[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
795
7 924
93

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Arnoldért. Egy olyan nyelven, amit megért.
Nem szégyelljük magunkat.

 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Brutális a pusztítás Újoroszországban. Ezt már egy virágzó Oroszország se tudná újjáépíteni rövid távon. A második világháború óta nem láttunk ilyen léptéket.
Állítólag oda voltak befészkelve az Azovos nácik. Elnézve a bombázás eredményét nem sok élhette túl, és aki igen, jobb lett volna neki ha nem, mert minimum légnyomásos lesz, aztán egy diliházban Banderának képzelve magát vezényelhet.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and dkes

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
A cári időkben létező egykori Krími Kormányzóság térképe. Nem elképzelhetetlen, hogy a háború lezárultával akár az egykori terület ismét feltűnik a térképen, immár orosz színekben.

276127466_1252413218866618_7954629997083419042_n.jpg
Micsoda meglepetés lenne! :rolleyes:
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Támadó drónok kellenének az oroszoknak, abból van akút hiány.
Hát amennyire én hallom kevés a képzett pilóta is, hiába van elég repülő, és az első vonalas technikát is úgy féltik mint a hímes tojást, mert nyilván kevés van... (armata? terminator?) Meg a tartalékosok behívása is elég vontatottan megy... elég döcögősen megy sokminden... egyelőre ... majd Boszniára belejönnek ... ?
 
W

Wilson

Guest
Tavaly ilyenkor is tudtuk már.

Az ukrán haderő kifogyott lassan az utánpótlásból. Mauripol után a moráljuk a béka popója alá esik vissza, a katlanok bezárulnak keleten, a legjobb csapatok zsákolva. Onnan jön a szabadesés...
Én nem így látom, szerintem vannak még tartalékaik és mivel ennyire magára hagyták Mariupol védőit szerintem már eleve úgy számoltak, hogy elfogják veszíteni a várost ....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
https://t.me/letteradamosca/5940
2 ukri SU27-et szed le egy orosz gép kutyaharcban


Nemtom' mikori a videó pontosan, de tanulságos, sok like megy!!! ;) :D

U.I.: Jut eszembe: a "dog-fight" angol kifejezést emlékeim szerint nem szokták szó-szerint (kutya-harc-nak)fordítani, úgy tudom van rá bevett magyar megfogalmazás, inkább a közel-harc, vagy forduló-harc kifejezés volt rá használatos. Csak ezért a múlt idő, mert a BVR-ek --BVR: látóhatáron túli légi-harc(rakéták)-- elterjedése óta, vagyis 1-2 évtizede ritka, nem is emléxem, hogy "mostanában" lett volna olyan amit sikerült felvenni! a --nem nyelvtan-náci-- megjegyzésem csak tájékoztató jellegű volt, köszönet a ritkán látható felvételért!!!


.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 498
31 856
113
Én nem így látom, szerintem vannak még tartalékaik és mivel ennyire magára hagyták Mariupol védőit szerintem már eleve úgy számoltak, hogy elfogják veszíteni a várost ....
A vállalhatatlan Azovval a soraiban lehetetlen a béketárgyalás. Így ők a levesben a hús. "A mór megtette a kötelességét".
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Érdemes arról is szót ejteni, hogy a fegyveresek nem viselik az ukrán haderő gyakorló ruházatát és látszólag a milíciák azonosításához használatos sárga vagy kék karszalag sincs rajtuk.
Ennek ellenére valószínűleg nem igazak azok a pletykák, hogy az ukránok rosszul szerelik fel az idegenlégiósaikat vagy egyáltalán nem adnak nekik fegyvert. Ezek a légiósok plate carrierrel, modern sisakokkal és kézifegyverekkel vannak felszerelve.
Szerintem meg otthonról hozták ezeket a cuccokat! Erre szakosodott üzletekben simán be lehet ilyesmikből vásárolni! A fegyvert viszont valószínű már ukránoktól kapták.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 247
55 315
113
ez DCS, de biztos mások beelőztek
"Подвиг в небе Украины

17 марта в небе над Украиной в неравном воздушном бою совершил свой подвиг молодой военный летчик истребительного авиационного полка ВКС России старший лейтенант Илья Перепелкин.

Выполняя задачу в воздухе по прикрытию наступающей группировки российских войск, Перепелкин на самолете Су-35 патрулировал в зоне дежурства, ведя поиск воздушных целей в заданном районе. В непростой радиоэлектронной обстановке Илья обнаружил два самолета Су-27 ВВС Украины, готовящихся нанести авиационный удар по нашим войскам.

Оценив обстановку, Перепелкин принял решение мгновенно и вступил в неравный воздушный бой с ходу сбив в лобовой атаке ведущего. После чего, в условиях жесткой перегрузки искусно выполнил манёвр, развернувшись на 180 градусов, зашел в хвост украинской «сушки» и двумя ракетами сбил самолет.

Таким образом, Илья Перепелкин не только обеспечил господство российской авиации в воздухе и создал условия для успешного наступления подразделений российской армии, но и показал всему миру, что «бубновые тузы» Зеленского горят за милую душу."

Google fordítóval is érthető. A két Su27-es gépet március 17-én Ilja Perepelkin lőtte le egy Su35-össel.
Fotó is van de nem tudom beszúrni.



Elvileg nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
Két lehetőségük volt vagy harcolnak vagy nem, ők az előbbit választották....Azt pedig nem lehet félig csinálni, főleg nem ha a saját szülőföldjükről és az országukról van szó.

Ha Magyarországot támadták volna meg így, én biztos azonnal fegyvert fognék, mert ha nem így tennék nem bírnék a tükörbe nézni, az őseink tettei a történelmünk a magyarságunk kötelez erre, ezzel csak azt akarom mondani, hogy megértem, hogy a harcot választották....
Ki kellett volna üríteniük a városokat előre. Volt rá módjuk és lehetőségük, de nem tették. Magyarázhatod ahogy akarod, de a média hype oltárán feláldozzák a saját lakosságuk.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
"Подвиг в небе Украины

17 марта в небе над Украиной в неравном воздушном бою совершил свой подвиг молодой военный летчик истребительного авиационного полка ВКС России старший лейтенант Илья Перепелкин.

Выполняя задачу в воздухе по прикрытию наступающей группировки российских войск, Перепелкин на самолете Су-35 патрулировал в зоне дежурства, ведя поиск воздушных целей в заданном районе. В непростой радиоэлектронной обстановке Илья обнаружил два самолета Су-27 ВВС Украины, готовящихся нанести авиационный удар по нашим войскам.

Оценив обстановку, Перепелкин принял решение мгновенно и вступил в неравный воздушный бой с ходу сбив в лобовой атаке ведущего. После чего, в условиях жесткой перегрузки искусно выполнил манёвр, развернувшись на 180 градусов, зашел в хвост украинской «сушки» и двумя ракетами сбил самолет.

Таким образом, Илья Перепелкин не только обеспечил господство российской авиации в воздухе и создал условия для успешного наступления подразделений российской армии, но и показал всему миру, что «бубновые тузы» Зеленского горят за милую душу."

Google fordítóval is érthető. A két Su27-es gépet március 17-én Ilja Perepelkin lőtte le egy Su35-össel.
Fotó is van de nem tudom beszúrni.
A videó ettől függetlenül lehet fake.
 
W

Wilson

Guest
Milyen tartalékok? Egy hete fegyverért könyörögnek...
Mire gondolsz a légvédelmi fegyverzetre? Valószínűleg már nem sok S-300-k van.

Élőerejük még van bőven a többi fegyverzettel kapcsolatban sem lehet még nagy problémájuk,hadianyagot kapnak most is bőven nyugatról vannak bőven élelmiszertartalékaik.Egyedül az orosz légierőt illetve az orosz ballisztikus és cirkálórakétákat nem képesek ellensúlyozni ezért kérnek nagy teljesítményű légvédelmi fegyverzetet....