[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 995
5 450
113
Ezt gondolom most én is a legvalószínűbb forgatókönyvnek.

Miért ne tenné ezt meg Oroszország, mivel fenyegetik meg őket ha úgy döntenek megtartják mondjuk a Dnyepertől keletre lévő részeket, meg a teljes Azovi és Fekete tenger partját, nem vesznek tőlük gázt? Kivonul a Mcdonalds?


Szerintem ezt ellépte a nyugat, mostantól NINCS fogás az Oroszokon!
Orosz bevételek 40 százaléka Európai gáz-olaj exportból jön!Persze ezt el lehet adni Kínának
Ja, értem. Tehát a Mig-29-et nem merik leszállítani, de CSAKIS azért mert aktív hadműveletek zajlanak Ukrajnában. Világos.

Majd elkezdenek szállítani nekik teljesen ingyen méregdrága nehéz technikát ha vége lesz, értem. Az első vonatot le fogják radírozni, ami átlépi a határt, és mondjuk M-1A2/Leo2A7 el van megrakva. Akkor majd megint nem fog szállítani nekik senki ilyet!

Legyen már eszünk, ez nem olyan mint 97'-es szakadt Volkswagen kombi Passat hátulján behozni és szétosztani a susnyás szélén pár adag Javelint, hello!

Jön a nagy szerelvény, megy a bumm, a nyugat meg figyelne kifelé a fejéből, mint hal a szatyorban!
Álomvilág amit mondasz!
Innentől egy lépés lenne hogy a "nyugat" megvédi a szállítmányokat!Oroszok meg nem véletlenül kerülik a nyílt konfontrációt bármely NATO tagállammal és fenyegetőznek atommal!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
Egy dron praktikusab.
Mekkora is az orosz “Malajhit” rendszer?
Ezt kifejtenéd nekem? Mármint miért praktikusabb?
Szerintem mindkét eszköznek megvan a helye ,és alkalmazási profilja a hadszervezetben.
Ahogyan vannak nyugati megfelelői is.
Hogy érted hogy mekkora? Kis táskában elfér.
Semmivel nem nagyobb, vagy nehezebb mint egy Vectronix vagy Plirf termék.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
800px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg.png
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Orosz bevételek 40 százaléka Európai gáz-olaj exportból jön!Persze ezt el lehet adni Kínának

Innentől egy lépés lenne hogy a "nyugat" megvédi a szállítmányokat!Oroszok meg nem véletlenül kerülik a nyílt konfontrációt bármely NATO tagállammal és fenyegetőznek atommal!
Hogyan fogja megvédeni a "nyugat" az ukrajnában leradirozásra kerülö fegyverszállitmányokat,ha katonailag a NATO nem vállal szerepet Hoholisztánban?Csak kérdem...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem nincs realitása Kina nem fog ebbe a háborúba beleavatkozni csak figyel és lecsap a kínálkozó gazdasági és politikai, stratégiai lehetőségekre....

Tajvanra fog lecsapni.

Na arra befizettek, hogy most fog Tajvanra lecsapni....

Szerintem sincs semmi realitása. Kizárt. Ahhoz kellene Kínának az orosz csendes-óceáni flotta "atomtengó kergetési képessége" meg az orosz nukleáris elrettentő képessége ...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Kilroy was here

Well-Known Member
2022. március 4.
37
330
53
Sziasztok HTKA forumozok!
Tobb mint 10 eve (idejet se tudom mar miota) vagyok olvasotok, beregelni nem is akartam, leven haditechikai ismereteimet, bar atlag felettinek tekintem, nem szakmam es alapvetoen pacifistanak is vallom magam ahhoz hogy kardcsortessek vmelyik oldal mellett. Szaz szonak is egy a vege, ismeros a kornyezet, egyforman szivesen olvastam Molni elemzeseit, boki hireit, Mack fegyelmezeseit, de ismeros julipok es egyeb formacioinak munkassaga eppugy mint szaki01 beszamoloi (anno).

A szir topikot eveken keresztul kovettem, es az Isis elleni harcokat eppugy mint a fegyverzetfejlesztesekrol szolo topikokat.

Hogy megis beregisztraltam, annak az az oka, hogy bar az adott konfliktusban erteni velem a motivaciokat, pusztan a mikent lesz vege forgatokonyvek se szeri se szama vet fel bennem (is) ujabb es ujabb kerdeseket.

Mikent lehet egy ilyen fegyveres konfliktust megnyerni pusztan kezi pctoro es kezi legvedelmi raketa rendszerekkel meg propagandaval? Illetve felorlo harcokkal adott vesztesegek mellett? Mekkorak a valos embervesztesegek? Ha az oriszok veszthettek mar 5-10 e embert akkor az ukranok valos vesztesege mekkora lehet? 10-30 e?

Lehetseges-e hogy pusztan az erok lekotese folyik Kijev lassu, nem tul forszirozott korulzarasa soran? Szerintem meg 50%os gyurube se fogtak oket, mikozben a sokszor deklaralt Novirosszija project teruleten ehhez kepest sokszoros a lendulet. Vagyis, hogy a keleti es deli megyeket behuzzak.

Es mi van akkor ha ez a project lezarul, addig elszoszmotolnek Kijev korul es akkor es csak akkor iktatjak ki Zelenszkijt es a vezerkarat. Hisz se Zelenszkij se ok (erdemben) nem akarnak targyalni, csak az idot huzni. Ki-ki mig celjat el nem eri.

Mernok vagyok, epitoipar a szakteruletem, nem katonai stratega, de lattam Csecsenfoldet elobb foldig lerombolva, majd csillivilli ujjaepitve es visszaintegralva Oo-ba. Ezert ugrott be a Novorosszija terv ravetitese a jelen hadiesemenyek terkepeire. Mit gondoltok?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Sziasztok HTKA forumozok!
Tobb mint 10 eve (idejet se tudom mar miota) vagyok olvasotok, beregelni nem is akartam, leven haditechikai ismereteimet, bar atlag felettinek tekintem, nem szakmam es alapvetoen pacifistanak is vallom magam ahhoz hogy kardcsortessek vmelyik oldal mellett. Szaz szonak is egy a vege, ismeros a kornyezet, egyforman szivesen olvastam Molni elemzeseit, boki hireit, Mack fegyelmezeseit, de ismeros julipok es egyeb formacioinak munkassaga eppugy mint szaki01 beszamoloi (anno).

A szir topikot eveken keresztul kovettem, es az Isis elleni harcokat eppugy mint a fegyverzetfejlesztesekrol szolo topikokat.

Hogy megis beregisztraltam, annak az az oka, hogy bar az adott konfliktusban erteni velem a motivaciokat, pusztan a mikent lesz vege forgatokonyvek se szeri se szama vet fel bennem (is) ujabb es ujabb kerdeseket.

Mikent lehet egy ilyen fegyveres konfliktust megnyerni pusztan kezi pctoro es kezi legvedelmi raketa rendszerekkel meg propagandaval? Illetve felorlo harcokkal adott vesztesegek mellett? Mekkorak a valos embervesztesegek? Ha az oriszok veszthettek mar 5-10 e embert akkor az ukranok valos vesztesege mekkora lehet? 10-30 e?

Lehetseges-e hogy pusztan az erok lekotese folyik Kijev lassu, nem tul forszirozott korulzarasa soran? Szerintem meg 50%os gyurube se fogtak oket, mikozben a sokszor deklaralt Novirosszija project teruleten ehhez kepest sokszoros a lendulet. Vagyis, hogy a keleti es deli megyeket behuzzak.

Es mi van akkor ha ez a project lezarul, addig elszoszmotolnek Kijev korul es akkor es csak akkor iktatjak ki Zelenszkijt es a vezerkarat. Hisz se Zelenszkij se ok (erdemben) nem akarnak targyalni, csak az idot huzni. Ki-ki mig celjat el nem eri.

Mernok vagyok, epitoipar a szakteruletem, nem katonai stratega, de lattam Csecsenfoldet elobb foldig lerombolva, majd csillivilli ujjaepitve es visszaintegralva Oo-ba. Ezert ugrott be a Novorosszija terv ravetitese a jelen hadiesemenyek terkepeire. Mit gondoltok?
Igazad van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"В результаті бою командир танкової роти полку "А" на своєму танку знищив 3 ворожі Т-72 і 1 Тигр. Загалом азовцями знищено 6 танків, а також - 2 БТРи, 1 Тигр та ворожу піхоту.
В полон до азовців потрапило 12 ворогів."

fordítóval:
"A harc következtében a tankján lévő "A" ezred tankszájának parancsnoka 3 ellenséget pusztított el T-72 és 1 Tigrist. Összesen 6 harckocsit pusztítottak el az Azovt-szigetek, valamint 2 BTR-t, 1 Tigrist és a gyalogság ellenségét.
12 ellenséget zártak be azovcívba."
Írja Bratchuk odesszai ukrán propagandista fészbuker.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hogyan fogja megvédeni a "nyugat" az ukrajnában leradirozásra kerülö fegyverszállitmányokat,ha katonailag a NATO nem vállal szerepet Hoholisztánban?Csak kérdem...
Nem lehet eladni kínának. Nincs cső. Jamal csak Európára és LNGre termel. Elvileg sem lehetséges. Főleg, hogy Kína nem vesz több orosz gázt.
Ha Európa nem vesz többgázt, Jamalt bezárják, a kutakat lebetonozzák, és mindenki haza megy.