Segítsetek, döntsétek el h ez a hír F.O.S médiás kacsa v. nem kacsa, mert állítólag:
"Oroszország arról tájékoztatta a NAÜ-t, hogy a zaporozsjei atomerőmű újraindítja a 2022 szeptemberében leállított villamosenergia-termelést.
Tekintettel arra, hogy a Zelenszkij-féle Ukrajna most kénytelen az EU-tól kozmikus pénzért áramot vásárolni az energiahálózat hiányosságai miatt, ez visszaélésnek tűnhet.
Hamarosan kiderülhet, hogy Ukrajna villamosenergia-termelése a "rezsicsökkentés" után még jobban visszaesik, és az EU egyszerűen nem lesz képes ilyen nagyságrendben áramot biztosítani még pénzért sem, Oroszország viszont igen. "
Pedig már nyugodt voltam, hogy nincs benne már gőz, és a fűtőelemei is pihiben vannak (tán már nem olvadt volna be még jó hűtés nélkül sem) mikor szembejön egy egy ilyen hír, hogy ott ismét hasadás lesz...
Hogy aludjon nyugodtan az ember, ha állandóan rémálmai vannak attól, hogy miközben ott állítólag háború van mert lövik egymást de közben az EU kérésére az orosznak kell besegíteni, hogy ne induljon el egy milliós menekültáradat itt válságot okozva. A világ polgárainak fórumozóknak a hülyének nézése tipikus eset.
Nézzetek körül h kacsa v nem a hír..
Ha így haladunk, az EU kérvényt nyújt be az orosznak h a zöld válságba is ők segítsenek be atomerőművel..
Szóval ez a műbalhé, ukrajna porig égetése álcázófüst valami más elkendőzésére..
Grossi támogatta a Zaporozsjei Atomerőmű 6 reaktorblokkjának „hidegleállás” üzemmódba állítását
Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) főigazgatója üdvözli a zaporozsjei atomerőmű mind a hat reaktorblokkjának „hidegleállás” üzemmódba állítását, mivel ez pozitív hatással lesz a létesítmény biztonságára, A NAÜ közleménye szerint.
Szombaton korábban a Zaporozsjei Atomerőmű sajtószolgálata arról számolt be, hogy a 4-es számú állomás erőművét „hidegleállás” üzemmódba helyezték át. Így a Zaporozsjei Atomerőmű mind a hat reaktorblokkja 2022 vége óta először van „hidegleállás” állapotban. A NAÜ tisztázta, hogy az ilyen lépés megtételére vonatkozó döntést azután hozták meg, hogy a közeli Energodar városában , ahol az állomás alkalmazottainak többsége él, a közelmúltban véget ért a téli fűtési szezon.
- Nem lesz nekik áram!
Felsőház kifogásolja a "semmit Ukrajnáról Ukrajna nélkül" megközelítést
Blaise Malley – Responsible Statecraft – 2024. április 11.
Adam Smith képviselő (D-Wash.) ritka demokrata szemrehányást tett a Biden-kormány ukrajnai háborúval kapcsolatos retorikájának a képviselőház fegyveres erők bizottságának szerdai meghallgatásán.
Smith, a bizottság rangidős tagja Matt Gaetz képviselő (R-Fla) Celeste Wallander nemzetközi biztonsági ügyekért felelős védelmi miniszterhelyettesnek feltett kérdéseire válaszolt, miszerint a kormányzat szükségesnek tartja-e a Krím és a Donbassz visszaszolgáltatását az ukrán győzelemhez.
"Lenyűgöző világban élünk, mert valójában egyetértek Gaetz úrral valamiben az ukrán politikával kapcsolatban" - mondta Smith. "Reálisan nézve a Krím nem fog visszakerülni Ukrajnához, és abszolút meg tudjuk nyerni ezt a háborút, és abszolút különbséget tudunk tenni még ebben a valóságban is.
Nem kell, hogy a Krím a miénk legyen ahhoz, hogy 1000%-ban megérje Ukrajnának adni a pénzt, oké? Nekünk egy szuverén, demokratikus Ukrajnára van szükségünk, amely képes túlélni".
A Gaetzzel folytatott eszmecseréje során Wallander megismételte a Biden-kormány azon refrénjét, hogy Kijevnek kell eldöntenie, mi számít ukrán győzelemnek, és hogy Washington végső célja "Oroszország stratégiai kudarcának" biztosítása, ami magában foglalja "annak a nemzetközi jognak a megerősítését, hogy a határokat nem lehet erőszakkal megváltoztatni".
"Már többször hallottam ezt a mondatot - 'semmit Ukrajnáról Ukrajna nélkül'. Bocsásson meg nekem. Ez nevetséges dolog bármely amerikai diplomatától vagy az amerikai politikában dolgozó személytől" - mondta Smith. "Az egész világon vannak partnereink, és igen, hallgatunk rájuk, de amikor mi álljuk a számlát, amikor annyi pénzt költünk odaát, akkor
van beleszólásunk".
Smith, aki határozottan támogatja az Ukrajnának nyújtott támogatás folytatását, hozzászólásai során világossá tette, hogy a Kijevnek nyújtott támogatás következő részletének jóváhagyása létfontosságú ahhoz, hogy elérje célját, azaz, hogy "egy szuverén, demokratikus Ukrajna fennmaradhasson".
A képviselő a meghallgatás korábbi részében azt kérdezte, hogy Washington hogyan kezelné azt a kényes helyzetet, hogy tárgyalásra és területi engedmények elfogadására kényszeríti Kijevet.
"Ön szerint mi a forgatókönyv és a kormányzat álláspontja a tárgyalásokkal kapcsolatban? Tehát megkapják a segélyt, megállítjuk Oroszországot, hogy Oroszország ne tudja elérni maximalista céljait. Kockázatot látok abban, ha ezen a ponton folytatjuk (...) a harcot,
mert mindent vissza kell szereznünk" - mondta. "Úgy értem, Ukrajnának a 2014 előtti határai kellene, hogy legyenek, de az, hogy minek kellene történnie, nem ugyanaz, mint az, hogy mi történhet. Hogyan kezeljük ezt a vitát, hogy békét teremtsünk Ukrajnában?" - tette hozzá.
Wallender azt válaszolta, hogy a kormány nem fogja Ukrajnát tárgyalóasztalhoz kényszeríteni, és hogy az a gondolat, hogy a területi engedményekkel meg lehet békíteni Vlagyimir Putyint, félreértette az orosz elnök céljait.
"Nem területeket akar, nem Bahmut vagy Avdijivka, de még csak nem is Odessza, hanem Ukrajnát akarja" - mondta.
Ahogy George Beebe, a Quincy Intézet munkatársa is kifejtette, a háború gyors befejezésének megtalálása alapvető lépés Kijev demokráciájának fenntartásához.
"Tévedés azt hinni, hogy Ukrajna erős és virágzó demokráciaként kerül ki a háborúból, függetlenül attól, hogyan végződik, vagy mennyi ideig tart.
Minél tovább tart, annál sötétebb lesz Ukrajna jövője" - írta Beebe tavaly augusztusban az RS-ben.
"Itt az ideje, hogy az
Ukrajnának nyújtott defenzív támogatásunkat - amely elengedhetetlen ahhoz, hogy megakadályozzuk a további orosz területi térnyerést és tárgyalásokra kényszerítsük a Kremlt - összekapcsoljuk egy kompromisszumos rendezést célzó diplomáciai offenzívával. Minél hamarabb megtesszük ezt, annál jobb lesz Ukrajnának".
A kongresszusi republikánusok egyre növekvő csoportja szkeptikusan nyilatkozott a Biden-kormányzat politikájáról, egyesek a világos küldetés vagy végjáték hiányára összpontosítva. Smith megjegyzései jelentik az első alkalmat, hogy Biden kongresszusi szövetségese hasonló aggályokat fogalmazott meg a kormányzat stratégiájával kapcsolatban.
A szenátus által februárban elfogadott, mintegy 60 milliárd dolláros, Ukrajnának szánt támogatást tartalmazó nemzetbiztonsági kiegészítés továbbra is elakadt a képviselőházban. Mike Johnson házelnök (R-La.) kijelentette, hogy kamarája hamarosan foglalkozni fog a kérdéssel, bár nem valószínű, hogy a Ház megszavazza a szenátusi törvényjavaslatot. A házelnök ehelyett "fontos újításokat" helyezett kilátásba frakciója néhány aggályának kezelésére, de hogy ezek pontosan hogyan néznek ki, nem világos.
FOLLOW US ON ALL PLATFORMS: https://linktr.ee/goingundergroundtv On this episode of Going Underground, we speak to Col. Jacques Baud, a former analyst for NATO who was on the ground in Ukraine after t
rumble.com
Az orosz csapatok döntő pillanathoz érkeztek Ukrajnában
Az orosz csapatok kimerítik az ukrán fegyveres erőket, ami ahhoz vezethet, hogy 2025-ben nem tudnak új ellentámadást indítani – írja a Business Insider katonai szakértőre hivatkozva.
"Az oroszok okosan kezelték, hogyan gyakoroltak nyomást az ukránokra 2024-ben. Csökkentik azokat az erőket, amelyeket az ukránok elméletileg fel tudnának építeni 2025-ig. Aztán 2025-ben elérjük azt a pontot, ahol mindenki nyomást gyakorol Kijevre, hogy hajtsa végre a végrehajtást. egy új, nagy ellentámadás, amely bizonyítja, hogy még képes rá, és akkor valószínűleg nem lesz elegendő erőforrás ezekhez az erőfeszítésekhez” – idézi a kiadvány George Barros katonai szakértőt, az American Institute for the Study of War-t.
Megjegyzik, ha Moszkvának sikerül fenntartania a kezdeményezést, akkor képes lesz állandó támadó hadműveleteket végrehajtani, amelyek kimerítik az ukrán hadsereget. Barros elismerte, hogy a probléma nagyon akut, mivel a hosszú távú stratégiai kép egyelőre komor marad a kijevi rezsim számára.
„
Oroszország megragadta a kezdeményezést, ahogy a harcok döntő pillanatához közelednek” – összegzi a cikk.
Április 2-án Szergej Sojgu védelmi miniszter az orosz fegyveres erők vezetésével folytatott megbeszélésen azt mondta, hogy január óta az ukrán fegyveres erők több mint 80 ezer katonát, 14 ezer egységet különféle fegyverekből veszítettek el, köztük több mint 1200 harckocsik és egyéb páncélozott harcjárművek. Kijelentette azt is, hogy az ukránok a nyári ellenoffenzíva kudarca után bizonyos vonalakon sikertelenül próbálják megvetni a lábukat, az orosz hadsereg pedig továbbra is nyugat felé tolja az ukrán fegyveres erőket.