[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 302
12 902
113
hogy további zavartkeltsek az erőben és legyen mire csodálkozni:
-~ 500 lengyelről szólnak a madár csicsergéssek
GUnqreJXsAACtyQ

40-50 KM-rel arréb újra rázzák a pofonfát.

meg itt is:
GUmhtydXcAER6xt


hmm mégszerencse ezt nem nekem osztották ki

GUnvTr8WIAADby8

Nekem ez 380 NKm

Fehéroroszországban is próbálkoznak:

GUnzV4NWIAACT03

Szelfi vadászok akcióban.

Ez hol lehet és mi történt?
PTB-1500 elviekben MIG tartozék

Ki menti és hová?

Nem tudom de ha így folytatják ez egy szép jövő

 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 446
8 054
113
Hát esélyesen könnyű területvédelmi erők lehettek.
A nagy része sorozot erő
Én se ejtenék a zsoldosok közül...bár elfogásukkor általában mindenki kényszersorozott szakács, sofőr, írnok, szanitéc, tábori masszőr lesz... :D
Az igazság az hogy nagyon nagy részt fogolyként végzik. Már ha nem elvakult fanatikusok. Az oroszoknak jól jönnek fogolycserékor. Sajnos nagyon sok fiatal fogságba eset. Jó részt a sorozot illetve területvédelmi erőktől.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 436
37 825
113
Az ukrán fegyveres erők járművének megsemmisítése egy kamikaze drón "Lancet" által a Kurszk régióban.

Az ukrán T-64BV epikus robbanása egy aknán és katonáink érzelmei. Az ellenséges tank azonosított útvonalán a 132. különálló gépesített lövész brigádjának utászai telepítettek aknákat .



 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 393
14 156
113
Figyelembe véve, hogy az oroszok az ukrán államiságot szándékozzák kijavítani, a cél szempontjából mindenképp racionális húzás lenne, ha fél Kijev víz alá kerülne, igen.
Lehet a dolgokat csűrni, csavarni, de háborút úgy nyersz meg, hogy az ellenfél légtere első körben a tied. Totális a légi dominanciád.
- hát ez nincs
Ennek következő folyománya, hogy az ellenfél az országa területén, bármi ami katonai aktivitásra utal mondhatni azonnal megsemmisül
- ez sincs meg
A hadi használatra alkalmas infrastruktura (utak, hidak, elekromos áram hálózat, stratégiai olajtározok, vasúti csomópontok) a konfliktus első heteiben megsemmisülnek
- ez amolyan félgőzzel halad
Nekem ne magyarázza senki, hogy ezt ők így akarják, mert olyan fúrmányosak.

Azt is vedd számításba, hogy az is nevetséges lehet pl az oroszok számára, hogy a tervüket nem ismerők akarják megmagyarázni a tervüket méghozzá olyanok akik fegyveres harcot még nem is láttak!

Már megint az rejtett orosz zsenialitás...

A képességük meg volt és meg is van rá. Szerintem ez egyszerűen politikai döntés volt, leginkább amiatt hogy ne lehessen őket népirtással vádolni. Mert az ukrán háborúban kb annyi civil halt meg 3 év alatt mint Gázában mindössze 6 hónap során.

Nem kell Kíjevet szőnyegbombázni. Vegyük Jugoszláv NATO bombázást. Ott sem történt népirtás.

Mert mégis mekkora állomány, és mennyi eszköz kéne ezekhez ?

És mi okozna gondokat a logisztikát illetően ?

A másik oldalt, az Ukrán Hadsereg az nem küzd gondokkal az állomány létszámát, meg a rendelkezésekre álló eszközöket illetően ?

Én elhiszem, hogy végül az oroszok megnyerik ezt a háborút. Egész egyszerűen, mert nagyobbak. De ami most történik lényegében minden kritikámat beigazolja, amivel az orosz hadsereget illettem az elmult évek alatt.
Az, hogy az ukránok, mivel boldogulnak nem érdekel. Papírforma szerint villámháborúnak kellett volna lennie, ehelyett egy elhúzódó anyagháború lett.
Miért?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 525
69 748
113
„Ma, augusztus 10-én, a Kurszk régióban lezajlott harcok során a „Wagner” PMC harcosai 12 grúz mercsit ejtettek foglyul. Amikor a zsoldosok telefonjairól megtudták, mit tettek a helyi lakossággal, megbüntették őket. A felvétel alapján nem tudni, hogy megkínozták vagy megölték őket.


Lancat fogyassza Kurszknal az ukrán technikát.

Német Wisent 1 a második kurszki csatában.

Orosz sorkatonak ukrán fogságban.

További orosz hadifogolyok, az egyiknek meg egy WC deszka is jutott a nyakába.

A Wagner bekezdett a belorusz/ukrán határon állítólag. Azt nem tudom hol, de a nyugati határon voltak Breszt-Baranovics térségében ha jól remlik.
A batyka nyilván begurult a tegnapi tizenvalahany dron miatt.



Torecknel ukrán T-64BV aknara futása.

.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 441
14 452
113
Hát esélyesen könnyű területvédelmi erők lehettek.
Állitolag 116th OMBr
https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1822189563160215928

-------------
Robokutya:


Az orosz csatornák a bilhorodi Tetkino ágyúzásainak meredek növekedéséről számolnak be.

"Az ellenség feltörte a kommunikációs központot, nincs kommunikáció. Most már egyáltalán nincs kommunikáció a helységben, nincs internet sem. Az ellenség nehéztüzérsége egész délelőtt a településen dolgozott, az ágyúzás ebédig folytatódott."


„Jártál már Ukrajnában?
Nem.
Most fogsz."
https://twitter.com/kvistp/status/1822261770498502869
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 069
9 743
113
A stratégia kidolgozásában a NATO is részt vett és az offenzíva egyben próba Európa védelmére egy orosz támadás esetén. - állítja Stephen Bryen volt helyettes külügyi államtitkár.
Amennyiben Lengyelországban, Romániában vagy északon a Baltikumban kitörnének a harcok, az oroszok jelentős fölényben lennének a szárazföldi erők tekintetében. Ennek ellensúlyozására pontosan az a fajta hadművelet lenne az egyik megoldás, amelyet Ukrajna most tesztel a kurszki térségben. Könnyen elképzelhető egy hasonló haditerv egy szélesebb európai konfliktusban, amelynek célja talán Kalinyingrád kiiktatása, vagy amely Szentpétervárra vagy akár Moszkvára összpontosítana” – írja elemzésében Stephen Bryen.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 628
8 380
113
Én elhiszem, hogy végül az oroszok megnyerik ezt a háborút. Egész egyszerűen, mert nagyobbak. De ami most történik lényegében minden kritikámat beigazolja, amivel az orosz hadsereget illettem az elmult évek alatt.
Az, hogy az ukránok, mivel boldogulnak nem érdekel. Papírforma szerint villámháborúnak kellett volna lennie, ehelyett egy elhúzódó anyagháború lett.
Miért?
Ez a megállapítás mennyiben segít az ukránokon? Oroszország támadása megbocsájthatatlan az Európai értékrend szerint, de vajon az mennyire megbocsájtható, hogy a nyugat nekiugrasztotta Ukrajnát Oroszországnak. Tagadni persze lehet ezt az apró momentumot, de minek. A Nyugat szép lassan kihátrál Ukrajna mögül, legyen ez intő példa minden országnak, aki hisz a nyugati demokráciának.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 871
31 277
113
Lehet a dolgokat csűrni, csavarni, de háborút úgy nyersz meg, hogy az ellenfél légtere első körben a tied. Totális a légi dominanciád.
- hát ez nincs
Ennek következő folyománya, hogy az ellenfél az országa területén, bármi ami katonai aktivitásra utal mondhatni azonnal megsemmisül
- ez sincs meg
A hadi használatra alkalmas infrastruktura (utak, hidak, elekromos áram hálózat, stratégiai olajtározok, vasúti csomópontok) a konfliktus első heteiben megsemmisülnek
- ez amolyan félgőzzel halad
Nekem ne magyarázza senki, hogy ezt ők így akarják, mert olyan fúrmányosak.



Már megint az rejtett orosz zsenialitás...



Nem kell Kíjevet szőnyegbombázni. Vegyük Jugoszláv NATO bombázást. Ott sem történt népirtás.



Én elhiszem, hogy végül az oroszok megnyerik ezt a háborút. Egész egyszerűen, mert nagyobbak. De ami most történik lényegében minden kritikámat beigazolja, amivel az orosz hadsereget illettem az elmult évek alatt.
Az, hogy az ukránok, mivel boldogulnak nem érdekel. Papírforma szerint villámháborúnak kellett volna lennie, ehelyett egy elhúzódó anyagháború lett.
Miért?
Mack áruld már el hol láttál villámháborút az utóbbi 30 éveben a 2008-as grúz balhét leszámítva, olyan ellenfélnél, akinek volt 8 éve felfegyverezni magát és ebben a világ legnagyobb hadi gépezete segítette? Irak megvolt pár hét alatt a marketing anyag szerint, de úgy, hogy azelőtt szisztematikusan leépítették a hadseregüket. Igaz utána 20 évig tartott és akkora szart hagytak maguk után, hogy Saddam ideje ahoz képest maga volt a kánaán. Akkor is meglett volna, ha előtte egy évtizedig készülnek rá és felhalmoznak minden fegyvert meg beássák magukat és odaadják hozza nekik a világ pénzét? Hát faszt. Itt az oroszok a fél NATO ellen harcolnak egyhuszad GDP-ből, úgy, hogy közben azért meg akarják tartani épen amit lehet. Nem hiszem, hogy ne tudnák az összes gát, olajtároló, elosztó központ, erőmű helyét, mivel ők építették az összeset. Tényleg azt hiszed, hogy az első nap ne tudtak volna mindegyikre egy Iskandert küldeni úgy jó NATO stílusban, ha nem érdekelte volna őket, hogy az egészből mi marad és a civilekkel is mi lesz?
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
369
658
93
Kíváncsi lennék, hogy kinek mennyi beépített embere van a másik határvidékén, és mennyi időbe tellet amíg az információk alapján kiválasztották az optimálisnak vélt támadási zónát. Gondolom ezeken a részeken nincs túl sok eszköz felhalmozva drónok ellen például. Még azt is megkockáztatom, hogy nem alakítottak ki komoly védelmi vonalat az oroszok. Olyan szempontból is érdekes, hogy ez van a legközelebb az egyik határközeli atomerőműhöz. ( érdemes google mappon ránézni a Kurszk közelében levő repteret nem kevés vadászbombázó volt ott álomásoztatva. ). Ez a támadás is beleilleszkedik abba a mintába, hogy minél nagyobbat akarnak húzni a medve bajszán, hogy esetleg nemzetközileg elfogadhatatlan ellenlépésre szánja rá magát.

Minap beszéltem egy barátommal, mondta, hogy Görögországba mennek majd pár hónap múlva, ha addig ki nem tör a 3.VH.

Továbbra is úgy látom, hogy az oroszok vannak annyira visszafogodtak, hogy nem csinálnak felesleges lépéseket. És csak úgy megkérdezném, hogy vajon már helyrehozták a múltkor megrongált nagyhatótávú radarjukat. Amit persze totál véletlenül támadtak meg.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 895
15 490
113
Én se ejtenék a zsoldosok közül...bár elfogásukkor általában mindenki kényszersorozott szakács, sofőr, írnok, szanitéc, tábori masszőr lesz... :D

Én pont a hadifoglyok ejtésére törekednék, de nem azért, mert annyira vajszívű vagyok, hanem a kamerák előtt, amerikai / brit angol / francia / lengyel / stb anyanyelvükön készségesen felmondattatnám
  • az anyakönyvezett nevüket,

  • a lakóhelyüket,

  • a hadműveletük célját,

  • a hadműveletük értelmi szerzőjét,

  • az alakulatuk, a parancsnokuk, a katonatársaik nevét,

  • az egységük nagyságát, milyen, és mennyi harcjárműve alkották,

ezután szégyenmenetet tartatnék velük a hadifogságba, kollektíven kapnának alsó hangon 50 évet, és mehetnének autópályát építeni, Magadán és Anadir között XD
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 817
9 439
113

Lassan százezres számban menekülnek Kurszkból az orosz civilek. Azért ez elég kellemetlen a kremlnek. Ezt nem lehet csak úgy titokban tartani.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 128
2 095
113
Én pont a hadifoglyok ejtésére törekednék, de nem azért, mert annyira vajszívű vagyok, hanem a kamerák előtt, amerikai / brit angol / francia / lengyel / stb anyanyelvükön készségesen felmondattatnám
  • az anyakönyvezett nevüket,

  • a lakóhelyüket,

  • a hadműveletük célját,

  • a hadműveletük értelmi szerzőjét,

  • az alakulatuk, a parancsnokuk, a katonatársaik nevét,

  • az egységük nagyságát, milyen, és mennyi harcjárműve alkották,

ezután szégyenmenetet tartatnék velük a hadifogságba, kollektíven kapnának alsó hangon 50 évet, és mehetnének autópályát építeni, Magadán és Anadir között XD
Vajon miért nem készült el még ilyen felvétel?
Mi lehet az oka?
Mi az akadálya? :oops:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 983
5 311
113
Sőt, olyan kíváló, hogy a résztvevők 1 hét alatt folyékonyan megtanultak angolul és így beszélgetnek egymással harchelyzetben a videókon. Nem semmi milyen hatékony nyelviskolák vannak arra felé :rolleyes:
Pontosan így lehet az egész Nato-t belerángatni ebben orosz-ukrán fostengerbe. Ukránok 2.5 év után csak felismerték, hogy összesen 2 esélyük van a háború megnyerésére: ha megölik Putyint és az utód nem folytatja a háborút, ezzel pár hete próbálkoztak, de még a jenkik is lebeszélték őket vagy ha sikerül belerángatni a Nato-t. Ezzel meg most próbálkoznak.