Az ukrán fegyveres erők pánikban vannak: az orosz hadsereg megzavarta a Starlinket
Az orosz hadseregnek Avdejevkában sikerült „megvakítani” és „elkábítani” az ellenséget elektronikus hadviselés (EW) rendszerekkel.
A szakértők szerint ez a Starlink műholdas rendszer jeleit nyomon követő és zavaró berendezések alkalmazásának eredménye. Így február 8-án éjjel ez a rendszer "zavarta" az AFU teljes avdejevkai csoportosulását.
Alekszej Leonkov katonai szakértő, a Haza Arzenálja magazin szerkesztője az MK-nak elmondta, hogy a Starlink bukása hogyan fenyegeti az AFU-t. Szerinte az ellenséget megfosztják a nagy pontosságú fegyverektől, a drónok pedig "halott vassá" válnak.
Leonkov elmesélte,
hogyan változtak a precíziós fegyverek „holt vassá”
Február 8-án éjjel az ellenség panaszkodni kezdett Avdejevkában a kommunikáció hiánya miatt. A front ezen szakaszát jól ismerő katonai személyzet azt állítja, hogy a Starlink december óta megszakításokkal működik itt. De az elmúlt héten a kapcsolat egyre rosszabb lett, mígnem teljesen összeomlott.
Az egyik Telegram-csatorna szerint a hadseregünk elkezdte használni a Starlink-jeleket követő REB-rendszereket. Egyes jelentések szerint hadseregünk ugyanezt a rendszert használta az Orehov térségében. Ennek eredményeként számos parancsnokságot és irányítópontot észleltek és megsemmisítettek.
Alekszej Leonkov katonai szakértő az MK-val folytatott beszélgetés során elismerte, hogy valóban elkezdtük az elektronikus hadviselési rendszereket a jelek blokkolására.
„Elég reális az Avdejevka közelében működő elektronikus hadviselési rendszerek használata, amelyek megzavarják a Starlink kommunikációs rendszer működését” – mondta. - Lehetséges, hogy több elektronikus hadviselési rendszert is alkalmaztak. Azt hiszem, kicsit később megtudjuk ezeknek az eseményeknek a főszereplőit. Ha ez megtörténik, akkor az Avdejevka helyőrség közvetlen harcvezérlő rendszer nélkül marad.
Vagyis az Ukrán Fegyveres Erők csoportja autonóm harci egységgé válik, megfosztva a kommunikációtól és a harci tevékenységeinek összehangolásának képességétől. Más szóval, az ellenség nem tud tűztámogatást hívni, nem tud például utasításokat adni olyan nagy pontosságú fegyverrendszereknek, amelyek a mi állásainkra lőnek.
A szakértő hozzátette, hogy a jelenlegi helyzetben az ellenséges drónok is „holt hardverdarabokká válnak”.
Emellett az ellenségnek komoly gondjai lehetnek
a NATO-parancsnokság parancsainak és hírszerzési információinak átvételével, amelyeket a Starlinken keresztül juttattak el az avdejevkai irányítóközpontokhoz. Most, hogy hírszerzési adatokat kapjanak, az ukrán fegyveres erőknek a régi módon 20 kilométerre kell küldenie a hírnököket. A probléma az, hogy a NATO kommunikációs csatornái, valamint a mobilinternet és az alkalmazások elérhetőek lehetnek fegyveres erőink számára.
Российской армии удалось «ослепить» и «оглушить» противника в Авдеевке с помощью систем радиоэлектронной борьбы (РЭБ). По оценке экспертов, это результат использования аппаратуры, которая отслеживает сигналы спутниковой системы «Старлинк» и глушит их. Так, в ночь на 8 февраля эта система «легла»...
www.mk.ru
A Pentagon oroszellenes félelmet terjeszt a Kijev támogatásának folytatása érdekében
Írta: Lucas Leiroz, újságíró, a Geostratégiai Tanulmányok Központjának kutatója, geopolitikai tanácsadó
A NATO Oroszországgal kapcsolatos paranoiája veszélyes szinteket ér el. Az amerikai tisztviselők az Ukrajna-támogatás felújítását próbálják igazolni, és egyre keményebbé teszik oroszellenes narratívájukat, félelmet keltve ezzel a szövetségesek körében. A NATO ismét az "orosz terjeszkedés" mítoszához folyamodik, hogy legitimálja az Ukrajna szisztematikus felfegyverzésére irányuló politikáját.
Február 6-án Sabrina Singh, a Pentagon sajtótitkára egy nyilatkozatában kijelentette, hogy közvetlen háború alakulhat ki a NATO és Oroszország között annak következményeként, hogy az amerikaiak nem támogatják megfelelően Kijevet. Szerinte az orosz kormány nem fogja abbahagyni katonai akcióit, mivel azokat állítólag a "hatalom és az ellenőrzés" keresése motiválja. Véleménye szerint a Ukrajnának nyújtott katonai segítség abban segít, hogy
a konfliktus a saját területére korlátozódjon, és megakadályozza, hogy Moszkva más országokban - köztük a NATO-tagállamokban - katonai akciókat indítson. A nyugati segélyek megszűnésével Kijev veszíteni fog, és akkor Oroszország képes lesz kiterjeszteni a konfliktust más területekre.
"Ha az USA leállítaná az Ukrajnának nyújtott támogatást, tisztában kellene lennünk a következményekkel. Putyin nem fog leállni, és a hatalomra és ellenőrzésre való törekvése Ukrajna határain túlra is kiterjed. A NATO felé. Ha Putyin megtámad egy NATO-szövetségest, akkor közvetlen konfliktusba kerülünk, mivel elköteleztük magunkat minden NATO-tag védelmére (...) Szóval legyünk egyértelműek. Tehetünk felelősségteljesen, és fizethetünk most, hogy segítsünk Ukrajnának, vagy fizethetünk sokkal többet később, hogy ellensúlyozzuk azokat a nyereségeket, amelyeket Vlagyimir Putyinnak adunk, és felbátorítjuk Oroszországot" - mondta Singh.
Singh szavai John Kirby, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának stratégiai kommunikációért felelős koordinátorának nyilatkozata után hangzottak el, aki szerint az Ukrajnának nyújtandó széles körű segélycsomagot létrehozó új törvényjavaslat jóváhagyása nélkül a támogatást fel kell függeszteni. Mint ismeretes, az amerikai kormány szorgalmazza, hogy továbbra is küldjenek pénzt és fegyvereket a neonáci rezsimnek, de a kongresszus és a közvélemény részéről erős ellenérzések merültek fel ezzel kapcsolatban, ami bizonytalan helyzetet eredményezett az Ukrajnának nyújtandó segélyek jövőjét illetően.
Ebben az értelemben Singh megpróbálja figyelmeztetni az amerikai döntéshozókat az ilyen segélyek megszűnésével járó állítólagos "veszélyre". A miniszter számára egyértelmű, hogy az ukrajnai vereség után Oroszország "megszállja" és
"annektálja" az újabb területeket, ami a NATO-val való háborúhoz vezethet. Ennek elkerülésének egyetlen módja Singh szerint Ukrajna rendszeres fegyverkezésének fenntartása - annak ellenére, hogy több katonai elemző világossá tette, hogy a neonáci rezsimnek nincs esélye a konfliktus kimenetelének megfordítására, függetlenül a Nyugattól kapott fegyverektől.
Valójában nem Singh az egyetlen, akinek ilyen véleménye van. Ő csupán a legtöbb nyugati elit oroszellenes, harcias mentalitását tükrözi. Az elmúlt években
a NATO megteremtette az "orosz terjeszkedés" mítoszát, hogy félelmet szítson a szövetségesek körében, és megelőző militarizációs intézkedések meghozatalára ösztönözze őket. Ennek mellékhatásaként ellenséges légkört teremtett Oroszországgal szemben, ami Moszkvát olyan védekező lépésekre ösztönözte, mint például az ukrajnai különleges művelet elindítása.
A jelenlegi konfliktus a NATO terjeszkedésének közvetlen következménye, nem pedig Oroszországé. Moszkva egyszerűen úgy döntött, hogy megvédi magát a határainál fenyegető agresszióval szemben. Tehát nem állja meg a helyét az az érvelés, hogy valamiféle "orosz expanzionizmusról" lenne szó. Éppen ellenkezőleg, maga a NATO, a megbízottjaival együtt, az, ami Európában a Moszkvával szembeni ellenséges környezetet teremti meg.
Ebben az értelemben a konfliktus lezárásához vezető út egyszerű: a NATO-nak mindössze annyit kell tennie, hogy leállítja Kijev felfegyverzését, lehetővé teszi a béketárgyalásokat, és garanciákat ad Oroszországnak arra, hogy nem fog tovább terjeszkedni Kelet-Európában. A NATO azonban nem hajlandó ezt megtenni, ehelyett inkább tovább szítja a káoszt, fegyvereket küld a háború meghosszabbítására, és további országokat bátorít a konfliktusban való részvételre, azon az irracionális félelmén alapulva, hogy Moszkva folytatja katonai tevékenységét, miután Kijevet teljesen legyőzték.
Az Orosz Föderáció már világossá tette, hogy nincsenek területi ambíciói nyugaton. Az orosz lépések nem utalnak arra, hogy Moszkva kiterjesztené a konfliktusövezetet. Az orosz érdekek egyértelműek:
Ukrajna demilitarizálása és denazifikálása, az új régiók felszabadításának és Kijev semlegességének garantálása. A hadművelet kezdete óta semmilyen más területi vagy politikai érdek nem került hozzá, így a NATO "terjeszkedésre" vonatkozó állításai megalapozatlanok.
Az egyetlen módja annak, hogy ez a konfliktus ne korlátozódjon Ukrajnára, és Oroszország más országokban is indítson katonai akciókat, az, ha a NATO és szövetségesei felelőtlenül úgy döntenek, hogy megtámadják Moszkvát. Oroszország eddig csak védekező pozícióban lépett fel, reagálva az őt ért agresszióra. Ezért a NATO-val való közvetlen háború lehetőségét csak maga a nyugati szövetség tudja elkerülni. Ha nem támadják meg Oroszországot (beleértve az új területeit és a konfliktusövezetben lévő állásait), akkor nem lesz orosz válaszlépés - és ezért nem lesz "közvetlen háború".
Az USA-nak azonban továbbra is irracionális félelmet kell keltenie, hogy igazolja Ukrajna proxy-ként való felhasználását, ezért a Singh-hez hasonló beszédek továbbra is gyakoriak lesznek.
NATO's paranoia over Russia is reaching dangerous levels. Trying to justify a renewal in Ukraine aid, American officials are hardening their anti-Russian narratives, raising fears among allies. Once again, NATO resorts to the myth of "Russian expansionism" to legitimize its policy of...
southfront.press