[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 533
113
Azóta volt pár választás nem futottak nagyot oroszbarát erők.
Emlékeim szerint Zelensky kifejezetten magas aránnyal győzött legutóbb. (73%)
Ha egy kihívó jelölt ilyen aránnyal lenyomja a regnálót, ott nagy szabálytalanság nem nagyon lehetett, hiszen azok inkább a regnáló elnököt szokták segíteni.

Külön vicces amikor az oroszok mondják hogy az ukrán kormány ill. elnök nem demokratikusan lett megválasztva. Oroszországban kb. el sem indulhat senki aki, nem Putyin szekerét tolja + csalások is elég gyakoriak voltak. Oroszok senki ne leckéztessenek demokráciából!
Én arra is emlékszek, h Zelenszkij a békével kampányolt. Miért nem ült le tárgyalni a szakadárokkal? Volt ideje.. Az oroszbarát pártot betiltották, néhány politikusuk kiesett a 17.dikről, persze demokratikusan, a fékek és ellensúlyok, no meg a jogállamiság figyelembevételével.
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
714
2 811
93

nagyteso

Member
2019. június 6.
32
48
18
Szerencsétlen az az állat habozás nélkül áthajtott rajta... :(
Hú mit fogok én ezért kapni...

Szóval szerintem baleset volt.
A háttérben ott a teherautó amit sikeresen kiiktattak.
A páncélosban vagyok, városi környezet, tőlem 30 méterre tevékenykednek, nagyrészt a házakat nézném a sofőr helyében én is, az út úgyis ott lesz. Lehet látni is vélt valami fenyegetést egy erkélyről, harci stresszben megesik, ezért rántotta el a járművet.
Az öregnek sok esélye nem volt korrigálni, de ha észlelte a fegyverropogást, ő sem lehetett a helyzet magaslatán. Mindenesetre nem hibáztatnám az áldozatot, nyilván.
Amikor a kiiktatott teherautót közelről veszik, az a videó ér véget ezzel a csattanással. Azon látszik, hogy utána sok másodpercig mozdulatlan marad a páncélos, nekem ez azt sugallja, hogy kurvára meglepődött a sofőr a zökkenésen, és nem ezt akarta.
Az, hogy távozáskor is áttolatott még rajta, sajnos sokat gyengít a baleset-verzión.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 172
38 691
113
Én arra is emlékszek, h Zelenszkij a békével kampányolt. Miért nem ült le tárgyalni a szakadárokkal? Volt ideje.. Az oroszbarát pártot betiltották, néhány politikusuk kiesett a 17.dikről, persze demokratikusan, a fékek és ellensúlyok, no meg a jogállamiság figyelembevételével.
A Krím elcsatolásával eléggé elfajult a helyzet. Ennek ellenére megállapítható, hogy lakosság döntő többsége egyáltalán nem Oroszország felé szeretne orientálódni. Ez tök érthető: az orosz egy elnyomó rendszer - elég megnézni hogy elvitték a békéért tüntetőket tegnap.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://podiji.karpat.in.ua/?p=76156&lang=hu
"Erősen nyomulnak az oroszok Kijev felé, Obolony lakosságát már felszólították, hogy ne menjen az utcára
Kijevben a hatóságok felszólították a főváros Obolony kerületének lakóit, hogy ne menjenek az utcára, mert hamarosan harcok kezdődnek – adta hírül az Ukrajinszka Pravda hírportál a kijevi polgármesteri hivatalra hivatkozva..."
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 533
113
A Krím elcsatolásával eléggé elfajult a helyzet. Ennek ellenére megállapítható, hogy lakosság döntő többsége egyáltalán nem Oroszország felé szeretne orientálódni. Ez tök érthető: az orosz egy elnyomó rendszer - elég megnézni hogy elvitték a békéért tüntetőket tegnap.
Nekem a nyelvtörvényből egyértelműen az jön le, h az ukrán egy elnyomó rendszer, és lehet, h a lakosság nem elnyomó rendszert akar, de mégiscsak azt hoztak össze.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 360
14 157
113
Eloszor hajlandó tárgyalni, ha leteszik a fegvert (amúgy semmi képpen se szabad menni tárgyalni "orosz teruletre" - torténelmi tapasztalat) és most már pucsra buzdít - valahogy már nem bízik magába az oreg. :cool:
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Hú mit fogok én ezért kapni...

Szóval szerintem baleset volt.
A háttérben ott a teherautó amit sikeresen kiiktattak.
A páncélosban vagyok, városi környezet, tőlem 30 méterre tevékenykednek, nagyrészt a házakat nézném a sofőr helyében én is, az út úgyis ott lesz. Lehet látni is vélt valami fenyegetést egy erkélyről, harci stresszben megesik, ezért rántotta el a járművet.
Az öregnek sok esélye nem volt korrigálni, de ha észlelte a fegyverropogást, ő sem lehetett a helyzet magaslatán. Mindenesetre nem hibáztatnám az áldozatot, nyilván.
Amikor a kiiktatott teherautót közelről veszik, az a videó ér véget ezzel a csattanással. Azon látszik, hogy utána sok másodpercig mozdulatlan marad a páncélos, nekem ez azt sugallja, hogy kurvára meglepődött a sofőr a zökkenésen, és nem ezt akarta.
Az, hogy távozáskor is áttolatott még rajta, sajnos sokat gyengít a baleset-verzión.
Ja azt hiszem ez az amikor az elől menő tehergépkocsit aminek a platóján volt egy ruszki vagy ukrán kollaboráns egy légvédelmi ágyú mellett kilövik, aztán ahogy jön a harckocsi látja hogy mi történt és gondolom valami összefüggést vélt a kocsi és a kilőtt tehergépjármű közt. Volt itt egy másik videó ahol a teherkocsiról még leugrik az ukrán egyenruhás férfi mielőtt megtisztelik egy egész tárral, a háttérben látszik a baleset.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 792
9 292
113
Az a baj, hogy te kb. a műsor 70%-nál kapcsoltad be a tévékészüléked és nem látod, hogy mi a nagy játszma.
Én tökéletesen látom a játszmát, azt is látom hogy a kamu casus bellik is a játszma részei. Viszont ezek a casus bellik komolyan vehetetlenek, Oroszország egyszerűen birodalmi logika mentén működik. Oroszországot az fenyegette hogy elveszíti a befolyást Ukrajna felett. Ehhez viszont a nemzetközi jog szerint az oroszoknak nincs közük.

Engem az ijeszt meg hogy a fennálló világrend alapjaiban dőlhet össze, ha ezt az oroszok megtehetik akkor más is meg fogja tenni. Európa pedig biztosan el fog indulni a militarizálódás útján, mert arra már nem építhetnek "hogy az oroszok úgyse merik meglépni."
 
W

Wilson

Guest
Miután Kherszon elesett,a ruszkik Mikolayevet támadják.Mostmár minden tűzerőt bevetnek.Eddig kimélték az ukrán taktikai egységeket.De ennek vége.

Ukrajna elvesztette az irányítást a Hersonba vezető átkelő felett, de a város felett nem​

JELENA ROSCSINA – 2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK, 17:19

Heves harcok után az ukrán hatóságok elvesztették az irányítást a Herszon felé vezető átkelő felett.

Forrás : a regionális hadműveleti parancsnokság vezetője - Gennagyij Laguta regionális államigazgatási vezető, Herson Regionális Államigazgatási Hivatal

Közvetlen beszéd : "Be kell jelentenem, hogy a Herszon külvárosában vívott heves harcok után, az ukrán hadsereg kétségbeesett erőfeszítései ellenére, sajnos elveszett az irányítás a Herszonba vezető átkelő felett.

Az ellenség jelentős erőkkel és súlyos veszteségekkel győzte le a város védelmét.


Részletek: Ezért a Dnyeperen való átkelés a Herszon régióban az orosz csapatok ellenőrzése alatt áll.

Laguta felszólította, hogy maradjon higgadt, és ne essen pánikba.

Megígérte, hogy mindent megtesz a helyzet megoldása és emberéletek megmentése érdekében.