[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 264
13 906
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 412
113
Ja ugyan igy, ha vonul 300 ponyvás teherautó részben rakottan, több oszlopra szakadva félig üresen, kevés nehézfegyverrel - az már biztosan Moszkva elleni katonai támadás - puccs céllal.
Ez kb annyira hihető, mint a Majdani Forradalmi játékok..
2023/24-es adat szerint Magyarországon 70.000 hivatásos vadász van, Moszkva lakossága kb 12,5 millió fő, vajon ott hány vadász, rendőr, egyéb legális fegyvertartó lehet? na ennyit kb a sikeres puccsról... és ez csak Moszkva!! Az útba eső településeken lévő katonai/belügyi erőket nem is vettem figyelembe.

Olyan sikeres lett volna kb, mint egy 100 fős ellenzéki kormányváltó demonstráció a Hősök terén. (de higyjen mindenki amit akar, senkit nem szeretnék győzködni)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 477
7 930
113
Már megint csak egy ha. Szembe kéne nezni azzal, hogy „Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa. Akkor az minden bizonnyal egy kacsa." nem liba, csirke vagy flamingó.
Na ezt sem hallottam még magyarul...

Te egy igazi elmebajnok vagy dudi... Te itt még csak tényeket és első kézből származó információkat posztolgattál! A pofám leszakad tőled! Írtál már annyi hülyeséget ide, erre meg jössz itt ezzel a mondókával... Leírásod és műveid alapján te is egy kacsa vagy bástya!
Lehet, de valamiféle zsenialis putyini 'kemelharitos' muveletet vizionalni egy rakas primko zsoldos fonokenek lathatoan nem tul meggyőző kvazi-zsarolasi kísérletébe az semennyivel sem ostobább és rohejesebb, az is biztos.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 971
5 392
113
Az ATACMS támadás a strandról nézve. Egyesek szerint légvédelmi rakéta. Szerintem pedig kazettás robbanófej:
Ezek kazettás töltetek lessznek.M39 900 darab,M39A1 300 darab M74-es töltettel rendelkezik.Véleményem szerint egy légvédelem álltal eltalált ACTMS-ből néhány töltet robbant fel a strandolók közelében.Nem védeni akarom az Ukránokat de ha a célpont a strand lett volna és mind a 300 vagy 900 töltet ott robban sokkal több áldozat lett volna.Viszont az más kérdés hogy miért pont akkor indítanak támadást Krími célpontok ellen amikor tele van mindem nyaraló emberekkel.Meg az is hogy miért is van velük tele miközben hónapok óta folyamatosak ott a drón/ACATMS támadások.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 594
47 890
113
Az orosz légierő továbbra is rombolja az ukrán fegyveres erők logisztikáját Kupjanszk irányában: megsemmisült egy másik híd, amelyet az ellenség az utánpótlás szállítására használt.


Lavrov

A puccs után az Ukrajnában hatalomra került neonácik nem a donbászi, a krími és a novorosszija népeket képviselték – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.

Lavrov az ENSZ nyilatkozatára hivatkozott, amely csak akkor rögzíti a területi integritás tiszteletben tartását, ha a kormány az ország összes népét és a teljes lakosságot képviseli.

A külügyminiszter további nyilatkozatai az Alekszandr Lukasenkóval folytatott találkozó utáni sajtótájékoztatón:
-A nácizmus újjáéledésének megakadályozására tett erőfeszítéseink korántsem akadémikus jellegűek, de a jelenlegi nemzetközi helyzetben abszolút jelentősek;
-Az Ukrajna körüli helyzet a Nyugat újabb kísérletét tükrözi 1812 és 1941 után, hogy újra egyesítse Európát zászlaja alatt, és stratégiai vereséget mérjen az Orosz Föderációra;
-Az Orosz Föderáció nem hagyja abba a különleges művelet lebonyolítását az ukrajnai megoldásra irányuló esetleges tárgyalások során – mondta Lavrov;
-A Nyugat nagyrészt privatizálta az ENSZ titkárságát, trükkökkel állampolgársággal csalogatja a titkárság tagjait;
-Az állam működését garantáló kulcsfontosságú stratégiai területeken a Nyugat nem képes megegyezni, hiszen bármikor lemondhat kötelezettségeiről és gazdasági háborút üzenhet;
A világtöbbség aktívan, az egyenlőség alapján, nyomás nélkül fejleszti kapcsolatait.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 346
113
Ezek kazettás töltetek lessznek.M39 900 darab,M39A1 300 darab M74-es töltettel rendelkezik.Véleményem szerint egy légvédelem álltal eltalált ACTMS-ből néhány töltet robbant fel a strandolók közelében.Nem védeni akarom az Ukránokat de ha a célpont a strand lett volna és mind a 300 vagy 900 töltet ott robban sokkal több áldozat lett volna.Viszont az más kérdés hogy miért pont akkor indítanak támadást Krími célpontok ellen amikor tele van mindem nyaraló emberekkel.Meg az is hogy miért is van velük tele miközben hónapok óta folyamatosak ott a drón/ACATMS támadások.
Ez mekkora faszság, már bocsánat...
1. Az egyik kamera képén világosan látszik, ahogy a kazettás töltetek terjedése/becsapódása a kamera mellett is folytatódik (és így valószínűleg mögötte is). Valószínűsítem, hogy azért nem volt több áldozat, mert az ATACMS kazettás verziói eddig híresen szar hatékonysággal működtek (rengeteg altöltet nem működött el).
2. Valóban, akár éjszaka is indíthatták volna a támadást ... de a derékukránok valamiért nem tették. Erre lehetséges magyarázat lehet, hogy azért, mert a NATO ISR szerint épp akkor nyílt ablak. De akkor meg hogy lehet, hogy az oroszok lelőtték a rakétát/rakétákat? Az ukránok szerint az orosz légvédelem nem tudja lelőni az ATACMS rakétákat (sem), akkor most végülis mit láttunk?
3. Azért strandolnak ott, mert esetleg tavaly is ott strandoltak, meg azelőtt is. Feltételezem, hogy nagy részük krími lakos (és nem 2014 óta).

"Ott" pont nem voltak folyamatosak a drón és ATACMS támadások, legalábbis a strandon nem.
Esetleg lehet, hogy azt gondolták, őket nem fogják célozni?
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
174
1 178
93
Ez mekkora faszság, már bocsánat...
1. Az egyik kamera képén világosan látszik, ahogy a kazettás töltetek terjedése/becsapódása a kamera mellett is folytatódik (és így valószínűleg mögötte is). Valószínűsítem, hogy azért nem volt több áldozat, mert az ATACMS kazettás verziói eddig híresen szar hatékonysággal működtek (rengeteg altöltet nem működött el).
2. Valóban, akár éjszaka is indíthatták volna a támadást ... de a derékukránok valamiért nem tették. Erre lehetséges magyarázat lehet, hogy azért, mert a NATO ISR szerint épp akkor nyílt ablak. De akkor meg hogy lehet, hogy az oroszok lelőtték a rakétát/rakétákat? Az ukránok szerint az orosz légvédelem nem tudja lelőni az ATACMS rakétákat (sem), akkor most végülis mit láttunk?
3. Azért strandolnak ott, mert esetleg tavaly is ott strandoltak, meg azelőtt is. Feltételezem, hogy nagy részük krími lakos (és nem 2014 óta).

"Ott" pont nem voltak folyamatosak a drón és ATACMS támadások, legalábbis a strandon nem.
Esetleg lehet, hogy azt gondolták, őket nem fogják célozni?
Pontosan így van!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 199
55 101
113
Az ATACMS támadás a strandról nézve. Egyesek szerint légvédelmi rakéta. Szerintem pedig kazettás robbanófej:



Baszki,4 rakétát lelőttek az Oroszok,egy átcsúszott,vagy még volt ideje oldani a tölteteket,hasonló történt donyeckben is,a kedves ukrán,nem nácik,kazettás töltettel lőtték a város központot,talán tocskával,a Lancester srác éppen ott volt,percekkel a történtek után filmezett,néhány holttest még vérzett,ott rengeteg áldozat volt,szóval a kedves ukránok,usánka aktív közreműködésével,5 kazettás töltettel töltött atacams-t lőttek a strandoló civilekre,ha mind az öt betalál,mészárszék lett volna a strandon.
Minden jót kívánok az elkövetőknek,a felderítőktől,a bakákig,akik betöltötték a rakétákat a vetőcsövekbe,megnyugodhatnak,ilyenkor a karma minden humorérzékét el szokta veszteni,és rendkívül hamar,lásd korabeli nato ügynök ,gellért püspök esetét a hordókkal.
Az öreg kgb-s skacnak nem természete a feledékenység,sem a hirtelen harag,de szereti kiegyenlíteni a tartozásokat,innentől sűrűbben néznék felfelé a gi dzsók helyében,az elhagyatott helyeken lévő bázisokon,előkóstoltatnám az ételt,esetleg hirtelen felindultságból leszerelnék,amíg lehet.
Nézze meg minden usa hívő,és nato katona a videót az esetről,mi is pont ennyit érünk washingtonban,mint a krími,strandoló civilek.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 971
5 392
113
Ez mekkora faszság, már bocsánat...
1. Az egyik kamera képén világosan látszik, ahogy a kazettás töltetek terjedése/becsapódása a kamera mellett is folytatódik (és így valószínűleg mögötte is). Valószínűsítem, hogy azért nem volt több áldozat, mert az ATACMS kazettás verziói eddig híresen szar hatékonysággal működtek (rengeteg altöltet nem működött el).
2. Valóban, akár éjszaka is indíthatták volna a támadást ... de a derékukránok valamiért nem tették. Erre lehetséges magyarázat lehet, hogy azért, mert a NATO ISR szerint épp akkor nyílt ablak. De akkor meg hogy lehet, hogy az oroszok lelőtték a rakétát/rakétákat? Az ukránok szerint az orosz légvédelem nem tudja lelőni az ATACMS rakétákat (sem), akkor most végülis mit láttunk?
3. Azért strandolnak ott, mert esetleg tavaly is ott strandoltak, meg azelőtt is. Feltételezem, hogy nagy részük krími lakos (és nem 2014 óta).

"Ott" pont nem voltak folyamatosak a drón és ATACMS támadások, legalábbis a strandon nem.
Esetleg lehet, hogy azt gondolták, őket nem fogják célozni?
https://youtu.be/aA1eHe4ta34?si=JbV60B6383LGtOm6
Ha valóban a strand a "célpont" még ha "híresen" szar a kazettás töltete(forrást nem kerestem hány százalék nem robban fel) akkor amennyi ember volt ott sokkal több áldozat lehetett volna.Ha nem "hard kill" légvédelmi rakétával lőnek le BM-et ahogy Patriot-Scud "esetekben is történt a robbanófej/kazettás töltetek még "becsapódhatnak" a rakéta szétesésekor.Nyílván eddig is lőttek le ATACMS-t ennek ellenére több légvédelmi egység(S300/S400),olajraktár,reptereken helikopter/repülőgép "esett "áldozatul ATACMS támadáskor.Ehez nyílván kellett a légvédelem túlterhelése,Nato felderítés.És Orosz források szerint nehezíti a védekezést ellene hogy pl más BM-ekhez képest(Iszkander) jóval kissebb méretű ezért még az S400-asok radarja is viszonylag kis távolságról érzékeli kevés idő van védekezni ellene.Abban mindenképpen "hibáztak" az Ukránok ha a strand közelében volt katonai célpont hogy akkor támadták amikor az tele volt emberekkel.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 175
113
Azért annyira komolyan vették (veled ellentétben), hogy meg kellett halnia...
No meg az orosz légierő is ki bírta nevetés nélkül, hogy lelőtték pár gépüket és helikopterüket, de a Déli-Katonai-Körzet parancsnokságán sem volt őszinte a mosoly, amikor kvázi túszul ejtették őket.

Még állati nagy szerencse, hogy a másik verzió a kamu puccsal, az árulók leleplezésével, az égről véletlenül letörött saját gépekről, a Wagner száműzésével és végül a Prigo brigád lezuhanásának sokkal hihetőbb sőt egyenesen nyilvánvaló. Nanebasssz! :D
Ha meghalt volna valaki fegyveres összecsapásban, tegyétek már fel a bizonyítékokat, mert az orosz fórumban az eseményeket alaposan kiveséztük - legalább 50 oldalon keresztül. Kiváncsi lennék az égről letörölt gépek meg a felrobbantott kamion verziókra is..

Ezekben én azt látom hogy az orosz F.O.S média felveszi a versenyt a nyugati társával, egyaránt be tudja etetni az embereket. No nézzük konkrétan a vonulás és a következő napok erre vonatkozó kommentek - részleteit (múltidéző):
Azert ebbol a szemunk elott zajlo paradebol eleg jo kis konyvet lehetne irni.
Prigozsin közzétett egy videót, amely azt állítja, hogy az orosz MOD "bombázott" egy Wagner hátsó területet, sok Wagner halottal. A videón azonban nem látható halott, és csak néhány aprónak tűnő, megrendezett égő falevél.
Még Sztrelkov is úgy véli, hogy hamisítvány:
Ez a "puccskisérlet" tökéletesen alkalmas lehet arra hogy hosszú , belső szolgálat által végzett nyomozgatás helyett most pár nap alatt, önként és dalolva felfedik magukat a távvezérelt, khmm "másképp" gondolkodók. Ezt sokkal kisebb mértékben de párszor már eljátszották az évek során.

Mivel kifújt az ukrán ellentámadás szerűség, Putyin ráér most a saját országában rendet rakni - nagytakarítás készül.
Most mi a helyzet? Ha ezek eddig nem kezdtek el egymásra lövöldözni - akkor már nem is fognak, legfeljebb csak kakaskodnak egy kicsit..Meg kell várni az alvó ügynökök reakcióit hogy mennyire hiszik el a történteket, az a jó szinjátéktól függ
Ásít,a Wagner egy zsoldos sereg,állami pénzből,állami utasítàsokat hajt végre.
Nagyszínház. Egy puccs nem így néz ki. Lásd a törököknél hogy ment le a buli - és még az sem jött be.
A F.O.S médiacirkusz alakítására gondolok, ahol a világot jelentő, színpadi deszkákon most a szereplők egy új felvonásba kezdtek,
Azt nem lehet most biztosan tudni hogy ennek most mi a konkrét célja, de a felvonás végén úgyis kiderül..

Én ia belső, sokszor destabilizáló ellenségre gondolok, Oroszországban , ugyanúgy mint Ukrajnában, már több mint 150 éve hagyományosan erős volt az angolszász szolgálatok működése..
Az egész olyan mintha a nyulat akarnák kiugrasztani a bokorból... Kérdés kik válanak majd nyulakká felismervén magukban a nyulat!
A csávók az előtérben meg sétálgatnak tovább nyugodtan (egy betett videóra reagált)
Ugyanaz lenne a helyszín? Nekem nem úgy tűnik bár a másodikon is egy fehér kamion a célpont ha jól látom.
Amúgy a twitter reakciókat olvasva, az általános vélekedés nyugaton az, hogy színjáték az egész.
Mert full kamu az egész...
Ez nem az a fehér kamion volt, ami a hk-t vitte egy korábbi videón?
Fél nap alatt sokadik olyan "tudósítás" * ahol kiderül, hogy ordas kamu.
Egy puccs nem ilyen! Pláne egy ekkora területű országban.
Ez egy műsor.
Nyugat-Oroszországban fel-le vonulgat egy lázadó fegyveres erő, az orosz hadsereg tudta és beleegyezése nélkül? Az orosz haderő nem Ukrajnában tartózkodó részének döntő többsége pont ezen a területen van. Egyértelmű, hogy nem állnak neki ellen.
Szerintem színjáték, és egy sebtében megindított ukrán offenzívát akarnak kiprovokálni.
Komolyan azt gondoljátok,hogy ezt a "konvojt" ha akarná nem bírná szétkapni seperc alatt a légierő?
Olyan mint egy berendezett színpad. Továbbá, ehhez meg kellett tervezni a logisztikát, emberi erőforrást, a fgyvernemek eloosztását, útvonalat, üzemanyagot, lőszert, mit fognak pontosan kik elfoglalni egyes városokban. Teljesen tervezett, és rendezett a wágner felvonulás. Ezt egy délután alatt, nem lehet megtervezni, kivitelezni, erőforrásokat összeszedni. Azok a konvojok már készenlétben voltak. Csak kérdés: kinek a megrendelése, ki találta ki, miért....mert az alapsztori a rakétával ordas KAMU!
Csak nekem olyan szürreális, valószínűtlen ez az egész Prigozsin féle lázadás?
Nem tudom megmondani mi, de valami nagyon nem kerek ebben a történetben és szinte nincs az a szcenario, amit ezek után ne tudnék elképzelni.
Nekem a repülőgép-manőver gyanús. Nem vagyok benne biztos, hogy Putyin Moszkvában van. És mi csak nézünk ki a fejünkből. Annyira megvezetettnek érzem magam.
Némi megdöbbenést okoz a Wagner-oszlopok Oroszország anyaországi mozgásának egy nagyon furcsa vonása:
1) maximális sebességgel rohannak;
2) a szövetségi autópálya mentén;
3) a harckocsikat és a gyalogsági harcjárműveket pótkocsikon szállítják.
Találsz valami furcsát?
Miért nincs még csak nyoma sem valamiféle tüskéknek, a gumiabroncsok megrongálódásának tüskéjének, nincsenek akadályok és nehéz közúti gépek a konvoj teljes útvonalán?
És akkor miért nem állnak meg ezek az oszlopok? (A közlekedési rendőrök technikai eszközeiről már hallgatok)
Szóval nem állítják meg.
Akkor mi történik valójában?
Nincs polgárháború, de puccs sem: ez egy "fegyveres túra" eddig, semmi több. Vagyis ez eddig komolytalan.
Na jóó.
Most már tényleg kurvára de elegem van, ez így nem háború,
puccs, lófasz.
Követhetetlen szar. Én meg elbasztam rá egy milyen szép szombatot.
Gyökerek.
Most nem akarom mondani, de aki ezt bevette, annak tudok pí vizet is literjét 1200 ér, higgyétek el, jó lesz! Nekem :D !!!!
elméletekben vagy olyan jó mint Neutronbagoly...az tuti (Haubagoly) :D
Köszönöm :)

Előbb utóbb mindenki vizsgálatára sor kerül.. Én túl rövidnek tartottam az időt, de Prigo csak eddig bírta idegekkel, nem csodállom..

És akkor, junius 24 én írtam Prigo várható sorsáról:

Egy tanúvédelmi program keretében, "kivégzése" után más névvel fizimiskával a távolkeleten töltheti megérdemelt nyugdíját..
Azt mondod most itt többen véreztek el a fórumon, mint ma puccsban??
És ha mindenki eljátszotta a szerepét?
Tök logikus amit írsz...basszus...mikor hónapokkal ezelőtt elkezdtünk ajvékolni(jah azt én nem) hogy Prigo miket mond...lehet mind okosan felépített bevezetése volt ennek a szarnak???
Így van, az volt az egyfelvonásos darab előtt - az előjáték. Hát kissé túljátszotta a szerepét Putyin egyik legjobb barátja, bizalmasa.

És a lényeg:
Maradjunk annyiban, ha bejött volna, és nem full digitális fakenews a három lelőtt heli, felrobbantott olajtároló, de az ukránok belerusholnak egy fasza katlanba mondjuk a legelitebb 6-8 rohamdandárral, ejésekkel, tengerészgyalogosokkal, hegyivadászokkal, az kb. 10x ennyi veszteséget is megért volna a színházi áldozatvállalásban.
Egy sort láttál! Mit nem értesz még mindig?
Amúgy a halott pilóták személyazonosságáról van valami információ? Volt szó több lelőtt helikopterről, de én 1 videót láttam égő ronccsal meg 1 képet ami kicsit gyanús is meg lehet nem is friss, mint ahogy a videó sem biztos hogy az. Ugye volt szó arról hogy bombázták a konvojt és volt egy robbanásos videó is, ahol volt egy robbanás meg pár érdektelenül sétáló statiszta, szóval nem szétlőtt konvoj szerűek voltak. Remélem ez csak a zajkeltés része volt az egész műsornak.
Jah igen meg volt az üzemanyagtartály :)

Kéne egy álhírgyártó topic, bár lehet sokan besértődnének hogy ami ott van az igaz
Most is ezt érzem: Az orrunknál fogva vezettek megint minket.
Egyetlen lövés sem dördült el szárazföldi egységek között…
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 594
47 890
113
Június 25-én este csapataink előrenyomulnak Sztelmahovkában, Szokolban, Krasznogorovkában, Kirovskban, Razdolovkában.
Valójában ma már rendszeres kisebb taktikai sikereink vannak, amelyek felhalmozódásuk során válsághelyzetekhez vezetnek az Ukrán Fegyveres Erők számára a front különböző szektoraiban, ami megakadályozza az ellenséget a helyzet stabilizálásában, és a fegyveres erők parancsnokságát kényszeríti a lyukak befoltozására, a tartalékok felhalmozását és az alakulatok megfelelő forgását akadályozza.


Egy kis szösszenet!

Lassan 2,5 éve ülünk a számítógép előtt, és búvárkodunk a különböző hírforrásokban, tájékoztatjuk egymást az általunk fontosnak ítélt információkról. Megismertük a legkisebb ukrán falvak nevét, helyzetét, a hadviselő felek fontosabb és kevésbé illusztris szereplőit, a sok szakértőt, akinek a létezéséről halvány fogalmunk sem volt 2022. február 24-e előtt. És közben telik az életidőnk.
Néha úgy érzem: ellopta ez a háború az életünket. Leszűkítette a horizontomat. Azelőtt érdekelt a genetika, a magyarság története, a zene, a versek, a csillagászat, régészet, űrkutatás stb. Most első dolgom, hogy bekapcsolom a számítógépet: mi történt a fronton, milyen híreket hoztatok.
Egyre inkább úgy érzem: nem jól van ez így!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 332
113
Utoljara: teljesen mindegy, mert ingyen lehet kifizetni addig, amig a USD a world reserve currency. Komolyan, mit nem birtok felfogni ezen? Kozepiskolas logika.

Jól írod: Amíg.
Ingyen ebéd természetesen lehetséges - akár büntetlenül is, nemzedékeken, sőt korokon keresztül is.
Hiszen erről szól minden olyan birodalom történelme, amely az Erőnek(;)) köszönhetően tudott khm. ásszimetrikusan kereskedni a többi közösséggel.

Hogy egy ilyen dicső éra mikor ér véget egy adott birodalomnál, az mindig egyedi történet.
Ami biztos, hogy eddig még mindegyiknek volt vége...
...illetve olyan szakadása, amely után már nem beszélünk folytonosságról.

Én úgy érzem, hogy az USA sem tudja és nem is akarja átlépni az árnyékát, de ezzel csak sűrűsíti a levegőt a vihar előtt.
(Ami lehet, akár több évtized múlva lesz, de ahogy a technológiai környezet gyorsulva alakul és alakítja a társadalmakat, azok kapcsolati módjait, úgy gyorsulva alakul az emberi történelem is. Csak az USA társadalma mennyit változott az évtizedek alatt...)
Igazából az USA láthatóan már nem tud mit kezdeni a jemeniekkel.
Nem azért mert technikailag nem lenne képes. Hanem mert a figyelmét ő sem tudja eléggé megosztani.
Pont elég az ukrán konfliktus. Izraelről sem veheti le a szemét, holott ott - a múlt arab-izraeli háborúinak tükrében - igazából még nem is történt semmi...
Mi lesz, ha nemcsak beindul, de eszkalálódik is a konfrontáció a Hezbollahlal!?
S ahogy ma olvasom; a bosszú fűtött irakiak is beszállnak a maguk módján?
S hol van még a többi bosszúra éhes, vagy csak eddig alakoskodó, lapító hiéna?

Előbb-utóbb (Kína-Tajvan) eljuthat az USA arra a pontra, mint Bodri az Argoban:

Tibi, nem nagyon fog ez menni...
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 521
20 379
113
Már megint csak egy ha. Szembe kéne nezni azzal, hogy „Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa. Akkor az minden bizonnyal egy kacsa." nem liba, csirke vagy flamingó.
Ha valami úgy harcol mint a NATO, NATO parancsnokok és kiképzők vezetik, NATO felderítési adatokkal dolgozik valós időben, akkor az minden bizonnyal a NATO. Nem csak hasonlít,de konkrétan az. :D Örülök, hogy ebben egyetértünk... :D