[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
157
1 763
93
Szaud Arábia, Izrael alapjáraton a nyugathoz húz mert ez az alapja a létezésüknek. India nincs veszélyeztetve a nyugattól a kínaiakkal viszont verik egymást agyon a határon.
Nem akarnak a népek a ruszkik meg a Kínaiak bábjai lenni. Ázsiában is az összes kínai szomszéd rühelliba kínaiakat szóval ők sem állnak az oldalukra.
Meg nem is értem ezt a lakosság matekot. A ruszki 150 milla kb, Kína, 1300 milla. És akkor mi van?
Látszik, hogy soha nem voltál még a Távol-Keleten!!! Nyomod a hazugságot. A japánokat utálja mindenki! Ha nem tudod miért, akkor segítek. Senki nem akar velük együtt dolgozni. Még a japán kikötőkben tartózkodó idegen hajókra sem hívnak japán szerelőt. Japán tengerész is csak japán hajón szolgál. Ki ne találd, hogy pl Dél-Korea vagy Tajvan a barátja! Feszültségek vannak, de hol nincsenek.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Félreértesz, nem azzal van a baj, ha valaki így céloz a fegyverrel, hanem ezzel:


Ha ezt egy NATO-katonánál látnám, azt is tuti megírnám.

Amúgy meg az ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos problémák talán azért kapnak kevesebb figyelmet, mert róluk senki nem gondolta azt, hogy egy jól kiképzett, ütőképes haderő. Ezzel szemben az orosz haderőt a világ 2., 3. legütőképesebb haderejeként tartják (tartották?) nyilván, így szerintem sokakat meglepett egyes alakulatok teljesítménye.
Aztán egy AK74U-t miért ne lóbálnák a tárnál fogva ha úgy kényelmes? ( A posztolt képen az van....)
Láttál már valóságban egy ilyen eszközt?
Amúgy meg kit érdekel hogy fogja a fegyvert? Kommunizmus véget ért, a célt küzdje le minnél nagyobb hatásfokkal.
Ugye borotválkozás....Mert szakállas mókus az igénytelenség( Netovábbja!)....Gázállarc, ha foszfort vagy termitet kap hogy is ugrik fel?
Viszlát biztosítás, ingyenes kórház, a szakállmarciknak.
Ruha vasalás? Nem a külcsín számít hanem a féregtelenítés, fertőtlenítés......de itthon a jó vöröskommunista vezetés ezt is szopatássá transzformálta.
Nem komcsi, csak akkor fogadja el a "kill"-t ha úgy tartják a fegyvert ahogy neki tetszik, értem....
Na ezért nem vagyok már katona a magyar seregben, és nem is leszek.
Tudnék Neked posztolni képeket hogyan bandukoltunk fegyverrel, magán gyűjteményből....
( Majd a menet 27-ik napján, napi min 40km megtételell, heti egy nap pihenővel kérd már számon az alakiskodást légyszives.)
- Amelyik katona Harckész, az nem Szemlekész. Amelyik katona Szemlekész , az nem Harckész.
Ennyi.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 374
8 950
113
Igaz ez is elsejei hír, de fontos, olvassátok!
Ukrajna és az Egyesült Államok védelmi miniszterei megvitatták a fegyveres erők – a Pentagon – katonai igényeit

2022. 06. 01. 22:10

https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Az amerikai és az ukrán védelmi miniszter telefonos megbeszélést folytatott az ukrajnai helyzetről, ahol megvitatták a fegyveres erők igényeit, valamint az Ukrajna Támogatási Kapcsolattartó Csoport következő ülésének prioritásait.

Ez áll a Pentagon hivatalos közleményében, amelyet egy előző nap lezajlott beszélgetés eredményeként tettek közzé – írja az Ukrinform.

"Lloyd Austin védelmi miniszter beszélt Olekszij Reznikov ukrán védelmi miniszterrel, hogy megvitassák Ukrajna katonai szükségleteit, miközben az ellenségeskedés folytatódik keleten " - közölte az Egyesült Államok védelmi minisztériuma.

Olvassa el még: A Pentagon lehetővé teszi az ellenségeskedés eszkalációját Ukrajnában

A Pentagon főnöke felidézte az Ukrajna támogatásával foglalkozó kapcsolattartó csoport május 23-i online ülését, és azt sikeresnek nevezte, és megjegyezte a nemzetközi közösség Ukrajnát támogató egységét. Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma azt is megjegyezte, hogy Reznikov miniszter köszönetet mondott az Egyesült Államoknak ebben az erőfeszítésben.

A vezetők felvázolták a kapcsolattartó csoport következő, júniusi Brüsszelben tartandó ülésének prioritásait is.

"Austin és Reznikov miniszter megígérte, hogy szoros kapcsolatot tart fenn" - közölte a Pentagon.

Olvassa el még: Az Egyesült Államok megadja Ukrajnának azokat a fegyvereket, amelyekre a hadseregnek szüksége van az ellenségeskedés jelenlegi szakaszában - Fehér Ház

Mint az Ukrinform közölte, szerdán az amerikai kormányzat új katonai segélycsomagot jelentett be Ukrajnának. További modern fegyvereket tartalmaz, beleértve a fejlettebb rakétarendszereket, Javelineket, helikoptereket és egyéb felszereléseket.
És azt még nem is tudod, hogy legkésőbb augusztus végéig megkapják a z USS Gerald R. Ford repülőgép hordozót teljes személyzettel, 70 repülőgéppel. David Copperfield személyesen fogja a Fekete tengerre varázsolni a hajót, törökök, oroszok teljesen tehetetlenek ez ellen. Az orosz kapituláció legkésőbb szeptember közepéig várható, hacsak Putyint nem puccsolják meg hamarabb. petymeg úgy érzi, de nem biztos.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 067
13 443
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 710
30 208
113
Hogy volt! Hogy volt!
Egy kis múltidéző...

 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Aztán egy AK74U-t miért ne lóbálnák a tárnál fogva ha úgy kényelmes? ( A posztolt képen az van....)
Láttál már valóságban egy ilyen eszközt?
Amúgy meg kit érdekel hogy fogja a fegyvert? Kommunizmus véget ért, a célt küzdje le minnél nagyobb hatásfokkal.
Ugye borotválkozás....Mert szakállas mókus az igénytelenség( Netovábbja!)....Gázállarc, ha foszfort vagy termitet kap hogy is ugrik fel?
Viszlát biztosítás, ingyenes kórház, a szakállmarciknak.
Ruha vasalás? Nem a külcsín számít hanem a féregtelenítés, fertőtlenítés......de itthon a jó vöröskommunista vezetés ezt is szopatássá transzformálta.
Nem komcsi, csak akkor fogadja el a "kill"-t ha úgy tartják a fegyvert ahogy neki tetszik, értem....
Na ezért nem vagyok már katona a magyar seregben, és nem is leszek.
Tudnék Neked posztolni képeket hogyan bandukoltunk fegyverrel, magán gyűjteményből....
( Majd a menet 27-ik napján, napi min 40km megtételell, heti egy nap pihenővel kérd már számon az alakiskodást légyszives.)
- Amelyik katona Harckész, az nem Szemlekész. Amelyik katona Szemlekész , az nem Harckész.
Ennyi.
Üdv újra a köreinkben, már kezdtünk aggódni...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Üdv újra a köreinkben, már kezdtünk aggódni...
Nem a Topic témájához tartozik....
De zavar a gyerekesség. Ha nincs kivel vitázni, eszmét cserélni, véleményt ütköztetni, az fusztrál.
Nem érdekel az elfogultság, sőtt , preferállom, mert kibányásznak a vakondok olyan infókat amiket magamtól soha nem találnék fel.
Ami irritál, az a szakmaiatlanság.
Mi a HDO, mi a ZSZL, mi egy HDT?
Nem tud közte különbséget tenni, de kinyilatkoztat, kommnetel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 776
65 086
113
Félreértesz, nem azzal van a baj, ha valaki így céloz a fegyverrel, hanem ezzel:


Ha ezt egy NATO-katonánál látnám, azt is tuti megírnám.

Amúgy meg az ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos problémák talán azért kapnak kevesebb figyelmet, mert róluk senki nem gondolta azt, hogy egy jól kiképzett, ütőképes haderő. Ezzel szemben az orosz haderőt a világ 2., 3. legütőképesebb haderejeként tartják (tartották?) nyilván, így szerintem sokakat meglepett egyes alakulatok teljesítménye.
Hogyan kellene fognia?
Nincs rajt szij, igy folyton a kezeben van a fegyver, nem kell utana nyulkalnia. Fogja, felemeli es lohet is vele, nem kell matatnia utana. Nem lonek rojuk es ok sem lonek kezifegyverrel. Nyilvan tobbet fogta mar azt a rovid csovu AK-t mint te vagy en, egy ido utan az embernek raall a keze a fegyverere. Olyan motorikus dolgok ezek amik rogzulnek.
En is minap tovabbintettem egy csajt kocsival az utcan,automatikusan tisztelegtem is... Na mondom magamnak hulye vagyok? 15 eve nem csinaltam ilyet, megis beakadt...

Amugy kollega mit szolt Poroshenko testorehez?

 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Na megmondom mi van! :)

A filmeken szereplő csecsenekből bármilyen következtetés levonni nem sok értelme van, mert ezek az emberek színészkednek, propihoz csinálnak filmeket. Miért vagyok ebben biztos? 1. Mert így nem harcolnak katonák. 2. Mit csinálnának, ha beleszaladnának egy pofonba és a csapat fele a hullaházba meg a gyengélkedőre kerülne?
Ugyanezen okokból felesleges szerelbe esni irányukba, ezek nem valós helyzetek.

(Ugyanakkor tuti vannak harcoló csecsenek, de azokat sztem nem nagyon fogják mutogatni.)
Ja vágom, ezek a srácok is tuti propaganda céllal szimulálnak:



Amúgy, ha propagandát gyártok nem valós harci cselekmények közben, nem pont inkább azt kéne megmutatnom, hogy mennyire faszán kiképzett kemény csávó vagyok? Vagy szerinted ezek direkt bénáznak, hogy megtévesszék az ellenséget?
Aztán egy AK74U-t miért ne lóbálnák a tárnál fogva ha úgy kényelmes? ( A posztolt képen az van....)
Láttál már valóságban egy ilyen eszközt?
Amúgy meg kit érdekel hogy fogja a fegyvert? Kommunizmus véget ért, a célt küzdje le minnél nagyobb hatásfokkal.
Ugye borotválkozás....Mert szakállas mókus az igénytelenség( Netovábbja!)....Gázállarc, ha foszfort vagy termitet kap hogy is ugrik fel?
Viszlát biztosítás, ingyenes kórház, a szakállmarciknak.
Ruha vasalás? Nem a külcsín számít hanem a féregtelenítés, fertőtlenítés......de itthon a jó vöröskommunista vezetés ezt is szopatássá transzformálta.
Nem komcsi, csak akkor fogadja el a "kill"-t ha úgy tartják a fegyvert ahogy neki tetszik, értem....
Na ezért nem vagyok már katona a magyar seregben, és nem is leszek.
Tudnék Neked posztolni képeket hogyan bandukoltunk fegyverrel, magán gyűjteményből....
( Majd a menet 27-ik napján, napi min 40km megtételell, heti egy nap pihenővel kérd már számon az alakiskodást légyszives.)
- Amelyik katona Harckész, az nem Szemlekész. Amelyik katona Szemlekész , az nem Harckész.
Ennyi.
Mi az az AK74U? A videón / képen egy AKSz-74U van. Én az életemben nem hallottam még olyan fegyverről, hogy "AK74U".

AKSz-74U-t én láttam már, és te? Ha igen, biztos tudod, hogy ha már nagyon lazáskodni akarunk, lehet azt fogni például a behajtható válltámasznál is. Lehet, talán kicsit biztonságosabb is.

Ha visszagondolsz a katonaként töltött éveidre, szerinted hány kiképzéseddel foglalkozó felettesed mondta volna azt, hogy "faszán csinálod, haver, pont így kell," ha meglátták volna, hogy a tárnál fogva lóbálod a fegyveredet?
Tetszik ez a polemizálás a fegyverfogásról. Azért vegyétek figyelembe, hogy más a kiképzés és más az élet, és ez utóbbiban qrva mindegy, hogy hogyan fogod a fegyvert. Ahogy neked a legjobb, de ez akkor és ott nem fog érdekelni senkit. A feladat van, amit végre kell hajtanod.
A spetznazos a tárnál fogja a fegyvert, és? Ha elb@ssza, meghal. Ettől még valószínűleg qrva jól képzett katona. Értem én, hogy a szabályok mást írnak elő, de ne akarjatok okosabbak lenni egy videorészlet alapján... Egy konkrét példa: ha a bal kézfejedet szétlőtték, de nem adod fel a pozíciódat, hogyan fogod az AK-t? Beszorítod a bal könyökhajlatodba és húzod neki, amíg ki nem ürül a tár. Aztán jobbal cserélsz, amíg a bal alkarod csak támaszt, és üvöltesz mert beszarsz annyira fáj a kezed... :( (Ja, ezt sem tanítják a NATO iskolában, de az élet így hozta...)
Az irányzék nélküli sikeres találatleadást is a szpecnaz-suliban tanítják, nem? Valójában annyira profik a srácok, hogy nincs szükségük irányzékra, mert anélkül is tűpontos minden lövésük.


============

Elmondom, miről van itt szó. Ezeknek a csecsen srácoknak a nagy része minimális (vagy semmilyen) kiképzéssel ment Ukrajnába. Rohadt lelkesek, páran még lehet, jól is érzik magukat. A harci morál az egekben van, az világos. Érnek is el sikereket, mert mind az orosz, mind az ukrán félnél is gond van a morállal. Értem ezt.

De könyörgöm, ne kezeljük már őket egyenértékű alakulatként egy GU szpecnaz formációval például. Ezeknek az embereknek a nagy része lelkes amatőr.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Itt nem azzal van baj, hogy lövés közben fogja a csávó a tárat, ami betudható egy régimódi kiképzőtiszt sajátos stílusának is.

Itt azzal van baj, hogy CSAK a tárat fogja az emberünk és semmi mást, miközben lóbálja a fegyverét.

Oké, lehet az oroszoknak drukkolni, de miért érzi azt bárki, hogy ez egy magát "szpecnaznak" hívó alakulatnál rendben van?

csecsen.png
Így volt neki kényelmes vinni. Neked az otthonod kegyelméből irogatva ez furcsa, de a srác kint van a fronton és úgy gondolta ez így most jó. Annyi baj légyen.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 467
19 013
113
Az irányzék nélküli sikeres találatleadást is a szpecnaz-suliban tanítják, nem? Valójában annyira profik a srácok, hogy nincs szükségük irányzékra, mert anélkül is tűpontos minden lövésük.
Ha ezt iróniának szántad, megértem, bár mondd már el pls. hány élő spetznazost láttál közelről? :D
Én anno láttam néhányat, csak akkor nem tudtam, hogy azok, az csak később derült ki... :D
Tudod, átkozottul jó katonák voltak, de pont ugyanúgy halnak meg mint a többiek.
Nem misztifikálni kell őket, de az egyéni képzettségükön kívül egy dolog biztosan kiemelendő: kab@szottul összeszokottak és nem adják fel könnyen. Sajnos nem halhatatlanok. :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 827
113
De mitől ilyen rossz dolog ez a tárfogás? Valaki mondja már el nekem is, hátha okulok belőle... Nekem pl úgy tűnt a legkényelmesebbnek megfogni, mert nincs túl hosszú karom. Az viszont biztos, hogy ha sokat lő vele az ember, úgy felmelegszik, hogy azonnal visszarakja a mancsát az arra kitalált felületre. De ez a fokmérője a képzettségnek? Csak kérdezem, semmi oldal/ilyen olyan irányúltságtól függetlenül.
Ez valami céges riadalaom, olyan mint az, hogy ne támaszd fel a táron a fegyvert. Valaki kitalálta, hogy akadályt okoz. Nem nem okoz amúgy.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 827
113
Elárulok egy titkot: "divat" nem csak ruházati téren létezik, hanem még lőkiképzésben is. Az, aki mondjuk pl. 25 éve kezdte a pályafutását itthon, akkor megtanult és begyakorolt egy bizonyos fegyverfogást. Na, azóta minimum kétszer derült ki, hogy az f*szság volt, mert "rohadtul nem úgy kell fogni a fegyvert". (WTF?!) Namost: részemről bárki lőhet úgy is akár, hogy a farpofái közé szorítja a fegyverét - ha többször is eltalálja a célt és közben nem tesz kárt magában és a társaiban. Ha ennek eleget tesz, akkor baromi nehéz kibírni, hogy ne küldje el a bánatba a kiképzőt, amikor b*szogatja, hogy hogyan is kell fogni (szerinte, most éppen) azt a nyomorult csúzlit: ha 20 éven át jó (eredményes) volt az a fogás, akkor jó lesz most is. Valójában. Fejlődés persze ebben a témában is létezik, de sokszor az az érzése az ember fiának/lányának, hogy az újabb fogás szimplán csak jobban mutat az instán, mert amúgy nem lesz tőle senki (önmagában) mesterlövész.
Aztán vannak még a firkászok, akik mindent jobban tudnak... ;) :oops::rolleyes:
Ez a hozzáállás hibája. Nem lesz szar attól egy régebbi dolog, hogy van nála jobb. A lényeg az amit leírtál: biztonságos és eredményes fegyverkezelés, ha ez megvan akkor olyan nagy baj nem lehet. A baj az amikor valaki úgy ragaszkodik régi dolgokhoz, hogy ki sem próbálta az újat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 776
65 086
113
Lepjunk tovabb ezzel a tarfogas temaval mert holnapra csak napi 1 kommentje lehet mindenkinek ha a modi begurul miatta.

Ezt csak ugy beteszem, mert haborus okai vannak.
Tankoljatok plusszban amig lehet es nem napi 5-10l lesz lekorlatozva.


Amugy ma nagy csata folyik, mindket fel tamadasban van Harkovnal, Szeverodonyecknel, Zolotojenel, Avdejevkanal. Szlavjanszk felett es mashol orosz eloretoresek is voltak, Bahmut is kozel van mar.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
532
1 931
93
Akkor beteszem, hadd szóljon!


Biden megerősítette a HIMARS rendszerek Ukrajnába való átadását

2022. 06. 01. 22:21

https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Joe Biden amerikai elnök megerősítette, hogy az Egyesült Államok HIMARS rakétameghajtású gránátvetőkkel és lőszerekkel látja el Ukrajnát, hogy megvédje Ukrajna területét az orosz agresszoroktól.

Ez áll az amerikai elnök hivatalos közleményében , amelyet szerdán terjesztett ki a Fehér Ház – írja az Ukrinform.

"Az új csomag (Ukrajnának nyújtott védelmi segítségnyújtás – a szerk.) új képességekkel és fejlett fegyverekkel látja el őket, beleértve a HIMARS rendszereket és lőszereket, hogy megvédjék területüket az orosz offenzívától" – áll a dokumentumban.

Olvassa el még: Ha Oroszország nem fizet nagy árat tetteiért, akkor más agresszorokat is bátorít – Biden

Megjegyzendő, hogy az Egyesült Államok továbbra is vezeti az ukránok támogatására irányuló nemzetközi erőfeszítéseket.


„Ukrajna népe továbbra is lelkesíti a világot bátorságukkal és eltökéltségükkel az ország és a demokrácia megvédéséért folytatott bátor küzdelemben az orosz agresszióval szemben. Az Egyesült Államok támogatja ukrán partnereinket, és továbbra is fegyverekkel és felszerelésekkel látja el Ukrajnát önvédelmi célokra” – mondta a Fehér Ház vezetője.

Olvassa el még: A Pentagon egyértelművé tette, hogy az Ukrajnának szánt védelmi segítségnyújtás új csomagjában szerepel

Amint arról az Ukrinform beszámolt, az Egyesült Államok szerdán új katonai segélycsomagot jelentett be Ukrajnának. A múlt hónapban a Kongresszus mindkét háza elfogadta, és az elnök jóváhagyta azt a törvényt, amely 40 milliárd dollárral támogatja Ukrajnát és más, az orosz agresszió által érintett országokat.
Az usa soha nem fizetett nagy árat a tetteiért! Talán Vietnam? De a lakosok sokkal, de sokkal nagyobb árat fizettek!
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
680
2 677
93
Ja vágom, ezek a srácok is tuti propaganda céllal szimulálnak:



Amúgy, ha propagandát gyártok nem valós harci cselekmények közben, nem pont inkább azt kéne megmutatnom, hogy mennyire faszán kiképzett kemény csávó vagyok? Vagy szerinted ezek direkt bénáznak, hogy megtévesszék az ellenséget?
Ki mondta, hogy szimulálnak? Ebként igen, itt épp beszopták a bohóckodásukat, akárkik is ezek.
Nem, mert a propi, neked, meg a hozzád hasonlóknak csinálják, akik mindent beszopnak, csak legyen miről beszélni/írni, nem az "ellenségnek". Az ellenséget nem érdekli ez a bohóckodás (illetve annyiban érdekli, hogy ha sikerül kiszedni párat, akkor ők is gyárthatnak jó kis anyagot belőle). Te is csak egy eszköz vagy az ő szemükben, felhangosítod a zajt... még itt itt is milyen cunamit indítottál egy teljesen jelentéktelen részlettel...