[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 849
113

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 681
8 658
113
Meszike91 ő nem csak itt a HTKA-n borzolja az idegeket, hanem a Gyakori Kérdéseken is, ott meg az Azov Zászlóalj mellett is kampányol.

Mondjuk a Gyakori Kérdések az maga a politikai zártosztály.

A gyakorikerdesek.hu "Magyar politika" kategóriája zömében ellenzéki / balos / liberális közeg. A válaszokon és a le/fel pontozásokon is látszik. Egyértelmű.

Nem a Kormány kritikájával van bajom, lehetne azt értelmesen is, de nem, helyette abba kötnek bele, hogy Orbánnak milyen a hátizsákja, és hasonlók. Nem csak a Kormányt szidják, hanem még a más jobboldaliakat is habzó szájjal kiutálják.

Most ott tartunk, hogy a Külpolitika, és Hadsereg, hadvezetés kategória is ellenzéki / balos / liberális közeg lett. Szélsőséges ukránimádás, oroszgyűlölet, fajelméleti tanok terjesztése, és ott is már az Orbán-fóbia folyik.
Mint ahogy te is kommentelsz ott is XD

Mi ez az árulkodás? Amúgy meg hogy jött az azov? Annyit írtam hogy az ott élők nélküled is eldöntik minek érzik magukat.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 478
113
Mint ahogy te is kommentelsz ott is XD

Mi ez az árulkodás? Amúgy meg hogy jött az azov? Annyit írtam hogy az ott élők nélküled is eldöntik minek érzik magukat.

Te nem annyit írtál, hogy eldöntik az illetők, hogy mit akarnak, hanem az ukrán szélsőségeket is szoktad mosdatni, a többi hozzászóló társaddal együtt, 2022. február 24 előttről.

Honnan van időd, energiád, és kapacitásod az ilyen intenzitású kommentelésre ?

NAFO-s vagy ? Vagy más egyesülethez tartozol ? Vagy hova ?


Persze tartozok még egy hosszabb válasszal is, de a krímiek eldöntötték egyértelműen, hogy ők hova tartoznak, és ami Herszonban történt, az is komoly kérdőjeleket vet fel az Ukrajna iránti lojalitásról ...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 492
113
PUTIN WARS: DRONE WARS

Avdiivka térsége:


Két orosz azt hitte jól el vannak bújva, de nem voltak:


GIT8lKyWoAA0yis
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 478
113
Mint ahogy a T-90M sem Kijevig....
:D
Vajon kinek kell a másik fővárosát bevenni a céljai eléréséhez?
;)

A harcok intenzitása alapján vajon mikor fog összeomlani az Ukrán Hadsereg ?

2027-ben is beszélhetünk még majd Ukrán Hadseregről, és Ukrajnáról ?

Lehet, hogy 5 év múlva is a háborúról fogunk beszélgetni, hogy mikor lesz már vége ?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Akadnak oroszok, akik nagyon akarnak túlélni:
Hagyd már ezt a szart XD, meg legalább friss videókat rakosgass már be, mert a legtöbb videód minimum 1 éves vagy régebbi, tavalyi videó ez is, Én is megosztottam itt (sőt, hovatovább, ezt a videót már egyszer betetted szintén tavaly, akkor is figyelmeztettelek, hogy ne kamuzz), ez egy ukri nackó volt, nézd meg a bmp elejét legalább azzal a nagy balkánkereszttel 0:19-nél....

" Két orosz azt hitte jól el vannak bújva, de nem voltak:"
Ásít, újabb tavalyi videó, újabb kamu felírat, a hangot is le kellett volna vegyétek róla, tudod miért van disznó hang bevágva alá? Mert az oroszok elkezdték disznózni az ukrikat

Kapott hír, egy #nemnato iraki háborús amerikai veterán dezintegrálódott:

Még egy abrams, ebből is el kell legalább 10-nek vesznie mire látunk 1-et lőni?:

4. kiégett abrams:

Herszoni terület, ukrik épp elfoglalták a házat már a fejükre is omlott, valószínűleg ez a raj sem jön a Balatonig:

Balatonig már ezek sem jönnek:

Krasnogorovka FAB1500 tereprendezés:

Utóbbi 2 hét ukri légvédelmi képesség veszteségei:
P-18 radar
S-300 launcher and command centre
P-18 radar
NASAMS launcher
S-300 launcher
Buk-M1
Buk-M1 battery
S-300 launcher and command post
P-18 radar
ST-68U radar
2 Patriot launchers

Orosz mesterlövész lekapcsolt egy újabb lámpát:

Leo2A6 oroszokkal kapták lencsevége:

Szeverszknél egy Archer elhárított egy Lancetet:

Valószínűleg dróntámadás után kigyulladt ukri bunker:

Drón vegyesen:
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 010
23 274
113
Ez hatalmas ! Valaki lefordítaná ?
persze nagyon szívesen :


fJxbLZ5.png


TM 62-es aknalerakat megsemmisítése drónról

https://vk.com/russ_armij?z=video-214241020_456250244/8b1de9c9fc0a5df83b/pl_wall_-214241020

@ruszkik.haza

mennyivel jobb lenne ha az állítólagosan lelőtt A-50 ekről szolgáltatnának végre valamilyen normális bizonyítékot, nem csak a bemondás alaput ..
nem vonom kétségbe,csak ha igaz lenne akkor bizonyára az összes ukrán és nyugati újság címlapsztoriként lehozná a fotókat,műholdfelvételeket stb ..

ennyi erővel meg mindenki mondhat azt amit akar ..
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Meszike91 ő nem csak itt a HTKA-n borzolja az idegeket, hanem a Gyakori Kérdéseken is, ott meg az Azov Zászlóalj mellett is kampányol.

Mondjuk a Gyakori Kérdések az maga a politikai zártosztály.

A gyakorikerdesek.hu "Magyar politika" kategóriája zömében ellenzéki / balos / liberális közeg. A válaszokon és a le/fel pontozásokon is látszik. Egyértelmű.

Nem a Kormány kritikájával van bajom, lehetne azt értelmesen is, de nem, helyette abba kötnek bele, hogy Orbánnak milyen a hátizsákja, és hasonlók. Nem csak a Kormányt szidják, hanem még a más jobboldaliakat is habzó szájjal kiutálják.

Most ott tartunk, hogy a Külpolitika, és Hadsereg, hadvezetés kategória is ellenzéki / balos / liberális közeg lett. Szélsőséges ukránimádás, oroszgyűlölet, fajelméleti tanok terjesztése, és ott is már az Orbán-fóbia folyik.
2005 környékén olvastam azt az oldalt, akkor olyan szintű diskurzusok voltak, hogy "ráültem a wc ülőkére, terhes vagyok?" vagy "elvittem randizni a lányt a Tescoba, vettem zsemlét és parizert, csináltam belőle szendvicset, de nem kért. Szerintetek most mi van?".
Színvonal úgy látom megmaradt, sőt lehet a szereplők is ugyanazok.


2019, Peking, láttok rajta valami ismerőset?
NZrB0hx.jpeg




Még egy
U6S59t6.jpeg



És még egy, mondjátok utánam: legalább egyben maradt.
vr3RVJB.png




A védekező veszteségei alacsonyabbak...


Még egy roncs Kubinkába
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 913
16 837
113
2005 környékén olvastam azt az oldalt, akkor olyan szintű diskurzusok voltak, hogy "ráültem a wc ülőkére, terhes vagyok?" vagy "elvittem randizni a lányt a Tescoba, vettem zsemlét és parizert, csináltam belőle szendvicset, de nem kért. Szerintetek most mi van?".
Színvonal úgy látom megmaradt, sőt lehet a szereplők is ugyanazok.


2019, Peking, láttok rajta valami ismerőset?
NZrB0hx.jpeg




Még egy
U6S59t6.jpeg



És még egy, mondjátok utánam: legalább egyben maradt.
vr3RVJB.png




A védekező veszteségei alacsonyabbak...


Még egy roncs Kubinkába

"És még egy, mondjátok utánam: legalább egyben maradt."

Ráadásul élve szálltak ki belőle.:)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 365
113
A vh után semmivel nem voltak mobilabbak vagy nagyobb tűzerejűek az orosz harckocsik. A 60-as évek végétől a 70-es évek végéig volt tűzerő fölénye a szovjeteknek.

Azért 100 mm-es hk ágyú is jobb volt elvileg az M48-as 90-mm-es illetve a Centurion Mk. 3 84 mm-es lövegénél. Az L7 már felülmúlta persze.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 937
21 563
113
2005 környékén olvastam azt az oldalt, akkor olyan szintű diskurzusok voltak, hogy "ráültem a wc ülőkére, terhes vagyok?" vagy "elvittem randizni a lányt a Tescoba, vettem zsemlét és parizert, csináltam belőle szendvicset, de nem kért. Szerintetek most mi van?".
Színvonal úgy látom megmaradt, sőt lehet a szereplők is ugyanazok.

2019, Peking, láttok rajta valami ismerőset?
NZrB0hx.jpeg




Még egy
U6S59t6.jpeg



És még egy, mondjátok utánam: legalább egyben maradt.
vr3RVJB.png




A védekező veszteségei alacsonyabbak...


Még egy roncs Kubinkába
Most ebből mit akartál kihozni? Szerintem egyáltalán nem cink, hogy meszike többet várt a Teszkós zsöminél és párizsinál az első randin. Viszont az sem gáz, hogy pávelkának rendben van randin az ilyen paraszt burger Szlotákiában. Szerintem.

Ps. Mondjuk azt nem egészen értem, hogy a wc ülőkés dolgot melyikük írhatta?!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Azért 100 mm-es hk ágyú is jobb volt elvileg az M48-as 90-mm-es illetve a Centurion Mk. 3 84 mm-es lövegénél. Az L7 már felülmúlta persze.
De nem ágyú harcolt ágyúval. A 90mm-es ágyúval pont úgy ki lehetett lőni a szovjet harckocsikat szemből ahogyan a szovjetek kilőtték szemből a nyugatiakat.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 506
113
Az ukrajnai számlát Európa fogja kifizetni a trillió eurós védelmi eurókötvények kibocsátásával

A brüsszeli testület azt tervezi, hogy az európai gazdaságokat Ukrajna újjáépítésének terhével, valamint a védelmi kiadásokkal terheli az (állítólagos) orosz agresszió ellen, fenntarthatatlan adósság formájában, amely hosszú évtizedekre terheli majd az európai polgárokat.
Miután lerombolták a főként németországi termelési bázist az olcsó energiatermékektől való "függőségmentesítés" ideológiai döntésével, és energiaválságot idéztek elő, amely térdre kényszerítette az öreg kontinens vállalkozásait és háztartásait, ez az új terv aláássa az eurózóna gazdaságának jövőjét.
A Financial Times 2024. március 9-i, szombati cikkében az áll, hogy az európai gazdaság versenyképessége hanyatlóban van az Egyesült Államokéval szemben, amely gondoskodott a zöld technológiákra való belföldi átállás erősítéséről és a több billió dolláros állami támogatásról, miközben azzal gazdagodnak, hogy drága LNG-t adnak el tetszés szerint partnereiknek, akik hasznos idiótákként viselkednek.

A Bloomberg terve és promóciója
A Bloomberg jelentése szerint azt az elképzelést hirdeti, hogy – állítólag piaci oldalról – a befektetők a kötvénypiacon nyomást gyakorolnak (?) az EU vezetőire együttműködni a megnövekedett védelmi kiadások fedezésére és egy állandó trillió eurós kötvényprogram létrehozására.
Vagyis ugyanakkor, hogy pl. Olaszországnak "nehéz" kibocsátási programja van adóssága kiszolgálására, az eurózóna ukrán kötvényekkel fogja elárasztani a piacot - amire a befektetők állítólag ki vannak éhezve.
Ezzel párhuzamosan az USA várhatóan egy kiterjedt államadósság-kibocsátási programot is folytat, hogy kezelje hatalmas hiányát és a kamatemelés miatt növekvő magas kamatköltségeket.
Az is nyilvánvaló, hogy egy éven belül összeomlás következik be az adósságpiacokon a közelgő kínálat puszta mennyisége miatt.
A javaslat által felvetett súlyos politikai vita ellenére a kiadvány rámutat arra, hogy a legjobb AAA-besorolású értékpapírokra „éhes” alapkezelők további kibocsátást kérnek befektetők számára az EU-tól, hogy ily módon képesek lesznek növelni védelmi kiadásaikat anélkül, hogy minden egyes tagállam egyedül vállalna nagyobb adósságot.
A közös hitelfelvétel, amely nem minősült megoldásnak az adósságválságra, amelynek középpontjába Görögország került – emlékszünk az áldott Wolfgang Schäuble „apetaxamenjére”, amikor Mario Draghi utalt rá a közös hitelfelvételre – a világjárvány idején most pusztán politikai célokat valósít meg.
Abban a pillanatban, amikor az E.E. kötvényei felárat fizetnwk a megfelelő államkötvények felett, ez normális "a befektetők éheznek az ilyen kötvényekre", biztosít minket Brian Maguire, a Barings portfóliómenedzsere, aki az EU-adósságokat kezeli.
Ilyen kamatlábak mellett (a monetáris politikában előreláthatóan nincs drasztikus változás horizont), logikus, hogy az adósságpiacon tevékenykedők spekulatív ösztönei aktivizálódnak.
És persze a meséhez is kell egy rossz farkas.
Könnyen, hiszen a kiadványban ott van a hab a tortán az oroszellenes narratívával, miközben felhívják a figyelmet arra, hogy európai tisztviselők arra figyelmeztetnek, hogy Vlagyimir Putyin elnök megtámadhat más országokat, ha bebiztosítja a győzelmet Ukrajnában, míg az EU felkészületlen.
Ah... Putyin okolható az európai gazdaságok tönkretételéért, a recesszióért és az elképzelhetetlen megszorításokért, amelyeket a társadalmak a védelmi költségvetés finanszírozása érdekében tapasztalnak.
Az új vállalkozások – kinek a haszna A közös hitelfelvételt Paolo Gentiloni gazdasági és monetáris ügyekért felelős biztos a válságkezelés „egészséges módjaként” jellemezte. A tervet elsősorban azok az országok támogatják, amelyek védelmi ipara a leginkább profitál – például Franciaország –, valamint azok, amelyek Oroszországhoz közel állnak és fenyegetve érzik magukat, például Észtország. Éppen ellenkezőleg, Európa legszigorúbb fiskális országai nem értenek egyet ezzel a tervvel. A jelentés szerint a befektetők ezt a megoldást szorgalmazzák az EU AAA adósbesorolása, míg az Egyesült Államok tavaly elveszítette legjobb besorolását. További előnye, hogy az EU meglévő kötvényei valamivel magasabb hozamot fizetnek a befektetőknek, mint Németország, amely szintén hármas A minősítést kapott.
A befektetők kötvénypiaci lelkesedése a kötvénykibocsátásban is megmutatkozik. Az előző hónapban az EU-kötvény 3 milliárd dollárt gyűjtött be, a kereslet elérte a 81 milliárd dollárt, ami a Bloomberg adatai szerint a legmagasabb lefedettségi arány 27-szerese Európában.
2020 októberében az első közös uniós kötvénykibocsátás. a világjárvány óta 233 milliárd eurónyi keresletet vonzott, ami az európai kötvénypiac történetének egyetlen napján belüli legnagyobb összege.
Javaslatok tartós hitelfelvételre - Ki tagadja
Az európai adósságpiac adatai szerint az E.U. kötvényei. eléri a 450 milliárd eurót, amelynek nagy részét a Pandémiás Helyreállítási Alap finanszírozására bocsátották ki.
Ez a program azonban 2026-ban lejár, amikor is leállítja a kötvénykibocsátást, de az EU-ban egyre jobban szóla, hogy a kötvénykibocsátási programot állandóvá kell tenni.
A fiskálisan konzervatív országok azonban mindent elleneznek, ami tartós lehet – és igazuk is van, hiszen egy bizonyos határidőn túli közös hitelfelvételhez közös fiskális politika szükséges, különben csak rávilágít a fiskális egyensúlyhiányokra és növeli a pénzköltséget.
Ez volt az a logika is, amelyen a világjárvány idején a helyreállítási alap is alapult, és beleegyezését
Németországtól kérte és a többi északi országtól. Hollandia elutasította a közös védelmi finanszírozási eszközre vonatkozó javaslatot, és mindeddig a védelmi kiadások emelését bízták a kormányra. maguk a tagországok. A hét elején az E.E. bejelentette, hogy 1,5 milliárd eurót mozgósítanak az uniós költségvetésből a megosztott kiadások eszközeként, míg T hierry Breton ipari biztos egy 100 milliárd eurós védelmi alap létrehozását javasolta. Drága hitelfelvétel a prémium miatt Minden új közös kötvénykibocsátás iróniája az, hogy rendkívül vonzó lesz a befektetők számára, mivel természetesen drága pénz lesz. A helyreállítási alap ideiglenes jellege az egyik oka annak, hogy magasabb hozamot követelnek az értékpapírok megvásárlásához. A 2034-ben lejáró EU-kötvények hozama 2,9%, míg az azonos lejáratú német kötvények 2,2%-nál kevesebbet, a 2033-ban lejáró francia kötvények 2,7%-ot kínálnak. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi kötvényárak mellett.
A kötvénybefektetők felállnak a Putyin elleni háború finanszírozására az EU mintegy 7 millió eurós további éves kamatköltséget jelent 1 milliárd eurónként Németországhoz képest.
Arról is beszámoltak, hogy a közös kibocsátások csökkentik annak szükségességét, hogy az egyes tagországok kölcsönt vegyenek fel a piacokról.
De hogyan fogják fedezni a költségvetés fennmaradó részét, mivel a kamatfizetések már meghaladták az EU védelmi kiadásait hét NATO-tagországban a német Ifo intézet szerint.
A túlzottan eladósodott Olaszországban a kamatmentes adósság költsége háromszorosa az éves védelmi kiadásoknak –
Következtetés: Európa számára katasztrofálisnak bizonyul, ha az oroszellenes hisztéria által táplált közös hitelfelvételbe kezd, és hasznos idiótaként szolgálja az Egyesült Államok érdekeit.

Zeneszékek** a bankok számára; a zene holnap leáll

Hal Turner 10 március 2024

Hétfőn, 2024. március 11-én a bankok halálos adag valóságot kaphatnak; a Federal Reserve megszünteti a Bank Term Funding Programot (BTFP), amely leállítja az új hitelek nyújtását.
A tavaly tavaszi stresszes időszakban a Bank Term Funding Program segített biztosítani a bankrendszer stabilitását és támogatást nyújtani a gazdaságnak. Március 11. után a bankok és más betéti intézmények továbbra is könnyen hozzáférhetnek a diszkont ablakhoz a likviditási igények kielégítésére.
A program lejártával az új BTFP-hitelekre alkalmazandó kamatlábat úgy módosították, hogy a mostantól a program lejáratáig meghosszabbított új hitelek kamatlába nem lehet alacsonyabb, mint a hitelnyújtás napján érvényes, a tartalékegyenlegekre vonatkozó kamatláb. Ez a kamatlábmódosítás biztosítja, hogy a BTFP a jelenlegi kamatkörnyezetben továbbra is támogassa a program céljait. Ez a változás azonnal hatályba lép. A program minden más feltétele változatlan.
A BTFP-t a Federal Reserve Act 13. szakaszának (3) bekezdése alapján hozták létre, a pénzügyminiszter jóváhagyásával.
Amikor a BTFP megszűnik, a bankok többé nem vehetnek fel kölcsönt a Fedtől az amerikai állampapírok és más, általuk tartott eszközök lejárati értéke alapján. Ha tehát a bankok nem vehetnek fel kölcsönt a Fedtől a készpénzszükségletük kielégítésére, honnan szerzik majd a készpénzt?
Egyszerűen fogalmazva, a bankok zenélő székek** játéka holnap véget ér. Melyik bank(ok) marad(nak) szék nélkül, és veszít(nek)?
**Székfoglaló / székkereső játék = eggyel több ember mint szék

Orosz támadástól félnek a lengyelek


Szólnak a harci dobok Varsóban. Ukrajna támogatásának és Oroszország elutasításának, megleckéztetésének kérdésében teljes a folytonosság a kormányváltás után is. Miközben azonban a politikai elit egyre másra intézi a kirohanásokat Moszkvával szemben, a lakosság majdnem fele már egy orosz támadástól fél. Az aggodalmakat még az sem csökkenti, hogy Lengyelország a duplájára emeli a védelmi költségvetését.