• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
farkasfogas védelem 2 gpu a szélére eltérő mélységbe???? és akkor a középső kettő maőverezik? az első beragad kvázi középre az szerintem nem a legjobb varia. bár... fene tudja. várok

4 szög az sehogysejó máshogy csak így trapézba téglalapba nem oké pk miatt és a kilövés abszolut lekorlátozottsága miatt(nem tud átfordúlni várható főtámadási irányba rendesen vagy a manőver terület felett tüzel ami valószínúleg kitakar holt teret képez pláne föld magasságából földhöz közel(vagy ha jó írd és a manővert is hozzá) @dudi
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
akár hogy is tartalék védelembe kell ez a védelem 1. szabája. (szerintem ez nem változott)

csak az ék majd a harc alatt fordított ékbe való átmenet majd ha szükséges súlypontozás nekem a logikus.
meg még talán a farkasfog. de abból nemtudom mi lenne a jó felállás hogy a pk irányításképes maradjon. 2 gpu elöl majd valameik oldalra a pk a speckoval vagy a pk karabélyossal??? nem túl jól manőverezhető
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
gyémánt lenne a legjobb de gyémántot 8 főből hogy csinálsz ? @dudi tényleg várom a választ basszus kiváncsi vagyok had taluljak. (nem szarkazmusosokodok) max ha tűzpárt bontasz de 1 karabély nem elég semmire akkor is át kell csoportosítani további tűzerőt tehát ez is csak ideiglenes megoldás egy mozzanat mint amikor én a előrretolt majd tartaléknak hátravont párt szétdobom.(dobtam)fütyörésznek(sípolnak) füstölne rádióznak résznél)
Nekem továbbra is az ék-fordítotték-szükség esetén súlyozás a bejövős vagy van valami specko forma amiről nemtudok? alakzat?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
@krisss megidézlek? szerinted? mi a jó ék fordított ék farkasfog (2ős vonal) vonal oszlop vagy valami speckó alakzat amit nem ismerek? (gyémánt lenne a legjobb de 8 fős a raj) (ja boccs a kiindulás egy video ahol a gödörbe 8 ukrán egyhelybe tüzérségi belövést kaptak mind kipurcant tehát egy sima körlet szerntem öngyilkosság 5-6 m re 1-1 ember ugyan úgy kimurdel
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
@dudi még mindig várom a választ hogy szerinted mi lenne a jó ha hasonló szituba kerülnék akár egy hadgyakolat alatt tudjak mit csinálni...
szerinted mi lenne a jó ha az ék-fordított ék-súlypontozott fordított ék nem jó. )ezt rövidszárú ékbe is át lehet vinni. hisz a pk középen... (manőver igényes ez tény de védelembe sem árt a manőver nem csak tűzzel mozgással is.) farkasfogat 2 ős vonalat is lehet belőlle csinálni oszlopot is elszakadáshoz (mert ugye ék (fordított ék))
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Nem egy NASA prigram, körkörös biztosítás, a kör egyik fele az egyik, a másik fele a másik tűzcsoport ( így megmarad a vezetés is). Géppuskák a két legveszélyesebb irányba, tűzpárok együtt, mert 1 katona nem katona.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
Nem egy NASA prigram, körkörös biztosítás, a kör egyik fele az egyik, a másik fele a másik tűzcsoport ( így megmarad a vezetés is). Géppuskák a két legveszélyesebb irányba, tűzpárok együtt, mert 1 katona nem katona.
igen tehát csináltál egy 4 szöget. vagy egy trapézt ha farkasfogazol. más szóval kettős vonalat. ahol az első vonalba raktad a 2 géppuskást a második vonal valameik szélére a pk.t tehát akárhova vonsz el erőt megerősítés gyanánt az az oldal teljesen védtelen marad.
ráadásúl pont az amit nállam kifogásolni akartál a távólság miatt nállad fokozottan igaz a PK vezetés irányítása megnehezűl nem lát rá a terepre.

mivel jobb ez annyival mint az én általam felvázólt ék-fordított ék hogy az enyém inkább ne a tied meg jó?

bár írtam én is a kettős vonalatkorábbi hsz embe de ugyan ezeket hoztam fel ellenérvként mint most.

ennyivel nem győztél meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
tehát az 1 vonal mind2 őnknél megeggyezik a harcérintkezés felvétele utáni mozzanatba. 2 gpu elöl. te hátra tetted egy vonalba a maradék erőket ezzel mindkét oldalt eggyenlően véded. de nincs mozdítható tartalékod.
míg én inkább figyelőbe hagytam hátra tartalékerőket egy párt és van mozdítható erőm amivel súlyouzni tudok.

az enyém manőverképes a tied is csak az esetben védtelenül hagysz egy oldalt.

(egy kérdésem lenne csak mikor alkalmazol fordított éket?) @dudi @krisss
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
@dudi vald be őszintén nem ismerted fel a leírásomba az ékből fórdított éket szükség esetén súlyozott éket a leírásomba.
nemgáz rád nézve még rajz után sem. énrám néézve lenne mert írok ahogy írok. (jó a rajzot amikor meglátam azthittem észrevetted)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 306
113
Az írásod hülyeség.
de így most érthető utólag ?
egyébként fordított ék támadásnál is alkalmazható. kettős átkarolás kivitelezésére eggyik legalkalmasabb formáció.
Szerintem érdemes vele többet foglalkozni. nem egyszerű alakzat az biztos de hasznos tud lenni ha benne van a repertoárba.
(épületharcászatba használnak hasonlót pl folyosókon?) viszont épp oly könnyen kialakítható mint az ék és épp annyira rugalmasan is alakítható bármi mássá.

a kilövési frányok figyelési szektorok és tűzszektorok viszont bonyolúltabbak jóval mint bármely más alakzat esetében. ezért nagyobb fokú gyakorlást igényel az biztos. (szeretnék vele jobban megismerkedni nem csak mint járműves alakzat hanem mint gyalogos.) gondolod majd beszámolok a tapasztalatokról.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Itt van egy holland BTG. Jól látszik, hogy a légvédelmen és a tüzérségen (bár, lehet, hogy 120-as aknavetőik vannak) kívül ugyanúgy megtalálható benne minden, csak finoman szólva is modernebb kivitelben. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy ez nem egy olyan összfegyvernemi BTG mint az orosz, tehát nem az volt a felállítás elve, hogy önállóan tudjon feladatot végrehajtani, hanem amolyan kötelék BTG, míg az orosz az önálló BTG, ha lehet ilyen csúnyán fogalmazni.
9a142c34d9e1841dc0d0f0563df385b3.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 772
30 543
113
Itt van egy holland BTG. Jól látszik, hogy a légvédelmen és a tüzérségen (bár, lehet, hogy 120-as aknavetőik vannak) kívül ugyanúgy megtalálható benne minden, csak finoman szólva is modernebb kivitelben. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy ez nem egy olyan összfegyvernemi BTG mint az orosz, tehát nem az volt a felállítás elve, hogy önállóan tudjon feladatot végrehajtani, hanem amolyan kötelék BTG, míg az orosz az önálló BTG, ha lehet ilyen csúnyán fogalmazni.
9a142c34d9e1841dc0d0f0563df385b3.jpg
Nálam nem jelenik meg a kép