A két rendszert ha ötvözik, a hordozórész miután a "glidert" kiveti, tovább repül ballisztikus pályán, akár csak csaliként, akár még egy töltettel? (Még egyszer megkérdezem: Miben is hazudott az ábra? Egyszerűen bemutatta a radarhorizontot laikusoknak.
Miért, a Pantsir miért nem tudta azonosítani fenyegetésként a 60-80-al repülő felderítő drónokat?
Drága barátom! A THAAD indításánál szerinted milyen pályadatokkal dolgoznak? Ezt szerinted egy HGV esetén hogyan tudják megbecsülni?
Ehhez képest a SM-6 legújabb fejlesztésével próbálkoznak az amerikaiak. Szerinted ez vajon miért lehet?
Ugye te nem olvastad el a fenti cikket?
Az SM-6 szerinted közvetlen ütközéssel semmisíti (illetve csak semmisítené) meg a célt?
Különben ezt a részét nem is igazán értem.
Srácok áruljátok már el, hogy milyen elgondolásból visztek bele orosz radar- vagy rakétarendszereket abba a vitába, hogy mit kezdene a NATO a HGV fegyverekkel. Nem az oroszoknak kell ezt a problémát megoldani, hanem az amerikaiaknak, és a NATO-nak.
Ez ugyebár a német Patriot parancsnok cikkéből van.
A manőverezés problémáját is részletesen megmutatja. Hiába azonosítják a HGV kezdeti pályáját. A manőverezési fázisban gyakorlatilag bármilyen célt elkaphat a a lila folton belül. Hogy csinálsz ellene pontvédelmet, ha nem tudod, hogy melyik pontot támadja? Minden hajót meg nem védhetsz egy anyahajó kötelékben. Mitöbb én egy támadás esetén biztosan nem az anyahajót venném először célba, hanem a légvédelmét biztosító többi hajót. Minél kevesebb az elhárító hajó, annál nagyobb az esélye az anyahajó megsemmisítésére.
Ezt csak mint variáció, nem mint a jelenlegi eljárás....)