[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 139
355
83
Valaki be tudná linkelni annak a spanyol gyereknek a twitterét, aki a 2 vadászgépet állítja? Nekem rendszerhibát ad ki arra
Valamint a szakadárok által szerzett Bukról plusz infót nem tud valaki?

par mondattal feljebb linkeltem be, hogy toroltek az oldalat :

bartinieffektus
19:37 Feljelent
eturbonews.com/48079/ukraine-air-traffic-controller-suggests-kiev-military-shot-down-
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 816
29 558
113
Felteszek metszetet, hogy mindenki lássa, hogy a különböző lérak. rendszerrel mire, meddig lehet lőni. Az SA-3 Nyeva megsemmisítési zónája az SA-6 Gainful, vagy más néven Kub rendszerhez nagyon hasonló. A Buk kölönböző modifikációi ennek utódai, egy kicsivel megnövelt paraméterekkel és képességekkel. Az utolsó a legmodernebb lérak. (SA-10,20,21, Patriot stb) komplexumok tipikus támadási profiljai rakták és aerodinamikai célok ellen.
Tetraedr-SA-3-Envelope-firing-r.gif

buk_51.gif

http://www.ausairpower.net/XIMG/S-200VE-Engagement-Envelope-FS.png
IradiaFreyaEnvelope.png
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter mai interjújában – amit a “Rosszija 24″ csatornának adott – kijelentette: “meg fogjuk semmisiteni azokat az ukrajnai tűzfészkeket, ahonnan országunk területére lőnek.”
http://balrad.wordpress.com/2014/07/18/lavrov-matol-visszalovunk-putyin-tuzszunetet/

Észak-Donbassz mai napja
http://balrad.wordpress.com/2014/07/18/eszak-donbassz-mai-napja-2/

Megsemmisült a déli offenzíva
A donbasszi népi milícia eddigi legnagyobb győzelmét aratta az elmúlt napokban. A győzelemhez remek stratégiai érzék, sok áldozat és nem kevesebb vakmerőség kellett. A kivívott győzelemhez kellett azonban a kijevi vezetés makacssága, önteltsége, elbizakodottsága. Nézzük sorban az eseményeket.
http://www.hidfo.net/2014/07/18/megsemmisult-deli-offenziva
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
Nekerdez

Én a nukleáris csapásmérést kizárnám, mivel főleg az USA, a honi területét biztosan nem áldozná be, pedig az lenne a vége. Én Oroszország helyében egy totális csapásban gondolkodnék az USA területe ellen. Utána ...
De ez egy legutolsó utáni fikció.
Szerintem megint megy majd a szájkarate, P.P. őkegyelmessége meg hoppon marad.

Orosz részről szerintem a totális csapás az USA területe ellen ki van zárva, mivel még most épülgetnek az orosz rakétavédelmi radarok és amíg teljes lefedettség nem lesz (még pár év), addig ilyet nem fognak bevállalni...
viszont amerikai részről nem merném kizárni az Oroszo. elleni totális csapást, mivel az USA azért tervez konvecionális (de hiperszonikus és precíziós) fegyvereket, hogy azokkal végezze el Oroszo. ellen az első csapást, amely az orosz rakétavédelmet kimeríti.
(Ezekből pont annyit indítanának az USA-ból, amely az orosz rakétavédelmet éppen kimeríti, vagy ha az oroszok esetleg mégsem védekeznének - hogy tartogassák a rakétavédelmet a 2. hullámban induló amerikai nukleáris támadás idejére, akkor pedig ebben az esetben már önmagában is megsemmisítő csapást jelentsenek.)

Ezek után Oroszo. hiába válaszolna az USA területe ellen nukleáris válaszcsapással, mert az USA rakétavédelmi rendszere ekkor még teljes, viszont a 3. lépésben az USA által indított nukleáris válasz-válaszcsapást már Oroszo.-nak nem lenne mivel kivédenie (hiszen a rakétavédelmét az amerikai konvencionális (!) első csapás már kimerítette).

Ez megadja az amerikaiaknak az a pszichológiai előnyt is, hogy ők NEM alkalmaznak nukleáris csapást az első körben, viszont a 2. körben Oroszo. csak nukleáris válaszcsapással tud válaszolni. Ekkor mehet a szokásos "mocskos oroszok" duma, hogy miközben az amerikaiak "humánus" konvencionális fegyverekkel harcolnak, az oroszok elsőnek vetik be az atomot.
Ekkor az USA széttárja a kezeit, hogy gyerekek itt nincs mit tenni, az atomcsapást az oroszok kezdték, amire muszáj atomcsapással válaszolni...

És ami a legcsúnyább az egészben, az az, hogy ha ezt az egészet az USA konvencionális rakétacsapással indítja el, nem is biztos, hogy kiderül. Ugyanis tegyük fel, hogy este 10 órakor indul kb. 5000 konvencionális rakéta Oroszo. ellen az USA-ból, amire Oroszo. (miután az 5000 támadó amerikai rakéta nagy részét az orosz rakétavédelem leszedte) este 11 órakor nukleáris válaszcsapással reagál az USA ellen, amire az USA este 11:15-kor (egy gyors elnöki BREAKING NEWS TV beszéd után) nukleáris válasz-válaszcsapással reagál Oroszo. ellen, akkor éjfélre Oroszo. megsemmisül (mivel már nem maradt rakétavédelme az első hullámot alkotó 5000 darabos amerikai konvencionális rakétacsapás elhárítása után), és ha a média jól hallgatja el az egészet kiváltó első konvencionális rakétatámadást az USA részéről, akkor arra lehet, hogy soha nem is derül fény, mert Oroszo.-ban a helyszínen egy totális atomcsapás után nehezen állapítja meg bárki is, hogy Oroszo.-ot érte-e előzetesen konvencionális rakétatámadási hullám.
Így a média végül levonja a következtetést, hogy az atomtámadást Oroszo. kezdte, amelyre az USA "jogosan" válaszolt egy Oroszo.-ot megsemmisítő totális csapással...

...ezért az USA (Oroszo.-gal ellentétben) nem az atomfegyvereit, hanem a konvencionális (hiperszonikus, precíziós) fegyvereit fejleszti, amelyekkel olyan nagy számban mérhet csapást Oroszo. területére, amely az orosz rakétavédelmet "lemezteleníti" és védtelenné teszi egy ezt követő amerikai atomcsapás esetére. Ebben az esetben lényegtelenné válik az orosz atomarzenál mérete, mivel Oroszo. úgysem fogja bevetni, ha nem marad elég rakétavédelme az amerikai nukleáris rakéták ellen.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Újabb szankciók kényszerítik térdre az orosz gazdaságot
http://hu.euronews.com/2014/07/18/ujabb-szankciok-kenyszeritik-terdre-az-orosz-gazdasagot/

Moszkva nemzetközi vizsgálatot sürget a maláj gép ügyében
http://hu.euronews.com/2014/07/18/moszkva-nemzetkozi-vizsgalatot-surget-a-malaj-gep-ugyeben/

Kritikus pontjához érkezett az ukrán válság
http://hu.euronews.com/2014/07/18/kritikus-pontjahoz-erkezett-az-ukran-valsag/

Kelet-Ukrajna: jelenthet-e fordulópontot a maláj gép tragédiája?
http://hu.euronews.com/2014/07/18/kelet-ukrajna-jelenthet-e-fordulopontot-a-malaj-gep-tragediaja/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 836
31 952
113
laudarage kifelejtetted az orosz tengókat. Azok elég közel tudnak menni ahoz, hogy kicsesszenek a védelemmel.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Pont ez az fejleszti! Urak ma meg a meglévő készlettel kellen hadba menni amibe USA oldalon főleg szubszonikus rakéták vannak azok ellen ott az Mig-31 és a földi légvédelmi ütegek.

Viszont rakéta hajtóművek és szubszonikus robot repülők terén még oroszoknak van egy kis előnyük.

Putyin nem akarta a Dél-Kelet ukrajnai baléhét mivel számoltak a következményekkel. Ő és szövetségeisei gazdasági és pénzügyi téren támadnák az államok egyed uralmát ami jelenleg van!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Python
16:25 Feljelent
Erről mondjatok valamit:
http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07/russian-transport-of-buk-into-ukraine.html


Ha megnézed a 3 képet kicsit figyelmesebben rájössz hogy bár hasonló a helyszín de nem ugyanott készültek.
Az egyiken van kerékpárút,a másikon nincs, és a hk is egy kissé sárgább hátterű terepen mozog, holott az úton kéne a konvojjal együtt azonos sebességgel.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
laudarage kifelejtetted az orosz tengókat. Azok elég közel tudnak menni ahoz, hogy kicsesszenek a védelemmel.

Lehet. Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy míg Oroszo. az atomarzenálját fejleszti, az USA mintha a rakétapajzsra (az építésére ill. a leküzdésére) gyúrna.

Azaz: mondjuk 50 nukleáris töltet is elég, ha azt az ellenfél nem tudja kivédeni.

Ezért a "játék" lényege, hogy "ki tudja az ellenfél rakétapajzsát ELŐBB lemezteleníteni". Ugyanis az mérheti az első atomcsapást!

A rakétapajzs "lemeztelenítési" játékban viszont annak van előnye, akinek a saját pajzsa minél nagyobb földrajzi területre van széttelepítve, több rétegben.
Ebben viszont az USA+NATO áll jobban, mert az USA+NATO ellenőrzi a bolygó 2/3-át katonailag, tehát az ő (azaz a mi...) rakétapajzsu(n)k a bolygó 2/3-ára telepíthető szét.
Világos, hogy az oroszoknak nehezebb lesz a bolygó 2/3-ára széttelepített amerikai rakétapajzsot ELŐBB "lemezteleníteni", mint az USA-nak az Oroszo. területének belsejére koncentrálódó orosz rakétapajzsot.
Így az USA előbb mérhet atomcsapást Oroszo.-ra mint viszont.

Persze, ettől még az oroszok játszhatják a "hagyományos" játékot, hogy olyan nagy számban indítanának nukleáris rakétákat, amilyen nagy számban az USA+NATO pajzs azt nem tudja kivédeni (vagy hogy közelről, tengóról indítanak) - de ekkor Oroszo.-ot terheli az atomháború kirobbantásának erkölcsi súlya,

viszont ha az USA kezdi a támadást azzal, hogy az orosz rakétavédelmet konvencionális csapásokkal "lemezteleníti", akkor már orosz részről nincs értelme (tengóról se) atomcsapást mérni, mert rakétavédelem hiányában az Oroszo.-ra zúduló amerikai atomcsapás már végzetes lenne. Viszont az USA ekkor még mindig eldöntheti, hogy "kivégzi-e" Oroszo.-ot (hiszen az USA+NATO rakétapajzs még ép).
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 816
29 558
113
laudarage

Bocsáss meg, de teljesen téves a "koncepciód".
A 70-80-as években megjelent egy piros könyv, amelynek az volt a címe, hogy "Az atomháború első száz órája", ideológiától mentesen, csak a fizikai lehetőségeket figyelembe véve, amely igazából most is aktuális. Érdemes elolvasni.
Azt írja a szerző benne, hogy minél komolyabb ellenrakéta rendszert fejleszt ki valaki, annál nagyobb lesz a támadó potenciál bevetve. Pl. egy célpontra szükséges mondjuk 2 rakéta, ez egy ellenrakéta rendszer esetén akár 6-8 rakéta is lehet, mivel át kell törni a rendszert. De az elhárító rendszer közel sem 100%-os, ezért sokkal nagyobb lesz a csapás hatóereje, mert 2 rakéta helyett akár szélsőséges esetben mind a 6-8 rakéta becsapódhat, sajnos. Azért is az elhárító rendszereket korlátozták.
A rakétavédelmi rendszerek hatásfoka a két nagy szuper atomhatalom esetében akárhogy is fejlesztik komolytalan, kis hatásfokú. Csak bizonyos zónákat védenek korlátozott hatásfokkal. Az Amiknak csak a vágy álma egy tökéletes védelem, amely sohasem fog létrejönni és ezt ők is nagyon jól tudják. Igazából nem is egymás ellen akarják elsősorban használni az elhárító rendszereket.
A hiperszónikus preciziós fegyverek fejlesztése még gyerek cipőben jár, nagyon hosszú idő kell még a hadi használhatóságig. Az USA nem igazán az oroszok ellen tervezi bevetni, hanem a kis "renegát" államok ellen, hogy ne kelljen távoli támaszpontokról hosszú idejű csapást mérnie. A mostani orosz és amerikai új generációs légvédelmi (és nem rakéta védelmi) rendszerek már a hiperszónikus célok ellen is hatékonyak, ezért ezekkel a hagyományos "első" csapás az oroszok ellen felejtős. Erről oldalakat lehetne itt írni és valószínűleg más topikban.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Ha a lézeres védelemmel jutnak valami komolyabbra akkor az elvben megoldhatja. De szerintem az még több tíz év.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
Atomhaboru eseten nem lesz erkolcs meg ki kezdte. Megsemmisul a civilizacio.

Világos, de ennek ott van szerepe, hogy atomtámadást indítani mindig nagyobb "lelki teher" mint konvencionálisat.
Ezért az a fél, amelyik konvencionális támadással tud atomtámadást kiprovokálni (miközben természetesen a részéről a védelem és a válaszcsapás lehetősége is adott) előnyt élvez, mert őmaga könnyen kezd, de az ellenfélnek egy atomtámadás "lelki terhét" kell magára vállalnia.

Itt két előny van:
1. ha az ellenfél nem tudja felvállalni az atomtámadás elindításának "lelki terhét" (értsd kb. "mi pusztítottuk ki az emberi civilizációt"), akkor a válaszcsapás akár el is maradhat,
2. ha az ellenfél mégis atomcsapással válaszol, arra már könnyű (dühből, elkeseredésből) szintén atomcsapással válaszolni ("nem mi kezdtük!").

Így az egyik fél pszichológiailag folyamatosan könyebb helyzetben van mint a másik.
Én ebben látom a taktikai nukleáris fegyverek katonai doktrínákba való beemelésének jelentőségét is, ti. hogy ezen fegyverek bevetése lelkileg kisebb terhet jelent, tehát gyakorlatban is alkalmazható.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Az Oroszaknak van FOAB bombájuk, mely 4-szer nagyobb pusztítóerővel bír mint a MOAB. Egy tucat bevetése- vagy annak kilátásba helyezése szerintem elég nagy elrettentő erővel bírna. Konkrétan képzeld el azt a támadó sereget, melynek ezzel kellene szembenéznie. És most képzeljétek el amikor a SZU-24-es megvakította az amerikai hajót, és ennek következtében le kellett (állítólag) cserélni a legénység egy jelentős részét.

http://en.wikipedia.org/wiki/Father_of_All_Bombs

Nem kell nekik atombomba.
Atomháborúval fenyegetőzni őrültség.

Pl:Douglas MacArthur tábornoknak elnöki ambíciói voltak, amíg nagyon beakarta vetni az atombombát az Észak-Koreaiak ellen. Villámgyorsan repült. Tudjuk mi történt a Kubai rakétaválság idején, és az is hogy viszonylag fiatalon hunyt el JFK (a közvetlen összefüggést soha senkinek nem sikerült bebizonyítania) Bízom a mindenkori USA elnök környezetében, hogy nem engednek végzetes hülyeséget elkövetni. Ugyanez várható az Oroszoknál is. Legalábbis már majdnem 70 éve nem dobott le senki atomot.

És azt is tudjuk mi történt Grúz incidens környékén egy nyakkendővel.- Montezuma annak idején részletesen leírta szerencsétlent... Izmoskodni lehet az Oroszokkal, csak nem érdemes. Azután kezdett el elég látványosan repedezni a NATO, és a Franciák ezután adták el a 4 Mystralt az Oroszoknak. (Na ez viszont az Oroszoknak lehet nagy visszatartó erő, mert még nem kapták meg a két gyártás alatt lévő hajót)

Történjen bármi (kivéve egy atomháborút, mert akkor ez lesz a legkisebb problémája a világnak) Obama úgy fog bekerülni a történelemkönyvekbe, mint aki kirobbantotta a második hidegháborút.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Montezuma. Kérdeztelek a múltkor, jelenleg milyen befolyással vannak a héják Obamára, és a nagy öregekre- és vissza. Azóta lehet valamit tudni? Mire lehet tőle most számítani?
Elég rémisztőek voltak a közvélemény kutatási adatok Obama elnöki alkalmasságáról. - Már kicsi Bush is megelőzte őt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 898
17 890
113
Totális atomháború? Vagy akárcsak egy kicsi?

Remélem annyira senkinek nem gurult el egyik döntéshozó kereke sem.

Ami az esetleges erkölcsi felelősséget illeti, kétlem, hogy 5 perccel a kölcsönös csapásmérés után ez bármit is fog számítani.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 898
17 890
113
Ami az incidenst illeti:

Szvsz simán benne van, hogy a szakadárok el**ták, de persze az ukránok is lelőhették. Nógrádinak lehet, hogy igaza lesz, és soha nem fog kétséget kizáróan kiderülni.

A helyzet megoldásának kulcs szvsz Európa kezében van, leginkább a németekében, akiknek ki kéne már végre bújniuk amerika (és izrael) valagából. A legkevésbé sem fűződik érdekük az oroszok elszigeteléséhez sem az amcsik további erősítéséhez.

Ukrajnának meg vagy darabokra kell hullania, és kisebb, de egységes államokkal a helyén, vagy egy nagyon laza föderációvá alakulnia, mint anno a monarchia volt, ahol a helyi dolgok jelentős részéről helyben dönthetnek.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 816
29 558
113
Blaze
Ha a lézeres védelemmel jutnak valami komolyabbra akkor az elvben megoldhatja. De szerintem az még több tíz év.

Jól gondolod, az még nagyon messze van és rengeteg fizikai korlátja van a lézeres rakéta védelemnek. Szerintem inkább az űr fegyverek kategóriájában fognak nagyobb eredményeket elérni vele. A nukleáris töltettel, vagy antianyaggal indított lézer fegyver lehet az egyik megoldás. Az energia hatalmas lehet, akár 10 a 18.- Watt amellyel talán akár egy bolygót is likvidálni lehet. De most még "csak" Mwattok-nál 10 a 6.-8.-on tartanak.
Harcászati szinten pl . a légvédelemnél előbb utóbb számolni kell velük. De ezt az orosz is komolyan fejleszti, nemcsak az USA. A szovjetek a nagy energiájú lézerek terén sokáig előnyben voltak. Még legendák is vannak az 1967-es Orosz-Kínai határ incidensel kapcsolatosan.
Majd meglátjuk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 898
17 890
113
Blaze

Jól gondolod, az még nagyon messze van és rengeteg fizikai korlátja van a lézeres rakéta védelemnek. Szerintem inkább az űr fegyverek kategóriájában fognak nagyobb eredményeket elérni vele. A nukleáris töltettel, vagy antianyaggal indított lézer fegyver lehet az egyik megoldás. Az energia hatalmas lehet, akár 10 a 18.- Watt amellyel talán akár egy bolygót is likvidálni lehet. De most még "csak" Mwattok-nál 10 a 6.-8.-on tartanak.
Harcászati szinten pl . a légvédelemnél előbb utóbb számolni kell velük. De ezt az orosz is komolyan fejleszti, nemcsak az USA. A szovjetek a nagy energiájú lézerek terén sokáig előnyben voltak. Még legendák is vannak az 1967-es Orosz-Kínai határ incidensel kapcsolatosan.
Majd meglátjuk.

Magas légköri nukleáris robbantással mennyire lehet kiiktatni a rakétavédelmi rendszereket?