Igen ez így van.
Te azt hagyod figyelmen kívül, hogy egyszeruen nem erdemes a 30 fokban döntött 100mm-es lemezt alkalmazni egy függőleges 200 mm-es lemez helyett egy adott felület adott ballisztikai szintű védelmére.
A tömegük ugyanakkora lesz, hiszen azonos vastagság mellett döntött lemez esetében nagyobb méretű, tehát nehezebb lemez kell ugyanazon magasság elfedésére.
Ha aranyosan csökkente a döntött lemez vastagságát, azonos tömeget erhetsz el, de a döntött lemez esetén jelentősen rosszabb lesz a harckocsi belső helykihasználása. Vagy nagyobb (nehezebb) harckocsi kell végül, vagy kevesebb lőszer stb lesz belül..
A döntött lemez előnye kaliberes, aza L/4,5 körüli kal. hosszúságú lövedékeknél jelentkezik, mivel ezek relatív alacsony sebességgel érkeznek, a becsapódó pct lövedék testére, fejére ható ellenerők pedig a lövedéket röppályájáról eltaszítják, hosszanti tengelye mentén elforgatják, beesési szögét kedvezőtlenül (oldalról nézve ‘felfelé’) változtatják így az még sokkal nagyobb utat kellene megtenne meg a páncélban, mint azt az eredeti becsapódási szög indokolná. A pct löv fej adott esetben nem is tud belemarni a páncélba mielőtt a forgatónyomaték eltaszitja a testtől így lepattan.
Döntött lemezeket ezért használtak egy ideig, mert emiatt a hatás miatt adott tömeg mellett nagyobb ballisztikai védelemért lehetett vele elérni.
Ez a hatás a ma használatos nyílövedék esetén annyira minimális a nagy becsapódási sebesség és a nagyon hosszu, L/30+ lövedékek használata miatt sokkal nagyobb forgatónyomaték miatt, hogy gyakorlatilag elhanyagolható, és a lövedék az egészen extrém (kv 10 fok alatti) becsapódási szogeket leszámítva nem fog lepattani sem. Egyszeruen nincs rá ideje.