"Ha figyelmen kívul hagyuk azt a tényt, hogy Bahmut mogott még annál is jobban védheto terep van, "Foteltábornokként a leglogikusabb a Konsztantyinovkai irány, délről bekeríteni, keletről nyomás alá helyezni, másik irány, akár egy időben, Liman- Szlavjanszk közötti terepszakasz, északról megkerülni Szlavjanszkot,
Foteltábornokként meg azt kérdezem: biztos ez? Nézz rá a domborzati térképre. Kijutnak a síkságra és Dnyepperig meg sem állnak.
No, meg eddig mindenhol azt írták, hogy 3 védvonal volt építve és Bahmut a 2-ik vonal fő erőssége, ráadásul törzsvezetési központ (bármit is jelent ez).
Igaz nem valódi stratégaként elfogadom, hogy több védelmi vonal létesült 2014 óta, de nehezen tudom elképzelni, hogy nem istencsászárként nem végtelen erőforrással 3 egyforma erősségű védvonalat építek, sőt keletről nyugatra haladva egyre erősebbeket. A valószínűbb az, hogy a legkeletebbit építették meg leggondosabban a másodikat esetleg a földrajzi adottság miatt a legerősebbre a harmadikra meg már azért se idő se energia nem jutott.
Valódi stratégaként elképzelhető, hogy az elképzelés a valós erőviszonyok ismeretében az volt, hogy ún. harc közben vonulnak vissza és hatalmas vesztességeket okoznak az oroszoknak. De, mennyire reális ez? Akkor most a Kárpátokig 100 km-ként van védvonal építve? Az embervesztességről ne is beszéljünk.
Az még elképzelhető (végtelen emberanyagot feltételezve), hogy az első, második védvonalba helyezem a leggyengébb erőket, hogy folyamatosan gyengítik a támadót és a sokadik védvonalba helyezem az elit a legyőzhetetlen katonákat, hogy ők megadják a kegyelemdöfést a kivéreztetett ellenfélnek.
Mennyire valós verzió ez?
Vagy a meglevő védvonalak (amelyek nyugati irányból történő támadásra voltak felkészítve) át lettek fordítva? A terepviszonyok miatt szinte elképzelhetetlen az ilyen megoldás.