Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 790
80 327
113
img-1693225128492d3acd97e311a78937f1270964fd9f11a.jpg
Cserélhető a csöve?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Cserélhető a csöve?
Szerintem igen. Nagyon új még és most kezd el terjedni a csapatoknál. Kevés kép van róla. A válltámasza behajtható és hosszában állítható. Egy másik közeli képen felfedezni vélem a kallantyút, ami a csövet tartja a helyén.
???
Meglátjuk
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Szerintem igen. Nagyon új még és most kezd el terjedni a csapatoknál. Kevés kép van róla. A válltámasza behajtható és hosszában állítható. Egy másik közeli képen felfedezni vélem a kallantyút, ami a csövet tartja a helyén.
???
Meglátjuk
Sima 30 -as tárhoz cserélhető cső? Vagy tud hevederből is tüzelni?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Ez meg a 7,62 mm változat. Ott is valami hasonló van
53144191051_6f41cea0aa_k.jpg
Ezen a PKM -hez hasonló fogantyú van. Az nem értem, hogy mi értelme van a fogantyút elrejteni, amikor azzal kényelmesen tudod mozgatni a fegyvert. Nem véletlenül van más géppuska típusokon is ugyanígy megoldva. + Ha kicsi a távolság a cső és a fogó rész között, akkor az melegedhet is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ezen a PKM -hez hasonló fogantyú van. Az nem értem, hogy mi értelme van a fogantyút elrejteni, amikor azzal kényelmesen tudod mozgatni a fegyvert. Nem véletlenül van más géppuska típusokon is ugyanígy megoldva. + Ha kicsi a távolság a cső és a fogó rész között, akkor az melegedhet is.
Most mivel van bajod, a kallantyúval, vagy a fogantyúval?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Most mivel van bajod, a kallantyúval, vagy a fogantyúval?
A fogantyúval. A PKM -en ez nagyon praktikus volt. Lehetett vele vinni a fegyvert, és a cső cserénél is jól lehetett használni. És nem volt útban akkor sem, ha infra távcsövet kellett rátenni. Ezért nem értem, hogy mi értelme van eltüntetni.

Az általad berakott képek alapján nekem úgy tűnik, mintha a a 7.62-es verzión ugyanúgy lenne a fogantyú mint a PKM-en. Akkor a kisebb kalibernél miért tüntetik el?
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A fogantyúval. A PKM -en ez nagyon praktikus volt. Lehetett vele vinni a fegyvert, és a cső cserénél is jól lehetett használni. És nem volt útban akkor sem, ha infra távcsövet kellett rátenni. Ezért nem értem, hogy mi értelme van eltüntetni.

Az általad berakott képek alapján nekem úgy tűnik, mintha a a 7.62-es verzión ugyanúgy lenne a fogantyú mint a PKM-en. Akkor a kisebb kalibernél miért tüntetik el?
Filmen van olyan snitt,ahol a kisebbiken is ott a fogantyú,lehajtható kivitelben.
Nem követem a Gesteman fejlesztést,de egy ilyen Minimibe oltott Negevet mi is összehozhatnánk,7,62 és 5,556os kaliberekben.Ha jol sikerúlne,meg volna oldva a sereg gp+gsz ellátása,saját jogon,és saját jogon eszportálható kivitelben.(plusz szerintem kétszintű honvédelmi rendszerre lenne szükségünk,a hivatásos manővererő Honvédség mellé a sorköteles alapú területvédő milicia rendszerű Nemzetörség is kéne.Utóbbival pedig igencsak megnövekedne a könnyűfegyverzeti igény)
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and ZeiG

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A fogantyúval. A PKM -en ez nagyon praktikus volt. Lehetett vele vinni a fegyvert, és a cső cserénél is jól lehetett használni. És nem volt útban akkor sem, ha infra távcsövet kellett rátenni. Ezért nem értem, hogy mi értelme van eltüntetni.

Az általad berakott képek alapján nekem úgy tűnik, mintha a a 7.62-es verzión ugyanúgy lenne a fogantyú mint a PKM-en. Akkor a kisebb kalibernél miért tüntetik el?
A képeken, amiket linkeltem, jól láthatóan ott van a fogantyú, csak le van hajtva.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and cirqle

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 814
5 537
113
A fénykép alapján tud.A felső rész felnyithatónak nézem,és a hevedertovábbitás rése is ott van.
Nekem igy szemre olyannak tünik,mintha a Minimibe bele oltották volna a Negevet.
Mégis van értelme a két féle adagolásnak? A gestamen is úgy fejleszt, de állítólag a honvédség kizárólag hevederrel kéri.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen