1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. marton

marton Well-Known Member

Pontosítok, a német üzlezemberekkel (akik számítanak az országban) igen csak jó a kapcsolat. :)

rappali_ likes this.
  2. Pal

Pal Well-Known Member

Azt odasoroltam Bajorohoz, mivel tagadhatatlan hogy valahol jo, valahol rossz No-val a kapcsolat. De ertem mire gondolsz, oke.

marton likes this.
  3. Star Trek86

Star Trek86 Member

4. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Ez annak a budaörsi gépnek tűnik, ahol a legutolsó (általam is látogatott) repülőnapon valami 2000Ft-volt a „gépbeülés”...
    Néztünk is irdatlan nagyokat... Azon meg főleg hogy sor volt mögötte :)

Mokiengine likes this.
  5. Pal

Pal Well-Known Member

marton likes this.
  6. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

7. Star Trek86

Star Trek86 Member

Szerbia jóváhagyja hat további Mi-17 aprító beszerzését.

szegcsab and tonyo like this.
  8. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Annál az embernél minden gépbeülés, rápillantás, véletlen odafordulás 2000-10000 forint plusz 500Ft fotójegy :)
    De mit lehet mondani arról, aki élesben hajtóművezett egy 21-est a füvön, egyedül, lenyűgözés nélkül, egy mezei porraloltóval rákészülve...

borisz, Sharid, szegcsab and 3 others like this.
  9. tonyo

tonyo Well-Known Member

És ők bizony igen baráti árban kapják meg azokat.

10. rudi

rudi Well-Known Member

nyugger, Fade, Pocok75 and 6 others like this.
  11. marton

marton Well-Known Member

Majd bocskorosék kisöprik azt a készletet :(
    Kiowa-k ban is reménykedtünk itt egy-két éve...
    Én mondjuk a Mihukat sem bánom, hogy újra hadrendbe kerülnek (persze kizárólag akkor ha modernizálva is lesznek valamennyire).

borisz, fip7, tonyo and 2 others like this.
  12. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

És bár a lengyelek Apache-okat szeretnének, szerintem egy jó ajánlat esetén ők is szóba jöhetnek. Szerintem harci heli fronton is úgy járunk, mint a harckocsikkal. Addig halogatjuk a váltást, amíg nem marad potens gép kedvező áron a piacon. Bár nem mai vasak, de van bennük lehetőség.

marton and tonyo like this.
  13. Szittya

Szittya Well-Known Member

Mem tudom de en a mihu k kiesese utanra inkabb ucav kat allitanak hadrendbe. /igaz hogy fent all a zavaras veszelye de modern ucav zavarasahoz modern zavaro fegyverzet is kell ami igen draga ezert a bevethetosegi zonaja is korlatos/

14. Sharid

Sharid Well-Known Member

arcas and Fade like this.
  15. ZRÍNYI 20!026

Szerintem a harci helikopterek sokkal potensebbek, sokoldalúbbak. Nem igazán értek hozzá de úgy tudom, hogy az UCAV-ok kimondottan támadásra lettek kifejlesztve. Nálunk viszont, mint tudjuk ez nem prioritás. Nekünk most főleg migráns riogatásra kellenek a harci kopterek, eközben korlátozottan felderítésre is használhatóak, és a legfőbb erényük, amire az UCAV-ok tudtommal nem alkalmasak, a szárazföldi csapatok támogatása. Ezen kívül korlátozottan légi harcra, és a mihuk például deszantra is képesek. És hát a korszerűbb UCAV-ok ára vetekszik a harci helikopterekével.

16. Szittya

Szittya Well-Known Member

A mihuk kiszorssa uttanni idokrol beszelek akkor mar nem kell veluk riogatni.
    Az ah1 nek nincs desszantere. Tehat ez nem erv uav vs ah1 teren.
    Az ucav k sokkszorosa felderitokeppessegel rendelkezik mint sz ah 1.
    Miert nem lenne alkalmas egy ucav csapatok tamogatasara? Ugyan az a raketafegyverzet es celmegjelolo megy rajuk mimt amit a harcihelik hadznalnak.

Emellett egy uj uavc meg mindig olcsobb mint egy harciheli.

Luthero likes this.
  17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ebben a formában a komment értelmetlen. Mind a heli, mind a UCAV tűztámogató eszköz. Ez kb. olyan mint azon elmélkedni, hogy egy karakbély vagy tüzérségi löveg az támadó vagy védekező fegyver vagy egy harckocsi. Minden fegyvert lehet védekező és támadó hadműveletben is használni és a védekezési taktikát egy része a manőverező védekezés, ami lényegében ellentámadások sorozatából is állhat.

A harci helikopter egyáltalán nem sokoldalúbb, csak teljesen máshova van balanszolva, mint a UCAV. Lássuk pro és kontra.
    • A harci heli abszolút tűzereje nagyobb tud lenni adott cél ellen, mint egy UCAV-é. Ez méret és fegyvertípus függő. Egy Mi-24 pl. tud elég szépen területet lefogni Sz-5 rakétákkal és UB blokkozva, de a UCAV meg MANPAD és adott estben még régebbi SHORAD-on kívül indít AGM-114 vagy dobja az LGB-t és a jövőben meg bőven az SDB-t is. Egy AH-64-en lehet 8-16 db AGM-114 is, az más kérdés, hogy a mai környezetben a 8 db is overkill mennyiség.
    • Az UCAV őrjáratozási időben hülyére ver bármilyen harci helit úgy, hogy az utazósebessége kb. azonos.
    • A UCAV a FLIR tornya miatt mindig full éjszakai képességes, mert enélkül nincs UCAV. A heliken meg vagy van FLIR torony és/vagy NVG vagy nincs. Lásd pl. magyar 24-eseket.
    • Helin néha van légiharc-rakéta is, de ez nem jellemző. UCAV-n nemigen van AAM, Stingert talán kipróbálták már, de ebben nem vagyok biztos. UCAV-ra nincs sok értelm tenni a több másodpercevs lag és annak sebessége miatt. Még Cessna szerű gépek ellen sem nagyon tudná használni.

arcas, borisz, alfa74 and 2 others like this.
  18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az nagy okosság lenne, kb pont annyi idősek mint a restaurálásra kiküldött Mi-24-es flotta.

zeal and bartinieffektus like this.
  19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Vajon előrefelé lövi ki a flare-t vagy thrusted flare?

20. ZRÍNYI 20!026

Mint ahogy írtam is, nem igazán értek hozzá, de ezek szerint a tűzerőben igazam volt. Az UCAV-ot (Uninhabited Combat Air Vehicle) viszont tudomásom szerint főként támadásra használják. Felderítésre inkább az UAV-ok, ilyen a MALE UAV (Predator), a HALE UAV (Global Hawk), és a TUAV (Shadow) van használva. Tehát ezek más kategóriák. Így a többféle feladatra többféle gépet kell rendszeresíteni. Az őrjáratozási idő is főleg ez utóbbiaknál jóval hosszabb, mert kimondottan felderítésre lettek kialakítva. Az éjszakai képességekről csak annyit mondanék, hogy a 21. században anélkül nem vennék katonai helikoptert. Az, hogy ha mi esetleg mégis kihagyjuk a mihuknál ezeknek a képességeknek a beépítését, csak minket minősít. De nyugodtan javíts ki, ha nincs igazam!

Ezen oldal megosztása