[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Pont annyira terrorcselekmény, mint az orosz támadások az infrastruktúra ellen.
Ez egy nyílt támadás Magyarország ellen. Gyakorlatilag a létében támadná meg az országot.
Valóban gazdasági támadás (én katonai támadás kivédésére esküdtem fel nem gazdaságira
Nem barátom, te arra esküdtél fel, hogy megvéded az országot minden külső és belső ellenségtől. Semmi gazdasági blabla.

de nem terrorcselekmény.
Mondtam, hogy az? Pontosan azt írtam: ez egy Magyarország elleni nyílt támadás.

Tőled is azt kérdezem, hogy miért is kell hülyeséget beszélni?
Nézd, nekem ha robban a vezeték már nem lesz veszteni valóm. Ahogy az itt élő maradék 9 millió embernek sem.
ki a fasznak képzeled magad, hogy kétségbevonod az én magyarságom?
Mondjuk sokat teszel ezért. Pl azzal, hogy jaj nem erre esküdtél fel. De barátom pontosan erre. Ilyen esetben 10 percen belül várjuk, hogy az összes nato csapat teljes harckészültségben várja a támadási parancsot.
Ha mégsem, akkor 30 percen belül Magyarország nem szabad, hogy a nato tagja legyen, sőt hivatalosan is már másik szövetséghez KELL tartoznia.
Tudod az az olaj ott, csak annyira fontos, hogy a lámpádtól, az utolsó sörösdobozig, a búzától a sülthúsig minden ebből jön. Ha és amennyiben erre a magyar állam nem válaszol, akkor mint írtam, itt már senkinek se lesz vesztenivalója. Szóval tessék szépen kimondani, hogy ilyen esetben mennél megvédeni az országot, és nem maszatolgatni, hogy jaj gazdasági támadás.
Nem az.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
...Amikor az USA a súlyos és a nemzetközi jogot sértö kritikus polgâri infrastruktúra elleni orosz tâmadâsok miatt mrgis Patriot szâllitását engedélyezték, ...
Ne haragudj, de most csalódtam benned.
Egy múltkori hozzászólásomban felvetettem kérésem, hogy bizonyos kontextusok esetén ly-vel írjátok legyetek szívesek a jog szót.
Erre te csak azért is...
:rolleyes:

Írtam két napja:
...Hagyják, hogy a lehető legtöbb nyugati fegyverről kiderüljön, ami minden fegyverre igaz gyártó országtól függetlenül szerte a világban, hogy nagyobb a marketingje, mint az ütésállósága. (Ennek az újraépítése is brutális költség)...
Erre tessék.
Ahogy a mondatban is utaltam rá, most is hangsúlyozom, hogy ez nem lenézés a részemről a Patriot rendszer tervezői felé.
Egyszerűen minden rendszer, s minden koncepció/stratégia túlterhelhető - nyilván, ha az ellenfélnek megvan hozzá a szándéka, fifkája, no meg képessége...

Viszont az átlag választópolgár, no meg politikus, de még esetleg nem khm. tudás fan katonai vezetők is csak annyit látnak, hogy ez gizda cucc, főleg ennyi pénzért...

A rendszer tervezői, gyártója, forgalmazója meg ezzel kabátlopási ügybe keveredik; most járják végig az összes elbizonytalanodott üzemeltetőt, hogy a pénze nem ablakon kidobott fecni!?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ebben teljesen igazad van, csak miért kell hozzá hülyeséget beszélni?

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Az egyik a saját területén fut nem nemzetközi vízeken. Ilyen alapon annak is terrorcselekménynek kéne lenni, ha megtiltanák, hogy az országukon keresztül follyon a gáz. Ez meg baromság.

Valóban gazdasági támadás (én katonai támadás kivédésére esküdtem fel nem gazdaságira, arra a gazdasági szakemberek és a politikusok vannak), de nem terrorcselekmény. Tőled is azt kérdezem, hogy miért is kell hülyeséget beszélni?


Nem nem egyenlő, de nem is terrorcselekmény. Tessék szépen megnézni mit jelent ez a szó.

Akkor ideje téged is letiltani. Áruld már el, hogy ki a fasznak képzeled magad, hogy kétségbevonod az én magyarságom? Mit képzelsz te magadról?
Szerintem nem vonta kétségbe!
Ha újra olvasod te is meglátod….! Annyit mondott lehet hogy a NATO-val nem egyetértésben kiadott parancsot kapsz/kaphatsz….

Persze a ti meccsetek, de Gonosz nem rossz srác…, sőt….
Más gazdaságát megfektetni terrorizálás, ha erővel teszed. A japánok Pearl Harbour-i akcióját is egy ilyen szankció váltotta ki….

Ha egy állat a földön csúszik, sziszeg és úgy néz ki mint egy kígyó, az jó eséllyel egy kígyó…! Erre jók a történelmi mintázatok felismerése….
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Kérdés ma este lesz-e valami?
Ukrajna számos régiójában megszólaltak a szirénák.
Beszámoltak az UAV-kamikaze "Geran" közeledtéről
Valószínűleg tengeri és levegőből is számíthatunk cirkálórakéták kilövésére. Már a Kalibrok is repülnek(szerk.)
Harkov régiót két Iszkander-M-el támadták.

Más
Sojgu védelmi miniszter a RIA Novosztyinak kommentálta Kijev kijelentését a tegnap este Kijev felett állítólag lelőtt 6 Kinzsal-al kapcsolatban:

▪ Az Orosz Föderáció nem indított annyi "Tőrt", amennyit állítólag minden alkalommal lelőttek a nyilatkozataikkal

▪ Az ilyen "indított ukrán légvédelmi rakéták száma háromszor több, mint amennyit (rakétát) indítunk"

▪ "Igen, és mindig hibáznak a rakéták típusával. Ezért nem találnak"
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
803
7 990
93
W

Wilson

Guest
Na látod hogy nem kamuznak az ukránok. Tênyleg patriottal hatástalanították a kinzsalt :)))) Egy egész üteggel. :)))
Ha elolvasod a cikket csak az oroszok állítását veszi át a legfrissebb hírek szerint maximum csak megsérülhetett de még a Pentagon ezt a verziót sem erősítette meg.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

Ez a Patriot "U-turn" valos Bug lehet a rendszerben? Allitolag nem ez az elso eset... :rolleyes:

Ezer trillio dollarert mar naivan azt hinnem hogy a hibak 99.9999%-a ki lett javitva.
Nem volt itt semmilyen meghibásodott rakéta, ha ez azokról a csapásokról készült videó. Ha így van, akkor szerintem annyi történt, hogy bemérték pontosan az üteget, amit az első/második hullámban teljesen kimerítettek és a végén megkapták a kegyelemdöfést egyik a másik után... Abszolút nem csodálkoznék ha pontosan így történt volna, túl potens rendszer a PAC-3 ahhoz hogy meghagyják. Ha be tudják majd mérni, valószínűleg hasonló sorsra jut majd a SAMP/T is. Mivel betéve ismerik a hohol Sz-300asokat, így azt szerintem nem érzik akkora fenyegetésnek, arra valószínűleg van ellenszerük, a nyugati 50-100km hatótávú rendszereket viszont veszélyesnek tartják, így megpróbálják kiszedni őket, kerül amibe kerül. A kisebb hatótávolságú rendszerek akkor kerülnek majd esetlegesen célkeresztbe, ha front közelébe viszik őket, vagy ha repülni akarnak nyugat-banderisztán felett.:):)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 730
14 576
113
A film (Fegyvernepper) ezen felül érdekes prediktív programozást is tartalmaz, akit érdekel 25:04-től nézze meg a jelenetet!

aE7tjhI.png


M9pcT6e.jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Ha ez így van akár robbanthatna is:

Amúgy nem teljesen értem a dolgot. o_O
Miért akarta felrobbantani a vezetéket , ami a saját területén van?
Elég lett volna ha elzárja és kész! :rolleyes:

Ebből amúgy egy nagyszerű szénnémémelt Bukás bunker jelentét lehetne csinálni! :D:cool:

Big Z: - Robbantsátok fel az a k*va vezetéket a p*csba!
Vezérkar: - Hmm elég lenne ha elzárjuk a csapot, akkor sem kapnak olajat
Big Z: Akkor zárjátok el a ******be!
Vezérkar: -Ezzel csak pár probléma van.
Big Z: -Mi a ....????
Vezérkar: - NATO ország, nem kéne összerúgnunk velük a port!
Big Z: -De orosz bérencek!
Vezérkar: -De az összes szankciót megszavazták, küldtek segélyt, gyógyszert, ruhát, élelmiszert, gyógykezelték a sebesült katonákat, befogadták a menekültjeinket és mint ahogy ön is tudja a hírszerzés napi jelentéseiből átengedik a nyugati fegyverszállítmányokat is titokban.
Big Z: de akkor is, omoljon csak össze a gazdaságuk!
Vezérkar: -Na ez a másik, van alternatív szállítási utvonaluk és van tartalékuk is, nem fognak összeomlani.
Big Z: -De akkor is megpróbálhatnánk!
Vezérkar: - Igen, de itt a legnyomósabb érv, hogy miért ne tegyük.
Big Z: -Mi az?
Vezérkar: - Jelenleg a vezetéken tőlük jön a gázolaj hozzánk és nem tőlünk megy hozzájuk! Tudja amivel a tankjaink mennek!

Mi ebből a tanulság?
Nem szabad gyóygszerre inni, mert hülye ötleteid lesznek! :p


Amúgy ne fura, hogy az amerikai kormány szivárogtatja ki ezeket a dokumentumokat?
Mint ha nem lenne már annyira szalonképes a zongorista számukra :rolleyes:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Új eszközök a látharáron
Fegyir-sárkányfűárus...
Ki nyer ma?
Azov parancsnok a fehéroroszok megszállásáról.
Napi csecsen.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Jurij
Brit tudósok.
Orosz hackerek
Ó;Ió;Ció;Pció;Upció...
Bandera vs. Őrkutyák... Ukro belharc.
Az Artyemovszk környéki ukrán támadás mellékhatásai.
A Patriot rendszer megtámadásának margójára.
Lengyeleknél bizmuttal dúsított a levegő.
Ami zsoldos szerencséje elfogyott.
Budanov kihívja maga ellen a sorsot.
Artyi
A Patriot-sztori
Ébresztő.
Némi zavar az erőben. Az USA hősei, a veteránok vagy Bandera?
Rapira
Zelike szegínyke...
Bahmut kopik. Artemovszk hízik.
Harkovi bumm.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 720
13 987
113
Olvastam, hogy sokan hibánat tartják, hogy az inditókat kitárazták. Persze spontán szerencse és nem tudatos ilyeb szempontból, de hogy a háztömbök közt maradt valami kézzel fogható, szerintem főként ennek köszönnhető.
Mert ha a földön begyullad egy indítónyi, akkor lehet más lett volna a show