Miért korlátos az egyik, és miért nem a másik?
A kézi páncéltörő fegyverek legalapvetőbb paramétere a páncélátütés mértéke. Ez viszont függ a robbanófej tömegétől és méretétől. A többi fontos paraméter, mint a hatótávolság és irányíthatóság is jelentősen növeli ezeket. Az egyéb dolgok, mint a tandem robbanófej, éjjellátó a kilövőn is tovább növelik ezeket. Viszont ezeknél a fegyvereknél a katona a hordozóeszköz, akinek viszont felülről korlátos a képessége. Ráadásul nem csak az a kérdés, hogy tudja-e hordozni, hanem hogy mennyire macerás a használata. Az állványt igénylő eszközöknél már plusz súly, méret és előkészítési idő kell. Jól látszik ez a különböző eszközökön. Míg az RPG-7-nél egy kilövő+3 rakéta az vagy 20-25kg, addig a Javelinnél 50-60kg, a Kornetnél meg 100-120kg. Az már csak hab a tortán, hogy ráccsal, füsttel, aktív rendszerekkel is lehet védekezni.
A harckocsik meg - a kézi fegyverek szemszögéből - szinte korlátlanul fejleszthetők. A belső elrendezés, a meghajtás változtatása, a tömeg radikális növelése megoldható dolgok.
Ha egy éles verseny indulna a kézi páncéltörők és a harckocsik között, a harckocsik jól el tudnának húzni. Hiába okozna komoly logisztikai gondot az akár radikálisan megváltoztatott harckocsik használata, szükség esetén úgyis vállalnák. Támadni muszáj. Harckocsi nélkül meg szívás.