[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
ghostrider:

Még egy dolog az előzőhöz. Hogy az USA és az EU cégei mennyire jól ellehetnének a kínai és ázsiai szar nélkül, és mekkora is itt a tényleges vásárlóerő, ha már az extraprofitot emlegetted:

pcworld.hu/tudomany/elkeszult-az-internet-terkepe.html

Egy látványos térkép az internetre kapcsolt eszközök száma a világon, korrelál a térség vásárlóerejével. Melyik két zóna is a kiugróan erős?? :)
Kína, Ázsia nagy szarban lenne, ha a "nyugat" nem lenne piaca az ócska minőségű szemetüknek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
<blockquote rel="boki">Ballisztikus rakéták és vegyi anyaggal toltott lovedékek-mivel bombázzák a DNR-t?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=my8Lq-Btu_Q

boki

Ezt a vegyi toltetet az orosz mediabol vetted gondolom. Az nem vegyi lovedek hanem egy sorozatveto kazettas fejresze miutan mar kiszorta ( ha jol latom ) a gyalogsagi aknakat.

Gondolod ha vegyifegyver lenne akkor a koma csqk ugy fogdosna es vigan dumalna ???</blockquote>

Kuruc
A video címét fordítottam....
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="Kuruc71"><blockquote rel="boki">Ballisztikus rakéták és vegyi anyaggal toltott lovedékek-mivel bombázzák a DNR-t?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=my8Lq-Btu_Q

boki

Ezt a vegyi toltetet az orosz mediabol vetted gondolom. Az nem vegyi lovedek hanem egy sorozatveto kazettas fejresze miutan mar kiszorta ( ha jol latom ) a gyalogsagi aknakat.

Gondolod ha vegyifegyver lenne akkor a koma csqk ugy fogdosna es vigan dumalna ???</blockquote>

Kuruc
A video címét fordítottam....</blockquote>

Nem lattam az idezojelet igy meg ugy tunt hogy a te szavaid velemenyed.


Sorry
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
http://rusvesna.su/news/1409478105
Jól értem, hogy a szakik Mariupol bevételére készülnek 50 speciális csapattal? Meg, hogy úgy gondolják, hogy nem lesz különösebben nehéz dolguk?

Mondjuk azt eddig is bizonyították, hogy városharcban jobbak mint az ukránok (mondjuk pont Mariupol volt az első város, amit elvesztettek a fegyveres harcok kezdetén, de azóta sok minden változott); illetve a korábbi hírekben többször szerepeltek Mariupoli, vagy környéki partizánakciók, és nyilván előny, hogy vannak belül is fegyvereseik, támogatóik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
Felszabadított Georgievka-trófeák:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fNQ8H0YFC2s
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iI6BQX-F7-8
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d-KG8GGEMlM
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
ghostrider:
"Ha világ ilyen egyszerűen működne. Ne felejtsd el, hogy a kapzsiság, a minél nagyobb extra profit megszerzése iránti szándék miatt jutottunk el ide."

Én nem azt mondom, hogy a nyugati cégek le akarnak mondani az extraprofitról, DE előállhat olyan helyzet, hogy az a bölcsebb-biztosabb, ha kivonják befektetéseiket a rizikós térségekből, amennyire tudják.
Az EU, az USA és a "nyugathoz" szövetséges országok számát, méretét, és pláne vásárlóerejét nem szabad lebecsülni. A hidegháború évtizedei alatt is megvoltak ezek a cégek, sőt fejlődtek. Ha a kínai gagyiipar pl elérhetetlenné válna, akkor Európában megjelenhetne ismét az elektronikai gyártás, textilipar és ruhagyártás, műanyagipar, és egy csomó olyan dolog, ami az elmúlt 20 évben eltűnt. Az EU-munkanélküliség, és recesszió ennek az eredménye, tehát az EU a globalizáció és a vasfüggöny lehullásának egyértelmű vesztese. Azaz megfordítom: ha az ázsiai (főként kínai) dömpingárú eltűnik az EU piacról, az iparunk felfut ismét, akkor csökken sőt akár megszűnik az EU munkanélküliség, drasztikus megnő a belső vásárlóerő és a multik mosolyogva profitálnak.

Az európai melós sokszoros árért dolgozik, mint az ázsiai (még egy magyar is), tehát az EU-ban gyártott ugyanaz az áru többszörösébe kerülne, ez ma is látszik, az ázsiai "gagyik" mellett azonos európai áru alig-alig eladható. Ha megszűnne az ázsiai beszállítás, attól még nem lennének az európai tömegek annyival gazdagabbak, hogy megvegyék a többszörös árú európai terméket. Élő példa egyik ismerősöm, aki cipőkereskedelemmel foglalkozott, én is vettem nála spanyol cipőt, de mintha a fogamat húzták volna - nagyon drága volt, de nem volt más (ez még a gengszterváltás idején volt, a hazai ipar a padlón, kínai még csak tornacipő volt). Nem bántam meg, elegáns kényelmes és tartós volt, de mikor évek múlva újra volt szükségem, hiába kerestem, már a boltja se volt meg, azt mondta, képtelen volt annyit eladni a cuccból, hogy megéljen belőle. Választhattam az akkor már meglévő kínai és a belvárosban itt-ott 8-10-szeres áron kapható minőségi között. Ma már kissé záródik az ár-olló, de az a vásárlótömeg, aki 15-20 évig csak a kínait tudta megvenni, szerinted bemegy olyan boltba, ahol még mindig 5-6-szoros az árcédula? És ha nem lenne a kínai áru, akkor meg tudná fizetni a drágábbat?
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Na végre valaki kimondta az igazságot...!!!
http://www.delmagyar.hu/kulfold_hirek/putyin_egy_uj_hitler_le_kell_allitani/2396645/
"Herascsenko szavai szerint ez az új Hitler ukrán embereket öl, és megölte a malajziai légitársaság közel háromszáz utasát is."
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
emel: "Ha megszűnne az ázsiai beszállítás, attól még nem lennének az európai tömegek annyival gazdagabbak"

Dehogynem, valamennyivel biztosan! A mai Európa egyik fő baja, hogy kezelhetetlen a munkanélküliség, ill csak statisztikailag kezelhető, mint a magyar köz"munka"program. Ha az ázsiai konkurrencia kikerülne a képből, beindulna ismét a helybeli gyártás, csökkenne a munkanélküliség és a szociális kiadások (segély) és főként nőne a belső kereslet.
A marék rizsért dolgozó, állati körülmények között élő belső kínai munkaerővel, gyerekmunkával dolgozó ázsiai gyártók ellen másként nincs ellenszer. Ráadásul a nyugati cég fejleszt, a kínai meg csak ellop, így a R+D költsége is minimális.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Na végre valaki kimondta az igazságot...!!!
http://www.delmagyar.hu/kulfold_hirek/putyin_egy_uj_hitler_le_kell_allitani/2396645/
"Herascsenko szavai szerint ez az új Hitler ukrán embereket öl, és megölte a malajziai légitársaság közel háromszáz utasát is."

Eddig is ezt mondta az ukrán vezetés és az mti korábban is minden kritika nélkül átvette.
Anton Herascsenko ukrán belügyminiszter-helyettes/tanácsadó(?).
(Lehet hogy csak ironizáltál és én nem értettem?)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Capslock alapjában véve egyetértek veled, de azért van pár "de" az egész képletben.

<i>Ráadásul a nyugati cég fejleszt, a kínai meg csak ellop, így a R+D költsége is minimális.</i>

Ez a kijelentés igaz, viszont számomra úgy tűnik, hogy ebbe a nyugati cégek dalolva mennek bele. Kínába ahhoz, hogy gyárat alapíts kötelező egy helyi partner megléte, mely számára biztosítod a teljes tehnológiai transzfert. A cégek pedíg bevállalják ezt lásd a NOKIA és a HUAWI esetét. Akkor meg minek sírunk?
A másik "de", hogy tudtommal EU piacon tilos kalóz termékek árusítása.

<i> Ha az ázsiai konkurrencia kikerülne a képből, beindulna ismét a helybeli gyártás, csökkenne a munkanélküliség és a szociális kiadások (segély) és főként nőne a belső kereslet.</i>

Lehet, hogy igen, "de" au EU-ban van több olyan állam amely ennek ellenére nemhogy megőrizte a versenyképességét, hanem még gazdasági növekedésre is képes. Akkor???
 

whyskis20

Member
2014. március 3.
35
0
6
Nem tudom van e jelentősége. de nemrég láttam nyíregyházán 2 kamijont felvezetéssel elől hátúl jöttek nyírtelek felől olyan pótkocsikkal amiken tankokat szoktak szállítani "rendes nevét nem tudom" és mentek Záhony felé a köruton.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Leállították az első Misztrál szállítását......Mégis fűrészelni fognak???
zx450y250_819981.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Leállították az első Misztrál szállítását......
Hello India. Csak hogy tudjak mire szamithatnak, ha az USA Pakisztan melle all majd.
Vicces lenne ha most az indiaiak bejelentenek, hogy bocsi...megbizhatatlan partnerrel nem uzletelunk. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
fűrészelés + brutális kártérítések + arcvesztés a farnciáknál (nem lesznek már megbízható beszállítók)
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
fűrészelés + brutális kártérítések + arcvesztés a farnciáknál (nem lesznek már megbízható beszállítók)
+ orosz válasz szankciók:
-Air France légitársaság kitiltása a szibériai légtérből,
-francia termékek betiltása Oroszországban (mondván, ha nem akartok velünk üzletelni, akkor ne üzleteljetek velünk)
-az Eu-nak és az usának nem adnak el több rakétahajtóművet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
"Ukrajna korlátozta az áramszállítást a Krímbe arra hivatkozva, hogy belföldön is gondok vannak az áramellátással szénhiány miatt."
http://www.napigazdasag.hu/cikk/21914/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
Nem gondoltam volna , hogy ilyen idióták a franciák , nem tudtak ellenállni az USA nyomásnak. Most márnem kap 10 milliárd USD buntetést a BNP Paribas.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Nem gondoltam volna , hogy ilyen idióták a franciák , nem tudtak ellenállni az USA nyomásnak. Most márnem kap 10 milliárd USD buntetést a BNP Paribas.

És majd szép lssan elmsradnak az új megrendelések, és inkább az Orszoktól és Kínától vásárolnak. Ezzel semmissé teszik azt a bizalmi tôkét és kapcslatrendszert, amit a Grúz " incidens” óta felépítettek. Nyerni meg nem nyernek semmit, mert az USA szemében is ( ahogy mindenki máséban is - legfeljebb más okok miatt) megbízhatatlanok..
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net/2014/09/03/hende-honved-lelephet
Nagy arcvesztés a franciáknak .

Az oroszok meg elkölthetik értelmesebb dolgokra is a hordozókra szánt pénzt .pl további szu-30/35 gépekre.
Vagy adják el a lengyeleknek a Mistralt úgy is sok pénzük van.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
"Új reaktorokat építenének az ukránok

Arról is beszélt, hogy Ukrajna új reaktorblokkok építését tervezi az ukrán atomerőművekben. Az év végéig új partnereket igyekszik találni, mert ezen a területen erőteljes az orosz függőség. Az amerikai Westinghouse vállalattal nukleáris fűtőanyag-szállításról már megállapodtak - emlékeztetett."

http://www.portfolio.hu/gazdasag/energia/mar_ekkora_a_baj_ukrajnaban.203235.html

Miből?

"Az ukrán biztonsági tanács szerdán egyébként azt közölte, hogy az oroszbarát felkelők az Oroszországból Európába irányuló gázexportra is veszélyt jelentenek. Az ellenőrzésük alá került területeken ugyanis a gázszállító rendszert támadják."

Ezek már tényleg nem tudják mit hazudjanak. Hol van a szakadárok kezében Oroszországból Európába irányuló vezeték? Ahhoz a szakiknak erős száz km hiányzik észak felé. Ha valaki hozzányúl a tranzit vezetékekhez, akkor az EU egyetlen politikusa sem lehet olyan agyalágyult, hogy ne tudja: az ukránok voltak.

ukrmap.gif