[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudom nagy kérés, de takarjunk már ki az áldozatokat, mindegy melyik félről van szó. Ez a minimum szint kell hogy legyen. A HTKA fórumozói járjanak példával előre.
Szerintem a Szpojler és és egy rövid leírás, vagy a semmit nem érő 18+ -ozás is megoldás. Én igyekszem ha olyan így megoldani.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Zelenszkij csak egy bábfigura, akit a tengerentúlról irányítanak. Azoknak nem érdeke, hogy gyors megegyezés legyen. Azért tolja a nyugat a fegyvereket Ukrajnába, hogy kivéreztessék mindkét szláv népet. Elfog húzódni ez a háború még jó pár hó apig.
Nem gondolom hogy olyan sokáig tartana. Ha mégis, akkor abba Európa gazdasága meg fog feküdni rendesen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 351
113
Természetes lenne, hogy használják. Ha nem csak azt használnál. Hisz pl. az iskola kialakításánál fogva nagy létszám befogadására alkalmas, mindenhol jelen levő intézmény. Alapvetően nem ezzel van a baj. Hanem mikor ugyan ilyen alapon támadás, vagy találat éri, akkor meg egyből jön az álszent felháborodás ezer felől, hogy ISKOLA és a "szívszorító" képek a plüssmackóval, meg tankönyvekkel. Szóval na... de érdekes, hogy nyilván ott is vannak például művelődési házak. Nem láttam még onnan képet, hogy ott gyülekeznének; az lenne a központjuk. Se önkormányzati épületet. Miért nem a tanácsteremben, házasságkötő terembe pakolnak be? De még egy sporttelepet sem láttam.
Tehát mikor sokadik hír van, hogy iskola közepén állítják fel a tüzérséget, iskola területére tanyázzák be magukat, akkor óhatatlanul felmerül az emberben, hogy szándékosan használják szinte csak az iskolát.
A hazájukat védik. Az rossz színben tünteti fel az oroszokat ha szétlőnek egy iskolát, mert az okát nem reklámozzák, csak a szétlőtt iskolát. Nem csak a harctéren folyik háború.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Az orosz hírszerzés vezetője szerint az Intel megmutatta, hogy Ukrajna atombombákon dolgozik, az USA tudott róla
az Intel processzorai szarok erre, nem hinném, hogy i9-ből clustert lehetett volna építeni, erre inkább RISC procik a jók, mint a PS4-től felfelé.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
bevették az erőspistát egyesek. bár a videón 150-en is lehetnek, de azért elég nagy a szájuk.
A csernyihivi TRO válaszol Kadirov számos fenyegetésére, és személyesen hívja meg Kadirovot, hogy jöjjön Ukrajnába.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 438
23 572
113
Hihetetlen hogy egy khaki színű kötött pulcsi nagyobb veszteséget tud okozni az orosz népléleknek mint 5-6000 katona értelmetlen halála.
Nem mindegy hogy miben mennek oda az ukránok? Az ukránok ezzel a ruhával kifejezték hogy véreskezű vademberekhez mennek látogatóba, hiába parádéznak öltönyben. Minek adjanak tiszteletet egy gyilkos bandának akik a népeit ölik?

Tudom a Becstelen brigantyk nem népszerű film az "orosz antifák" között de pont erre mutat rá ha olvasol a sorok között. Aldo Raine és kegyetlen bandája nem ad semmilyen tiszteletet a katonai rangnak ha becstelenül szerezték meg a rangot a náci tisztek. Lesüllyednek az ő szintjükre állatok tárgyalnak az állatokkal. Hans Landát is megfaragták, hiába a legelegánsabb legműveltebb náci tisztként élte az életét. Legbelül egy gátlástalan állat volt és úgy is bántak vele.
Ha visszaolvasol pont ezt írtam!
Hogy azért mentek ebbe hogy utaljanak rá hogy háborúban állnak, de civilek!

Nem minősítek senkit, sem embert sem nemzeteket, próbálok a száraz tényeknél maradni (és igen nem vagyok részrehajló, mindenkit egyformán utálok;))
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 324
33 377
113
  • Tetszik
Reactions: omae

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
az egyik oldalon kijev eleste aprilisig 80%rol lement 60%ra

ha leromboljak ukrajnat mibol lesz penz felepiteni.
putyinnak senki nem fog hinni eztan.

oroszorszag maximum egy benzinkut lesz addig ameddig.
 
  • Vicces
Reactions: vata and Bubu bocs

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A krím elcsatolásával és a kelet ukrajnai konfliktussal már eszkalációt idézett elő Oroszország. Azért a propagandában a kremlt se kell félteni. Tény hogy nincs olyan elérésük ami a nyugati médiának van, viszont ami van az erősen központosított és ott csak az jelenhet meg amit a kreml akar. Én inkább olvasok olyanokat akikkel nem értek egyet, de tudom hogy az tényleg az ő véleményük, mint olyan propagandát amiről tudom hogy parancsra lett írva. Amúgy nagyon hasonló a fideszes média helyzete is. Konkrétan alig találni Magyarországon olyan nem balliberális médiát ami nem a fidesz propaganda része.
Én ezt pont ellenkezőleg tapasztalom meg, 80+ balos média van jelen az csak a magyar interneten. Facebook, Youtube is erősen cenzúráz a bal oldal javára. Mivel szakmám része az internet, cégünkhöz folyamatosan érkeznek tiltási kérelmek és önjelölt balos szervezetek e-mailjei, hogy cenzúrázzunk bizonyos tartalmakat, mert ők ezt éppen sértőnek érzik, minden jogalapot nélkülözve a kérésünkkel kapcsolatban.
Tőlem nagyon messze áll az amerikai világ csendőre szerep is. Még azt is meg tudom érteni hogy az iszlám világ rühelli az amerikaiakat. Tény hogy amihez hozzá nyúltak a közel keleten, az inkább szarabb lett. De jelen helyzetben azért örülök hogy mi a nato-ban vagyunk és nem vagyunk határosak Oroszországgal.
Alapvetően én is így látom a NATO tagságunkat, de nem tudok egyetérteni a céljaikkal, mint nyomásgyakorló szervezet. Azon egyszerű oknál fogva, hogy nem ez a célt kellene szolgálnia.
Meg lett mondva hogy példátlan szankciók lesznek. Lehet nevetni a macskaszövetség kitiltásán, tényleg vicces. Viszont nem kis kihívással szembesül most Oroszország a szankciók miatt, de várható is volt ez. Az olimpikonok meg hasonlók kitiltása viszont szerintem kontraproduktív, csak a nyugat ellen hergeli az orosz lakosságot.
A szankciókkal én is egyet értek, azzal azonban nem hogy olyan nemzetközi egyezményeket rúgnak fel eközben, ami csúnyán visszaüthet. Én még mindig azt az egyszerű elvet vallom, le kellett volna ülni az öreg komcsival és egy valódi kompromisszumot kidolgozni. Eddig a pontig nem fajulhatott volna el a beavatkozásunk, vagy ha mégis akkor ne legyen szelektív. Europa számít, közel kelet leszarva és minden más leszarva. Hivatkozni az emberi jogokra, nemzetek sérthetetlen jogaira, szemérmetlen hazugság és kétszínűség a NATO / USA elmúlt 20 évének tekintetében.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 176
12 332
113
én nem most kezdtem ezen rugózni mint te, de a dombaszban elkövetett és az Odessai vérengzés után nem tudok sajnálni egy Ukrán nácit sem, sem a névleges támogatókat sem, a nyelv törvény és a nemzetiségünket ért támadások miatt meg úgy érzem megérdemlik, megdolgoztak érte.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Természetes lenne, hogy használják. Ha nem csak azt használnál. Hisz pl. az iskola kialakításánál fogva nagy létszám befogadására alkalmas, mindenhol jelen levő intézmény. Alapvetően nem ezzel van a baj. Hanem mikor ugyan ilyen alapon támadás, vagy találat éri, akkor meg egyből jön az álszent felháborodás ezer felől, hogy ISKOLA és a "szívszorító" képek a plüssmackóval, meg tankönyvekkel. Szóval na... de érdekes, hogy nyilván ott is vannak például művelődési házak. Nem láttam még onnan képet, hogy ott gyülekeznének; az lenne a központjuk. Se önkormányzati épületet. Miért nem a tanácsteremben, házasságkötő terembe pakolnak be? De még egy sporttelepet sem láttam.
Tehát mikor sokadik hír van, hogy iskola közepén állítják fel a tüzérséget, iskola területére tanyázzák be magukat, akkor óhatatlanul felmerül az emberben, hogy szándékosan használják szinte csak az iskolát.
Istenem phaidros, még van pofájuk felháborodni az ukránoknak hogy lövik őket? Hallatlan!
Micsoda képmutatás ez kérem, használják a terepet védekezésre, aztán pedig felhívják a világ figyelmét hogy a ruszki támadás milyen következményekkel járt.
Az hogy te is a védekezőket hibáztatod akiknek nem volt beleszólásuk abba hogy a ruszki hadsereg megtámadta az országukat szégyenletes.
Tőled amúgy ez kifejezetten szomorú mert tudom hogy te nem vagy fizetett.
 

Janos39

New Member
2022. március 3.
11
17
3
én nem most kezdtem ezen rugózni mint te, de a dombaszban elkövetett és az Odessai vérengzés után nem tudok sajnálni egy Ukrán nácit sem, sem a névleges támogatókat sem, a nyelv törvény és a nemzetiségünket ért támadások miatt meg úgy érzem megérdemlik, megdolgoztak érte.

Beszélünk az oroszokról, de látni fogjuk, mikor jönnek és bombáznak minket :(, mert a Guvernunk tele van idiótákkal, akik megcsókolják a seggüket
 
  • Vicces
Reactions: ASzerb and cirqle

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 464
113
Nem gondolom hogy olyan sokáig tartana. Ha mégis, akkor abba Európa gazdasága meg fog feküdni rendesen.
Gáz lenne mindenkinek! Orosz óvatosság, a civilek életének megvédése doktrína lassítja a müveleteket. Nem lenne probléma pl. Odessa városát lebombázni 3 nap alatt mint a jenkik szokták háborúikban.