Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Igen, szerintem is annyi. Es erre mondom, hogy ha legalabb az egyikbe lett volna spiritusz, akkor felrugdossa az embereket es elmondja, hogy te a kovetkezo loves utan arra, te arra en pedig az osszes granatot viszem… tudjak hol vannak a hk-k, azt is hol a legkozelebbi es a kovetkezo loves utan azonnal iszkiri. Egyreszt mire a loves utana fust, por es minden elul annyi ido alatt majdnem a hk-nal lehet lenni, masreszt a meglepetes, hogy egyaltalan kiugrottak es a figyelmuket is meg kell osztaniuk… annyi eselyuk a tulelesre legalabb lett volna, mint az arokban ulve. Ok egyszeruen feladtak mind es egyikben sem volt meg az a plusz, az a valami ami ilyenkor masokban igen.

Es az alapjan amit irsz, benned sem igazan es ott ultel volna az utolso 6-8 perceddel semmit nem csinalva. Szar ugy.
Nem érted, hogy azonnal levéppuskázta volna a nyílt terepen a futkározókat a harckocsi?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Rájöttem, hogy azon kívül, hogy elindul 2 tank a semmibe, azt sem értem
hogy akik ott állásban vannak, azoknak nincsenek szomszédjaik?
Hátrábbról tűztámogatás stb?
Nem elképzelhetetlen, hogy az orosz arcvonal elé voltak kihelyezve.
Azon én is gondolkoztam, hogy miért nem segítettek nekik és arra jutottam, hogy valószínűleg nem tudtak. Ha megnézed a két ukrán harckocsi nem lépi át a fasor vonalát így az orosz ATGM-ek számára elérhetetlenek voltak, mert azokkal nem tudsz keresztül lőni az ilyen fasorokon.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 130
23 126
113
Honnan veszed hogy volt egy zsáknyi gránátjuk? Vagy bármi amivel célt érhettek volna? (Az a gránátdobás amire utalsz pont egy teljesen haszontalan dolognak tűnt innen)

Sajnos a való életben van amikor totál sansztalan vagy, bármi is csinálsz. Lehet hogy ez ilyen volt.

Feltetelezes volt, es egy pelda arra, hogy nem ulsz ott ilyen esetben sem es varom percekig, hogy telibe verjenek.

Rosszul gondolod. Nincs olyan, hogy sansztalan vagy. Az eletben es a haboruban is elkepszto dolgok tortennek meg, amik ezt bizonyitjak. Kreten skotkent egy D-Day kozben dudaval vonulni es jatszani, amikor melletted hullanak az sansztalan lenne? Az! Eletben maradt? Ugy! Vagy ugyanezen a napon masik elmebetegkent kardal partraszallni sansztalan? Az! Tulelte? Igen. Egy Panther megtizedelhet es megallithat egy egesz amerikai elorenyomulast ugy, hogy vissza is vonul? Dehogy! Sansztalan! Es megse! Tobb tucat dukomentalt pelda mutatja nem vagy sansztalan egy haboruban, csak akkor ha leulsz es semmit nem csinalsz. Ok pont igy tettek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 130
23 126
113
Rájöttem, hogy azon kívül, hogy elindul 2 tank a semmibe, azt sem értem
hogy akik ott állásban vannak, azoknak nincsenek szomszédjaik?
Hátrábbról tűztámogatás stb?

En azt nem ertem miert nem vonultak idoben vissza?!

Nem érted, hogy azonnal levéppuskázta volna a nyílt terepen a futkározókat a harckocsi?

Nem ertem. Es te sem amit en irok. Ha igy is tortenik semmi kulonbseg nincs a vegeredmenyt tekintve. De katonakent akkor sem ulsz le masik 3-4 emberrel es varod a halalt tetlenul. Ha te megis, akkor szerintem szerelj le, nem valo vagy erre a melora.

Nem elképzelhetetlen, hogy az orosz arcvonal elé voltak kihelyezve.
Azon én is gondolkoztam, hogy miért nem segítettek nekik és arra jutottam, hogy valószínűleg nem tudtak. Ha megnézed a két ukrán harckocsi nem lépi át a fasor vonalát így az orosz ATGM-ek számára elérhetetlenek voltak, mert azokkal nem tudsz keresztül lőni az ilyen fasorokon.

Valoszinuleg igy van. Nem tudtak idoben segiteni. Viszont ezt az arokban levoknek tudni illett volna es nem bevarni egy kupacban a ket hk-t akkor amikor 1 darab panceltorojuk volt osszesen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
En azt nem ertem miert nem vonultak idoben vissza?!



Nem ertem. Es te sem amit en irok. Ha igy is tortenik semmi kulonbseg nincs a vegeredmenyt tekintve. De katonakent akkor sem ulsz le masik 3-4 emberrel es varod a halalt tetlenul. Ha te megis, akkor szerintem szerelj le, nem valo vagy erre a melora.



Valoszinuleg igy van. Nem tudtak idoben segiteni. Viszont ezt az arokban levoknek tudni illett volna es nem bevarni egy kupacban a ket hk-t akkor amikor 1 darab panceltorojuk volt osszesen.
Honnan kellett volna tudniuk? Az így előre küldött alegységet úgy küldik ki, hogy adott esetben meg is tudják védeni. Nem meghalni lettek odaküldve, hanem azért, hogy ne lehessen meglepni az arcvonalat. Azok a katonák nem km-ekre voltak a saját vonalaiktól! Azért nem futottak el, mert úgy tudták, hogy megvédik őket és nem mellesleg adtak is rá időt, hisz vagy 6-8 percig bohóckodott a két harckocsi csakorlatilag állóhelyben a puszta közepén. Ennyi idő alatt tüzérségi tűz, aknavető tűz de még egy állapotos tetű is érkezhetett volna.
Valamiért képtelen vagy felfogni, hogy nyílt terepen lehetetlen elfutni a harckocsi elől még akkor is, ha csak pár 100 métert kell megtenned.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem elképzelhetetlen, hogy az orosz arcvonal elé voltak kihelyezve.
Azon én is gondolkoztam, hogy miért nem segítettek nekik és arra jutottam, hogy valószínűleg nem tudtak. Ha megnézed a két ukrán harckocsi nem lépi át a fasor vonalát így az orosz ATGM-ek számára elérhetetlenek voltak, mert azokkal nem tudsz keresztül lőni az ilyen fasorokon.

Vagy szimplán csak egy kegyetlen kamu.

Pletyka (ismétlem pletyka) elég régóta, hogy valós harci győzelmek hiánya miatt hadifoglyokat és az utcán összefogdosott helyi oroszokat végzik ki ezeken a videókon (hetente van minimum 1), ezért is olyan furák sokszor, és van tökéletes rálátás drónnal, annak ellenére, hogy a front közelében az ukrán drónok már sokszor használhatatlanok.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Vagy szimplán csak egy kegyetlen kamu.

Pletyka (ismétlem pletyka) elég régóta, hogy valós harci győzelmek hiánya miatt hadifoglyokat és az utcán összefogdosott helyi oroszokat végzik ki ezeken a videókon (hetente van minimum 1), ezért is olyan furák sokszor, és van tökéletes rálátás drónnal, annak ellenére, hogy a front közelében az ukrán drónok már sokszor használhatatlanok.
Jajj. Még szerencse hogy egy rakétát adtak Nekik. Persze megbuherálták hogy mellé menjen.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 384
93
Plusz jobb
Vagy szimplán csak egy kegyetlen kamu.

Pletyka (ismétlem pletyka) elég régóta, hogy valós harci győzelmek hiánya miatt hadifoglyokat és az utcán összefogdosott helyi oroszokat végzik ki ezeken a videókon (hetente van minimum 1), ezért is olyan furák sokszor, és van tökéletes rálátás drónnal, annak ellenére, hogy a front közelében az ukrán drónok már sokszor használhatatlanok.

És kézigránátokat meg RPG-t adnak a hadifoglyok kezébe?

Amúgy tényleg nehezen érthető az egész. Az ukránoknak mázlijuk volt hogy sértetlenül megúsztak, rosszabbul is elsülhetett volna rájuk nézve, nem tudhatták hogy egyetlen rakéta lesz a teljes ellenállás, képzetlennek tűnnek. Ráadásul az árok felé indult harckocsit a párja nem tudta fedezni mert az a körsánc (mi lehetett az, víztározó?) mögött került. Igaz hátul (azaz jobb szélen, a képen kívül) a BMP még tudta fedezni, az elején látszanak is a gépágyú lövések a facsoport irányába.
Orosz oldalról meg az a kérdés hol voltak a társaik? Azok már mind elpucoltak?
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 579
44 752
113
Még mindíg jobb a rossz döntés, mint a döntésképtelenség, ebben a helyzetben ez 100%-ig bebizonyosodott.
Itt valami nem tiszta, vagy négy részből áll az egész történet, nekem ez nagyon megrendezettnek tűnik, lobog a zászló a harckocsin, az összes állítólagos orosz végig háttal a harckocsinak az elején volt egy Bmp az hova tűnt gondolom lövészeket vitt magával azok hova tűntek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem vag, gorsabb a géppuska lőszernél, a harckocsiágyúnál meg főleg. Láttad a terepet, sehová nem tudtak volna elbújni, abban bízni, hogy a harckocsi meg nem vesz észre butaság, mert ő is képes forgatni abtornyát vagy mozogni a terepen.
Ráadásul valószínűleg drónnal irányították őket, hisz nem a fotelharcosok szórakoztatására készültek a felvételek.
 

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
278
749
93
Ráadásul valószínűleg drónnal irányították őket, hisz nem a fotelharcosok szórakoztatására készültek a felvételek.
off: ahhoz képest oldalakon keresztül megy a rejszolás hogy mit és hogyan kellett volna csinálni anélkül hogy konkréumokat tudna bárki. szóval lehet hogy nem arra készült de az lett belőle.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
off: ahhoz képest oldalakon keresztül megy a rejszolás hogy mit és hogyan kellett volna csinálni anélkül hogy konkréumokat tudna bárki. szóval lehet hogy nem arra készült de az lett belőle.
Persze, mert fotelból, a fűtött szobából, más perspektívából, utólag szemlélve az eseményeket könnyebb okosnak lenni, mint esetleg kialvatlanul, stresszhelyzetben, letolt gatyával eszköz nélkül ülni a lövészárokban, mikor ott dübörög melletted a nagyvas, ami a halál leheletét köpi rád pár méterről.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 075
93
1. stresszhelyzetben könnyű elhibázni a célt. Sajnos elhibázták.
2. nem tudtak elpucolni, mert túl rövid volt a lövészárok. árkon kívül esélyük sem lett volna ez nyilvánvaló.
3. egyedül voltak, vagy harcelőőrs szerepben, vagy tényleg nem volt más a közelben, vagy nem volt rálátás.
4. ez nem a call of duty. az életükért küzdöttek.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 130
23 126
113
Honnan kellett volna tudniuk? Az így előre küldött alegységet úgy küldik ki, hogy adott esetben meg is tudják védeni. Nem meghalni lettek odaküldve, hanem azért, hogy ne lehessen meglepni az arcvonalat. Azok a katonák nem km-ekre voltak a saját vonalaiktól! Azért nem futottak el, mert úgy tudták, hogy megvédik őket és nem mellesleg adtak is rá időt, hisz vagy 6-8 percig bohóckodott a két harckocsi csakorlatilag állóhelyben a puszta közepén. Ennyi idő alatt tüzérségi tűz, aknavető tűz de még egy állapotos tetű is érkezhetett volna.
Valamiért képtelen vagy felfogni, hogy nyílt terepen lehetetlen elfutni a harckocsi elől még akkor is, ha csak pár 100 métert kell megtenned.

Ugy tudtak? Honnan a banatbol tudtak ugy? Szerinted nem volt naluk radio, amin ok jeleztek, hogy erkezik ket hk? 100 % volt naluk. Es gyanitom pont ezert vissza is kellett infonak lenni, hogy nem tudjak valami okbol kifolyolag a ket hk-t kiiktatni. Tehat eleve vissza kellett volna vonulniuk.
Hajtogatod baszki ezt a nincs hova szaladni. Sehol egy megkurt szoval nem azt irtam el kell szaladni, kiragadod ezt a reszt az egeszbol. Kellemetlen, amikor szandekosan vagy fogyatekos, mert nem tudsz ertelmes dolgot irni es ervelni valamivel kapcsolatban. Leginkabb meg azzal nem, hogy te a kikurt jo NATO kikepzeseddel ulnel 4 szerencsetlennel es az helyett, hogy katona lennel es ugy viselkednel csak ulnel az arokba, mert hat szaldgalni csak nem lehet baszd meg… elmebaj neha amit muvelsz. Mondjuk azt be kell latni, hogy egyre kevesbe szokatlan toled a demagog bullshit. Szerintem offoljuk is a temat.
giphy.gif
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze, mert fotelból, a fűtött szobából, más perspektívából, utólag szemlélve az eseményeket könnyebb okosnak lenni, mint esetleg kialvatlanul, stresszhelyzetben, letolt gatyával eszköz nélkül ülni a lövészárokban, mikor ott dübörög melletted a nagyvas, ami a halál leheletét köpi rád pár méterről.
Kikérem magamnak! Másnaposan/félig részegen, kvára stresszesen, mert a macska hajnalban már
óbégatott, pedig akkor aludtam volna. Majdnem meg is érintett a halál lehelete - ha nem adok neki enni.
És ráadásul éppen kávé előtt/közben írtam.
Ja, és ráadásul utána sem voltak rózsásak a kilátások, mert sövényt kellett nyírni!
Mondjuk kimehettem volna még a kertbe vagy a tornácra az igaz...
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Ashtar and Catles

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Ugy tudtak? Honnan a banatbol tudtak ugy? Szerinted nem volt naluk radio, amin ok jeleztek, hogy erkezik ket hk? 100 % volt naluk. Es gyanitom pont ezert vissza is kellett infonak lenni, hogy nem tudjak valami okbol kifolyolag a ket hk-t kiiktatni. Tehat eleve vissza kellett volna vonulniuk.
Hajtogatod baszki ezt a nincs hova szaladni. Sehol egy megkurt szoval nem azt irtam el kell szaladni, kiragadod ezt a reszt az egeszbol. Kellemetlen, amikor szandekosan vagy fogyatekos, mert nem tudsz ertelmes dolgot irni es ervelni valamivel kapcsolatban. Leginkabb meg azzal nem, hogy te a kikurt jo NATO kikepzeseddel ulnel 4 szerencsetlennel es az helyett, hogy katona lennel es ugy viselkednel csak ulnel az arokba, mert hat szaldgalni csak nem lehet baszd meg… elmebaj neha amit muvelsz. Mondjuk azt be kell latni, hogy egyre kevesbe szokatlan toled a demagog bullshit. Szerintem offoljuk is a temat.
giphy.gif
Honnan? Szerinted mielőtt kiküldték őket nem tartottak egy harcparancs kihirdetést ami többek közt ezt is tartalmazza?
Az ötleteiddel nem tudok mit kezdeni, de ha engem kérdezel az is lehet, hogy elaludtak, vagy részegek voltak, vagy csak összevesztek a többiekkel és elvonultak kicsit átértékelni az életüket...
Megint ott tartunk, hogy nulla hozzáértéssel kitaláltál valami butaságot és foggal körömmel ragaszkodsz hozzá olyan szinten, hogy még egy kis párhuzamos univerzumot is kigondoltál hozzá aminek semmilyen bizonyítható alapja nincs.

Ami pedig az én hozzáértésemet vagy hozzánemértésemet illeti, köszönöm szépen, de egyáltalán nem érdekel, hogy egy dilettáns foteltábornok mit gondol róla.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 075
93
Sajnos ezeknek a fiúknak nem volt olyan rálátásuk mint nekünk, akik egy drón perspektívájából néztük végig az eseményeket. Látszott a felvételen hogy a közelükben (néhány száz méter) is összecsapások zajlanak. Talán az is illetve, a növényzet, terephajlatok takarták a közeledő ellenséget.