[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 548
11 799
113
Koskovics Zoltán.
https://rumble.com/v5eu0zx-nem-csak...arosan-vge-lesz-vendges-hobbista-24-09-1.html

Mondjuk még mindig nem értem, hogy az oroszok miért mennének bele egy tűzszünetbe.

Nem hiszem, hogy nekik annyira jó lenne ez a háború. Csak nem hagyhatják simán abba.

Pillanat,pillanat,a szovjetek nem jöttek ide megszállni,legyőzni ,ki irtani,rabszoga sorba hajtani minket,hanem mi mentünk oda,dolfiék oldalán,csak nem adta ki,nagyon nem.
Házhoz mentünk a lófaszért,sokadszorra,a nyugattal/a nyugatért.

Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 489
30 786
113
Nem hiszem, hogy nekik annyira jó lenne ez a háború. Csak nem hagyhatják simán abba.



Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.
Persze, de egy tűzszünet nem lezárná a háborút, csak kicsit megnyomnák a pause gombot, ráadásul Ukrajnának van szüksége a tűzszünetre, nem az oroszoknak. Ez csak még egy minszkezés lenne. Nem tudom, mit tudnának adni az oroszoknak, hogy belemenjenek abba, h az ukránok rendezik a soraikat, feltöltik a készleteket, aztán mehet a következő menet.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
384
851
93
Elég rizikós egy atomhatalmat megatomozni...
És még az USA sem hagyná annyiban, az szinte biztos.
Viszont. Ha már egy NATO országgal akarna példát statuálni és minél jobban redukálni a válaszcsapás
lehetőségét, akkor nem arra a NATO állammal kellene, akinek legjobban kilóg a s@gge a szövetségből, amelynek tagja...?
A fantáziádra bízom a megfejtést.
Na ezért agybaj a liberális EU-ra bízni bármiféle atomfegyvert. Egy marék gránátot nem adnék nekik, olyan a politikai vezetés mintha a demokrácia grál lovagjai (szigorúan a Monthy Python-os verzió) vezetenék ezt kordét. Kb. ők állnak így a dolgokhoz, van itt valaki aki megmondja a véleményét? Atomot rá! Még jó, hogy a Brittek kiléptek és a pályaszéléről tudnak csak áskálódni. A NATO az már más kérdés. De ott tudjuk kinek a kezében van az irányítás: valakiknek Amerikában, na nem annak az elnöknek akit már lassan lépcső közelébe nem engednek ... hanem valakinek és akkor itt a fantáziátokra bízom a megoldást, énnekem csak rossz és mégrosszabb tippjeim lennének de egyik konteósabb mint a másik. Értem én, hogy az Ukrán zsenik szeretnék ha az Oroszok valami visszavonhatatlant lépnének és akkor ők talán valahogy kikecmereghetnének ebből a gödörből amibe a hosszú történelmük során belesodródtak. Szóval én mostis csak a Medve alapvető megfontoltságába bízhatok, mert ugyan hibát hibára halmoz, de azért szerencsére nem hallgat a kibic foteltábornokok vágyvezérelt célpont ötleteire.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 192
26 102
113
Elég rizikós egy atomhatalmat megatomozni...
És még az USA sem hagyná annyiban, az szinte biztos.
Viszont. Ha már egy NATO országgal akarna példát statuálni és minél jobban redukálni a válaszcsapás
lehetőségét, akkor nem arra a NATO állammal kellene, akinek legjobban kilóg a s@gge a szövetségből, amelynek tagja...?
A fantáziádra bízom a megfejtést.
szerintem ha példa statuálás lenne a cél,úgy,hogy a többi NATO tagországnak a legkevésbé fájjon, illetve azért kellő erődemonstráció is legyen akkor veleményem szerint is a brit szigetek a lehető legjobb választás ;) :D

eleve földrajzilag nincs összeköttetésben a kontinenssel, így a szennyezés nagy része is ott marad,de egy poszeidon drón és az azt követő "nukleáris árvíz" lenne a legideálisabb megoldás,mert még az a legkörnyezetkimélőbb mivel kevés kerülne a légkörbe.

de vitassa aki jobban érti ezt .. (ha már minket hoztál fel burkolt példának,ne sértődj meg ha inkább a szigetek pusztulását hozom fel ellenérvnek)

(érdekes módon a világ legerősebb atomhatalmát (5500) a brit pincsi (260) mintha ezzel fenyegette volna .. vagy rosszul emlékszem ? mit is hadovált Liz Truss annak idején ? )
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
811
2 472
93
Elég rizikós egy atomhatalmat megatomozni...
És még az USA sem hagyná annyiban, az szinte biztos.
Viszont. Ha már egy NATO országgal akarna példát statuálni és minél jobban redukálni a válaszcsapás
lehetőségét, akkor nem arra a NATO állammal kellene, akinek legjobban kilóg a s@gge a szövetségből, amelynek tagja...?
A fantáziádra bízom a megfejtést.

Hát,ha kis hazánkra célzol,annak mondjuk pont semmi értelme nem lenne.Inkább lenne értelme olyan országra rávernie amelyik amugy is háborúpárti és viszonylag erősnek is mondható,mint mondjuk a lengyelek.De ez csak az én véleményem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 455
14 447
113
Kurksznál továbbjutott már Korenyevón VDV, vagy még ott vannak ahol az ukránok szétőttek egy páncélos csoportjukat?
Minden csatornán óriási a hangzavar, meg a drónos videók.
Valami olyasmiről is szó volt, hogy végül csak elvontak csapatokat Donyeckből a Kurszki frontra. Csak nem talátam megerősítve sehol.
????
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 947
95 237
113
Lehet itt fenyegetőzni, de az ukrajnai területek új tulajdonosai nem fogják hagyni, hogy az általuk kiválasztott "vezetőt" leváltsák. Az ilyen Mádzsárokat bármikor elteszik láb alól! Vannak erre kommandók. Egyébként hülye, de jól teszi, hogy magára rakja a célkeresztet és bebizonyítja, hogy a meló után őt is el kell intézni, mert veszélyt jelent az új tulajokra, akik nem akarnak ukránkodni illetve, hogy valaki ossza nekik az észt és követelőzzön! Javaslatára csinálnak belőle is tolószékest! Mádzsárfélék jelenleg a hasznos hülyék az új tulajok szemében. Eszközök, akik elvégzik a piszkosmunkát és nem amerikai katonáknak kell ezt csinálni!
Szerintem reálisan csak egy esélye van, hogy az utolsó pillanatban átállnak az oroszok oldalára és elsírják, hogy bocsi megvezettek, de testvérek vagyunk pán-szlávizmus, mi vagyunk az öcsike, meg a határőrök stb.
Sztem egy dolgot utálnak jobban az ilyen ukrán nacionalisták Zelenszkij él, az oroszokat. A pánszlávizmis 2022 február 22-én jópár évtizedre meghalt.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 935
15 668
113
Az Orosz katona nem fél a haláltól.


"Robert Fico, Szlovákia miniszterelnöke: "Náci csapatok harcolnak Ukrajnában, de a nemzetközi közösséget ez nem érdekli."

A világ tele van képmutatással: egyrészt a nemzetközi közösség folyton háborús bűnökről beszél, másrészt egyre gyakrabban köt olyan kompromisszumokat, amelyek sértik a holokauszt és a faji erőszak áldozatait – mondta Robert Fico a Holokauszt Múzeumban. Sered', Szlovákia.

Mindannyian fasizmusról és nácizmusról beszélünk, ugyanakkor eltűrjük, hogy a ma általunk veszélyesnek és tiltottnak tartott megmozdulásokhoz kapcsolódó csapatok rohangálnak Ukrajnában. Ez egy geopolitikai csata, ezért senkit nem érdekel,
– mondta Fico.

A nemzetközi közösségnek fel kell ismernie, hogy lehetetlen megengedni, hogy a náci jelképeket használó és gyakran ennek megfelelően viselkedő csapatok harcoljanak Ukrajnában,
– tette hozzá."

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
15 808
22 389
113
Hát,ha kis hazánkra célzol,annak mondjuk pont semmi értelme nem lenne.Inkább lenne értelme olyan országra rávernie amelyik amugy is háborúpárti és viszonylag erősnek is mondható,mint mondjuk a lengyelek.De ez csak az én véleményem.
Szívesen vitatkoznék erről, érdekes téma. De úgy látszik a puszta polemizálás is valakiknél kiveri a biztosítékot.
Pedig ha az egyik országról lehet ilyen kontextusban hipotéziseket felállítani, akkor egy másikról miért ne lehetne.
Atomozni meg egyáltalán nem lenne semmi értelme.
Úgyhogy én itt most ennek pontot teszek a végére részemről.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 403
82 039
113
Minden csatornán óriási a hangzavar, meg a drónos videók.
Valami olyasmiről is szó volt, hogy végül csak elvontak csapatokat Donyeckből a Kurszki frontra. Csak nem talátam megerősítve sehol.
????
Őszintén szólva, eléggé infóhiányos vagyok (kevesebb időm van a megszokottnál) én is, azért kérdeztem.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 567
21 516
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 548
11 799
113
Koskovics Zoltán.
https://rumble.com/v5eu0zx-nem-csak...arosan-vge-lesz-vendges-hobbista-24-09-1.html

Mondjuk még mindig nem értem, hogy az oroszok miért mennének bele egy tűzszünetbe.

Nem hiszem, hogy nekik annyira jó lenne ez a háború. Csak nem hagyhatják simán abba.

Pillanat,pillanat,a szovjetek nem jöttek ide megszállni,legyőzni ,ki irtani,rabszoga sorba hajtani minket,hanem mi mentünk oda,dolfiék oldalán,csak nem adta ki,nagyon nem.
Házhoz mentünk a lófaszért,sokadszorra,a nyugattal/a nyugatért.

Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 745
57 327
113
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.

Amúgy igen. Jó német szokás szerint ki akarták őket rabolni egy tömeges rablógyilkosság keretében, és ehhez kerestek játszótársakat. Mi is beszálltunk a buliba, sajnos...
Van erről egy konkrét könyv Mein Kampf címmel, amely előre vetíti az egészet. Persze tudom, az írója is rákosista kádárista kommunista volt :rolleyes:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
5 016
16 308
113
Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.
Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.

Csak én látom úgy, hogy ugyanazt a hozzászólást elsütötted / elismételted 11:05-kor, és 13:40-kor, vagy más is ?

6777c40c2f1_cfaf_460d_b70.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 047
49 591
113
Nem hiszem, hogy nekik annyira jó lenne ez a háború. Csak nem hagyhatják simán abba.



Aha, ez a Rákosista, Kádárista narratíva.
Szegény, kicsi Szovjetuniót merő gonoszságból megtámadták.
Meséld már el, neked mit tanítottak második világháborúval kapcsolatban? Ki támadt kire német-szovjet viszonylatban 41-ben?

Bakker, épp próbálod hamisítani a történelmet bajnok!!!
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 113
10 176
113
Bár USA-beli esemény, de valami homályos ukrán szál is lehet benne..., az biztos, hogy egyre veszélyesebb irányok sejlenek fel az egész orosz-ukrán háború kapcsán szinte minden téren.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
7 082
47 593
113
Kicsit kigyulladtak a raktárak az ukrán fegyveres erők hajóival.
A Nikolaev régióban, Parutino faluban az orosz fegyveres erők légi felderítése egy helyiséget fedezett fel, ahová az Ukrán Fegyveres Erők leszállóhajóit szállították. A muskátlik sürgősen odarepültek, és szabadon tönkretették a 20 csónakot tartalmazó raktárakat.

➡️Ukrajna Állami Sürgősségi Helyzetek Állami Szolgálata a Nikolaev régióban információs forrásaiban beszámol egy tűzről, amely az orosz fegyveres erők lelőtt UAV-jainak törmeléke miatt keletkezett
Hát igen, hát... törmelék...
Hatásminta 2024.09.15-2024.09.16. Rajz közben nem tudtam nem figyelni az első csoport „Muskátlik” gyorsaságára. Legalább harmadával gyorsabban repültünk. Talán később kiderül valami
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 935
15 668
113
Ez biztos volt már, de :

"Közvetlen csata az ukronácikkal a 151. ombr
A Fekete Kések Hadosztály felderítői sikeres hadműveletet hajtottak végre az ukronácik megsemmisítésére a 151. Ombr-tól Szemtől szembe találkozva, azok megpróbáltak visszavágni, de elmenekültek állásaikról, és a sebesülteket és a társaik holttestét evakuálás nélkül hagyták. Kiélezett összecsapás eredményeként harcosaink bátorságról és ügyességről tettek tanúbizonyságot, tönkretették ellenfeleiket. Az összehangolt cselekvés és a magas felkészültség volt a siker kulcsa.
Továbbra is teljesítjük feladatainkat és védjük földünket! A győzelem a miénk lesz!
Pokrovskoe irány"