Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
Már nem azért de innen látszik mennyire nem vagy képben... Az a régi pdf nem Hpasp műve. Ő mindössze annyit csinált, hogy összeszedte az akkoriban elérhető információkat. Azok a számítások Paul Lakowski-tól származnak, ő maga is elismerte később, hogy hibásak, és figyelmen kívül kell hagyni. Ez kb. 15 éve volt... Akkoriban ez volt a legjobb.

Bizony, ezért is érdemes a forrásokat megjelölni egy írásban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 913
58 221
113
Már nem azért de innen látszik mennyire nem vagy képben... Az a régi pdf nem Hpasp műve. Ő mindössze annyit csinált, hogy összeszedte az akkoriban elérhető információkat. Azok a számítások Paul Lakowski-tól származnak, ő maga is elismerte később, hogy hibásak, és figyelmen kívül kell hagyni. Ez kb. 15 éve volt... Akkoriban ez volt a legjobb.

Biztos az zavart meg, hogy minden oldalon oda van téve, hogy az ő munkája....

E mellet nem feltételeztem mindenhol 3BM32/42-őt. Ha kellően sokat visszaolvasol konkrétan leírtam, hogy szerintem csak az elit T-80-asoknak volt háború esetére pár darab. Szerintem.
 
S

speziale

Guest
Várjál már ! Te is meg a többiek is azt írtátok (emlékezz az általad berakott ábrára ) , hogy már a DM33 is képes akár 2km-ről szemből kilőni a T-72B-t KONTAK V védelemmel . Most meg azt írod , hogy még a DM43 se volt tuti a Németek szerint ezért megvárták a DM53-t . Akkor most mi van ? Basszak lovat ha értem !

szerintem meg olvass vissza....@dudi konkrétan leírta, hogy a t72b tornyát jó eséllyel nem tudta átlőni a dm33
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Várjál már ! Te is meg a többiek is azt írtátok (emlékezz az általad berakott ábrára ) , hogy már a DM33 is képes akár 2km-ről szemből kilőni a T-72B-t KONTAK V védelemmel . Most meg azt írod , hogy még a DM43 se volt tuti a Németek szerint ezért megvárták a DM53-t . Akkor most mi van ? Basszak lovat ha értem !
Hát én ilyet biztos nem írtam, szerintem más se...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
jó, de azért a fenti nem is egy hiper-szuper titkos infó...de részletesen rá lehet keresni az OFL120F1 lőszerre, hogy mit írnak róla...

1, Hivatalos forrás az az amit @Avtomat hozott korábban, és úgy kezdődik az első lap alján hogy: MO CCCP
2, Ezután jöhetnek a szóbanforgó irodák könyvei, marketing anyagai.
3, Ezután a szakkönyvek, tankönyvek.

4, Az Aranysas, Jane's, Damian vagyki, az már csak egy civil újságíró.

x, WoT fanclub berögződései, na lassan sikerül azoktól legalább itt megszabadulni.

(Svéd tesztről hihető forrást még mindig nem láttam, amit nem Vologya hamisított volna.)

Így néz ki szerintem egy lövészetről egy hivatalos forrás (cikksorozat első lapja):

2021-08-21-20-35-59-Window.jpg


Felelős kiadója:

2021-08-21-20-36-50-Window.jpg


Remélem sikerül a fórumban érvelésre használt források színvonalát lassacskán azért a WoT-ról feljebb tornászni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 877
80 485
113
Még mindig ott tartunk, hogy durcás német fan vagy és durcizol.
A +-30 fokos eltérés teljesen valós szitu.
Nagyon jól tudod, hogy így van, de erre már csak a durculás a válasz!
Ha a Leopárd 2-től 1800 méteres "alfa" távolságon van a T-72, miközben oldal irányban 800 méterre van tőle balra vagy jobbra (mindegy) " béta táv" akkor a kettőjük közti valós ferde távolság 1970 méter "gamma táv".
A beérkező lövedék beesési szöge 24 fok.
1 km-es oldal eltérés esetén 29 fok.
550 méteres oldal eltérés esetén 17 fok.

Ezek alapján vicces az egész hisztid. Főleg annak tükrében, hogy a Leopárd 2 oldal védelme elég gyér és az is lőhető felület és a való életben meg is lövik:
758.jpg
Az orosz harckocsiknak meg kb null oldalpáncéljuk van... Vag, te minek nevezed a 70-80mm vastag öntött acélt?
 
M

molnibalage

Guest
A szánalmas vergődést még mindig te produkálod. Ott volt a megoldó kulcs a kiszámoláshoz!
Más is mondta, hogy szerinte 30 fok vagy 35. Mondtam nekik oké, akkor ez eredeti 350-et szorozd fel ennek megfelelően és kész.
Nem tudtam, hogy kisegítőben vagyunk....
E mellet a 3BM32 és a 3BM42 HH alatti létezését is letagadtadd pár napja.... Csak mert ha létezik (már pedig létezett....) akkor a Leopárd 2-t akárhogyan csűrheted csavarhatod, még szemből, a számára legideálisabb szögből is kuka lesz ha találat éri!
Ő kiszámolta a 35 és 60 fokkal és láttuk az eredményt. Elég magas védelem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 877
80 485
113
Azért mondta azt, hogy jórészt.
A T-72B kortársa a T-64B, BV, T-80A,B voltak.

Ezekből csak a T-72B van meg és a végén érkező T-80U (?) vagy UM (?)
Semmi más.
T-80U-ról semmilyen konkret infó nincs, csak az, hogy teljesen új a páncélzat.

Azt kell észrevenni, hogy a legerősebben védett tornya a T-72B-nek volt (520mm)a legerősebben védett teknője pedig a T-80BV-nek (600mm minimum de a 700-at nem haladja meg). Viszont jön a csavar:A T-72B1 teknője 530mm a T-80BV tornya meg 431mm. Ez utóbbi az én kalkulacióm és azon alapszik, hogy a tankogrod szerint a T-80B és T-72A tornya gyakorlatilag azonos védettségű, de valamivel erősebb a T-80B. A 431 pedig úgy jött ki, hogy a 410mm-es T-72A tornyot megtoldottam 5%-al.

Tehát ha a teljes homlokfelület gyakorlati védettségét nézzük akkor a T-72B volt a T-80U-t leszámítva a legjobban védett szovjet harckocsi(a tornyot éri a legtöbb találat).

Ha továbbgondoljuk és abból indulunk ki, hogy a Leopard 2AV szemből 509mm védettségű (pesszimista teória a fórumon) a teknőn és a tornyon akkor azt látjuk, hogy ezt a T-72B éri csak el. A baj csak az, hogy az AV 1976-os a T-72B meg 1985-ös...