Vietnámban nem volt nyílt összecsapás és évekig tartó semmitevés volt ott is. Valahogy furcsállom, hogy nem tűnik fel egyeseknek az, hogy a légyi győzelmek milyen eloszlásúak...
Ahol nyílt összecsapás volt, ott USA + DV elcsapta a komcsikat. A jenki kivonulás utáni északi offenzíva meg hetek alatt célba ért. Az volt hagyományos hadviselés. Nem pizsamás gerillák, hanem gépesített hadosztályok foglalták el DV-t.
Koreában II. vh jellegű hadmozdulatok voltak, de 1951 nyara után kb. semmi sem történt. Előtte meg 1 év alatt 38 körtől egyszer lezúgtak délig, aztán Kína határig, meg vissza. De csak azért, mert volt erőforrás mindkét oldalon. Két kis ország segítség nélkül rég nem tudta volna egymást ütni. Mindkét ország romokban hevert utána.
Jugó szétesés után a nehézfegyverzet döntő része szerb kézen maradt. Oszt mire ment vele a "fantasztikusan" képzett erő. Nagyjából civilek gyilkolásában voltak világbajnokok nehézfegyverzet ellenére. Nem erőltették azt, hogy igazán frappáns dolgokat csináljanak. Aztán amikor a nyugatnak elege lett, akkor jól elkenték a szájukat igen hamar és lett is Dayton. Csak közeben meg vakarták a töküket évekig meg No fly zone volt. Na, mintha az megállította volna azt, ami odalent folyt...
Szóval egyik példád sem jó. Amikor valódi nyílt hadműveletek vannak kis és középhatalmak között az hetek alatt véget ér és utána azért van szünet, mert logisztika is van. Lásd Korea. 1950-51. De azt nézve, hogy mennyi idő alatt csapták ki a komcsikat a majdnem teljesen elfoglalt országból. Kínai segítség nélkül ott véget is ért volna a történet.
Rossz példa, mert egyik oldalon kemény orosz support volt, a másik oldalon meg semmi. Meg itt is jugó féle forgatókönyv. Azért olyan sokat egyik fél sem kockázatott, akkor léptékű erőt nem vetettek be, amivel tönkreverhető lett volna a másik, ahogy az IDF csinálta pl. 1982-bem elmenetelhettek volna Damaszkuszig tudtommal és Kairóig sem állították meg volna őket 1973-ban. Csak ott szóltak a nagyfiúk odafentről, hogy "akkor ennyi volt".