Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Hát ha valahol harckocsival nem lehet támadni, akkor gyalog se. Így muszáj lesz elégséges átütőerővel rendelkező harckocsit gyártani. Amit mindig meg is lehet tenni, mert a kézi páncéltörő eszközök képességei felülről korlátos, a harckocsik védelme viszont nem.


Ki mondta neked ezt a hülyeséget?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Van itt mostanában hülyeség bőven...:D

Ma van időm.
Te abból indulsz ki hogy a vhba kilohetetlen harckocsik voltak.
Ez nem igaz a hkk soha nem voltak kilohetetlenek.
Te abból vonsz le messzemenő következtetést hogy modern atgm ek patingatnak ki 40- 60 éves teknikakat...
Az alig képzett személyzetet hadonlitod egy profin képzett éveken át hkba harcoló személyzettel.
Azthiszed hogy több pancelelharito képesség van jelenleg mint akkor... 6-7x több banceltoro loveg került legyartasra mint tank plussz az onjaroak vadaszpancelosok és pancelvadaszok. Emellett rakéta fegyverzet. Kézi elharitoeszkozokrol direkt nem írók.
Egy atgm el amennyivel kevesebb a kezszem es amennyivel kevesebb tuzelesre képes. Annyival van több. Tehát harcertekre akkor es most osszehadonlitasba 3-4 atgm tesz ki egy vontatott panceltoro agyut...
Te azthiszed hogy az atgm 100% os talalati aránnyal operal (k.vára nem).
A harcmodor megváltozott a pancelelharito fegyverek és a páncélosok fejlődtek.
De a serpenyo két oldala nem borult fel... én álltam mindkét oldalon voltam hks és lovesz is és mind két fegyverrendszert alkalmaztam. És mégse hiszel nekem... én tanulasbol és tapasztalatból beszélek míg te fantaziabol és innét onnét kiragadott dolgokbol levont konkluziokbol.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Lehet isteniteni az atgmeket pláne úgy hogy semmit nem tudsz róluk. Mert nem tudsz hidd el legyen az bármilyen ravezetesiu fi..od sincs rolluk valójában.
Hogy viselkednek párás környezetben mi a helyzet velük esőben nagy szélben. Ha az ellenséges harcjarmu lombtakarasban van stb.
Nem atgm de azt tudtad hogy rpgt esoben nem indithatsz? Ha bocsi szerintem meg rpgvel se tudsz célozni nem hogy atgmel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Azt tudtad hogy nem mindegy milyen távolságon és sebességgel halad a cél és milyen terepen milyen tetepviszonyok es kornyezetiviszonxok közt. Hogy lekuzdheto legyen a cél hiába van hatásos indítani tavolsagon belül? Órás oktatasokat tudnak neked adni atgmbil vagy hkbol... csak nemigazán szabad...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lehet isteniteni az atgmeket pláne úgy hogy semmit nem tudsz róluk. Mert nem tudsz hidd el legyen az bármilyen ravezetesiu fi..od sincs rolluk valójában.
Hogy viselkednek párás környezetben mi a helyzet velük esőben nagy szélben. Ha az ellenséges harcjarmu lombtakarasban van stb.
Nem atgm de azt tudtad hogy rpgt esoben nem indithatsz? Ha bocsi szerintem meg rpgvel se tudsz célozni nem hogy atgmel.

Mi számít esőnek?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Szitalasba mar le van tiltva. A piesokristajt akár egy esocsepp egy falevel egy gáz szara de egy erősebb fuszal is elmukodteti (a sima vászon a celtargy a legtöbb esetben) persze néha teherautó t34 vagy 55 ...
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Szitalasba mar le van tiltva. A piesokristajt akár egy esocsepp egy falevel egy gáz szara de egy erősebb fuszal is elmukodteti (a sima vászon a celtargy a legtöbb esetben) persze néha teherautó t34 vagy 55 ...

ezért van értelme annak a kísérleti aktív elhárító rendszernek, ami felfújódó légzsákokkal működteti el a rakétát, amcsik mutattak ilyesmit Hummvee-re szerelve.
Egyébként én is láttam már videót olyan esetről ahol az RPG gránátja a bokor ágai között sült el.
A legtöbb rakétával a becsapódásig foglalkozni kell. Akármilyen "inteligens" is a rendszer, mutatni kell neki az utat, persze vannak fire and forget rakéták, de még ritkák, és persze nagyon drágák. Felszín-felszín alkalmazásban a huzalvezérelt, a rádió vagy a lézer vezetősugaras a jellemzőbb. A leghatékonyabb zavarás pedig ha a kezelőt/kezelőket zavarod. Pl.: köd, por, másik hk, gyalogság akik vadul puffogtatnak feléd, stb. Nem véletlen hogy még mindig sok az önjáró páncélvadász.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 677
113
Azt tudtad hogy nem mindegy milyen távolságon és sebességgel halad a cél és milyen terepen milyen tetepviszonyok es kornyezetiviszonxok közt. Hogy lekuzdheto legyen a cél hiába van hatásos indítani tavolsagon belül? Órás oktatasokat tudnak neked adni atgmbil vagy hkbol... csak nemigazán szabad...



Ha nem egy külföldi hadseregnél tanultad,akkor szerintem itt szabad oktatni,ha külföldi itt kémkedik,akkor meg is érdemli,mármint egy nyilvános,amatőr fórumon.:D
Engem kifejezetten érdekel,bár nem tudom van e a Magyar hadseregben,egy századnak elegendő pct rakéta?:(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 677
113
Valaki,aki csuklóból vágja,írhatna pár sort,a szovjet mbt-kről mondjuk a T55-től,a t90 ig,összefoglaló jelleggel,hogy pl
T55:X tonna,szemből pc vastagság,ágyú űrméret,lőtáv,motorteljesítmény
T62:
stb:
Stb

Egy mondatban,hogy kb mi változott az előző modell óta.
Köszi.

cute-girl-blonde-kiss-fence-summer-big-eyes-country-photo-widescreen.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Ha nem egy külföldi hadseregnél tanultad,akkor szerintem itt szabad oktatni,ha külföldi itt kémkedik,akkor meg is érdemli,mármint egy nyilvános,amatőr fórumon.:D
Engem kifejezetten érdekel,bár nem tudom van e a Magyar hadseregben,egy századnak elegendő pct rakéta?:(
Még is miért szabadna?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Attól, hogy itthon a tábori macska vadászeljárásai is titkosak, attól még egy csomó manuál fent van a neten, abból lehet okosodni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 677
113
Még is miért szabadna?


Pl mert Magyarok vagyunk,és ha egyszer a kezembe kerül,a harc hevében,akkor ne a te hátsódat lőjjem szét vele,mert azt sem tudja az átlagember,hogy melyik az eleje?(sarkítok)
De gondolom van bőven elérhető használati utasítás a neten.
De tényleg,mi lehet még,amit az ellenség hadserege nem tud a hm 40 éves rpg-iről?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Pl mert Magyarok vagyunk,és ha egyszer a kezembe kerül,a harc hevében,akkor ne a te hátsódat lőjjem szét vele,mert azt sem tudja az átlagember,hogy melyik az eleje?(sarkítok)
De gondolom van bőven elérhető használati utasítás a neten.
De tényleg,mi lehet még,amit az ellenség hadserege nem tud a hm 40 éves rpg-iről?

Akkor próbáld ki,hogy jelentkezel tartalékosnak vagy bevonulsz egy évre.