[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Vajon miért akarnak ezek az országok a NATO-hoz és nem a Paradicsom földi megtestesüléséhez, Oroszországhoz tartozni?
Kevesen tudják, de mind a Szu mind Oroszország bedta a felvételi kérelmét a NATOba. Ez el lett utasítva, majd valahogy elkezdett bekerítődni NATO bázisokkal.
Szóval tegyük fel előbb azt a kérdést, hogy mit keresnek ott azok a bázisok, ha a NATO nem akar semmi rosszat Oroszországnak?
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Jaltáért is kurva hálásak lehetünk, mert Sztálinnak se feküdtek le, ugye? Ha már az oroszokat kell az 50 év kommenizmusért utálni, akkor hadd utáljam az angolokat is ugyanazért.
Azért azt tegyük hozzá, hogy K-Európa sorsát az SZU és az USA ütötte le. A Winston végig azon volt, hogy minél kevesebb legyen az a terület amit a ruszkik szabadítanak fel. Lengyelországot sem az angolok dobták oda Sztálinnak, az ellen is a végsőkig kiállt.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
818
7 494
93
Ügye azt azért tudod,hogy anno a Szovjetunió is részesedett lend-lease szállitásokbol?Konkrétan nem tudta volna etetni se a katonáit,ha nem kap amcsi logisztikai szállitásokat.
Jó lenne,ha legalább egy kicsit a propihülyeségeken kivűl is olvasgatnátok nagy néha olyat,hogy történelem....
Ja, tudtam. De ugye a fél medvét (még többet is) megkapta a végén az Egyesült Államok. (Bár ezt nem nagyon találod meg a történelem könyveidben.)
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
320
1 589
93
Off. A munkácsi várról eltávolítják a turul szobrot. Végülis nemzeti jelképek rombolására és történelem hamisításra most is van ideje ukrán barátainknak. Remélem, ha az oroszok elvégzik a dolgukat, még vissza kerülhet a helyére.

Talán ha kijózanodnak, rájönnek hogy nem sas és csak egy feje van....:rolleyes:
 
K

Kopi2000

Guest
Most is azt mondom, hogy messze nem igaz az amit az ukránok állítanak, a töredéke van ott az orosz haderőnek, fél kézzel harcolnak, ettől még az össz NATO ellen nyilván kevesek konvencionális fegyverekkel. Ezt mondtam két ÉVE is. Szövegértelmezés!
Értem én a szöveged. De, erre azt mondom, ha a fele sem lenne igaz -az Oryx adatközlése -nem az ukránoké-, az orosz veszteségekről, akkor nem kéne a T-62-eseket reaktiválni. Ha, meg a T-62, olyan világverő cucc, akkor a 8 éves háborúra aló felkészülés egyében lehetett volna az összeset reaktiválni, esetleg újra gyártásba venni... Logika is van a világon...
De sebaj, videózzunk egyet....

Ukránok felrobbantottak egy harctéri munició raktárat..


Ez az "akácvirág" is az ukránokat fogja, ezentúl szolgálni...

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 008
113
Hát inkáb vicces mint scifi a civil drónokból lett uav-k "összecsapása”. Mikor lesznek már igazi uav counter uav-k?
https://www.armadninoviny.cz/ukrajinska-dron-strela-fowler-proti-ruskym-dronum.html

6855.jpg


dokument_flower.jpg
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 525
10 697
113
Hát inkáb vicces mint scifi a civil drónokból lett uav-k "összecsapása”. Mikor lesznek már igazi uav counter uav-k?
Vannak a piacon, csak az jóval komolyabb kategória, nehezen beszerezhető. Ebben a háborúban sokszor a katonák, alegységek maguknak veszik a hőkamerákat, drónokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Személyeskedés nyomokban sincs. Pusztán arra reflektáltam, hogy már hosszú hozzászolások óta fényezed Jakubot és a csipet csapatot és ezt kéne már befejezni.
Talán most érthető voltam.

1. Először hírforrásként idéztem őket.
2. Utána azon hozzászólásokra, reakciókra reagáltam amik véleményem szerint alaptalanul negetív színben tüntetik fel őket.
3. Felajánlottam, hogy minden olyan kritikára reflektálok, ami nem a személyüket mocskolja, hanem a munkájukra reflektál. Ez nem reklám.
4. Amennyiben valaki alaptalanul gúnyolódik rajtuk, arra továbbra is reagálni fogok. Ha nem tetszik, rakj ignorba. Ha specikfikus kritikád van a listával kapcsolatban, jelezd.
5. Tekintve, hogy az egyik leggyakrabban idézett hírforrás a veszteségek tekintetében, a listájuk és annak hitelessége teljes mértékben a topichoz tartozik.

Most is azt mondom, hogy messze nem igaz az amit az ukránok állítanak, a töredéke van ott az orosz haderőnek, fél kézzel harcolnak, ettől még az össz NATO ellen nyilván kevesek konvencionális fegyverekkel. Ezt mondtam két ÉVE is. Szövegértelmezés!

Nagyon szívesen venném, ha bizonyítanád az állításodat. Például nevezd meg azon orosz alakulatokat amik nem harcolnak Ukrajnában és hasonlítsd össze az összlétszámukat azokkal amik igen. Egyedül a sorozottak nincsenek bevetve, de ennek nyilvánvaló politikai okai vannak, azon felül, hogy a sorozottak kiképzése és felszereltsége nem megfelelő egy komoly háborúhoz. Nem szerintem, az oroszok szerint.
Ezt kompenzálandó az oroszok a (volt) szeparatista erőket használják, ahol viszont teljes mozgósítás és sorozás van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 825
48 454
113
A német szerintem szövetséges haderő volt eleinte, később megszálló, a szovjet meg elvileg fordítva. Ha a Szovjetúnió gazdaságilag és demokráciailag jobban muzsikált volna, most is örömmel lennénk a szövetségeseik és nem aggódnánk a minket is védő támaszpontok miatt. Sajna mindkét esetben a vesztesek mellett álltunk. Most örülni kéne, hogy nem ott vagyunk. Mondjuk ennek is van ára.
Volt olyan magyar, aki a német haderőre a kezdetektől megszállóként tekintett és volt olyan magyar is aki a szovjetekre tekintett eleinte felszabadítóként, utána szövetségesként.

Én csak annyit állítottam, hogy mindkét esetben külföldi haderő állomásozott idehaza és hogy szerintem egyik se volt kívánatos - és most sem az!
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Oryx nem Bellingcat újságíró, semmi köze hozzájuk és ezt nem tudom honnan vetted.
Továbbra is tartom, hogy amennyiben bármi hibát/tévedést találsz vagy javaslatod van, írd meg.
@Ooorky @cirqle Szívesen várom bármi bizonyítékodat, hogy Oryx a Bellingcatnak dolgozik. Még ha így is lenne, feltételezem, hogy mindenki érdemi diksurzust akar folytatni, szóval nem a személyt támadja, hanem a munkát kritizálja.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 574
44 733
113
Az UAV-kamikaze "Lancet" csapássorozata megsemmisítette az Ukrán Fegyveres Erők katonai felszerelését.
Ukrajna egész területén légiriadót rendeltek el.
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
382
1 142
93
Ha oldal olvasásával le vagyok maradva..., de ezeket mi a fasz szedi lefelé?


Nem akarok találgatni sem. Szimplán felteszem ide, hogy legalább 300 km-rel a front és az országhatárok mögött mitől katapultálnak egymás után az ukrán pilóták?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azért azt tegyük hozzá, hogy K-Európa sorsát az SZU és az USA ütötte le. A Winston végig azon volt, hogy minél kevesebb legyen az a terület amit a ruszkik szabadítanak fel. Lengyelországot sem az angolok dobták oda Sztálinnak, az ellen is a végsőkig kiállt.
Teljesen fölösleges ilyenekkel 'terhelni' a processzort, mert ezek bagatell különbségek szerinte...
 
W

Wilson

Guest
Azért azt is tegyük ehhez hozzá (szerintem), hogy a jelenlegi eurőpai haderőt megennék az oroszok reggelire, franciákat talán két rágással tovább kellene enni...ezért "kell" az amerikai jelenlét sajnos*
Hiszen még a szovjet eredetű fegyverzettel felszerelt ukrán haderővel sem bírt el márciusban és áprilisban, úgyhogy ez a kijelentésed nálam a nap vicce....
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Volt olyan magyar, aki a német haderőre a kezdetektől megszállóként tekintett és volt olyan magyar is aki a szovjetekre tekintett eleinte felszabadítóként, utána szövetségesként.

Én csak annyit állítottam, hogy mindkét esetben külföldi haderő állomásozott idehaza és hogy szerintem egyik se volt kívánatos - és most sem az!
Nem az országunkban állomásozó haderő volt a baj, hanem a ránk erőltetett ideológia és politikai berendezkedés. Szerintem.