Nekerdez
Én a nukleáris csapásmérést kizárnám, mivel főleg az USA, a honi területét biztosan nem áldozná be, pedig az lenne a vége. Én Oroszország helyében egy totális csapásban gondolkodnék az USA területe ellen. Utána ...
De ez egy legutolsó utáni fikció.
Szerintem megint megy majd a szájkarate, P.P. őkegyelmessége meg hoppon marad.
Orosz részről szerintem a totális csapás az USA területe ellen ki van zárva, mivel még most épülgetnek az orosz rakétavédelmi radarok és amíg teljes lefedettség nem lesz (még pár év), addig ilyet nem fognak bevállalni...
viszont amerikai részről nem merném kizárni az Oroszo. elleni totális csapást, mivel az USA azért tervez konvecionális (de hiperszonikus és precíziós) fegyvereket, hogy azokkal végezze el Oroszo. ellen az első csapást, amely az orosz rakétavédelmet kimeríti.
(Ezekből pont annyit indítanának az USA-ból, amely az orosz rakétavédelmet éppen kimeríti, vagy ha az oroszok esetleg mégsem védekeznének - hogy tartogassák a rakétavédelmet a 2. hullámban induló amerikai nukleáris támadás idejére, akkor pedig ebben az esetben már önmagában is megsemmisítő csapást jelentsenek.)
Ezek után Oroszo. hiába válaszolna az USA területe ellen nukleáris válaszcsapással, mert az USA rakétavédelmi rendszere ekkor még teljes, viszont a 3. lépésben az USA által indított nukleáris válasz-válaszcsapást már Oroszo.-nak nem lenne mivel kivédenie (hiszen a rakétavédelmét az amerikai konvencionális (!) első csapás már kimerítette).
Ez megadja az amerikaiaknak az a pszichológiai előnyt is, hogy ők NEM alkalmaznak nukleáris csapást az első körben, viszont a 2. körben Oroszo. csak nukleáris válaszcsapással tud válaszolni. Ekkor mehet a szokásos "mocskos oroszok" duma, hogy miközben az amerikaiak "humánus" konvencionális fegyverekkel harcolnak, az oroszok elsőnek vetik be az atomot.
Ekkor az USA széttárja a kezeit, hogy gyerekek itt nincs mit tenni, az atomcsapást az oroszok kezdték, amire muszáj atomcsapással válaszolni...
És ami a legcsúnyább az egészben, az az, hogy ha ezt az egészet az USA konvencionális rakétacsapással indítja el, nem is biztos, hogy kiderül. Ugyanis tegyük fel, hogy este 10 órakor indul kb. 5000 konvencionális rakéta Oroszo. ellen az USA-ból, amire Oroszo. (miután az 5000 támadó amerikai rakéta nagy részét az orosz rakétavédelem leszedte) este 11 órakor nukleáris válaszcsapással reagál az USA ellen, amire az USA este 11:15-kor (egy gyors elnöki BREAKING NEWS TV beszéd után) nukleáris válasz-válaszcsapással reagál Oroszo. ellen, akkor éjfélre Oroszo. megsemmisül (mivel már nem maradt rakétavédelme az első hullámot alkotó 5000 darabos amerikai konvencionális rakétacsapás elhárítása után), és ha a média jól hallgatja el az egészet kiváltó első konvencionális rakétatámadást az USA részéről, akkor arra lehet, hogy soha nem is derül fény, mert Oroszo.-ban a helyszínen egy totális atomcsapás után nehezen állapítja meg bárki is, hogy Oroszo.-ot érte-e előzetesen konvencionális rakétatámadási hullám.
Így a média végül levonja a következtetést, hogy az atomtámadást Oroszo. kezdte, amelyre az USA "jogosan" válaszolt egy Oroszo.-ot megsemmisítő totális csapással...
...ezért az USA (Oroszo.-gal ellentétben) nem az atomfegyvereit, hanem a konvencionális (hiperszonikus, precíziós) fegyvereit fejleszti, amelyekkel olyan nagy számban mérhet csapást Oroszo. területére, amely az orosz rakétavédelmet "lemezteleníti" és védtelenné teszi egy ezt követő amerikai atomcsapás esetére. Ebben az esetben lényegtelenné válik az orosz atomarzenál mérete, mivel Oroszo. úgysem fogja bevetni, ha nem marad elég rakétavédelme az amerikai nukleáris rakéták ellen.