könnyebben célozható, ami miatt ha valami messze lévő dologra rá akarsz mutatni, akkor kinyújtod a kezed, amilyen messzire csak ki tudod.
Èrtem amit írsz. De èn ilyen problèmáról nem olvastam.
Ráadásul az sa80 meg a Steyr is alapból optikával rendszeresítettèk. A steyrrnek nincs is nyílt irányzèka szerintem.

A tavor elèg új, ott sem hiszem hogy optika nèlkül használnák.

Akkor meg ez a problèma nem áll fönn.

Egyedül a famas amit sokáig láthattunk a nèlkül. De èn tènyleg nem hallottam ilyen problèmáról.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 883
21 509
113
Milyen távol van a szemedtől a bullpupnál a célgömb, meg a milyen távol a hagyományos fegyvernél?
A messzebb célgömb esetén a fegyver amiatt könnyebben célozható, ami miatt ha valami messze lévő dologra rá akarsz mutatni, akkor kinyújtod a kezed, amilyen messzire csak ki tudod.
Amiről te írsz az nagyjából teljesen okafogyott, ugyanis minden ilyen fegyveren ma már van optika.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 697
113
A súlypontal annyit lehet kezdeni hogy alapos a kikèpzès.
Ez főleg kapáslövèsnèl problèma. Elvileg aki nem elèg kèpzett könnyen fölèlő hirtelen felbukkanó cèlnak.

Van amelyiknèl a hüvelykivetès iránya változtatható.
Az FN F2000 meg előre vezeti el, így ott ez nem problèma.

Tárcsere lassabb a a hagyományos elrendezèshez kèpest.
De ezekben @Lator vèlemènye lehet igazán mèrvadó.

Mellènyben a legtöbb fegyverrel nem ideális lőni. A válltámaszok álltalában nem a mellènyekre vannak kitalálva.


Èrtem amit írsz. De èn ilyen problèmáról nem olvastam.
Ráadásul az sa80 meg a Steyr is alapból optikával rendszeresítettèk. A steyrrnek nincs is nyílt irányzèka szerintem.

A tavor elèg új, ott sem hiszem hogy optika nèlkül használnák.

Akkor meg ez a problèma nem áll fönn.

Egyedül a famas amit sokáig láthattunk a nèlkül. De èn tènyleg nem hallottam ilyen problèmáról.
Szerintem minden csak megszokás kérdése. Bevallom semmi hatalmas negatívumot nem tapasztaltam a bullpuppal, esetleg az hogy elég közel van a fejedhez , a füledhez zár, sok lövés után kicsit bekábított :)
Izlések és pofonok
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 130
113
Én úgy olvastam valahol, hogy a bullpup fegyvereknek az a hátránya, azon kívül, hogy bal vállból tüzelésnél kényelmetlenül közel repkednek az arcodhoz a kivetett hüvelyek, hogy a fegyver súlypontja nagyon hátul van és tüzeléskor magasabb a cső emelkedése, mint a hagyományos felépítésű fegyvereknél. Macerásabb a tárcsere, főleg fekve. Mellényben a fegyverfogás sem ideális. Legalábbis ezt hozták fel indoknak olyanok, akik már lőttek vele.
Csak azt nem tudom, hogy az ilyesmit lehet-e kompenzálni a lőkiképzés során, mert amúgy vannak előnyei is jócskán ennek a kialakításnak.
Van amelyiknèl a hüvelykivetès iránya változtatható.
Az FN F2000 meg előre vezeti el, így ott ez nem problèma.
A hüvelykivetés az olyan elbaszott balkezesek esetében problémás, mint én, aki az AUG-ot kipróbálva mindig felső ajkon lőtte magát a friss hüvelyekkel :D De igen, bizonyos esetekben átszerelhető a kivető (asszem az AUG esetében pont igen), hogy a fordítva bekötöttek is tudják használni.

Meg elvileg sportlövői körökben jön elő az, hogy a bullpup-ok sütése a hagyományos elrendezéshez képest nyúlósabb, de mondjuk ez a hadi felhasználást annyira nem befolyásolja
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 697
113
Szerintem minden csak megszokás kérdése. Bevallom semmi hatalmas negatívumot nem tapasztaltam a bullpuppal, esetleg az hogy elég közel van a fejedhez , a füledhez zár, sok lövés után kicsit bekábított :)
Izlések és pofonok
Nehezebb átállnom Famasrol HK ra, mint kalas ról FAMAS ra. A HK az elején nagyon nagyon csőnehéznek találtam, fura volt
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Milyen távol van a szemedtől a bullpupnál a célgömb, meg a milyen távol a hagyományos fegyvernél?
A messzebb célgömb esetén a fegyver amiatt könnyebben célozható, ami miatt ha valami messze lévő dologra rá akarsz mutatni, akkor kinyújtod a kezed, amilyen messzire csak ki tudod.
Ez nem így van. Pl a diopteres irányzékoknál a diopternek pont az a jó, ha közel van a szemedhez.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
215
544
93
A hüvelykivetés az olyan elbaszott balkezesek esetében problémás, mint én, aki az AUG-ot kipróbálva mindig felső ajkon lőtte magát a friss hüvelyekkel :D De igen, bizonyos esetekben átszerelhető a kivető (asszem az AUG esetében pont igen), hogy a fordítva bekötöttek is tudják használni.

Meg elvileg sportlövői körökben jön elő az, hogy a bullpup-ok sütése a hagyományos elrendezéshez képest nyúlósabb, de mondjuk ez a hadi felhasználást annyira nem befolyásolja
Régen ki tudtam próbálni a steyrt meg az m4est is egyszerre.
Ott volt velem a csajom is (jelenleg nej).
Kipróbálta ő is mind2őt. Én szinte mindig fölé lőttem az egyes kapáslövéseknél az AUG-al . Rajtam lövézmellény, 193cm, 110kg, exbarátnőm 165cm és 56kg. Kipróbálta ő is, neki hihetetlen mázlija volt mert egyes kapáslövéseknél 50mre a 2tárból volt 47 találata. Előtte csak pisztollyal lőtt meg párszor korongot.
Az m4esnél pont fordítva lett a szitu.
Bár tudom ez nem szakmaiság, nem munkaeszköz számunkra, csak próba volt meg szórakozás.
Annyi hogy talán mégis többet gyakoroltunk mint az átlag magyar katona akkoriban :)
Bár akkoriban még a vz58voltam szokva és azt istenítettem, szóval abszolút csak szösszenet ami itt bevillant.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Régen ki tudtam próbálni a steyrt meg az m4est is egyszerre.
Ott volt velem a csajom is (jelenleg nej).
Kipróbálta ő is mind2őt. Én szinte mindig fölé lőttem az egyes kapáslövéseknél az AUG-al . Rajtam lövézmellény, 193cm, 110kg, exbarátnőm 165cm és 56kg. Kipróbálta ő is, neki hihetetlen mázlija volt mert egyes kapáslövéseknél 50mre a 2tárból volt 47 találata. Előtte csak pisztollyal lőtt meg párszor korongot.
Az m4esnél pont fordítva lett a szitu.
Bár tudom ez nem szakmaiság, nem munkaeszköz számunkra, csak próba volt meg szórakozás.
Annyi hogy talán mégis többet gyakoroltunk mint az átlag magyar katona akkoriban :)
Bár akkoriban még a vz58voltam szokva és azt istenítettem, szóval abszolút csak szösszenet ami itt bevillant.
Úgy kell neked!!! Minek viszed ilyen helyekre?
 
  • Vicces
Reactions: kaktusz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Régen ki tudtam próbálni a steyrt meg az m4est is egyszerre.
Ott volt velem a csajom is (jelenleg nej).
Kipróbálta ő is mind2őt. Én szinte mindig fölé lőttem az egyes kapáslövéseknél az AUG-al . Rajtam lövézmellény, 193cm, 110kg, exbarátnőm 165cm és 56kg. Kipróbálta ő is, neki hihetetlen mázlija volt mert egyes kapáslövéseknél 50mre a 2tárból volt 47 találata. Előtte csak pisztollyal lőtt meg párszor korongot.
Az m4esnél pont fordítva lett a szitu.
Bár tudom ez nem szakmaiság, nem munkaeszköz számunkra, csak próba volt meg szórakozás.
Annyi hogy talán mégis többet gyakoroltunk mint az átlag magyar katona akkoriban :)
Bár akkoriban még a vz58voltam szokva és azt istenítettem, szóval abszolút csak szösszenet ami itt bevillant.
A nők sokszor meglepően jól lönek lőtèri körülmènyek között, elsőre is.

Aki magátol megy ki, mert szeretné kipróbálni (nincs beszarva,nem problèma neki mint jópár katonanönek) sokszor jobban lő mint a fèrfiak.

Esetleg lehet hogy csak kis 22-essel, mert a nagyobbtól esetleg megijed. De nekem is van több ilyen tapasztalatom.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 665
3 992
113
Vagy azért, mert hiába múlt el a 25%-os infláció semminek nem csökkent az ára?
Szia,

Ha 25%-rol 10%-ra megy le az inflacio, az azt jelenti, hogy most epp 10%-kal lesz minden DRAGABB.

Ahoz, hogy valami olcsobb legyen, nem kisebb inflacio kell, mint tavaly volt, hanem kisebb inflacio, mint 0, vagyis negativ szam legyen az inflacio (mas szoval deflacio legyen).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7