T
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mért gondolod ezt?
Észlelik, indul a rakéta, mcg megy, rakéta radarja befogja, közelségi gyújtó (ha van) robbant.
molni: lateral thustert félreértetted.
Nem mai, de jövőben lehet ilyen. Az F-35 új rakétája esetén pl. harci részt nem tervnek, a CUDA-ban nem lesz. Márpedig azzal fognak CM-ekre is lövöldözni, ha kell. Ilyen pontosság érhető ma el. Ezen felül a rakéta ballisztikus pályán jön minimális végfázis vezérléssel. Ez nem manőverező cél. A '70-es években képes volt földi telepítési ABM rendszer követlen találattal eltalálni egy robbanófejet. Ez 50 év volt...Milyen rakétával gondolod megsemmisíteni ezt a rakétát?Mert ez nem egy Vega ez ahhoz képest miniatűt.Erős kétségeim vannak afelől,hogy egy mai légi harc rakéta képes megsemmisíteni egy másik légi harc rakétát.
Nem mai, de jövőben lehet ilyen. Az F-35 új rakétája esetén pl. harci részt nem tervnek, a CUDA-ban nem lesz. Márpedig azzal fognak CM-ekre is lövöldözni, ha kell. Ilyen pontosság érhető ma el. Ezen felül a rakéta ballisztikus pályán jön minimális végfázis vezérléssel. Ez nem manőverező cél. A '70-es években képes volt földi telepítési ABM rendszer követlen találattal eltalálni egy robbanófejet. Ez 50 év volt...
A Patriot PAC-3 is közvetlen ütközéssel talál el harci részt.
Mit értettem félre?molni: lateral thustert félreértetted.
Miért van az, hogy a jövő fenyegetése ellen csak a mai eszközökkel számolsz...? Ha lesz ilyen realizálódó fenyegetés, akkor védelem is lesz ellene. Akkor lesz vontatott csali E-3-on és lesz DIRCM is, ha kell.Meg fogja találni a rakéta saját radarja a kis célpontot?Ezen kívül marha nagy a sebesség amivel közelednek egymáshoz(nem erre találták ki a mai légi harc rakétákat) + mind ez magasan ritka levegőben történik ahol nehezen manővereznek a légi harc rakéták(vadászgép ellen nem gond ha 3-4 méterrel mellé megy mert nagy a célpont).
Manőverező cél ellen ez édeskevés.Igen, ez egy végrásegítés.. Nem fordulót hajt végre a rakéta hanem a kereszt tengelyre merőleges impulzus a kívánt irányba löki...
A PAC-3 végfázis elfogó ABM rakéta, az ABM végfázisban meg nem manőverezik.Nem is kell vezérsik. Ez csak egy fajta megoldás a Patroit PAC-3 pl. így néz ki.
Miért van az, hogy a jövő fenyegetése ellen csak a mai eszközökkel számolsz...? Ha lesz ilyen realizálódó fenyegetés, akkor védelem is lesz ellene. Akkor lesz vontatott csali E-3-on és lesz DIRCM is, ha kell.
Hááááááááááát... Az ehhez szükséges lézer a láthatáron sincs. Annyi előny azért van, hogy időjárással nem kell számolni, mivel a rakéta felülről jön és a HVA meg 20-30 ezer lábon dolgozik.Mai repülőgép fedélzeti rakétáról kérdeztem.A jövőben szerintem ilyen célpontokat a HAV gépek fedélzeti lézerrel semmisítenek meg.
Hááááááááááát... Az ehhez szükséges lézer a láthatáron sincs. Annyi előny azért van, hogy időjárással nem kell számolni, mivel a rakéta felülről jön és a HVA meg 20-30 ezer lábon dolgozik.
Manőverező cél ellen ez édeskevés.
A PAC-3 végfázis elfogó ABM rakéta, az ABM végfázisban meg nem manőverezik...
Jelenleg ezt 3-4 km-es távolságnál sikerült elérni lassan repülő UAV ellen oldalról. Ez az izé meg szemből jönne és végfázisban is lenne van M2.0 a sebessége.Nem is kell 100km-re ellőni bőven elég 20 kilométeren belül megsemmisíteni a rakétát.
Egy CM alapvetően nem manőverzik fenyegetésre reagálva az akkor fordul, ha éppen az úvonalrepülés alapján kell. Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy vadászgép csinál akkor egy 9G-s leborítást és 3 másoperc alatt a fordulásra szinte képtelen rakétához képes a számított találkozási pontot kilométerekkel odébb helyezi át akár úgy, hogy az addig balról jobbra haladó cél, immár ellenkező irányba halad.Ehhez képest a Raython saját videójában egy cirkáló rakéta ellen (is) szemlélteteti a képességeit...
Egy CM alapvetően nem manőverzik fenyegetésre reagálva az akkor fordul, ha éppen az úvonalrepülés alapján kell. Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy vadászgép csinál akkor egy 9G-s leborítást és 3 másoperc alatt a fordulásra szinte képtelen rakétához képes a számított találkozási pontot kilométerekkel odébb helyezi át akár úgy, hogy az addig balról jobbra haladó cél, immár ellenkező irányba halad..
Egy CM alapvetően nem manőverzik fenyegetésre reagálva az akkor fordul, ha éppen az úvonalrepülés alapján kell. Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy vadászgép csinál akkor egy 9G-s leborítást és 3 másoperc alatt a fordulásra szinte képtelen rakétához képes a számított találkozási pontot kilométerekkel odébb helyezi át akár úgy, hogy az addig balról jobbra haladó cél, immár ellenkező irányba halad.
Meg fogja találni a rakéta saját radarja a kis célpontot?Ezen kívül marha nagy a sebesség amivel közelednek egymáshoz(nem erre találták ki a mai légi harc rakétákat) + mind ez magasan ritka levegőben történik ahol nehezen manővereznek a légi harc rakéták(vadászgép ellen nem gond ha 3-4 méterrel mellé megy mert nagy a célpont).
Ez gondolom akkor jön össze, ha valami figyelmezteti a vadászgépet a közeledő veszélyre. Önmagában egy vadászgépnek, semmilyen külső segítség nélkül(AWACS), mennyi esélye van észlelni egy ilyen veszélyforrást?
Megtalálni persze ahogy alacsony észlelhető gépeket is befog, kérdés a távolság. De nem kell neki 20kmről észrevennie erre van az akármilyen orrásból érkező mcg.
Nagy sebesség: Ott az SM6 ami balisztikus rakéták ellen is indítható, egy ballisztikus mennyivel megy? 5mach+al simán.
Manőverezés: Egy cm nem számít manőverező célnak, nem mellesleg az SM6, amraam vadászgépek manővereinek lekövetésére van kitalálva ami azért elég jó.
Közepes és nagy távolságból csak a radar-felderítés és rakéta-rávezetés működik, viszont már az 50 évvel ezelőtti őskövület MiG-21MF-en is volt egy Sziréna-rendszer, ami irány és üzemmód szerint jelezte ha radarhullámok érték a gépet. Ha radarvezérlésű rakétát indítanak rá, akkor a radar-besugárzásjelző (RWR/Sziréna) már az elleséges vadászgép-radar kereső-üzemmódjánál jelezni fog, a célzó-üzemmódnál (folyamatos besugárzás) meg már visít. Ott, ahol nincs megkülönböztetett célzó üzemmód, csak a kereső/pásztázó mód, + rakétaindítás után a korrekciós jelek a rakétának (MCG) csak az "alap"-jelzésmód van, ha már a rakéta saját radarja is befogta a célt, akkor már nagy baj is van, majdnem menthetetlen a helyzet. Viszont anno a PG berepülő-pilótája azt mondta, hogy éles helyzetben a Sziréna-rendszer valószínűleg nem sokat ért volna, mert még a harcászati gyakorlatokon is olyan sűrű volt a radar-lefedettség hogy a Sziréna majdnem folyamatosan visított a fülébe, elképzelhező mi lett volna ha még a valódi ellenség radarjai is állandóan működtek volna. Pedig akkoriban sokkal kisebb hatótávolságú radarok voltak, ma már sokkal messzebbről is jöhetnek a radarhullámok, és ezek azonosításához nagyon csúcs-elektronika és kiértékelési/számítógépes kapacitás kell, ami elég kevés gépen van. Szóval az elektronikai harc eléggé fekete mágia kategória (legalábbis nekem).Ez gondolom akkor jön össze, ha valami figyelmezteti a vadászgépet a közeledő veszélyre. Önmagában egy vadászgépnek, semmilyen külső segítség nélkül(AWACS), mennyi esélye van észlelni egy ilyen veszélyforrást?