Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 512
113
2q36qdg.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Itt nem az elvesztés a probléma hanem a pótlás!
Egy háborúban a munkaerő és a munkaóra ritka kincs... Nagyon meg kell nézni mire költik. 100 ezer munkaóra cca. 600 ember egy havi munkája - egy darab harckocsi!

Mikor is volt utoljára olyan háború, ahol a küzdő felek maguk gyártották a haditechnikát és a gyártás nem tudott lépést tartani a veszteségekkel vagy az igényekkel?
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
"Szerintem elég nyilvánvaló hogy a harckocsik és más páncélozott járművek "fogyóeszközzé" váltak és koránt sincs már meg bennük az az "áttörő" potenciál mint a II. vh.ban. Persze lehet, hogy ha nem csak egy tucat - kb. ennyit számoltam a videóban - hanem több száz harckocsit vetnek be szűk fronton akkor hamarabb fogynak el az ATGM-ek mint a tankok, de vajon melyik hadsereg engedhet meg magának ekkora veszteségeket?"

A történelem során amióta a hk. megszületett, sokszor próbálták már fölöslegesnek nyílvánítani. (PL az I. VH után, vagy az atombomba után, Vietnam után) de a harckocsi mindíg bebizonyította, hogy kulcsszerepe van a szárazföldi műveletekben.
A közeli jövőben, olyan mértékű, vagy még nagyobb változáson fognak átmenni a hk.-k mint a 30-40-es években. Részben a robotizáció, részben a hálózatalapú harcászat miatt.

Az sem elképzelhetetlen, hogy a tankoknak saját mini drónjaik lesznek, akár guruló, akár repülőképes verzióban. Tény, hogy a mai elterjedt 70 tonnás szörnyek a mostani formában már nem felelnek meg a jövő kihívásainak, de még vagy 100 évig biztos, hogy a harcmezők fontos tagjai lesznek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az atgm semmivel nem jelent új feleaalast mint a 2. Vh ha a panceltoro ágyúk nagyjából az arányok is azonosak akkor és most fejlődik a technika az atgm mobilabb mint a panceltoro ágyú volt de a hk is mobilabb lett. Kevesebb kezszem kell egy atgm hez de kevesebb lövés eladására is képes a kevesebb kezszemmel arány nagyjából megvan és a hk személyzete is csökkent ahogy a muszakiake is...
Semmi különbség a 2.vh elharitoagyu és a mostani atgm vs hk osszehasonlitasba.
Aki a filleressegel jön épp oly filléres mint a pct agyu volt anno.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Akkor magyarazd el nekem ex hksnak aki statisztikák levezetese alapján tanulta a dolgot hogy miért is nem. Elfogadom ha letudod vezetni. Ár lövés suruseg lövés szám távolság stb.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Akkor magyarazd el nekem ex hksnak aki statisztikák levezetese alapján tanulta a dolgot hogy miért is nem. Elfogadom ha letudod vezetni. Ár lövés suruseg lövés szám távolság stb.

Mutatnál legalább egy "statisztika levezetést" meg "suruseg lövés szám távolság stb.t" hogy tanulhassunk mi is? :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Tudod most is ugyan az a helyzet nem nyit fel minden atgm minden hkt. Mint ahogy akkor se nyitot minden pct agyu mindent. Úgyhogy ha gyenge tanokot nyitsz számításba ne durva atgm et vegyél alapnak vagy hat veetsz de akkor a 2. Vh ből is valami szutyok tankocskat assal vegyel 88assal vagy 75 ossel.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Tudod most is ugyan az a helyzet nem nyit fel minden atgm minden hkt. Mint ahogy akkor se nyitot minden pct agyu mindent. Úgyhogy ha gyenge tanokot nyitsz számításba ne durva atgm et vegyél alapnak vagy hat veetsz de akkor a 2. Vh ből is valami szutyok tankocskat assal vegyel 88assal vagy 75 ossel.
Ez melyik fejezet volt?
A "statisztika levezetést" vagy a "suruseg lövés szám távolság stb."?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Patogas helyett hozzál te valami érvet.
Te inditotal már eletedbe atgm et? Ultel már működő harckocsiba?
Szerintem meg egy rpg gránátot se inditottal eletedbe.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Mai statisztikákat nem láttam, de szívesebben megnézném,mint kizárólag, telitalálatot elérő ATGM videókat. Mert csak azokat teszik fel a megosztókra, a sikertelen lövésekről készülteket nem.
Régi statisztikát tudok, pontosabban legyártott db számot.
Németország, a világháborúban, 6 000 000 kézi páncéltörőfegyvert gyártott és lényegében alkalmazott. Ezek persze nem tekinthetők a mai ATGM fegyvereknek, ez igaz. Azonban a Szovjetunió több mint 100.000-es, az USA több mint 50.000-es harckocsitermeléséhez képest nagyon sok eszközt jelent.
( Németország 26.000 harckocsit és rohamlöveget gyártott a háború alatt. )
A Szovjet és amerikai tankok többségét a Német harckocsik és Stukák lőtték ki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Engem kikepeztek ezeknek a fegyvereknek fegyverrendszereknek a kezelésére szerintem nem hulyesegre kepeztek ki
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Patogas helyett hozzál te valami érvet.
Te inditotal már eletedbe atgm et? Ultel már működő harckocsiba?
Szerintem meg egy rpg gránátot se inditottal eletedbe.

Én nem pattogtam.
Szeretnék egy igazi harckocsizótól...:eek:
Kérlek taníts! Pls. pls. pls....
Pl: fejtesd ki részletesebben hogy "ha gyenge tanokot nyitsz számításba ne durva atgm et vegyél alapnak vagy hat veetsz de akkor a 2. Vh ből is valami szutyok tankocskat assal vegyel 88assal vagy 75 ossel"
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ne haragudj de szakalap képzés reszleteit nem hozhatom nyilvánosságra. Ennyi.
Nem veszem elő a fuzetet és idézetek olyan statisztikai adatokból amiknek a pontos számához semmi kozod. Mert ez az igazság. Hidd el nekem hogy a hk és a pct egymás elleni merlege nem borult fel. Ha nem hiszed el hat ne hidd.
De javasolom hogy próbáld ki ezeket az eszközöket. Menny el katonának ha teheted ha megakarsz tanulni valamit megtanítják. Én meg akartam tanulni.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Uraim, a "kinek a f*sza nagyobb verseny nem ide való.
A videómegosztókon, csak a sikeres támadások vannak, ami még a modern eszközökkel, jól kiképzett kezelőkkel is jó ha 3-4 indításból 1 telitalálat. A kecskeszomorítókat meg nem nevezném jól kiképzett kezelőnek. Nem beszélve arról, hogy többnyire a HK-kat nem megfelelően alkalmazzák, Legtöbbször nincs kísérő gyalogság, sokszor még azt sem érteni miért kerül oda egy tank ahol épp kilövik. Az ATGM viszonylag lassú fegyver, és meg vannak ellenük a megfelelő eljárások. Sajnos én még egy videón sem fedeztem fel ilyet.
Ukrajnában miért sokkal kisebb a sikeres ATGM támadások mennyisége, és aránya?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Uraim, a "kinek a f*sza nagyobb verseny nem ide való.
A videómegosztókon, csak a sikeres támadások vannak, ami még a modern eszközökkel, jól kiképzett kezelőkkel is jó ha 3-4 indításból 1 telitalálat. A kecskeszomorítókat meg nem nevezném jól kiképzett kezelőnek. Nem beszélve arról, hogy többnyire a HK-kat nem megfelelően alkalmazzák, Legtöbbször nincs kísérő gyalogság, sokszor még azt sem érteni miért kerül oda egy tank ahol épp kilövik. Az ATGM viszonylag lassú fegyver, és meg vannak ellenük a megfelelő eljárások. Sajnos én még egy videón sem fedeztem fel ilyet.
Ukrajnában miért sokkal kisebb a sikeres ATGM támadások mennyisége, és aránya?
Mert teljesen más a terep, azért.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
"Szerintem elég nyilvánvaló hogy a harckocsik és más páncélozott járművek "fogyóeszközzé" váltak és koránt sincs már meg bennük az az "áttörő" potenciál mint a II. vh.ban. Persze lehet, hogy ha nem csak egy tucat - kb. ennyit számoltam a videóban - hanem több száz harckocsit vetnek be szűk fronton akkor hamarabb fogynak el az ATGM-ek mint a tankok, de vajon melyik hadsereg engedhet meg magának ekkora veszteségeket?"

A történelem során amióta a hk. megszületett, sokszor próbálták már fölöslegesnek nyílvánítani. (PL az I. VH után, vagy az atombomba után, Vietnam után) de a harckocsi mindíg bebizonyította, hogy kulcsszerepe van a szárazföldi műveletekben.
A közeli jövőben, olyan mértékű, vagy még nagyobb változáson fognak átmenni a hk.-k mint a 30-40-es években. Részben a robotizáció, részben a hálózatalapú harcászat miatt.

Az sem elképzelhetetlen, hogy a tankoknak saját mini drónjaik lesznek, akár guruló, akár repülőképes verzióban. Tény, hogy a mai elterjedt 70 tonnás szörnyek a mostani formában már nem felelnek meg a jövő kihívásainak, de még vagy 100 évig biztos, hogy a harcmezők fontos tagjai lesznek.

Hát ha valahol harckocsival nem lehet támadni, akkor gyalog se. Így muszáj lesz elégséges átütőerővel rendelkező harckocsit gyártani. Amit mindig meg is lehet tenni, mert a kézi páncéltörő eszközök képességei felülről korlátos, a harckocsik védelme viszont nem.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Az sem elképzelhetetlen, hogy a tankoknak saját mini drónjaik lesznek, akár guruló, akár repülőképes verzióban.

Lehet, hogy évtizedek múlva valóban lesz ilyen, de szerintem először az APC/IFV kategóriájú járművek felderítő verzióiban fog megjelenni a kis kvadrokopter drón.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hát ha valahol harckocsival nem lehet támadni, akkor gyalog se. Így muszáj lesz elégséges átütőerővel rendelkező harckocsit gyártani. Amit mindig meg is lehet tenni, mert a kézi páncéltörő eszközök képességei felülről korlátos, a harckocsik védelme viszont nem.

Miért korlátos az egyik, és miért nem a másik?