Az a baj, hogy túl értékelitek az olaj üzemanyag szerű felhasználását. Ez kb 30 %-t tesz ki a felhasználásból. Másik kb 30 % a repülés és a maradék az vegyipar és egyéb. A gáznál szintén a probléma, hogy nagyon nagy a vegyipari részaránya illetve fűtésre a legjobb. Az pedig baromság (egy bizonyos százalékos arány után), ahogy molni már többször kifejtette, hogy alternatívokkal áramot csinálok, majd ezzel az árammal állítok elő hidrogént, amit belekeverek a földgázba. Mekkora hatásfokkal? Ez a legnagyobb baromság a világon. Bőcsészeknek ezt be lehet adni egy idei, de ki fogja ezt finanszírozni? Oroszország megkerülhetetlen lesz még jó pár évtizedik és a többi olaj exportáló. Tény, hogy az usa azért nyitotta meg a lezárt olaj kútjait, mert látta hogy most még nagy pénzért el lehet majd adni ebben az átmeneti időszakban (ami simán 100 év is lehet) nem hiába szankcionálja iránt venezuellát, verik fel az árat és a saját árújának csinálja a piacot. A másik két állam sokkal olcsóbban felszínre hozható készletekkel rendelkezik, ezért kell felverni az árakat!
Hát ezaz.A legtöbb hidrogént földgázbol állitják elő.Plusz technológiai folyamat,plusz költség,tulajdonképpen különösebb értelem nélkül.Földgázimport ugyanúgy kell hozzá,környezetvédelmi hatása 0.De lagalább a hidrogén sokkal nehezebben kezelhető a földgáznál.Politikai szinjáték ez csak,nem rentábilis cselekmény.
A hatásfok molni tízparancsolatának legelső helyén van. Ismerjük. (ezt is személyezkedésnek fogja venni
).
A német politikust meg hidegen hagyja. Neki nem az a feladata, hogy hatásfokdiagrammokat bújjon. A német fogyasztó pénztárcája elbírja a magasabb energiaárakat, cserébe viszont nem kell Hansnak bezupálni, hogy 5-6 Hadosztályra növeljék a haderőt. Mert ha Hansnak (lehet hogy fél éve még Brigitte volt) a nemi identitástudati problémájával BW felszerelést kell húznia, akkor az nagyon összeb@ssza a chi-jét.
DE kezdd el kiszámolni, hogy csak az, hogy ha a németek úgy döntenek, hogy jövő évtől - egy kardsuhintással - feltornásszák 2%-ra a GDP arányos költéseiket a korábbi 1,1-1,2% szintről, az éves szinten 25Mrd euro-s plusz kiadást jelentene.
És ez még csak az a minimum lenne, amivel még mindig külső (NATO) biztonsági függésbe lennének. Ha meg felmennének 3%-ra, akkor az valahol évi 55-60Mrd euro lenne. Tegyük hozzá, ha Németország felmenne éves szinten 3%-ra, akkor a lengyeleket meg a franciákat megüti a guta.
Na ők emiatt azt választották, hogy valahogy megpróbálják fegyverek nélkül függetleníteni magukat.
És ezzel semmi nem lenne megoldva. Ez inaktív költés a gazdaság szempontjából, pláne úgy, hogy a drága technológiákat eléggé elengedték a németek.
A katona a direkt GDP termelés szempontjából inaktív. Inkább csak tovább csökkenti a különben is szűkös optimális korban lévő munkaerőt.
Nem véletlenül csesztetik az amerikaiak a németeket fegyvervásárlással. Tehát az oroszok a szénhidrogénekkel fejik őket, az amerikaiak meg drága fegyverrendszerekkel (Patriotba visszakényszerítés, a nuki fegyverek hordozása miatti gépbeszerzés és emiatti F35 presszionálás, CH-53K), és liberális politikai irányvonal erőteljes támogatásával azt érik el, hogy a német politika a saját hadiiparukat is többszörösen tökön rúgja.