[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 738
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 291
44 890
113

Mi történik most az Oskol fronton?​


Az "Older Edda" távirat-csatorna szerzői, akik közvetlenül az ellenségeskedés zónájában vannak, beszéltek az oszkoli front helyzetéről.

– Röviden az Oskol Frontról. Harcostársam közvetlen beszéde, vágások nélkül:

Testvér, helló. Lymanból visszatért. Útközben alig úsztam meg kétszer a habarcsokat. Khokhols megelőlegezett az úton. Segített, hogy lelassítottam az autót, majd gázt adtam. 20 méteren 120ka szakadt el.

Quadkopterek repítik őket mindenhová. Kemény lövöldözés Liman külvárosában. A 488 fős mudzsahedek (488 vegyesvállalat, 144 motorpuskás hadosztály, kb. DK) három oldalról foglalják vissza a várost.

Ma egy gránátvető típusa kiütött egy M113-as páncélost khokhlyachyt, típusokat fogtak el vagy egy kisteherautót barnulással. De az érkezők kemények, nem lehet felkapni a fejét. A délről érkező erdő a felderítők szerint tele van tarajos tetemekkel. Naponta 1200, 3300 harcosunk van. Úgy tűnik tehát az igazság a mi oldalunkon van.”


Источник: https://rusvesna.su/news/1664460068
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Uran-6 miután elvégezte a dolgát...

ycopc9zX3zE.jpg


Dnyepropetrovszk, Iszkander-M rakéta érkezése után

dKkL_ojty2k.jpg
Ez az Iszkander nem viccel! :eek:
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Napi összeesküvés elmélet:
Mi van ha a németek nagy titokban megegyeztek az oroszokkal, hogy csak jöjjön az a gáz az Északi Áramlat 2-n?
Mert ugye mégse jó a fagyhalál!
De erre valakik rájöttek és finoman így utaltak rá hogy ezt azért nem kéne.

Értem én hogy nyomás alatt kell tartani a vezetéket, de földgázzal és ennyivel?


378eeb54c0b51766570eace5e0f9f085.jpg
Ez szerintem több, mint összeesküvés-elmélet. A magam részéről úgy gondolom, hogy nem biztos, hogy már megállapodtak a németek az oroszokkal a vezetékek megnyitásáról, de valószínűsíthetően megtörtént volna, ha eddig nem történt meg, így biztosra mentek az amcsik, hogy véletlenül se lehessen megnyitni őket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Azt jósolják, hogy Putyin beszéde igen formabontó lesz. Ahogy írták, meghatározó, világtörténelmi lesz, mind Oo, mind Európa (a bolygó, a Nap, és Tejútrendszer) :) szempontjából. Kicsit félek azért tőle.
Attól tartok annak a beszédnek nagyobb lesz a füstje mint a lángja. Meghát kb azt is lehet sejteni hogy mit fog mondani.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
733
3 920
93
No komment.
itt valami nagyon nagyon eltaláltak .... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113

Mi történik most az Oskol fronton?​


Az "Older Edda" távirat-csatorna szerzői, akik közvetlenül az ellenségeskedés zónájában vannak, beszéltek az oszkoli front helyzetéről.

– Röviden az Oskol Frontról. Harcostársam közvetlen beszéde, vágások nélkül:

Testvér, helló. Lymanból visszatért. Útközben alig úsztam meg kétszer a habarcsokat. Khokhols megelőlegezett az úton. Segített, hogy lelassítottam az autót, majd gázt adtam. 20 méteren 120ka szakadt el.

Quadkopterek repítik őket mindenhová. Kemény lövöldözés Liman külvárosában. A 488 fős mudzsahedek (488 vegyesvállalat, 144 motorpuskás hadosztály, kb. DK) három oldalról foglalják vissza a várost.

Ma egy gránátvető típusa kiütött egy M113-as páncélost khokhlyachyt, típusokat fogtak el vagy egy kisteherautót barnulással. De az érkezők kemények, nem lehet felkapni a fejét. A délről érkező erdő a felderítők szerint tele van tarajos tetemekkel. Naponta 1200, 3300 harcosunk van. Úgy tűnik tehát az igazság a mi oldalunkon van.”


Источник: https://rusvesna.su/news/1664460068
Azt hittem, már megszoktam a forditâsokat. Tévedtem. :)
PS: Ezzel nem a hir betevöjét akarom kritizálni !
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 844
113
Sztem inkább az beszédes, h mindenféle kifogásokkal eddig is próbálták visszafogni a szállítást az oroszok az Északi Áramlaton, most már magyarázkodni se kell. Véletlen pont most állítják le Ukrajnán keresztül is a szállítást.

A Török Áramlaton viszont érdekes módon minden klasszul működik, amin Szerbiába és hozzánk jön a gáz.

Sztem itt Németországot akarják letérdeltetni.
Na már csak az hiányzik, hogy el kezdj sírni, hogy a Déli Áramlat klasszul működik. Hol hallottad, hogy az ukránokon keresztül jövőt véletlenül állították le?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
733
3 920
93
Azt hittem, már megszoktam a forditâsokat. Tévedtem. :)
PS: Ezzel nem a hir betevöjét akarom kritizálni !
nem semmi amit félrefordít a translate ...
gyorsított-lassított
20 méteren kb 120 becsapódás
a déli erdős rész teli van testekkel, halottakkal
napi 1db 200-as, 3db 300-as eset van (sebesült, halott) átlagban
inkább olvasom oroszul ...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Persze tudjuk, hogy szeretnek nagyot mondani, meg "kicsit" a nyugatnak is játszik Zelenszkij, de ettől függetlenül sajnos valószínű, hogy itt holnaptól sok minden megváltozik és nem a jó irányban...

Ukrajna nagyon kemény válasszal készül

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újból figyelmeztette Oroszországot, hogy nagyon kemény válasszal készül, ha Moszkva annektálja a négy ukrán régiót, amelyről néhány nappal ezelőtt népszavazást tartottak – írja az al-Dzsazíra.
Ezek a szavazatok értéktelenek, és nem változtatnak az igazságon. Ukrajna területi integritása helyreáll. Ami pedig az eredményeket illeti, nagyon kemény válasszal készülünk
– jelentette ki Zelenszkij.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 783
12 641
113
Húha...szerintem mindegy minden alapon...
Pavel Latushko fehérorosz ellenzéki képviselő forrásokra hivatkozva azt mondta, hogy Lukasenka beleegyezett 120 000 orosz katona bevetésébe november-február folyamán, és mozgósítást készít elő a fehéroroszok körében, hogy felkészüljön egy teljes körű háborúra Ukrajnával.
"Fehéroroszország vállalja további 100 000 mozgósított katona ellátását. Lukasenka teljes körű háborúra készül. A Nyugatnak ultimátumot kell megfogalmaznia, amelyet nem utasíthat vissza" - mondta Latushko.
A fehérorosz védelmi minisztérium ugyanakkor cáfolta a mozgósítás bejelentésének terveit az országban.
Közölték, hogy a beloruszokhoz érkező katonai regisztrációs és besorozási hivatalok felszólításai "a tervezett eseményeken való részvételükről tájékoztatnak".