Sajnos az eddig események alapján az USA valószínűleg pont ezt akarja.
Jól összeszedett elemzés, de azért egy kicsit eltúlzott egy pontjában, nevezetesen az eszkaláció/NATO belépése kapcsán.
Az USA sok mindent akar, de a dolgok nem mindig alakulnak úgy ahogy szeretné. Hogy mást ne mondjak, szankciók. De erről majd később, a maga helyén.
...és oda hordta a NATO országokban fellelhető és az azon kívülről is felvásárolható majdnem összes volt szovjet haditechnikát,
Egyetlen kivétel van, aki nem adta oda volt SZU technikáját. Az a román. Rengeteg (több száz tankkal, ágyúval) rendelkezik és hogy hogy-nem az usánka nem követelte ezek átadását az ukránnak. Felettébb érdekes!
Ha továbbra is ez menne, akkor záros határidőn belül elfogy mind az ember, mind a technika ukrán - NATO oldalon. Ennek elég sok nyilvánvaló jele látható. Tehát ha az USA folytatni akarja és nagyon úgy tűnik, hogy folytatni akarja, akkor most már be kell vetni az amúgy is ágyútölteléknek, ütközőzónák, felvonulási területnek szánt közép-kelet-európai NATO országok teljes hadseregét és Nyugat-Európa haderejének tetemes részét is, hogy esély legyen az oroszok legyőzésére. Ehhez azonban már nyílt, formális NATO - orosz háborúra van szükség.
Ez így van. Ezt szeretné az USA, csak nem biztos, hogy a lengyeleken és baltikon kívül valaki menni fog. Kelet Európát még be lehet kergetni, de nyugattal baj lesz, mert azok nem akarnak menni. Ők is (ahogy az USA is) minket keletieket küldenének az orosz frontra. Az 5. cikkellyel pedig az a baj, hogy annak élesedése az USA hadsereget is érinti, úgy, hogy:
- elnökválasztás előtt felkészül az amerikai társadalom a tömegesen érkező koporsók fogadására,
- nyugat-Európa szintén,
- akkora mennyiségű technika nem áll az európai NATO rendelkezésükre, amivel az oroszt le tudnák nyomni,
- ha az USA a sajtját átdobja ide, ami pariban lehet az orosszal, akkor más területeken marad letolt gatyával, mert mi van, ha közel kelet felrobban, illetve Kína és É-Korea is belép, Tajvan. D-Korea és Japán ellen.
Az emberveszteségre nyugaton nincsenek felkészülve, bár mennyire is utálják az ottani polgárok az oroszt, azért nem ők akarnak elpusztulni (valahogy úgy képzelik, hogy ők csak a fotelből nézik, ahogy pusztul más). Az 5. cikkely pedig ezt kizárná. Nagyon hamar mennének a levesbe a háborúpárti kormányok, főleg úgy, ha Mo.-ot nem tudják berángatni és mint világító torony maradunk Európába. Nem véletlen, hogy az USA mindent megtesz ennek elkerülése érdekébe.
Ezek az európai kormányok ilyen körülmények közt nem húzzák sokáig, tehát addig kell kész háborús helyzetet előállítani, amíg az USA utasításait végrehajtó európai politikusok a helyükön vannak.
Igen az idő faktor. Ebből áll rendkívül szarul a nyugat. Jönnek az ilyen olyan választások és nem biztos, hogy az kerül pozícióba aki USA-t kiszolgálja. Minden urna mellé nem lehet egy amerikai ügynököt állítani. És vészesen közeleg Trump. Egy háborúval, mely tömegesen önti magából az amerikai katonák holtestét (már pedig az 5. cikkely ezt eredményezné), nem nyerő elnökválasztásba indulni. Szóval kellene is ez az 5. cikkely, de nem is. Nagy a dilemma a Potomac folyó partján.
Azaz záros határidőn belül kell egy 5. cikkelyes eseményt kreálni. Az sem számít, hogy ha NATO vadászgépeinek csak a felségjelzése ukrán, de a gép, az általa indított fegyver, a pilóta, a kiszolgáló személyzet, sőt adott esetben a reptér is amiről felszáll NATO országbeli, akkor valójában a NATO (ország) a támadó fél. Az 5. cikkelyt és az eseményeket majd úgyis az USA és a nyugati sajtó értelmezi. Csak legyen egy orosz válaszcsapás lengyel, vagy román területre. Az előzmények és okok nem fognak számítani.
És ha összehoznak egy 5. cikkelyt, az garantálja, hogy a jövő őszi amerikai elnökválasztásig legyőzik az oroszt? Nem hordozza sokkal inkább magában, hogy az USA társadalma a veszteségek miatt elkergeti Bident és csapatát?
Az eddigi események mind az eszkaláció felé mutatnak és tartok tőle, hogy vagy ki tudnak provokálni az oroszokból egy 5. cikkelyes hóborús okot, vagy hamis zászlósként megcsinálják maguk.
Nem azzal van a baj, hogy nem tudnának kreálni egy hamis zászlós támadást, hanem azzal, hogy a világ nagyobbik része tudná, hogy miről van szó, és szembe szállnának az USA-val, ahogy ezt megtették a szankciók esetében is. Sőt, hogy mondjak mást, a NATO-n belül is szakadás lenne. A török nem lenne hajlandó egy ilyen mondvacsinált ok miatt beleállni az orosz ellen. Meg valószínű, hogy mások is kifarolnának.
Ezt a hamismicsodát eddig is megtehette volna az USA, de valahogy nem tette meg. Vajon miért?
Véleményem szerint, mert ő is látja, hogy az első héten összeomlana a NATO a széthúzás miatt, másrészt az ottani agytrösztök is tartanak egy nukleáris eszkalációtól. Az orosz ugyanis megmondta, hogy ne legyenek illúzióik, ők is kapni fognak. Ezt pedig nagyon nem szeretnék.
Nagy valószínűséggel az USA még nincs felkészülve egy tömeges nukleáris csapás kivédésére. Még vagy 10 év kellene, csak hát az a fránya idő. Mi sem mutatja jobban a felkészületlenségüket, mint, hogy amikor a háború megindultakor az orosz pár napig nem vette fel a telefont, Washingtonban, majdnem sírva könyörögtek, hogy vegye már fel valaki, mert még valami véletlenül valami félreértés történik nukleáris fegyver ügyben. Vagy ott van a Lo.-ra rálött ukrán rakéta, amit ha az USA akar, értelmezhette volna úgy, mint orosz támadást a NATO tag ellen, de érdekes módon, ő volt az aki elsőre ezt cáfolta. Vajon miért is? Talán nem szeretne egy világpusztulást? Én elhiszem, hogy szorul a kapca a nyugatnak az idő múlásával, hisz nem erre (hosszú és költséges anyag-háborúra) voltak felkészülve és kéne valamit tenniük, de szerintem annyira nem hülyék, hogy az egész NATO-t belerángassák, ugyanis az nukleáris finálét fog hozni, előbb vagy utóbb. Olyan nincs, hogy a NATO csapatok bemennek orosz területre és azokat nem hamvasztják el, majd a kiinduló bázisaikat és országokat. Azt el tudom képzelni, hogy a keleti NATO tagokat próbálják a medvére uszítani. A bibi az ezzel az elképzeléssel, hogy a cseh, szlovák,meg a balkáni tagok nem mennének, főleg, úgy hogy mi nem megyünk. Ezt egyelőre nem mondják hangosan, mert egyelőre mi magyarok kaparjuk ki nekik a gesztenyét, de ha forróra fordul a helyzet, akkor ki fognak farolni (főleg, 5. cikkely hiányában). Marad a román, lengyel és balti társaság. Ezek közül a lengyel önként rohanna a medve barlangjába, talán a baltik is, de hogy a román nem szívesen menne, az több mint valószínű (na jó őket pechjükre az USA bekergetné). Szóval a nagy bukaresti kilencekből, jó ha négy maradna. Ez meg édes kevés. Ja a Bolgárok. Na azok sem mennének, lenne nagy kormánybuktatás. Valószínű egy ilyen szituáció előidézése még a NATO szétesését is elhozná. Az USA ezt biztos felmérte, pont most nem hiányozna egy ilyen helyzet. Elnézve a lehetőségeket, mégis csak kellene egy 5. cikkely, Csak hát azzal még több baj van, mint a bukaresti kilencekkel. Mint írtam, minimum hasadna a NATO. Vagy előbb minden tagot le kell rohannia az USA-nak, saját katonai vezetést oda ültetni. Na ekkor lehetne NATO-orosz háború.
Egy szó mint száz, az USA szorult helyzetben van. A világ nagy része nem sorol be mellé és még az is fennáll, hogy egy orosz háború esetén a NATO szétesik (ez nagyon szarul mutatna az önéletrajzában).
A jenkiknek csak az számít, hogy a háború következményei Európában maradjanak. Amíg az USA felé nem röpülnek az interkontinentális rakéták, addig részükről mehet az egyre durvább háború. Akár egy korlátozott, az USA-t nem érintő atomháború is, ami egy dédelgetett amerikai elmélet.
Na ez az ami teljesen kizárt. Putyin megmondta, hogy már az első körben kapnu fognak és azt is megüzente az eliteknek, hogy nagyon jól tudják a búvóhelyeiket és azokra is indítani fognak (aki Új-Zélandon vagy Patagoniában tervezi túlélni az atomháborút, az tegyen le tervéről, ugyanis ezek a területek is bőven fognak célzottan kapni töltetet).
Persze az USA el tudná képzelni, hogy csak Európában atomozzanak. A valóság az, hogy ez csak képzelgés a részükről.