[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 892
48 963
113
Itt van egy érdekes kérdés, amin gondollkodóba estem.
Az ukránok már legalább egy hete megindították a kurszki ofenzívájukat (aug. 6). Hogy ez mennyiben lesz sikeres, vagy sikertelen, azt a következő napokban-hetekben majd meglátjuk.
Viszont Putyin, amit ebben az esetben megtehet volna és logikus lenne, de még nem tett, az, az, hogy hadat üzen Ukrajnának, hadiállapotot vezet be és elrendeli az általános mozgósítást.
Miért nem teszi?
Többször behatoltak már orosz területekre korábban is, illetve kb havi rendszerességgel megtalál valami ukrán drón valami orosz olajfinomítót, légibázist vagy épp lakóházat. Most hirtelen nem emlékszem, de mintha Sztrizsek mentek volna orosz célokra 2022-ben is.
Azóta sincs hadiállapot, viszont volt részleges mozgósítás, meg átkalapálták az önkéntes aláírással járó bónuszok rendszerét is.

Azon kívül, hogy majd jót röhögtök, hogy “lám, a haditengerészet nélküli ország elérte, hogy Putler hadiállapotot hirdessen, szlava”, milyen pozitív hatást várnál még a hadiállapot és a teljes mozgósítás kihirdetésétől?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 727
9 400
113
Sosem volt olyan etnikum, hogy ukran, es mint nemzeti ontudat is csak 10+ eve letezik, es eredetileg a sztalinista-leninista nagyorosz kommunista orulet krealta az egesz 'ukranositast', szerintem alapvetoen a ruszin, kozak meg lengyel onallosagoskodast ellensulyozando. Ukran nyelv sem letezik, az orosznak egy dialektusabol krealnak egy nyelvet, de valojaban ugyanaz, csak maskepp irnak ezt-azt, egy vicc az egesz.
Ruszin-ruten stb ontudat volt, de azok is karpat-orosznak tartottak magukat, es nem azonos az ukrannal, sot, anno az ukran nacik is uldoztek es probaltak oket felszamolni, hiaba erolteti manapsag az ellenkezojet a hivatalos (es rohejesen atlatszo) ukran propaganda.

Az ukránok, oroszok, fehéroroszok, ők a kelet-szláv törzseket összefogó Kijevi Rusz leszármazottai. Az egyenesági leszármazást, genetikailag, kulturálisan, nyelvileg az ukránok jelentik inkább, az oroszok egyfajta spin-off történet. Eleve 500 évvel ezelőttig (itt ezer éves időszakról beszélnünk, ahhoz kell viszonyítani) az oroszok nem is jártak ukrán földön, ellenben az ukránok ugyanúgy ott voltak. Anno az orosz birodalom, majd a szovjet is próbálkozott oroszosítással, és mindenkit egy közös orosz identitásba belevinni, de ennek ellenére mégis többségében ukránok maradtak a térségben. Természetes volt, hogy amint szabadsághoz jutottak - legutóbb a Szovjetunió felbomlása után - államosodni, önállósódni kezdtek. Teljes joguk van önálló irány vinniük, ehhez Moszkvának nincs joga beleszólni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 065
81 068
113
Itt van egy érdekes kérdés, amin gondollkodóba estem.
Az ukránok már legalább egy hete megindították a kurszki ofenzívájukat (aug. 6). Hogy ez mennyiben lesz sikeres, vagy sikertelen, azt a következő napokban-hetekben majd meglátjuk.
Viszont Putyin, amit ebben az esetben megtehet volna és logikus lenne, de még nem tett, az, az, hogy hadat üzen Ukrajnának, hadiállapotot vezet be és elrendeli az általános mozgósítást.
Miért nem teszi?
Majd 3 éve hazudja különleges katonai műveletnek a háborút és szankiconálja azt aki háborúnak meri nevezni. Ugyanúgy ahogy egy közép-kelet-európai banánköztársaság vezére ő is egy a narratívának a foglya lett. Politikailag nem teheti meg. Persze mondhatjuk, hogy most változott a helyzet, hisz Oroszország nemzetközileg elismert határait lépték át az ukránok és az orosz alkotmány értelmében hadiállapotot hirdethet (kellene neki), de nem ez volt az első ilyen eset szóval eza hajó is elment.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 799
9 372
113
Majd 3 éve hazudja különleges katonai műveletnek a háborút és szankiconálja azt aki háborúnak meri nevezni. Ugyanúgy ahogy egy közép-kelet-európai banánköztársaság vezére ő is egy a narratívának a foglya lett. Politikailag nem teheti meg. Persze mondhatjuk, hogy most változott a helyzet, hisz Oroszország nemzetközileg elismert határait lépték át az ukránok és az orosz alkotmány értelmében hadiállapotot hirdethet (kellene neki), de nem ez volt az első ilyen eset szóval eza hajó is elment.
Meg azt se felejtsük el ott mivel jár egy hadi állapot + személyes véleményem szerint nem áll készen Oroszország egy ilyenre meg nincs maxra fel futtatva a hadi termelés
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 817
9 438
113
Itt van egy érdekes kérdés, amin gondollkodóba estem.
Az ukránok már legalább egy hete megindították a kurszki ofenzívájukat (aug. 6). Hogy ez mennyiben lesz sikeres, vagy sikertelen, azt a következő napokban-hetekben majd meglátjuk.
Viszont Putyin, amit ebben az esetben megtehet volna és logikus lenne, de még nem tett, az, az, hogy hadat üzen Ukrajnának, hadiállapotot vezet be és elrendeli az általános mozgósítást.
Miért nem teszi?
Mert abban érdekelt hogy kisebbítse az egész háború hatását az orosz társadalomra nézve, nem abban hogy nagyobbítsa.

Dobhatná ki az egész különleges hadművelet narratívát és el kéne ismernie hogy az elmúlt 2 és fél év egy kudarc volt. Az orosz társadalomnak is ez az egész ukrajnai bohóckodás addig elfogadható amíg az önjelölt zsoldosok és a börtöntöltelékek pusztulnak. Onnantól hogy az ő vérükre menne a játszma már nagyon más lenne a helyzet. Egy nyílt hadüzenet pedig ezt ígérné.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 891
15 473
113
@Mackensen


Oroszországban lassan, de felkészítik a népet a háborúra, és az általános mozgósításra.

Az orosz politikai vezetés a háborút olyan szinten tartotta, hogy az orosz társadalom abból minél kevesebbet érezzen. Eddig ez nagyon jól sikerült.

eddig csecseneket, börtöntöltelékeket, szerencsevadászokat, akkor FÁK - tagállamokból valókat, és még kínaiakat is toboroztak harcolni.

Ez véget ért.

Az Orosz Hadsereg új toborzófilmmel rukkolt elő, a sajátjaikat szólították meg immáron, és rendes, reguláris katonacuccban filmezték őket, nem pedig szedett - vedett milicista felszerelésben.

 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 729
9 917
113
@Mackensen


Oroszországban lassan, de felkészítik a népet a háborúra, és az általános mozgósításra.

Az orosz politikai vezetés a háborút olyan szinten tartotta, hogy az orosz társadalom abból minél kevesebbet érezzen. Eddig ez nagyon jól sikerült.

eddig csecseneket, börtöntöltelékeket, szerencsevadászokat, akkor FÁK - tagállamokból valókat, és még kínaiakat is toboroztak harcolni.

Ez véget ért.

Az Orosz Hadsereg új toborzófilmmel rukkolt elő, a sajátjaikat szólították meg immáron, és rendes, reguláris katonacuccban filmezték őket, nem pedig szedett - vedett milicista felszerelésben.



Hát nem az "a Sarahnak, vagy Emmanak két anyja van, és ő ettől boldog" amerikai típusú toborzó film az biztos...
A film teljesen ráment az ország többnemzetiségű mivoltának érzékeltetésére. Részben a burját mesterlövészek bemutatásával, utána pedig azzal a felirat darálással, amit a klip vége felé csinál, mielőtt kiírná, hogy: "Мы Русские" (oroszok vagyunk) Azelőtt azért azt is kiírja a nemzetiségek végére, hogy "Украйнци"(ukránok). Mindenki próbálja ki, a megfelelő időben kell megállítani a videót. Meg ugye tolják a nyelvi játékokat is "Priszojegyinajsza k SZVOjim, szluzsu po kontraktu" (Csatlakozz a sajátjaidhoz, szolgálj szerződésesként).

"Szent háború" A film az orosz tábori lelkészi szolgálat, és a katonák segélyezésében részt vevő civil, pravoszláv papokról szól.
Pár érdekesség: " A fronton sehol nem találsz ateistát" . Az egyik pap családját is bemutatják. Felesége van és három lánya. Sokkal jobb ez szerintem, mint a katolikus cölibátus. A háború során eddig az Orosz Pravoszláv Egyház hat papját ölték meg az ukránok.
A filmhez angol felirat kapcsolható.
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
547
1 775
93
@Mackensen


Oroszországban lassan, de felkészítik a népet a háborúra, és az általános mozgósításra.

Az orosz politikai vezetés a háborút olyan szinten tartotta, hogy az orosz társadalom abból minél kevesebbet érezzen. Eddig ez nagyon jól sikerült.

eddig csecseneket, börtöntöltelékeket, szerencsevadászokat, akkor FÁK - tagállamokból valókat, és még kínaiakat is toboroztak harcolni.

Ez véget ért.

Az Orosz Hadsereg új toborzófilmmel rukkolt elő, a sajátjaikat szólították meg immáron, és rendes, reguláris katonacuccban filmezték őket, nem pedig szedett - vedett milicista felszerelésben.

Ha tényleg kihirdetik a háborút, akkor abba egész Európa bele fog sodródni. Az ukránok több országgal is kötöttek az utóbbi időben kétoldalú védelmi megállapodásokat. Kérdés, hogy mit tartalmaznak ezek a szerződések.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 923
47 946
113
Majd 3 éve hazudja különleges katonai műveletnek a háborút és szankiconálja azt aki háborúnak meri nevezni. Ugyanúgy ahogy egy közép-kelet-európai banánköztársaság vezére ő is egy a narratívának a foglya lett. Politikailag nem teheti meg. Persze mondhatjuk, hogy most változott a helyzet, hisz Oroszország nemzetközileg elismert határait lépték át az ukránok és az orosz alkotmány értelmében hadiállapotot hirdethet (kellene neki), de nem ez volt az első ilyen eset szóval eza hajó is elment.
Remélem leszereltél már, hogy így beszélsz/írsz a hazámról. Mert az hogy mit írsz mondjuk Orbánról az engem nem érdekel, de a banánköztársaságozás után ha rajtam múlna te sok időt nem töltenél el hivatásosként ebben a "banánköztársaságban" , az is biztos báttya.

Ezt egy romántól, ukrántól sem esik jól, de egy hivatásos magyar katonántól olvasni bennem cseppet megütközést kelt!!!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 761
17 418
113
GUxP-VWbYAA0YKs


Úgy látom szeretnének egy kis + 700 Km -es front szakaszt, dolgoznak érte.

GUwXsapW8AAsYgG


Valamivel kárpotolni kell a donyecki zakót

GUxxFW4a0AAmfwW


megjelentek a kicsi sárgák is:) orosz oldalon.


MACK:
Egy darázscsípés miatt még nemhívok mentőt, Szerintem így gondolják. Összképben gondolkodva nem akar hadiállapotot.
max a kálcium kéznél van, aki érzékeny rá.
Spanyol polgárháború feeling (mindenki tesztel, amolyan főpróba). Ne legyen igazam.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
324
2 067
93
Itt van egy érdekes kérdés, amin gondollkodóba estem.
Az ukránok már legalább egy hete megindították a kurszki ofenzívájukat (aug. 6). Hogy ez mennyiben lesz sikeres, vagy sikertelen, azt a következő napokban-hetekben majd meglátjuk.
Viszont Putyin, amit ebben az esetben megtehet volna és logikus lenne, de még nem tett, az, az, hogy hadat üzen Ukrajnának, hadiállapotot vezet be és elrendeli az általános mozgósítást.
Miért nem teszi?

Szerintem Putyinék elsődleges prioritása, hogy elkerüljék a SZU sorsát, ezért számukra a legfontosabb a megfelelő belső stabilitás (gazdasági is)
Egy általános mozgósítás elindít egy visszaszámlálást, ebben az esetben tényleg belátható időn belül le kell zárni a cirkuszt, ha nem akarnak komoly károkat.

Szerintem valójában pont ez a célja Ukrajna "támogatóinak", ezért ennyire provokatív az egész a háború kezdetétől fogva. Azt akarják elérni, hogy Oroszo. belépjen egy ilyen csapda helyzetbe, haragból, hátha úgy sikerül valóban kibillenteni az egyensúlyból.

Azt lássuk be, bármennyire is "gáz" számukra az ukránok sikere, sem ez, sem pedig a szórványos dróntámadások nem fognak tudni soha olyan eredményt elérni, ami megborítaná az oroszok képességét a háború folytatására.
Ezért nem is érdemes ezekre aránytalanul válaszolni, mert lehet, hogy a "válasz" többet árt, mint az ellenség.
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
403
2 632
93
Szerintem Putyinék elsődleges prioritása, hogy elkerüljék a SZU sorsát, ezért számukra a legfontosabb a megfelelő belső stabilitás (gazdasági is)
Egy általános mozgósítás elindít egy visszaszámlálást, ebben az esetben tényleg belátható időn belül le kell zárni a cirkuszt, ha nem akarnak komoly károkat.

Szerintem valójában pont ez a célja Ukrajna "támogatóinak", ezért ennyire provokatív az egész a háború kezdetétől fogva. Azt akarják elérni, hogy Oroszo. belépjen egy ilyen csapda helyzetbe, haragból, hátha úgy sikerül valóban kibillenteni az egyensúlyból.

Azt lássuk be, bármennyire is "gáz" számukra az ukránok sikere, sem ez, sem pedig a szórványos dróntámadások nem fognak tudni soha olyan eredményt elérni, ami megborítaná az oroszok képességét a háború folytatására.
Ezért nem is érdemes ezekre aránytalanul válaszolni, mert lehet, hogy a "válasz" többet árt, mint az ellenség.

Igen jól összefoglaltad.Ezt a cikket be kell tennem ide is.Nem csak azért mert Oroszország is próbálja kímélni magát amennyire lehet.Eleve ki tudja mi lesz még a jövőben.Ennél sokkal nagyobb baj is lehet még mint az Ukrajnai "művelet"...
Egyébként egy pletyka:Szombaton másztam a Tátrában 12óra alatt 30km 2650 szinttel 53 évesen(ajánlom a hivatásosoknak egy kis testedzés.Mivel elég érdekes önbevallásokat olvastam a fizikális állapotról...)Ott hallottam egy idős túratárstól hogy a svájci hitel elvitte a balatoni nyaralóját.Ukrán ügyvéd házaspár vette meg.Szóval nem most volt.Már akkor azt nyilatkozták neki ,hogy nem tudják Putyin meddig tűri még ezt...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 391
14 148
113
Remélem leszereltél már, hogy így beszélsz/írsz a hazámról. Mert az hogy mit írsz mondjuk Orbánról az engem nem érdekel, de a banánköztársaságozás után ha rajtam múlna te sok időt nem töltenél el hivatásosként ebben a "banánköztársaságban" , az is biztos báttya.

Ezt egy romántól, ukrántól sem esik jól, de egy hivatásos magyar katonántól olvasni bennem cseppet megütközést kelt!!!
Felettébb felháborít, hogy ha kelet-közép-európai banánköztársaságokról van szó, Magyarországra asszociálsz!!!!
Dudi, nem mondott országot. Én mikor a kommentét olvastam Szlovákiára, meg kicsit Ausztriára gondolltam.
Eszembe sem jotutt Magyarország, mint lehetséges opció.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 016
57 335
113
Hát nem az "a Sarahnak, vagy Emmanak két anyja van, és ő ettől boldog" amerikai típusú toborzó film az biztos...
A film teljesen ráment az ország többnemzetiségű mivoltának érzékeltetésére. Részben a burját mesterlövészek bemutatásával, utána pedig azzal a felirat darálással, amit a klip vége felé csinál, mielőtt kiírná, hogy: "Мы Русские" (oroszok vagyunk) Azelőtt azért azt is kiírja a nemzetiségek végére, hogy "Украйнци"(ukránok). Mindenki próbálja ki, a megfelelő időben kell megállítani a videót. Meg ugye tolják a nyelvi játékokat is "Priszojegyinajsza k SZVOjim, szluzsu po kontraktu" (Csatlakozz a sajátjaidhoz, szolgálj szerződésesként).

"Szent háború" A film az orosz tábori lelkészi szolgálat, és a katonák segélyezésében részt vevő civil, pravoszláv papokról szól.
Pár érdekesség: " A fronton sehol nem találsz ateistát" . Az egyik pap családját is bemutatják. Felesége van és három lánya. Sokkal jobb ez szerintem, mint a katolikus cölibátus. A háború során eddig az Orosz Pravoszláv Egyház hat papját ölték meg az ukránok.
A filmhez angol felirat kapcsolható.
Normálisabbnak tartom az ortodoxokat, mint a katolikusokat, pedig katolikusnak kereszteltek. A katolikus egyház szalad a korszellemi divatok után, remélve, hogy igy csökken az egyházból kilépők száma.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 065
81 068
113
Remélem leszereltél már, hogy így beszélsz/írsz a hazámról. Mert az hogy mit írsz mondjuk Orbánról az engem nem érdekel, de a banánköztársaságozás után ha rajtam múlna te sok időt nem töltenél el hivatásosként ebben a "banánköztársaságban" , az is biztos báttya.

Ezt egy romántól, ukrántól sem esik jól, de egy hivatásos magyar katonántól olvasni bennem cseppet megütközést kelt!!!
Nyitott kapukat döngetsz bástya! A büdös életben nem voltam hivatásos katona.
Ezzel ezt ezt a témát le is zárom, mert még az is hülyeség amiről úgy gondoltad, hogy biztosan tudod rólam. Ezekután meg miért is kéne foglalkoznom a véleményeddel?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 627
8 359
113
Majd 3 éve hazudja különleges katonai műveletnek a háborút és szankiconálja azt aki háborúnak meri nevezni. Ugyanúgy ahogy egy közép-kelet-európai banánköztársaság vezére ő is egy a narratívának a foglya lett. Politikailag nem teheti meg. Persze mondhatjuk, hogy most változott a helyzet, hisz Oroszország nemzetközileg elismert határait lépték át az ukránok és az orosz alkotmány értelmében hadiállapotot hirdethet (kellene neki), de nem ez volt az első ilyen eset szóval eza hajó is elment.
Lassan három éve állítod, hogy a NATO és az EU nem vesz részt ebben a háborúban, most akkor ki is a hazudós?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 439
14 446
113
A "Svoboda Rádió" műholdfelvételeket tett közzé, amelyeken az orosz Kurszk régióban található Szudzsa gázmérő állomás sérülései láthatók. Az állomás, amely az Európába irányuló gáztranzit kulcspontja, megsemmisült adminisztratív épületei és a mérőberendezések elhelyezésére szolgáló terület.



Az orosz erők aktív harcokról számoltak be a határ közelében.

„Két órája az ellenség nem adta fel, hogy megpróbálja áttörni védelmi vonalunkat Kolotilovka falu területén. Az ellenséges tankok körhintaban dolgoznak az ellenőrzőpont mentén. Tüzérségi párbaj folyik. A határőrség és a fegyveres erők elfogadták a tűzharcot.”


Ukrajna jelenlétének megerősítése Zsuravliban, Korenevótól keletre. Tegnap óta az AFU fokozta a támadó akciókat Korenevo oldalára, és ettől a területtől északra előrenyomulva. Valószínű, hogy a Zsuravli közvetlen közelében található Kremyanoe és Kalinov nem rendelkezik orosz jelenléttel.

 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 148
25 327
113
Felettébb felháborít, hogy ha kelet-közép-európai banánköztársaságokról van szó, Magyarországra asszociálsz!!!!
Dudi, nem mondott országot. Én mikor a kommentét olvastam Szlovákiára, meg kicsit Ausztriára gondolltam.
Eszembe sem jotutt Magyarország, mint lehetséges opció.
felettébb felháborít ha adod a hülyét Mac .. moderátorként pláne nem kellene, hagyd meg ezt a kegyet a "plebsnek",neked ebben a jelenlegi szerepkörödben ez nem túl elegáns !