[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Odessza megye 20 százalékban orosz? Ezt a marhaságot hol hallottad? Ulippo, voltál te valaha ebben a városban és a környékén? Én ugyanis évekig minden nyaramat ott töltöttem tehát tudom miről beszélek. Igen igazad van benne, hogy Odessza a szó jó értelmében multikulturális város. A modern városmag egy a Francia Forradalom által elzavart főnemes Richelieu herceg keze nyomán alakult ki, de a cári időktől kezdve – mint minden nagy kikötővárosban – volt ott olasz, francia, zsidó, török, román, német és a isten tudja milyen negyed. Ebből a tarka kavalkádból olvasztotta össze az orosz nemzeti eszme azt a várost amit én úgy szerettem. A cári időkben ez a város az egyik legfelvilágosultabb és legtoleránsabb hely volt a Birodalomban, mert a kikötői kereskedelem haszna miatt az Ohrana sok mindent "elnézett" az ottaniaknak, akiknek azonban sose jutott eszükbe megkérdőjelezni városuk orosz voltát.
Ami engem illet legutóbb 5 éve jártam ott és sem akkor sem semmikor az elmúlt 25 évben bizony se Odesszában, se Ilyicsovszkban, se Zatokában nem hallottam egy ukrán szót. A "kátyerek" (amolyan helyi érdekű vízibuszok), a trolik, a buszok menetrendje, az étlap az éttermekben, az amerikai filmek szinkronja a plázák mozijában – mind mind orosz nyelvű volt és gondolom ma is az. Odessza orosz város volt és az is marad mert az általad olyannyira megvetett orosz történelem –amit arrafelé a nyikolajevi kozákok, Nahimov admirális matrózai és a névtelen orosz muzsikok írtak vérrel és verítékkel – orosz városnak, az orosz történelmi múlt részének tekinti, éppúgy minthogy orosz város Szentpétervárt vagy Vlagyivosztok.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Odessza megye 20 százalékban orosz? Ezt a marhaságot hol hallottad? Ulippo, voltál te valaha ebben a városban és a környékén? Én ugyanis évekig minden nyaramat ott töltöttem tehát tudom miről beszélek. Igen igazad van benne, hogy Odessza a szó jó értelmében multikulturális város. A modern városmag egy a Francia Forradalom által elzavart főnemes Richelieu herceg keze nyomán alakult ki, de a cári időktől kezdve – mint minden nagy kikötővárosban – volt ott olasz, francia, zsidó, török, román, német és a isten tudja milyen negyed. Ebből a tarka kavalkádból olvasztotta össze az orosz nemzeti eszme azt a várost amit én úgy szerettem. A cári időkben ez a város az egyik legfelvilágosultabb és legtoleránsabb hely volt a Birodalomban, mert a kikötői kereskedelem haszna miatt az Ohrana sok mindent "elnézett" az ottaniaknak, akiknek azonban sose jutott eszükbe megkérdőjelezni városuk orosz voltát.
Ami engem illet legutóbb 5 éve jártam ott és sem akkor sem semmikor az elmúlt 25 évben bizony se Odesszában, se Ilyicsovszkban, se Zatokában nem hallottam egy ukrán szót. A "kátyerek" (amolyan helyi érdekű vízibuszok), a trolik, a buszok menetrendje, az étlap az éttermekben, az amerikai filmek szinkronja a plázák mozijában – mind mind orosz nyelvű volt és gondolom ma is az. Odessza orosz város volt és az is marad mert az általad olyannyira megvetett orosz történelem –amit arrafelé a nyikolajevi kozákok, Nahimov admirális matrózai és a névtelen orosz muzsikok írtak vérrel és verítékkel – orosz városnak, az orosz történelmi múlt részének tekinti, éppúgy minthogy orosz város Szentpétervárt vagy Vlagyivosztok.

Azon gondolkozom, hogy ez az Ulippo gyerek, vajon a határon túli magyar városok esetében is így igyekszik-e bebizonyítani, hogy azok bizony nem magyar - hanem román, ukrán, stb. - városok, mert a magyar lakosság aránya már csak 20%...

Én úgy gondolom, hogy éppen nekünk, magyaroknak, akik tudjuk, hogy milyen Trianon, nem szabad segédkeznünk egy másik ország Trinanonjához, ugyanis amit most a Nyugat csinál Oroszországgal pl. Ogyessza kapcsán, az pontosan ugyanaz az eljárásmód, mint amikor a volt magyar városokról próbálják bebizonyítani, hogy azok nem is magyar városok, sőt, még azt is, hogy soha nem is voltak azok.

Megjegyzés:

A Dnyeszteren túli köztársaság nem tudna besegíteni Ogyesszának?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
2015-ös felmérés szerint Odessza város lakosságának 78%-a válaszolt úgy, hogy oroszul beszél, 6% ukránul és 15% mindkét nyelvet. Arra a kérdésre viszont, hogy milyen nemzetiségűek 68% válaszolt úgy, hogy ukrán és 25% úgy, hogy orosz.
Tehát az odesszaiak többsége ukránnak vallja magát még akkor is ha oroszul beszél.
http://www.iri.org/sites/default/files/wysiwyg/2015-05-19_ukraine_national_municipal_survey_march_2-20_2015.pdf

Mellesleg én a 20% oroszt nem a városra, hanem a megyére értettem. A bolgárok és románok nem a városban élnek, ott csak 1-2%-uk él, de a Budzsák régióban már 30%-ot tesznek ki többet mint az oroszok, akik az egész tartományban csak 20%-ot.

Mert hát a novorossziásoknak az egész Odessza tartomány kell nem csak a város, akkor is ha ott 5 emberből 4 nem orosz, hanem ukrán, bolgár, román, gagauz. A novorossziásoknak az egész tartomány kell és még több, hisz nekik Transznyisztria is kell. Ahol 1\3 az orosz, 1\3 az ukrán és 1\3 a román. De nekik az is kell.

Sőt Novorosszia vezére Zakkantcsenkó már bejelentkezett Besszarábia protektorának is. Hisz ott is él vagy 6% orosz, az már elég, akkor lerohanható, elfoglalható. Sőt annyi bőven van Észtországban és Lettországban is, az már bőven elég ok egy támadáshoz.

És így néhány szélsőséges, agresszív, expanzionista, militarista novorossziás miatt szívja meg az orosz kisebbség szerte Európában, mert a novorossziások mindenkit lerohannának ahol él egy kevés orosz és emiatt néznek ferdén a normális nem agresszív orosz kisebbségekre, ezek miatt az idióták miatt akik állandóan az etnikai feszültségek szításán, a háborús propagandán, és a háborún, lerohanáson, területfoglaláson rugóznak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Mert hát a novorossziásoknak az egész Odessza tartomány kell nem csak a város, akkor is ha ott 5 emberből 4 nem orosz, hanem ukrán, bolgár, román, gagauz. A novorossziásoknak az egész tartomány kell és még több, hisz nekik Transznyisztria is kell. Ahol 1\3 az orosz, 1\3 az ukrán és 1\3 a román. De nekik az is kell.

Sőt Novorosszia vezére Zakkantcsenkó már bejelentkezett Besszarábia protektorának is. Hisz ott is él vagy 6% orosz, az már elég, akkor lerohanható, elfoglalható. Sőt annyi bőven van Észtországban és Lettországban is, az már bőven elég ok egy támadáshoz.

Mindez semmi!

Az USA még úgy is le tud rohanni területeket, hogy ott 1 darab amerikai sem él. Ennek ellenére bejelentkeztek Ukrajna protektorának is. Ezt a teljesítmény az oroszok soha nem fogják tudni felülmúlni!

És így néhány szélsőséges, agresszív, expanzionista, militarista novorossziás miatt szívja meg az orosz kisebbség szerte Európában, mert a novorossziások mindenkit lerohannának ahol él egy kevés orosz és emiatt néznek ferdén a normális nem agresszív orosz kisebbségekre, ezek miatt az idióták miatt akik állandóan az etnikai feszültségek szításán, a háborús propagandán, és a háborún, lerohanáson, területfoglaláson rugóznak.

Tudtad, hogy pont a románok kedvenc érvelését hoztad fel?

Ők is ezt mondják: hogy ők szeretik a magyar kisebbséget, csakhát néhány szélsőséges, expanzionista magyar politikus miatt nem tehetnek mást, muszáj az egész magyar kisebbségre ferdén nézniük!

Ulippo, te gondolom akkor is toporzékolnál, hogy ha mondjuk Magyaro. elkezdene területeket visszafoglalni Romániától.

Kiabálnád, hogy:

Magyaro. megsérti szegény Románia területi integritását!
Mit képzelnek ezek a szemét magyarok, azokon az erdélyi területeken a magyar kisebbség aránya már csak 20%...!
Erdélyben vannak területek, ahol a lakosság aránya 1/3 magyar, 1/3 román, 1/3 egyéb... de nekik az is kell!

stb.

Miközben ahogy egész Erdélyt Magyarországból, ugyanúgy egész Ukrajnát Oroszországból szakították ki.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Elárulom, hogy Ukrajnában a "nacionálynaszty"-ra vagyis nemzetiségre egyenesen rákérdező, a teljes lakosságot felölelő népszámlálás 2001-ben volt utoljára. Akkor valami 67 százalék vallotta magát UKRÁNNAK a teljes országban és a magyarság is hozta még a 13 százalékot Kárpátalja összlakosságához viszonyítva. Ezeket az adatok sem árt azonban egy csipet sóval kezelni, hiszen a főtolvaj Kucsma volt éppen hatalmon aki minden eszközzel biztosítani akarta a maga kis szemétdombját (Ukrajna akkoriban valóban egy szemétdomb volt hiperinflációval, áramkorlátozásokkal és irgalmatlan nyomorral) tehát a gazdasági bajok ellenére be kellett bizonyítani, hogy van egy ország amiben él egy többségi nemzet, mert Putyin éppcsak átvette a hatalmat és a "tigriskörmeit" még nem eresztette ki mivel nem volt neki olyan , de akinek szeme volt az láthatta, hogy ezzel a fiatal, energikus, nagyratörő pragmatikusával jó lesz vigyázni, mert nagyon más fából faragták mint az alkesz Boriszt
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A 2001-es népszámláláson nem 67% hanem 77% vallotta magát ukránnak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Census_(2001)

A 2015-ös felmérés pedig amit linkeltem, ha rákattintottál láthattad, hogy nem egy népszámlálás volt, hanem egy közvélemény kutatás, 3.5%-os hibahatárral és sokkal több mindennel foglalkozott, nem csak a nemzetiségekkel.

Eleve nem kéne így ráizgulni a nemzetiségi kérdésre, nem kéne ebből vagy-vagy kérdést csinálni, békében kéne egymás mellett élni. Akinek az apja orosz az anyja ukrán az mi? Aki egyszerre tanulta meg mindkét nyelvet az mi? Mert rengetegen vannak ilyenek, és eddig a novorossziás őrületig nem kellett választaniuk, ez nem volt probléma, és nem kellett emiatt egymás torkának ugrani, meg tudtak élni egymás mellett.

A novorossziások csináltak ebből élet-halál kérdést, hogy ahol már x%-ot eléri az oroszok aránya oda nekik be kell vonulniuk és el kell foglalniuk. Így lett a békés egymás mellett élésből halál és pusztulás Kelet-Ukrajnában, és ugyanezt szeretnék elvinni máshova is, pedig semmi jót nem hozott ez csak rosszat.

Ukrajnában is élnek oroszok. Oroszországban is élnek ukránok. Nincs köztük éles határvonal, ellenben él köztük sok orosz-ukrán, akiket nem lehet kettévágni deréktól lefele ukrán, deréktól felfele orosz részekre.

Be kell ezt a háborút fejezni mert nincs semmi értelme. A szélsőséges soviniszta nacionalista militarista őrült kisebbség miatt szív az ukrán és az orosz nemzet egésze.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Ukrajnában is élnek oroszok. Oroszországban is élnek ukránok. Nincs köztük éles határvonal, ellenben él köztük sok orosz-ukrán, akiket nem lehet kettévágni deréktól lefele ukrán, deréktól felfele orosz részekre.

Pontosan ezért nem kellett volna a Nyugatnak elszakítania Ukrajnát Oroszországtól, hanem engednie kellett volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak. Mert oda valók.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">
...
Ukrajnában is élnek oroszok. Oroszországban is élnek ukránok. Nincs köztük éles határvonal, ellenben él köztük sok orosz-ukrán, akiket nem lehet kettévágni deréktól lefele ukrán, deréktól felfele orosz részekre.

Pontosan ezért nem kellett volna a Nyugatnak elszakítania Ukrajnát Oroszországtól, hanem engednie kellett volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak. Mert oda valók.

</blockquote>

Mi engedtük volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak ha oda akartak volna. Mi biztosan nem rohantuk volna le őket, hogy erőszakkal az Európai Unióhoz csatoljuk őket. Az EU még senkit nem csatolt magához erőszakkal és nem is fog. Ukrajna meg oda való ahova tartozni akar. Ha a többség az EU-hoz akar, akkor oda.

Az EU-társulás még nem jelentette volna Ukrajna elszakítását Oroszországtól. Mi nem kértünk ilyet tőlük, ugyanolyan kapcsolatuk lehetett volna Oroszországgal mint az EU-társulás előtt, így is lehetett volna. A szakítás nem az EU hibája, a szakítás a háború miatt következett be és a háború nem az EU sara, a háborúért az viselje a felelősséget aki megtámadta Ukrajnát és azok nem mi voltunk.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Nem tudom. Én a karpatalja.ma hírportál adatait vettem, ott 67,53 százalékot írnak (Nyelvi jogaink:2001-es népszámlálás adatai Ukrajnában), de mint utaltam rá itt a keleti végeken én már annak a statisztikának se tudok hinni amit saját kezűleg manipuláltam. És igen a háborút be kell fejezni, ami csak úgy lehetséges, hogy lenyelik a Krím, Luganszk és Dombász elvesztését. A maradék területen bevezetnek egy kisebbségbarát, decentralizált államrendet (többek között Kárpátaljának megadják a teljes gazdasági és kulturális autonómiát), kibékülnek az Oroszokkal és szépen megkérik a jenkiket, hogy "go home". Nem adok neki 5 évet és lenne itt olyan életszínvonal mint pl Lengyelországban, csak mindehhez falhoz kellene állítani a Kolmijszkiket és Ahmetovokat no meg a teljes politikai garnitúrát szélsőjobbtól szélsőbalig, mert a decentralizáció egyet jelentene a lopási lehetőségek beszűkülésévél. És ne jöjjön nekem senki demokráciával, meg szabadságjogokkal és egyéb maszlagokkal.Az egyszerű ember csak élni akar, mégpedig lehetőleg jól, nyugalomban-békességben. Őszintén, én magasról teszek rá, hogy Ukrajnában lengyel vagy hottentotta miniszterelnök váltja meg a világot, hogy most csíkos vagy pepita zászló van a községházára kitűzve. Amíg biztosítva érezném személyes szabadságomat, nyelvhasználati jogaimat, amíg senki nem merné a pofámhoz verni magyarságomat, amíg a tisztességes keresetemből meg tudnék élni, amíg a zsaruban rendfenntartót és nem "adószedőt" látnék addig én is azt mondanám "háj zsive vilyná Ukraina", de egyenlőre ebből semmit nem látok. Egyenlőre egy korlátolt, kapzsi, rosszindulatú, magát az ukrán nemzetet is semmibe vevő kormányzatot látok, amelyik mindenért az országban élő kisebbségeket okolja. Nem látom, hogy felnőne végre egy normális vezetői réteg amelyik túllátna populizmuson, nacionalizmuson és korrupción. Itt csak tetveket lehet bolhákra cserélni, mert mást mint vérszívónem terem a Radaban.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De ha véget ér a háború, akkor beáll a határ és akkor nem lesz több terjeszkedés Harkovba, meg Odesszába, meg Transznyisztriába. Ezt a békát meg az orosz expanzionistáknak kéne benyelni.

Mert rajtuk is múlik, nem csak az ukránokon.
 

matyiii

Member
2015. február 9.
66
0
6
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="ulippo">
...
Ukrajnában is élnek oroszok. Oroszországban is élnek ukránok. Nincs köztük éles határvonal, ellenben él köztük sok orosz-ukrán, akiket nem lehet kettévágni deréktól lefele ukrán, deréktól felfele orosz részekre.

Pontosan ezért nem kellett volna a Nyugatnak elszakítania Ukrajnát Oroszországtól, hanem engednie kellett volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak. Mert oda valók.

</blockquote>

Mi engedtük volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak ha oda akartak volna. Mi biztosan nem rohantuk volna le őket, hogy erőszakkal az Európai Unióhoz csatoljuk őket. Az EU még senkit nem csatolt magához erőszakkal és nem is fog. Ukrajna meg oda való ahova tartozni akar. Ha a többség az EU-hoz akar, akkor oda.

Az EU-társulás még nem jelentette volna Ukrajna elszakítását Oroszországtól. Mi nem kértünk ilyet tőlük, ugyanolyan kapcsolatuk lehetett volna Oroszországgal mint az EU-társulás előtt, így is lehetett volna. A szakítás nem az EU hibája, a szakítás a háború miatt következett be és a háború nem az EU sara, a háborúért az viselje a felelősséget aki megtámadta Ukrajnát és azok nem mi voltunk.</blockquote>

Ulipo te ezt amit leírtál tényleg el is hiszed? Nem emlékszel a majdani lövöldözés miért történt? Mit jelentett be elötte nap Janukovics? Usánka már három éve készült rá hogy kiszakítsa az országot az orosz befolyás alól, de ahogy a lehalgatott Nuland mondta az EU qurta el.
Vagyis az elnök bejelenti hogy nem lépünk be az EU-ba erre a nyugatiak erőszakot alkalmaztak. A tényeket nem tudod levitatni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="ulippo">
...
Ukrajnában is élnek oroszok. Oroszországban is élnek ukránok. Nincs köztük éles határvonal, ellenben él köztük sok orosz-ukrán, akiket nem lehet kettévágni deréktól lefele ukrán, deréktól felfele orosz részekre.

Pontosan ezért nem kellett volna a Nyugatnak elszakítania Ukrajnát Oroszországtól, hanem engednie kellett volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak. Mert oda valók.

</blockquote>

Mi engedtük volna, hogy az Eurázsiai Unióba tartozzanak ha oda akartak volna. Mi biztosan nem rohantuk volna le őket, hogy erőszakkal az Európai Unióhoz csatoljuk őket. Az EU még senkit nem csatolt magához erőszakkal és nem is fog. Ukrajna meg oda való ahova tartozni akar. Ha a többség az EU-hoz akar, akkor oda.

Az EU-társulás még nem jelentette volna Ukrajna elszakítását Oroszországtól. Mi nem kértünk ilyet tőlük, ugyanolyan kapcsolatuk lehetett volna Oroszországgal mint az EU-társulás előtt, így is lehetett volna. A szakítás nem az EU hibája, a szakítás a háború miatt következett be és a háború nem az EU sara, a háborúért az viselje a felelősséget aki megtámadta Ukrajnát és azok nem mi voltunk.</blockquote>

Ulipo te ezt amit leírtál tényleg el is hiszed? Nem emlékszel a majdani lövöldözés miért történt? Mit jelentett be elötte nap Janukovics? Usánka már három éve készült rá hogy kiszakítsa az országot az orosz befolyás alól, de ahogy a lehalgatott Nuland mondta az EU qurta el.
Vagyis az elnök bejelenti hogy nem lépünk be az EU-ba erre a nyugatiak erőszakot alkalmaztak. A tényeket nem tudod levitatni.

</blockquote>

Janukovics készült rá három éve, hogy társuljon az EU-val. Bizony Janukovics. Mindent elkészített, már csak alá kellett írnia. Aztán betoppant Putyin, kitömte a zsebét hárommilliárd dollárral, mire az bejelentette hogy mégsem írja alá, másnap kitört a forradalom.

És a Majdanon nem a nyugatiak forrongtak, hanem az ukránok.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/news/1462132185
Putyin aláírta az Ukrajnai menekültek tartózkodási engedélyének egyszerűsített eljárással való kiadására lehetőséget adó törvényt.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1462126702
Odessza. Az utcákon katonák. SBU különleges erők, Nemzeti Gárda, Azov..

antiterroristicheskoe_selfi_tsentr_odessi_zapolnili_1758.jpg

antiterroristicheskoe_selfi_tsentr_odessi_zapolnili_5832.jpg

antiterroristicheskoe_selfi_tsentr_odessi_zapolnili_6485.jpg

antiterroristicheskoe_selfi_tsentr_odessi_zapolnili_8518.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1462032508
(2016/04/30 - 19:08)

Odessza.

https://www.youtube.com/watch?v=dt7a653UJV0
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Meg kell említenem, hogy az eu-ukrán szerződés kereskedelmi része miatt az oroszoknak mindenképp lépnie kellett volna, tehát automatikusan beindul az ukrán-orosz gazdasági eltávolodás.
A cél pedig pontosan ez volt az amcsik részéről. Ezért fájt annyira amikor Janukovics végül nemet mondott.
Az meg már "természetes", hogy az eu szerződés előnyeiről ódákat zengtek, a negatív következményekről pedig kuss volt. Az embereket, a többséget, becsapták. Persze manapság így megy ez máshol is, de magasztalni talán mégsem kéne.
Az agit-prop tevékenység a hangadó média sajátja, nem ezé a fórumé.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egy megvadult orosz parlamenti képviselő Milonov kék és sárga lufikra támadt Szentpéterváron. Egyet sikerült is kidurrantania mielőtt a rendőrök lefogták.
https://twitter.com/rex_Zlo/status/726824424700317696
(twitter videót nem lehet beágyazni?)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
http://index.hu/gazdasag/2016/05/02/ukrajna_oligarchak_haboru_osszeomlas_csod/
Valami zavar van az erőben. Hogy fordulhat elő, hogy a hangadó Indexen ilyen cikk megjelenhet?

Követelem az atlantista - igazság fáklyáját magasra tartó - erők azonnali közbelépését.