[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
papichulo

Négy oldallal ezelőtt kérték,hogy nevezd meg az általad elfogulatlannak vélt médiumokat,ezt nem tetted meg* ezért most újra megkérlek erre(ne azt írd,hogy mi nem hanem azt,hogy mi igen)!Ha ezt nem teszed meg akkor pedig arra kérlek,hogy többet egy szavad sem legyen az elfogult/elfogulatlan médiával kapcsolatban,hisz amit te csinálsz az csak a levegőbe beszélés amire itt senki nem kíváncsi!

*Én mindenkiről alapból a jót feltételezem így megelőlegezem neked,hogy nem olvastad a kérést!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
dudi azt hiszem GrGly megoldotta a problémát és adott neki időt gondolkozni meg keresgélni objektív hírforrások után :)
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
Képmutatóak az USA imádok, miért nem beszélnek arról ,hogy mi van azokkal civilekkel akiket az ukrán tüzérség ölt meg, ők nem számítanak mert nem felelnek meg az USA érdekeinek. Véleményem szerint itt egy nagy átverés részesei vagyunk.
Egy bizonyos ember, egy héttel ezelőtt azt mond egy hónap múlva háború lesz. Kinevettem, hiba volt.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Babay @Truth_Seeker_11 · 7 h

Leaked document from #Ukraine reports of 1.600 KIA and 4.723 WIA soldiers from July 9th to July 15th

Bs0gd5HIgAAKNE6.jpg:large


https://pbs.twimg.com/media/Bs0gd5HIgAAKNE6.jpg:large
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Amúgy reggel a rádiót hallgatva azt monda Nógrádi hogy sose fog kiderülni hogy kik voltak azok.
Az ő véleménye szerint is(gondlom én) ráfogják majd az oroszokra.

Erősödnek az oroszok jönnek az új technológiák amik fejtörést okoznak a jenkiknek pl pakfa nuki rakéta s-400 s-500 most kell rendesen odacsapni nekik míg ezek nincsenek .
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ha az Usa tényleg be akar vonulni,valószínûleg elôtte vagy két nappal bevonulnak.az Oroszok. A kérdés az hogy mekkora területre. Csak Donyeck és Luhanszk területre ( Novorossia) vagy dnyetropetrovszk és Harkov területére is, vagy meg sem álnak Odesszáig.
Kijevbe biztos nem mennének. De itt az a kérdés megengedik e az USA-nak hogy Dél- Kelet Ukrajnából akármekkora részre bemenjenek.

Szeintem ha bemennek az Oriszok, az USA nem meri bevállalni hogy megtámadja ôket.
Persze nagyon piszkos trükköket bevethetnek.
Pl tényleg bevetik.a MOAB-ot. És persze totális hidegháború. Bár abba valószínûleg az USA roppanna bele. Atom kizárva.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
Érdekes, hogy a GeminiJets azt a két maláj gép makettjét adta ki amelyek odavesztek

http://www.geminijets.com/database/index.php?r_product=1&r_operator=Malaysia+Airlines&r_type=777-200&r_status=
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Sziasztok!
Új vagyok a HTKA-n, de már több éve olvasom a cikkeket és a hozzászólásokat. Nagyon jónak találom az oldalt és azt látom, hogy a hozzászólásaitokban a dolgok mögé próbáltok látni, amennyire lehetséges.
Nem vagyok már mai gyerek, ezt azt megértem már. A HONVÉDSÉGNÉL voltam lérakos. tiszt, és mindig is érdekelt gyerekkorom óta a haditechnika, annak alkalmazásai, de a politikai résszel mindig voltak elég rendesen fenntartásaim. Magyarországon élek és Panoz véleménye szerint én sem tartozom az egészséges lelkületű magyarok közé, mintha ezen múlna a hazafiasság. Én azért felesküdtem a HAZÁRA, kétszer is és az életemet adtam volna érte az ESKÜK szerint, nem úgy mint sok önérzelmű "magyar".
Ennyit magamról.
Flip 7 hozzászólásához tennék annyit, hogy egyszer nem olyan régen megállítottak az utcán egy újságtól, hogy mi a véleményem erről, meg arról és amit elmondtam, abból másnap - a nevem kiírásával - teljesen más jelent meg. Na ennyit a médiáról.
Úgy látom, hogy itt az "inkvizíció" nagyon beindult és az oroszok (Oroszország és a szeparatisták (azért ez eléggé relatív, ki hogy hívja őket) ellen, úgy fognak járni, mint a delikvens a boszorkány üldözésnél, hogy ha a víz alatt nem fullad meg, akkor boszorkány, ha meg fullad, akkor meg így járt. Azért én Putyint nem félteném, nem véletlenül félnek tőle a nyugati-USA hatalmak vezetői.
Az S-200 hatótávolságával kapcsolatosan annyit, hogy az aktív szakasz kb. 240 km, a passzív egy kicsivel több, akár 320 km is lehet optimális esetben.
A zónák pedig indítási IZ, garantált indítási GIZ, megsemmisítési MZ és garantált megsemmisítési zóna GMZ, a cél sebességétől, jellegétől, repülési paraméterétől és magasságától és függően szemből indítva vagy után lövéssel. Az orosz harcászati leírások szerint mindig legalább két rakétát, manőverező célnál három rakétát kell indítani (a legmodernebb rendszereknél már úgy tudom nem).
A maláj gép lezuhanásával kapcsolatosan bármi történhetett: lelőtték (én az orosz légvédelmet tartom legkevésbé valószínűnek), műszaki hiba miatt, vagy akár merénylet miatt is lezuhanhatott. Én nagyon nem lepődnék meg azon se, ha kiderülne, hogy az 1-2 ukrán Szu-27-nek is van köze hozzá.
Az USA meg olyan mint anyám, konkrét ismeretek nélkül is rögtön meg van a véleménye, utána meg hallgat, ha nem úgy van.

Üdv.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Képmutatóak az USA imádok, miért nem beszélnek arról ,hogy mi van azokkal civilekkel akiket az ukrán tüzérség ölt meg, ők nem számítanak mert nem felelnek meg az USA érdekeinek. Véleményem szerint itt egy nagy átverés részesei vagyunk.
Egy bizonyos ember, egy héttel ezelőtt azt mond egy hónap múlva háború lesz. Kinevettem, hiba volt.

Pontosan. Azok számára, akiket a Foci VB-s álmukból ez a mostani 300 halott ébresztett fel, megdöbbentőnek tűnhet, hogy Kelet-Ukrajnában olyan háború van, ami miatt veszélyes lehet föléje berepülni.

Azonban, a helyieknek Kelet-Ukrajnában pedig megdöbbentő (sőt kifejezetten sértő) lehet, hogy a részükről már sokszorosan 300 orosz/ukrán halott és 500 ezer menekült után csak ez a mostani 300 számít a világsajtónak, és hogy ezek nyugodtan akarnak Foci VB-re, nyaralásra, konferenciára stb. röpülgetni, miközben sz*rnak arra, hogy máshol (éppenséggel alattuk, miközben átrepülnek Donyeck felett) ezrével ölnek embereket. Úgyhogy, igen, "f*sznak kell repülni, háború van!".

Ez kicsit olyan, mintha valaki látná, hogy este a sarkon éppen késelnek valakit, és odaszólna nekik az étterem teraszáról, hogy halkan csinálják, mert elrontja a gyertyafényes romantikus vacsorát a párjával. Erre az egyik késes fickó odajönne, jól leszúrná mindkettőjüket, aztán tele lenne a sajtó azzal, hogy nahát milyen emberek vannak...!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ha az Usa tényleg be akar vonulni,valószínûleg elôtte vagy két nappal bevonulnak.az Oroszok. A kérdés az hogy mekkora területre. Csak Donyeck és Luhanszk területre ( Novorossia) vagy dnyetropetrovszk és Harkov területére is, vagy meg sem álnak Odesszáig.
Kijevbe biztos nem mennének. De itt az a kérdés megengedik e az USA-nak hogy Dél- Kelet Ukrajnából akármekkora részre bemenjenek.

Szeintem ha bemennek az Oriszok, az USA nem meri bevállalni hogy megtámadja ôket.
Persze nagyon piszkos trükköket bevethetnek.
Pl tényleg bevetik.a MOAB-ot. És persze totális hidegháború. Bár abba valószínûleg az USA roppanna bele. Atom kizárva.

Pont hogy atom nincs kizárva!!! Mind az USA mind az Putyinék katonai vezetései álltal kiadott fehér könyvekbe benne van hogy ha kell asszimetrikusan is megy az atom.
Totalis háború esetén oroszok első percben leatomozzák hadászati töltetekkel a fontosabb lengyel célpontokat és pont. Mivel jelenleg ezen területet tekintik ellenük írányúló felvonúlási területnek.
Másik 100% célpont a románok. Min csak jelenleg 3 vagy 4 leges célpont vagyunk. Minek olyan államot megtámadni amelyel szövetkezni is lehet. Valamint olyan társadalmi rétegződésekkel rendelkezik amely USA és NATO ellenes partízás harcra felhasználható!

Ukrajna kapcsán mint Szíriába megy a tét emelés.
Nem tudom a felkelőkkel mi történt de mindha képzett vezér kart kaptak volna mivel strégiai, és hadászati előnyre tettek szert a mostani hadműveletekkel.
Valamint a csecsen adház és oszét önkéntesek határa is érzehető talán mivel ezen harcoknak már vannak tapasztalatik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Nos, sok média azt adja, amit kapásból, meg hozzá nem értésből, meg érdekeik szerinti elfogultságból kell adniuk.
Mindenhol így van, szerintem ez nem kirívó.
Nógrádinak igaza van, feltehetően nem derül ki az igazság ez ügyben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Sziasztok!
Új vagyok a HTKA-n, de már több éve olvasom a cikkeket és a hozzászólásokat. Nagyon jónak találom az oldalt és azt látom, hogy a hozzászólásaitokban a dolgok mögé próbáltok látni, amennyire lehetséges.
Nem vagyok már mai gyerek, ezt azt megértem már. A HONVÉDSÉGNÉL voltam lérakos. tiszt, és mindig is érdekelt gyerekkorom óta a haditechnika, annak alkalmazásai, de a politikai résszel mindig voltak elég rendesen fenntartásaim. Magyarországon élek és Panoz véleménye szerint én sem tartozom az egészséges lelkületű magyarok közé, mintha ezen múlna a hazafiasság. Én azért felesküdtem a HAZÁRA, kétszer is és az életemet adtam volna érte az ESKÜK szerint, nem úgy mint sok önérzelmű "magyar".
Ennyit magamról.
Flip 7 hozzászólásához tennék annyit, hogy egyszer nem olyan régen megállítottak az utcán egy újságtól, hogy mi a véleményem erről, meg arról és amit elmondtam, abból másnap - a nevem kiírásával - teljesen más jelent meg. Na ennyit a médiáról.
Úgy látom, hogy itt az "inkvizíció" nagyon beindult és az oroszok (Oroszország és a szeparatisták (azért ez eléggé relatív, ki hogy hívja őket) ellen, úgy fognak járni, mint a delikvens a boszorkány üldözésnél, hogy ha a víz alatt nem fullad meg, akkor boszorkány, ha meg fullad, akkor meg így járt. Azért én Putyint nem félteném, nem véletlenül félnek tőle a nyugati-USA hatalmak vezetői.
Az S-200 hatótávolságával kapcsolatosan annyit, hogy az aktív szakasz kb. 240 km, a passzív egy kicsivel több, akár 320 km is lehet optimális esetben.
A zónák pedig indítási IZ, garantált indítási GIZ, megsemmisítési MZ és garantált megsemmisítési zóna GMZ, a cél sebességétől, jellegétől, repülési paraméterétől és magasságától és függően szemből indítva vagy után lövéssel. Az orosz harcászati leírások szerint mindig legalább két rakétát, manőverező célnál három rakétát kell indítani (a legmodernebb rendszereknél már úgy tudom nem).
A maláj gép lezuhanásával kapcsolatosan bármi történhetett: lelőtték (én az orosz légvédelmet tartom legkevésbé valószínűnek), műszaki hiba miatt, vagy akár merénylet miatt is lezuhanhatott. Én nagyon nem lepődnék meg azon se, ha kiderülne, hogy az 1-2 ukrán Szu-27-nek is van köze hozzá.
Az USA meg olyan mint anyám, konkrét ismeretek nélkül is rögtön meg van a véleménye, utána meg hallgat, ha nem úgy van.

Üdv.
Végre valaki, aki ért is hozzá. Különösen radarokhoz értőkből nagy a hiány.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 263
113
Nekerdez

Én a nukleáris csapásmérést kizárnám, mivel főleg az USA, a honi területét biztosan nem áldozná be, pedig az lenne a vége. Én Oroszország helyében egy totális csapásban gondolkodnék az USA területe ellen. Utána ...
De ez egy legutolsó utáni fikció.
Szerintem megint megy majd a szájkarate, P.P. őkegyelmessége meg hoppon marad.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Pont hogy atom nincs kizárva!!! Mind az USA mind az Putyinék katonai vezetései álltal kiadott fehér könyvekbe benne van hogy ha kell asszimetrikusan is megy az atom.
Totalis háború esetén oroszok első percben leatomozzák hadászati töltetekkel a fontosabb lengyel célpontokat és pont. Mivel jelenleg ezen területet tekintik ellenük írányúló felvonúlási területnek.
Másik 100% célpont a románok. Min csak jelenleg 3 vagy 4 leges célpont vagyunk. Minek olyan államot megtámadni amelyel szövetkezni is lehet. Valamint olyan társadalmi rétegződésekkel rendelkezik amely USA és NATO ellenes partízás harcra felhasználható!

Ukrajna kapcsán mint Szíriába megy a tét emelés.
Nem tudom a felkelőkkel mi történt de mindha képzett vezér kart kaptak volna mivel strégiai, és hadászati előnyre tettek szert a mostani hadműveletekkel.
Valamint a csecsen adház és oszét önkéntesek határa is érzehető talán mivel ezen harcoknak már vannak tapasztalatik.

Ezt pontosan így látom én is. Orosz oldalon a Krím felett lebeg az amerikai taktikai atomcsapás veszélye, NATO oldalon pedig Lengyelo., Románia (és esetleg Törökország) felett az orosz taktikai atomcsapás veszélye.

Ukrajnára az oroszok soha nem dobnának atomot (mivel az a terület kell nekik), de Lengyelo. (40 millió fő) + Románia (20 millió fő) + Ukrajna (40 millió fő) együttesen már 100 millió fős (!!!) fenyegetést jelentenek még az USA+egyéb függelékei nélkül is!
Itt kellhet egy olyan "sugárzási zóna" létrehozása (Lengyelo.-Románia vonalon), amelyen keresztül nem szívesen vonulgatnak át szárazföldi erők...

2014.07.14.
"Gyakorlat során Oroszország nukleáris balesetet fog szimulálni"

"Orosz katonai szakemberek részt vesznek speciális gyakorlatban, amely során felszámolják a nukleáris anyagokkal kapcsolatos esetleges vészhelyzet következményeit – közölte újságírókkal hétfőn a Honvédelmi Minisztérium sajtószolgálata."

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_14/Gyakorlat-soran-Oroszorszag-nuklearis-balesetet-fog-szimulalni-8908/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Most komolyan gondoljátok azt a taktikai nukizást? Mégis mennyi időbe telne amíg elfajulna és átmenne stratégiaiba? Ráadásul Lenegyelországban és Romániában nincsenek amerikai atomtöltetek állomásoztatva, bőven elég lenne a radart és az elfogórakétás bázist egy-egy iszkanderrel megküldeni. A törököket nem tudom, hogy van-e náluk atom, de saját az biztos nincs. Célpontok szerintem azok lehetnek, akiknél telepítve van valami elfogórendszer, de azokat inkább célzottan iktatnák ki, atomot meg az kaphat akinel úgyszintén van atom, vagy az aki bemerészkedik a hadseregével Oroszországba.
Na meg van valaki elég hülye, hogy megtámadja az oroszokat? Esetleg atomot kapjon a fejére Ukrajna miatt? Nem hiszem, hogy ha kiéleződne a helyzet, akkor amerika ide vagy oda meg mernék lépni, bármelyik ország is.
 

johnibyg

Member
2012. június 11.
45
0
6
Valaki be tudná linkelni annak a spanyol gyereknek a twitterét, aki a 2 vadászgépet állítja? Nekem rendszerhibát ad ki arra
Valamint a szakadárok által szerzett Bukról plusz infót nem tud valaki?