Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113
Kinek? Ki ejtett volna fogjul? A harckocsi arra nem képes, ahhoz kellett volna gyalogság is. Ha megpróbálták volna megadni magukat, akkor agyonlövik őket, mert egész egyszerűen nem tudtak volna mást csinálni.
Legalább meglett volna az esélye, hogy mégsem.
Így pedig csak a nagy semmi.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 465
113
Mint lattad ez nem volt opcio, mivel nem volt kisero gyalogsag.



Tehat az helyett, hogy megprobalod kiiktatni az arokhoz kozelebbit es talan valamennyi eselyt adni az embereknek vagy egy reszuknek inkabb ulsz amig ki nem b*sznak arkostol emberestol… hmmm. Nem tudom neked milyen kollegaid vannak es kikkel melozol, de akikkel en kicsi es elmeroggyant koromban dolgoztam azok nem ultek volna ott 6-8 vagy akarmennyi percet arra varva, hogy mikor verik telibe oket. Ahogy en sem. Es szerintem meg nagyon sokan nem. Ezek a sracok az arokban elk*rtak es nem is egy alkalommal. Ahogy a hk-val dolgozok is es csak szerencsejuk volt, hogy egyreszt az egyetlen panceltorojukkel melle trafaltak masreszt, hogy nem volt naluk tobb.
Mivel? Te tényleg azt hiszed, hogy kézigránáttal bármit is el lehet érni? Még egy zsák is csak a festéket veri le egy harckocsiról! Vagy te tényleg elhiszed ezt a felmászok a harckocsira és sátorlappal elvakítom hülyeséget? Kicsit sok háborús filmet néztél, ha azt gondolod, hogy páncéltörő eszköz hiányában bármi esélye is van a gyalogságnak a harckocsi ellen. Abban a pillanatban, hogy mellélőtték az egyetlen páncéltörő rakétájukat halottak voltak, ez ennyire egyszerű.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
Mondjuk én is feltettem ezeket a kérdéseket...
Csakhogy teged nem kedvelnek…
smile-laughing.gif
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
Mivel? Te tényleg azt hiszed, hogy kézigránáttal bármit is el lehet érni? Még egy zsák is csak a festéket veri le egy harckocsiról! Vagy te tényleg elhiszed ezt a felmászok a harckocsira és sátorlappal elvakítom hülyeséget? Kicsit sok háborús filmet néztél, ha azt gondolod, hogy páncéltörő eszköz hiányában bármi esélye is van a gyalogságnak a harckocsi ellen. Abban a pillanatban, hogy mellélőtték az egyetlen páncéltörő rakétájukat halottak voltak, ez ennyire egyszerű.

Igen, en tenyleg azt hiszem, hogy miutan tuzelt a hk meg kellett volna probalni. Egy zsaknyi siman lebassza a lanctalpat rola.
Ez nem haborus film kerdese, es ha te azt gondolod nagyobb okossag egy arokban ulni az embereiddel es varni meg ket lovest mig kib*sznak, mint megprobalni valamit akkor nagyon nem lennek veled egy arokban az kurvaelet.

A két hk fedezi egymàst, ha valaki megpróbál harckocsi elleni közelharci ( csekély sikerrel kecsegtetö) technikákat alkalmazni akkor az egyik hk legéppuskázza a másikról a próbálkozókat.

Egyreszt volt olyan szog ahonnan a masik nem latott volna ra az emberekre, masreszt olyan kozel volt az arokhoz az egyik hk, hogy amig elult loves okozta robbanas, por es szemet addig mar a hk-hoz is lehetett volna erni. Valoszinuleg azokat vagy azok kozul, akik megprobaltak volna masik iranyba egy masik fedezekbe jutni kaszaltak volna le. Egy hk elleni kozelharc vilagos, hogy extrem keves eselyt kinal, de bitang mindegy lett volna, mert nem arrol volt szo, hogy ha kiugrunk meghalunk ha maradunk akkor nem. Kb semmi vesziteni valojuk nem volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113
Igen, en tenyleg azt hiszem, hogy miutan tuzelt a hk meg kellett volna probalni. Egy zsaknyi siman lebassza a lanctalpat rola.
Ez nem haborus film kerdese, es ha te azt gondolod nagyobb okossag egy arokban ulni az embereiddel es varni meg ket lovest mig kib*sznak, mint megprobalni valamit akkor nagyon nem lennek veled egy arokban az kurvaelet.



Egyreszt volt olyan szog ahonnan a masik nem latott volna ra az emberekre, masreszt olyan kozel volt az arokhoz az egyik hk, hogy amig elult loves okozta robbanas, por es szemet addig mar a hk-hoz is lehetett volna erni. Valoszinuleg azokat vagy azok kozul, akik megprobaltak volna masik iranyba egy masik fedezekbe jutni kaszaltak volna le. Egy hk elleni kozelharc vilagos, hogy extrem keves eselyt kinal, de bitang mindegy lett volna, mert nem arrol volt szo, hogy ha kiugrunk meghalunk ha maradunk akkor nem. Kb semmi vesziteni valojuk nem volt.
Hát, ha már más nem beszélget velem... :D : vagy igaz a fáma és
tényleg ezek a mobikok ennyit tudnak (?)

Bár én ezt a tankosdit mindkét fél részéről továbbra sem értem:
egy-két páncélos vagy ifv önmagában elindul a nagy semmibe egy kurva nagy mezőn keresztül, vagy be az épületek közé?
Méé'?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 465
113
Igen, en tenyleg azt hiszem, hogy miutan tuzelt a hk meg kellett volna probalni. Egy zsaknyi siman lebassza a lanctalpat rola.
Ez nem haborus film kerdese, es ha te azt gondolod nagyobb okossag egy arokban ulni az embereiddel es varni meg ket lovest mig kib*sznak, mint megprobalni valamit akkor nagyon nem lennek veled egy arokban az kurvaelet.



Egyreszt volt olyan szog ahonnan a masik nem latott volna ra az emberekre, masreszt olyan kozel volt az arokhoz az egyik hk, hogy amig elult loves okozta robbanas, por es szemet addig mar a hk-hoz is lehetett volna erni. Valoszinuleg azokat vagy azok kozul, akik megprobaltak volna masik iranyba egy masik fedezekbe jutni kaszaltak volna le. Egy hk elleni kozelharc vilagos, hogy extrem keves eselyt kinal, de bitang mindegy lett volna, mert nem arrol volt szo, hogy ha kiugrunk meghalunk ha maradunk akkor nem. Kb semmi vesziteni valojuk nem volt.
Esélytelen, ilyen nyilt terepen semmi esélyed a harckocsi ellen még csak elmenekülni sem páncéltörő rakéta nélkül.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113
Esélytelen, ilyen nyilt terepen semmi esélyed a harckocsi ellen még csak elmenekülni sem páncéltörő rakéta nélkül.
Tök laikusként: ha gyors vagy és 'elfutsz'? Gondolok arra, hogy mögé vagy mellé, ahol nem lát
ki a periszkóppal? Aztán vagy így elszórakozni -ki bírja tovább, vagy vhol elbújni -amit a terep enged?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 465
113
Tök laikusként: ha gyors vagy és 'elfutsz'? Gondolok arra, hogy mögé vagy mellé, ahol nem lát
ki a periszkóppal? Aztán vagy így elszórakozni -ki bírja tovább, vagy vhol elbújni -amit a terep enged?
Nem vag, gorsabb a géppuska lőszernél, a harckocsiágyúnál meg főleg. Láttad a terepet, sehová nem tudtak volna elbújni, abban bízni, hogy a harckocsi meg nem vesz észre butaság, mert ő is képes forgatni abtornyát vagy mozogni a terepen.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113
Nem vag, gorsabb a géppuska lőszernél, a harckocsiágyúnál meg főleg. Láttad a terepet, sehová nem tudtak volna elbújni, abban bízni, hogy a harckocsi meg nem vesz észre butaság, mert ő is képes forgatni abtornyát vagy mozogni a terepen.
A lőszernél nyilván, én a látótérből eltűnésre gondoltam.
Itt mondjuk volt drón is, de ha nincs: a periszkópon keresztül elég korlátozott a látómező azért.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
Hát, ha már más nem beszélget velem... :D : vagy igaz a fáma és
tényleg ezek a mobikok ennyit tudnak (?)

Bár én ezt a tankosdit mindkét fél részéről továbbra sem értem:
egy-két páncélos vagy ifv önmagában elindul a nagy semmibe egy kurva nagy mezőn keresztül, vagy be az épületek közé?
Méé'?

Koszi… :D
Nem hiszem, szerintem itt csak arrol volt szo, hogy mind be volt szarva, egy sem volt tokos es szedte ossze oket. A nagyjabol ertelmes egyetlen lehetoseguket elbaltaztak es onnantol mar vege volt, besuppedtek, egyikben sem volt batorsag es kraft.

Mondhattok barmit, a kikepzes, pontosabban a jo kikepzes fontos, de b*szhatod, ha nem tudod hasznalni a tanultakat es berogzult dolgokat egy eles helyzetben. Arrol nem is beszelve, hogy nem a kikepzes onmagaban igen keves, ha nincs kurazsi es fejben nem vagy ott. A haborukban a jol kikepzett es extrem tokos, fasza gyerekeknek osztogattak Medal of Honorokat, Ritterkreuzokat es hasonlo csinossagokat nem a huuuudebetartokmindenszabalytkikepzett faszkalapoknak. Olvastal tucat szemelyes tortenetet katonakrol, szerintem ezt latod te is. Nem egy esetben a kurazsi es halalt leszaro vakmeroseg mentett meg embereket, szakaszokat, szazadokat vagy dontott el egy csatat nem pedig a kikepzes es szabalyok.

En azt gondolom itt is a sracoknak oda kellett volna rakniuk magukat, foleg mert amugy minden mindegy volt mar. De errol, mint latod itt is megoszlanak a velemenyek, Dudi ult volna 6-8 percet az embereivel mig kibasszak, en inkabb doglottem volna meg 1-2 perc mulva egy zsakkal a kezemben, de megprobalom… Hat ez van kerlek.

Azt pedig, hogy ezek a hk-k mindket oldal eseteben miert gyalogsag nelkul szedolognek… en azt gondolom amit mar irtam, ez ilyen ukran-orosz specialitas es tulajdonkeppen erthetetlen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 274
20 824
113
Koszi… :D
Nem hiszem, szerintem itt csak arrol volt szo, hogy mind be volt szarva, egy sem volt tokos es szedte ossze oket. A nagyjabol ertelmes egyetlen lehetoseguket elbaltaztak es onnantol mar vege volt, besuppedtek, egyikben sem volt batorsag es kraft.

Mondhattok barmit, a kikepzes, pontosabban a jo kikepzes fontos, de b*szhatod, ha nem tudod hasznalni a tanultakat es berogzult dolgokat egy eles helyzetben. Arrol nem is beszelve, hogy nem a kikepzes onmagaban igen keves, ha nincs kurazsi es fejben nem vagy ott. A haborukban a jol kikepzett es extrem tokos, fasza gyerekeknek osztogattak Medal of Honorokat, Ritterkreuzokat es hasonlo csinossagokat nem a huuuudebetartokmindenszabalytkikepzett faszkalapoknak. Olvastal tucat szemelyes tortenetet katonakrol, szerintem ezt latod te is. Nem egy esetben a kurazsi es halalt leszaro vakmeroseg mentett meg embereket, szakaszokat, szazadokat vagy dontott el egy csatat nem pedig a kikepzes es szabalyok.

En azt gondolom itt is a sracoknak oda kellett volna rakniuk magukat, foleg mert amugy minden mindegy volt mar. De errol, mint latod itt is megoszlanak a velemenyek, Dudi ult volna 6-8 percet az embereivel mig kibasszak, en inkabb doglottem volna meg 1-2 perc mulva egy zsakkal a kezemben, de megprobalom… Hat ez van kerlek.

Azt pedig, hogy ezek a hk-k mindket oldal eseteben miert gyalogsag nelkul szedolognek… en azt gondolom amit mar irtam, ez ilyen ukran-orosz specialitas es tulajdonkeppen erthetetlen.

Kérlek :D
Stimmt. De az ilyen bátorságosdihoz - hogy még sikeres is legyen - kell az is hogy tudja mit csinál.
Ez meg ugye a kiképzés. Meg persze az Esprit de Corps.
Nem is mondtam, hogy nem kell.
Arra utaltam a mobikozással, hogy lehet, elképzelhető, talán, esetleg
mégis lehet a hírekben valami, amik arról tudósítanak, hogy -ha nem is gyalásó szint- de elégtelen a kiképzésük.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
Pár tucat méter, nem látod a videót?

Igen, szerintem is annyi. Es erre mondom, hogy ha legalabb az egyikbe lett volna spiritusz, akkor felrugdossa az embereket es elmondja, hogy te a kovetkezo loves utan arra, te arra en pedig az osszes granatot viszem… tudjak hol vannak a hk-k, azt is hol a legkozelebbi es a kovetkezo loves utan azonnal iszkiri. Egyreszt mire a loves utana fust, por es minden elul annyi ido alatt majdnem a hk-nal lehet lenni, masreszt a meglepetes, hogy egyaltalan kiugrottak es a figyelmuket is meg kell osztaniuk… annyi eselyuk a tulelesre legalabb lett volna, mint az arokban ulve. Ok egyszeruen feladtak mind es egyikben sem volt meg az a plusz, az a valami ami ilyenkor masokban igen.

Es az alapjan amit irsz, benned sem igazan es ott ultel volna az utolso 6-8 perceddel semmit nem csinalva. Szar ugy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 202
23 670
113
Kérlek :D
Stimmt. De az ilyen bátorságosdihoz - hogy még sikeres is legyen - kell az is hogy tudja mit csinál.
Ez meg ugye a kiképzés. Meg persze az Esprit de Corps.
Nem is mondtam, hogy nem kell.
Arra utaltam a mobikozással, hogy lehet, elképzelhető, talán, esetleg
mégis lehet a hírekben valami, amik arról tudósítanak, hogy -ha nem is gyalásó szint- de elégtelen a kiképzésük.

Lehet, nem tudom eldonteni. De azt gondolom ez inkabb a ratermettsegen es eletoszton hianyan mult es azon, hogy feladtak a dolgot, beszukultek es vartam csak a kovetkezo lovest. Egy granatos probalkozas volt, de az is milyen… talan egy ember meg valamennyire ott volt fejben.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Lehet, nem tudom eldonteni. De azt gondolom ez inkabb a ratermettsegen es eletoszton hianyan mult es azon, hogy feladtak a dolgot, beszukultek es vartam csak a kovetkezo lovest. Egy granatos probalkozas volt, de az is milyen… talan egy ember meg valamennyire ott volt fejben.
Honnan veszed hogy volt egy zsáknyi gránátjuk? Vagy bármi amivel célt érhettek volna? (Az a gránátdobás amire utalsz pont egy teljesen haszontalan dolognak tűnt innen)

Sajnos a való életben van amikor totál sansztalan vagy, bármi is csinálsz. Lehet hogy ez ilyen volt.