[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 921
7 747
113
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy ez most havonta 2-3 milliárd dollárba kerül az országnak. Nem tudunk hitelt felvenni a külföldi piacokon, mert a kamatlábak az egekbe szöknek. Naponta számoljuk a gazdaság veszteségeit" - hangoztatta Arahamija az ukrán 1+1 tévécsatornán."

Az egész háborús riogatás cirkusz csak egy ócska határidős pénzpiaci trükk volt, mint amikor egy cég csődhírét hírét keltik, hogy lenyomják a részvényárfolyamot, csak nagyobban. Gondolom nem a megfelelő helyről akartak kölcsönt felvenni, meg kellett még egy kis föld vagy bánya a Biden családnak. Ennyi.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 618
7 013
113
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy ez most havonta 2-3 milliárd dollárba kerül az országnak. Nem tudunk hitelt felvenni a külföldi piacokon, mert a kamatlábak az egekbe szöknek. Naponta számoljuk a gazdaság veszteségeit" - hangoztatta Arahamija az ukrán 1+1 tévécsatornán."

Az egész háborús riogatás cirkusz csak egy ócska határidős pénzpiaci trükk volt, mint amikor egy cég csődhírét hírét keltik, hogy lenyomják a részvényárfolyamot, csak nagyobban. Gondolom nem a megfelelő helyről akartak kölcsönt felvenni, meg kellett még egy kis föld vagy bánya a Biden családnak. Ennyi.
Még a végén behívják az oroszokat. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem tárgyal a szakikkal,nem akarja végrehajtani Minszket,nem akarja lefegyverezni a nacionalistákat,nem tud komoly katonai,gazdasági támogatást kiharcolni a szövetségeseitől,nem tudott hatékonyan fellépni a korrupció ellen.Nem tudott jó kapcsolatokat kialakítani a szomszédaival.Nem tud megbirkózni az elszabaduló árakkal és a menekülő lakossággal.De ilyen kirakat rendezvényeket tud rendezni.Ennél még az is jobb lenne ha az ukránok,mint a "nehezebb" szovjet időkben amúgy is értéktelen fizetésük egy részét vodkában kapnák meg.
Ez vicc nem ? Mondjuk ő meg humorista ! LOL
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy ez most havonta 2-3 milliárd dollárba kerül az országnak. Nem tudunk hitelt felvenni a külföldi piacokon, mert a kamatlábak az egekbe szöknek. Naponta számoljuk a gazdaság veszteségeit" - hangoztatta Arahamija az ukrán 1+1 tévécsatornán."

Az egész háborús riogatás cirkusz csak egy ócska határidős pénzpiaci trükk volt, mint amikor egy cég csődhírét hírét keltik, hogy lenyomják a részvényárfolyamot, csak nagyobban. Gondolom nem a megfelelő helyről akartak kölcsönt felvenni, meg kellett még egy kis föld vagy bánya a Biden családnak. Ennyi.
Márcsak egy kérdés maradt. Mennyi idő, amíg letérdelnek gazdaságilag és bejelentik az államcsődöt (vagy csőd közeli helyzetet)? Két hét? Egy hónap?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Napi román sajtó:

Az oroszok megkezdik a csapatok egy részének visszavonását a határról a hadgyakorlat végeztével.

Közben a két szakadát ukrán tartomány elismerését tervezik az orosz parlamentben. Ennek nem vágom viszont mi a lényege a basztatáson kívül, vagy Putyint beleugrasztani egy vagy igen vagy nem válaszba, egy olyan kérdésben amire nincs jó válasz. És gondolom vagy ukrajna részének vagy külön országocskának ismernék el, de semmiképp sem Oroszország részének.

Stoltenberg hozza a formáját. Ő a csapatok kivonásában nem látja a helyzet deeszklációját, de szerinte "nyilvánossá tettük Moszkva terveit, hogy nehezebb, hogy nehezebb legyen katonai támadás végrehajtania". Közben meg szerinte Ukrajna előtt nyitva áll az ajtó. Ez a faszi vagy teljesen hülye, vagy végtelenűl aljas, vagy egy beteges hazudozó.

Johnsonnak is elúszni látszik az oroszos figyelemelterelés a partyjairól, uh hozza tette, hogy az aggasztja most őt, hogy az oroszok kórházakat építenek az ukrán határ közelében, ami szerinte az invázió előkészítésének a része lehet.

A NATO közben fontolóra veszi, hogy állandó harci csapatokat telepítsen, négy darabot egyenkét többezer fővel, multinaci összetételben, egyet valószínűleg itt a vadkeleten Romániában francia parancsnokság alatt.

Az EU közben elítéli a két szakadár köztársaság elismerését, ami szerinte a Minszki egyezmény egyértelmű felrúgása. Ilyenkor ugyanazt mondanám, mint az ukránok, hogy "le van írva valami a szerződésben, de mi másképp értelmezzük".

És épp most kibertámadással szopatják az ukránokat, mert valami miatt kell a cirkusz, ha már az orosz úgy döntött, hogy csökkenti a katonai létszámot a határon. A védelmi minisztérium és két bank van a szopóoldalon, nem mennek az ATM-ek meg minden, de inkább csak kifogyott a pénz belőlük, mert mindent lenyúltak. És természetesen az oroszok a tettesek az ukránok szerint, ha valaki másra gondolt volna.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 799
113
Igen, de én szóltam nekik, holnap negyed nyolcig várjanak már, addig kávézok :D
Újra itt?
"Az embereknek meg kell érteniük, hogy ez most havonta 2-3 milliárd dollárba kerül az országnak. Nem tudunk hitelt felvenni a külföldi piacokon, mert a kamatlábak az egekbe szöknek. Naponta számoljuk a gazdaság veszteségeit" - hangoztatta Arahamija az ukrán 1+1 tévécsatornán."

Az egész háborús riogatás cirkusz csak egy ócska határidős pénzpiaci trükk volt, mint amikor egy cég csődhírét hírét keltik, hogy lenyomják a részvényárfolyamot, csak nagyobban. Gondolom nem a megfelelő helyről akartak kölcsönt felvenni, meg kellett még egy kis föld vagy bánya a Biden családnak. Ennyi.
Ugyan ezt gondolom. A háttérben a Biden&Biden a BlackRock és egyéb filantrópok éppen kivásárolják a földet az ukránok alól. Egy rezervátum lesz, a deep state mintaállama.
Márcsak egy kérdés maradt. Mennyi idő, amíg letérdelnek gazdaságilag és bejelentik az államcsődöt (vagy csőd közeli helyzetet)? Két hét? Egy hónap?
Fél év. A kivéreztetés után majd megmenti őket valami mentőöv...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 612
113
korrekt írás, most még teljes terjedelmében olvasható:

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
korrekt írás, most még teljes terjedelmében olvasható:


Gazda Albert nem a tipikus 444-es szerző, nem is tudom mit keres még ott, illetve hogy nem utálták ki.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

Mernyó Ferenc
U_fhlRRccUo.png
elmélkedő kedvében van.​


Az oligarchák menekülése
FRISSÍTVE!
.
Avagy, hogyan romboljunk porig egy alig működő országot fegyverek nélkül.
Természetesen, megint Ukrajna a téma.
Aki követi az írásaimat, láthatta, hogy szívemen viselem ennek az istenverte országnak a sorsát. Aminek számtalan oka van. Kijevben jártam egyetemre, ott töltöttem a csikóéveimet, ott szereztem diplomát, szerelmek, egy volt feleség, későbbi barátnők - és persze, barátok - kötnek az országhoz. Kijevben született az első gyermekem. A 90-es évektől a majdani puccsig rendszeresen visszajártam, bejártam az ország szinte minden szegletét Lembergtől Donyeckig és Csernyigovtól Szevasztopolig. Alig van megyéje az országnak, ahol nem jártam.
Ukrajna az életem része volt.
Láttam szép tájakat, ahogy lepusztult vidékeket is, összebarátkoztam az első számú zaporozsjei kozákkal, Oleggal (eredeti szakmája szerint színész, orosz történelmi filmekben is szerepelt), Kijevben láthattam életemben egyszer, közelről a leghíresebb Beatle-t, Paul McCartney-t (Kijev, 2008), voltam Vereckénél, a munkácsi várban, Huszton, a himnusz születésének helyén, a Krím csúcsán (1500 méter körül), jártam Bahcsiszerájban, Jaltában, Szevasztopolban, VIP vendég voltam Ukrajna legnagyobb könnyűzenei fesztiválján (Kahovka, 2008). Reggelig tudnék mesélni...
Kijevet ismerem mint a tenyeremet, hiszen csak egyetemistaként 6 évet éltem ott. Jártam Bulgakov házánál, I. Péter alkalmi szállásán, ahol Kijevben megpihent egyszer, jártam Gogol (neve a hohol oroszos ejtése, lásd lejjebb) szülőfalujában (Szorocsinci, Harkov felé). Voltam nem egyszer a Lavrában (Kijev legnagyobb kolostora, kijevi patriarchátus), de jártam Ukrajna legszebb kolostorában is (Pocsajev, Ternopol, moszkvai patriarchátus).
A személyes kedvencem az olasz Rastrelli által épített kijevi Andrej-templom (mindössze kettő ilyet épített a híres mester, a másik Szentpéterváron található).
Bejártam a kozákok híres erőd-szigetét a Dnyeperen (Hortica), és láttam azt a kis szigetet is onnan 500 méterre, ahol a kozákok II. Katalint várakoztatták (mert a kozákok szigetére nő, még a cárnő sem léphetett, a kozákok eveztek oda csónakon, így járultak elé).
Megismertettem és megszerettettem a kijeviekkel a csülkös bablevest - a füstölt csülköt mindig itthonról vittem, arra nem ismerik - és a túróscsuszát, én pedig megszerettem az ukrán borcsot. És számtalanszor elmeséltem az ukrajnai barátaimnak a legendát, miszerint egyszer II. Rákóczi Ferenc egy szállítmány tokaji bort küldött az orosz cárnak, hogy elnyerje támogatását a Habsburgok ellen (küldött Párizsba is), és a királyi nedű (vino regnum, rex vinorum) állítólag annyira megtetszett a cárnak, hogy a következő évtől rendszeresen rendelt, és - így a legenda - a cárnak szánt parcellán zsaporozsjei kozákok felügyelték a szőlőtermelést és a minőséget, és a bor kiszállítását is Szentpétervárra, 2000 km (!) szekereken - ha igaz, ha nem, szép történet.
Szóval, Ukrajna az életem része. Kitörölhetetlenül.
.
Ám amióta az amerikaiak betették oda a lábukat, hogy Ukrajnából - a szabadság ígéretével - katonai felvonulási területet csináljanak Moszkva ellen és rátapintottak a hohol-moszkal* ellentétre, hogy pénzt nem kímélve szítsák azt, szép lassan felkorbácsolták az orosz-ukrán ellentétet és minden a feje tetejére állt. Végül a Majdannal Ukrajna elindult a szakadék felé, és immár egyre gyorsuló tempóban rohan a pusztulásba.
Ne feledjük, akármilyen elnök is volt Janukovics, azt senki nem vitatta, hogy jogszerűen választották meg, így eltávolítása klasszikus puccs volt, ennek tapsolt a Nyugat! Ma pedig Ukrajna ennek a levét issza.
.
Ennyi bevezető után szeretném megjegyezni, hogy nem emlékszek, mikor írtam Ukrajnáról egy napon két nagyobb cikket is. Ma pedig ez a harmadik!
Történt, ugyanis, hogy Ukrajna nyugati barátai elterjesztették, hogy Putyin megszállja Ukrajnát. Valami fura véletlen folytán a Bloomberg meg is írta, majd - állítólag tévedésből - ki is tette az elkezdődött orosz invázióról szóló cikket (klasszikus fake news). Aztán a nyugatiak elterjesztették, hogy Putyin február 9-én szállja meg Ukrajnát. Majd módosították február 16-ra, újabban meg talán 22-re.
Aztán, egyszer csak, beúszott a USS Harry S. Truman repülőgép-hordozó az Adriára, nyilván nem azért, hogy a jenkik fellendítsék a télen pangó horvát turizmust. A biztosítók nem kötnek egy ideje biztosítást a Kijevbe közlekedő gépekre, a nyugati országok előbb a diplomatáik családtagjait rendelték haza, majd az összes polgáruknak azt tanácsolták, hogy hagyják el Ukrajnát.
Szóval, a nemzetközi helyzet - Virág elvtárssal szólva - egyre fokozódik.
.
És akkor, ma azt olvasom, hogy menekülnek az oligarchák és az üzletemberek Ukrajnából. Mint a patkányok a süllyedő hajóról.
Csak vasárnap mintegy 20 charterjárat és magángép hagyta el Ukrajnát - írja az Ukrainszkaja Pravda orosz nyelvű kijevi hírportál (és egykor nyomtatott napilap). A lap megjegyzi, hogy az elmúlt hat évben soha ennyi charter gép nem közlekedett Ukrajna légterében.
Mindez a Nyugat áldásos "Ukrajna-barát" tevékenysége következtében, Putyin - Ukrajnában - még nem csinált semmit. Úgy értem, az elmúlt hetekben.
Egy időben naprakészen követtem az ukrán oligarchák életét (tíz éve a számuk 2-3 tucat között mozgott), ismertem a viszonyokat, a körülbelüli vagyonukat, ki kit támogat, politikailag hol áll, stb. Ma már nem annyira követem.
De. Ha az ukrán oligarchák ilyen tempóban szöknek meg Ukrajnából, és viszik a mozdítható vagyonukat, főleg pénzt, és hagynak hátra leálló, működésképtelen üzemeket, gyárakat, kifosztott bankokat, akkor - úgy becsülöm, hogy - Ukrajnát pár nap alatt elhagyja 100-150 mrd USD, ami Ukrajna egy éves nemzeti jövedelme (MO-é kb. ugyanennyi), a gazdasága pedig összeroskad. Képzeljük el, mi lenne, ha MO-ról kivonnának egy-két hét alatt 50 ezer mrd forintot.
Ukrajna - Európa szegényháza - ezt biztosan nem éli túl.
Szóval, a Nyugat addig ijesztgette az ukránokat az orosz invázióval, hogy végül Putyinnak azért kell majd bevonulni Ukrajnába - lehet, hogy már most szerdán vagy csütörtökön -, hogy elkerülhető legyen a teljes gazdasági összeomlás, a káosz és a polgárháború. Nem klasszikus katonai megszállási szándékkal, hanem életmentő céllal kell az oroszoknak bevonulni, különben Ukrajna a szó legszorosabb értelmében a szemünk előtt fog összeomlani. Ha ilyen tempóban haladnak a dolgok, heteken belül nem lesz a városokban villamosenergia, földgáz, üzemanyag és élelmiszer sem. Ukrajna - egy humoristából előlépett kesztyűbáb elnökkel az élén (már, ha addig ő is le nem lép Nyugatra) - fizetésképtelen lesz.
Totális csőd. Ukrajna újra átélheti a Szovjetunió összeomlását...
.
Én meg úgy jártam, mint Moldova híres parasztja Az égi szekér-ben. Ezt is gondoltam, azt is gondoltam, de hogy ez ilyen gyorsan ránk fog omlani, na, azt még én sem gondoltam.
Szerintem készüljünk fel a legrosszabbra - lehet, hogy hamarosan Kijevből is a szeptemberi, kabulihoz hasonló képeket fogunk látni.
Ukrajnának - hála az őt segítő nyugati barátainak - hamarosan vége. Jobb esetben egyben marad, rosszabb esetben rövidesen még darabokra is fog hullani. Menekülők százezrei, ha nem milliói kelnek útra... Nem az oroszok, hanem a Nyugat támogatásával előállt nyomor és a kilátástalanság elől...
Ezt az országot már csak egy valaki mentheti meg a teljes pusztulástól. Az ő neve Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin. Aki ezzel a tettével az oroszok szemében - ideértve az ukrajnaiakat is - I. (Nagy) Péterrel kerül egy szintre a történelemkönyvekben.
Amerika pedig ismét bebizonyítja, hogy ahova a szabadság jelszavával beteszi a lábát - Vietnám, Irak, Szíria, Afganisztán, Líbia, immár Ukrajna - ott kifosztott országot, halottakat, káoszt és pusztulást hagy maga után.
. . . . .
Frissítés: Most olvasom, hogy már a Rada képviselői is húzzák el a csíkot... eddig 23 parlamenti képviselő hagyta el az országot. A hírek szerint Zelenszkij megtiltotta a képviselőknek, hogy elhagyják az országot.
.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Olvasói észrevételre egy kis kiegészítés:
(...) Oroszország nem ÖNZETLEN jótevő, ahogy az USA vagy Nagy-Britannia sem. De az egyetlen ország, amely hajlandó erőforrást, eszközöket nem kímélve megmenteni Ukrajnát (az EU nem szakította meg magát):
  • részben történelmi-érzelmi okokból (lásd Kijevi Rusz, számtalanszor kifejtettem, link alul);
  • részben nemzetbiztonsági okokból (nem akarnak NATO (~amerikai) katonai bázisokat 4-500 km-re Moszkvától);
  • részben gazdasági okokból, ami rövid távon áldozat, hosszú távon siker (a 145 milliós Oroszország 180-190 milliósra növekszik, mint amikor az NSZK felszippantotta az NDK-t), ez nagyobb gazdaság, nagyobb piac, több lehetőség, ugyanakkor Európában Ukrajnában van a legjobb termőföld (csernozjom);
  • részben nemzeti együttérzésből - ha nekünk fáj, ahogy a szlovákok bánnak a felvidéki magyarokkal (5-600 ezer fő), vagy fáj, ahogy a románok bánnak az erdélyi magyarokkal (2-2,5 millió fő), akkor az oroszoknak százszor jobban fáj, amit a két Magyarországnyi ukrajnai oroszokkal vagy oroszul beszélő, élő ukránokkal sokkal durvábban művelnek - az emberi jogokra oly érzékeny Nyugat cinkos félrenézése mellett;
  • az egyetlen különbség, hogy mi nem vagyunk abban a helyzetben, hogy megoldjuk, ami fáj (de apró lépésekben javítgatjuk a helyzetet), addig az 1700-1800 mrd-s GDP-vel, 20% körüli államadóssággal, a világ 3-4. legerősebb hadseregével és nukleáris csapásmérő erőkkel és korlátlan természeti kincsekkel rendelkező Oroszország, amely az ENSZ BT állandó tagja és maga mellett tudhatja Kínát, van abban a helyzetben, hogy - ha akarja - megoldja.
Putyin egyszerűen a megfelelő alkalomra várt - azt gondoltam, ez tavasszal jön el (fülig eladósodott Nyugat, gazdasági pangás, infláció, bizonytalan francia választások, brit belpolitikai káosz, politikailag meggyengült Németország, az USA már készül a félidős választásokra, az elnök megítélése a béka segge alatt, most még Kanada is megzavarodott; orosz szemmel kedvező együttállás, amit csak erősít, ahogyan a Nyugat elpucolt Afganisztánból), de a Nyugat az "orosz invázió" szuggerálásával tálcán kínálja Putyinnak a megoldást. És ha eddig a szankciókkal még úgy ahogy "féken lehetett tartani" Oroszországot, akkor ma ennek már semmi ereje - ma épp Nyugat-Európa didereg az orosz gáz hiánya miatt. Milyen szankciókat lehetne még elrendelni, ami nem a Nyugatot sújtja jobban?
Egyetlen lehetséges, ám kétes kimenetelű szankció maradt: Oroszország kizárása a nemzetközi elszámolási rendszerből, de ez csak felgyorsítja a BRICS országok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrika) együttműködését saját klíring megteremtésére, ez a világgazdaság közel fele, és akkor vége a dollárelszámolású olajkereskedelemnek is (lásd petrol dollár, 30 éve az USA ezért háborúzott folyamatosan hol itt, hol ott), akkor pedig temérdek dollár fedezete illan el a semmibe és az USA-nak vége.
A 2021 decemberi nagy sajtótájékoztatón Putyin virágnyelven elmondta, hogy elfogyott Moszkva türelme, a közeljövőben rendezik az ukrán kérdést. Véget vetnek a NATO keleti nyomulásának. Akinek volt füle, értette.
Kapcsolódó fejtegetésem: Lesz-e ukrán-orosz háború?
__
Kép: menekülnek az oligarchák a magángépeiken Ukrajnából
Forrás: https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/02/13/7323857/
Korábbi írásom - Lesz-e szerdán orosz invázió?
https://www.facebook.com/mernyo/posts/5133651453352516
* A hohol az ukránok gúnyneve az oroszban (a "há-betűzős" szó orosz megfelelője; az ukránok az orosz gé-t fura há-ként ejtik ki);
A moszkal az oroszok gúnyneve az ukránban és az ukrajnai oroszban (a 'moszkvai' szóból, innen a muszka szavunk is)