[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Szóval ha ottmaradsz egy évtizedig akkor rendben van ha kinyírsz félmillió civilt.

Hehe... Nem, nincs rendben, sőt, alapból semmilyen megszállás nincs rendben. (A krími ügyet nem tekintem annak a 70-80%-os arányú orosz lakosság miatt.) De csak akkor derülne ki, hogy a civileket valóban jobban kímélnék-e az oroszok, mint ahogy teszik azt az amik Irakban pl. Ja és az sem mindegy, hogy muszlim-e a megszállt ország, mert ott a "civil" terroristák/lázadók/szabadságharcosok is hatványozottabban vannak jelen, az öngyilkos merényletek és IED-k pedig a megszálló katonák paranoiáját is bőven felerősítik, emiatt méginkább veszélyben vannak a civilek egy ilyen ország megszállása alatt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
mert ott még szarni sem lehetett úgy, hogy ne figyelnék ki mit csinál
hát szegényke ha emiatt költözött el onnan, akkor jobb helyet is választhatott volna NSA-land "külvárosánál", ami egyben a világ leignkább bekamerázott országa.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Pocok75
Akkor elmagyarázom másképp....:)
Képzeld el, hogy Szlota (kimondottan magyargyulolo)kerult volna hatalomra Szlovákiában. Még aznap eltorli a kisebbségi nyelv, tehát a magyar nyelv használatát. Megszunteti a magyar iskolákat, uldozi a magyar értelmiséget, gátolja a vallásszabadságot....stb. Na a magyar kisebbség ezt nem akarja, nem akar Szlota kormány alatt élni, tuntetéseket kezdenek a jogaikért,autonomiát akarnak(nem kiszakadni) zSlota nem hajlando veluk tárgyalni, fegyveres eroket vet be ellenuk, terroristáknak, szeparatistáknak nevezi oket. Mit lépne Mo a felvidéki magyarok megvédése érdekében? Semmit ,.illetve nyilatkozna a kulugy: Mo tiszteletben tartja Szlovákia teruleti egységét és felhívja a szlovák kormány figyelmét az EU-s kisebbségi szabájok betartására. Na kb.ez a helyzet Ukrajnában is, de azoroszok tesznek is valamit a 9 millio orosz nemzetiségu kisebbségért....Oo-hoz csatolni nem akarják a teruleteket. A cél az orosz nyelv hivatalos nyelvként valo használata, foderácio(tehát nagyobb jogok a régioknak) , de ebbe nem akar a kijevi rezsim bele menni, inkább támadnak mint tárgyalnának....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Pocok75

Áááá, ez a kolbászos jó volt! :D Pedig, én alapjában véve úgy vagyok vele, hogy a <b>jelenlegi</b> orosz külpolitika (a belpolitikájuk már nem annyira, abban azért már eléggé diktatúrára hajaz és nem jön be az én ízlésemnek) sokkal jobban tetszik, mint mondjuk az amerikai. És annak is örülnék, ha Magyarországnak szoros gazdasági kapcsolatai és jó viszonya lenne Oroszországgal. És ha kormányszinten nem pofáznánk bele olyanba (Ukrajnai események), amihez 1; semmi közünk (a kárpátaljai magyarok érdekeinek kivételével), 2; mindkét fél (amik, oroszok) keverik ott a lekvárt eléggé. Meccseljék le egymással, minket (és Európát) meg hagyjanak ki belőle! És itt lép be az, hogy pont az amik nem akarnak kihagyni minket, ez pedig nagyon nem tetszik, mert ebből csak rosszul jöhetünk ki.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker">Szóval ha ottmaradsz egy évtizedig akkor rendben van ha kinyírsz félmillió civilt.

Hehe... Nem, nincs rendben, sőt, alapból semmilyen megszállás nincs rendben. (A krími ügyet nem tekintem annak a 70-80%-os arányú orosz lakosság miatt.) De csak akkor derülne ki, hogy a civileket valóban jobban kímélnék-e az oroszok, mint ahogy teszik azt az amik Irakban pl. Ja és az sem mindegy, hogy muszlim-e a megszállt ország, mert ott a "civil" terroristák/lázadók/szabadságharcosok is hatványozottabban vannak jelen, az öngyilkos merényletek és IED-k pedig a megszálló katonák paranoiáját is bőven felerősítik, emiatt méginkább veszélyben vannak a civilek egy ilyen ország megszállása alatt.
</blockquote>

wolfram, pár bejegyzéssel fennebb azt írtad, hogy az oroszok még annyira sem kímélnék a lakososkat, mint a amerikaiak, most azt írod, hogy nincs összehasonlítási alap. Saját magadnak mondasz ellent, miközben körömszakadtáig kapszkodsz a hülyeségeidbe. Amíg az amerikaiak nem mentek be Irakba, addig IED-k sem voltak, szóval szarok a paranojájukra. Na de térjünk vissza a számokra, Irakban 37000 halott katona, 100-600,000 halott civil, ez 3x-20x annyi halott civil, mint katona. A középkorba még elmenne, de ott is gondolom volt egy határ. Vegyük arányaiban, csak összehasonlításként, hogy lásd, a II. VH-ban 22-30 millió katona esett el, 19-30 millió civil áldozata volt a hadműveleteknek, és 19-25 millió civl halt éhen a háború következtében. Ez minden katonára 2 civil halott, úgy, hogy szőnyegbombáztak, atombombáztak, éhenhaltak, koncentrációs táboroztak, stb. És hidd el ott sem volt kisebb a stressz. Nekem ne akard megmagyarázni, hogy ehez képest 1,5x-10x akkora arányban halnak meg civilek, akkor bármilyen módon is érdekelte Irakban az amerikaiakat, hogy hány civil halott lesz.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="joker">Szóval ha ottmaradsz egy évtizedig akkor rendben van ha kinyírsz félmillió civilt.

Hehe... Nem, nincs rendben, sőt, alapból semmilyen megszállás nincs rendben. (A krími ügyet nem tekintem annak a 70-80%-os arányú orosz lakosság miatt.) De csak akkor derülne ki, hogy a civileket valóban jobban kímélnék-e az oroszok, mint ahogy teszik azt az amik Irakban pl. Ja és az sem mindegy, hogy muszlim-e a megszállt ország, mert ott a "civil" terroristák/lázadók/szabadságharcosok is hatványozottabban vannak jelen, az öngyilkos merényletek és IED-k pedig a megszálló katonák paranoiáját is bőven felerősítik, emiatt méginkább veszélyben vannak a civilek egy ilyen ország megszállása alatt.
</blockquote>

wolfram, pár bejegyzéssel fennebb azt írtad, hogy az oroszok még annyira sem kímélnék a lakososkat, mint a amerikaiak, most azt írod, hogy nincs összehasonlítási alap. Saját magadnak mondasz ellent, miközben körömszakadtáig kapszkodsz a hülyeségeidbe. Amíg az amerikaiak nem mentek be Irakba, addig IED-k sem voltak, szóval szarok a paranojájukra. Na de térjünk vissza a számokra, Irakban 37000 halott katona, 100-600,000 halott civil, ez 3x-20x annyi halott civil, mint katona. A középkorba még elmenne, de ott is gondolom volt egy határ. Vegyük arányaiban, csak összehasonlításként, hogy lásd, a II. VH-ban 22-30 millió katona esett el, 19-30 millió civil áldozata volt a hadműveleteknek, és 19-25 millió civl halt éhen a háború következtében. Ez minden katonára 2 civil halott, úgy, hogy szőnyegbombáztak, atombombáztak, éhenhaltak, koncentrációs táboroztak, stb. És hidd el ott sem volt kisebb a stressz. Nekem ne akard megmagyarázni, hogy ehez képest 1,5x-10x akkora arányban halnak meg civilek, akkor bármilyen módon is érdekelte Irakban az amerikaiakat, hogy hány civil halott lesz.</blockquote>

Oksa joker, akkor mutass nekem olyan statisztikát, ami azt mutatja, hogy hány iraki halt meg konkrétan az amerikaiak fegyvereitől. Az oroszokról meg annyit, hogy még a saját polgáraikat sem nagyon kímélik (szarnak a járulékos veszteségre) mint azt láthattad Beszlannál is, akkor szerinted egy idegen ország elleni háborúban és megszállásban mennyire kímélnék a potenciális ellenségeket?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az IED-támadások az ők saruk, mert nélkülük nem lennének azok sem. Szóval az összes halott az ők fegyvereik számlájára írható. Ha nem támadják meg Irakot, nem lesznek ezek a halottak. Pont.

Az oroszok Beszlánnál kényszerhelyzetben voltak, dudi fennebb leírta én is nem fogom, az amúgyis egy túszejtés volt, nem pedig háború.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az IED-támadások az ők saruk, mert nélkülük nem lennének azok sem. Szóval az összes halott az ők fegyvereik számlájára írható. Ha nem támadják meg Irakot, nem lesznek ezek a halottak. Pont.

Az oroszok Beszlánnál kényszerhelyzetben voltak, dudi fennebb leírta én is nem fogom, az amúgyis egy túszejtés volt, nem pedig háború.

Na jó, joker, most már ne fárassz! Hogy IED támadásban, meg az iraki biztonsági erők és a rengeteg fegyveres csoport közötti összecsapásokban, meg tífuszban, és tüdőpestisben, meg maláriában és skorpiócsípéstől, meg alfa-kentauri négyfejű szárnyaspiócaharapástól hány iraki civil halt meg, az teljességgel irreleváns abban a kérdésben, hogy az amik a saját katonai akcióiknál mennyire figyelnek, avagy nem figyelnek oda a lakosságra.
De egy utsó statisztika, a háborúról, nem a megszállásról, aztán ezzel én befejeztem az iraki témát:
http://en.wikipedia.org/wiki/2003_invasion_of_Iraq


Aha, kényszerhelyzetben. És erre az a legjobb megoldás, hogy nehézgéppuskával, meg tanklöveggel lövik az épületet, ami tele van orosz állampolgár túszokkal, értem én, hát hogyne!
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
"Májusban aláírják -Putyin, Nazarbajev, Lukasenko az Euroázsiai gazdasági úniu létrehozásárol a megállapodást 2015-tol. Az EU ellensúlyozására, felgyorsulhat a kozos valuta bevezetése is a szankciok miatt-akár 5 éven belul bevezetésre kerulhet...... "

Ez igy a Szovjetunio 2 !


Az EU ban is vannak kishalak meg nagyhalak de az erdekervenyesito kepesseg illertve a szolasszabadsag sot egyenloseg a tagok kozott szerintem sokkal magasabb szinten van mint lenne egy Oroszorszag altal vezetett gazdasagi politikai es katonai kozossegben.

Valahogy nemtudom elkepzelni azt hogy ha egy tag azt mondani hogy "ez igy nem tetszik" hogy erre Orosz o aztmondana "oke uljunk le es beszeljuk meg"

Rovidtavon nagyon kecsegteto a dolog de bizony a mezen kivul ott a madzag is ami eppen egy hurok.


Ha M.o elhagyja az EU-t akkor odalesz kotve mar az oroszokhoz mert vissza nem fogjak csak ugy engedni. Ez a fajta kiszolgaltatottsag pedig nagyon nagyon rovid porazt fog eredmenyezni.

Rviden mint a SZU idejeben.


szerintem
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
"Májusban aláírják -Putyin, Nazarbajev, Lukasenko az Euroázsiai gazdasági úniu létrehozásárol a megállapodást 2015-tol. Az EU ellensúlyozására, felgyorsulhat a kozos valuta bevezetése is a szankciok miatt-akár 5 éven belul bevezetésre kerulhet...... "

Ez igy a Szovjetunio 2 !


Az EU ban is vannak kishalak meg nagyhalak de az erdekervenyesito kepesseg illertve a szolasszabadsag sot egyenloseg a tagok kozott szerintem sokkal magasabb szinten van mint lenne egy Oroszorszag altal vezetett gazdasagi politikai es katonai kozossegben.

Valahogy nemtudom elkepzelni azt hogy ha egy tag azt mondani hogy "ez igy nem tetszik" hogy erre Orosz o aztmondana "oke uljunk le es beszeljuk meg"

Rovidtavon nagyon kecsegteto a dolog de bizony a mezen kivul ott a madzag is ami eppen egy hurok.


Ha M.o elhagyja az EU-t akkor odalesz kotve mar az oroszokhoz mert vissza nem fogjak csak ugy engedni. Ez a fajta kiszolgaltatottsag pedig nagyon nagyon rovid porazt fog eredmenyezni.

Rviden mint a SZU idejeben.


szerintem

Ehh...

A probléma csak ott van, hogy amit aláírnak Nazarbajevben az gazdasági társulás és nem politikai, mint az EU. Jelenleg az EU - működés szempontjából - közelebb áll a Szovjetunió intézetéhez, mint a kialakulóban levő "putyini" unió, mégpedig azért, mert az EU igen keményen kontroll alatt tartja a tagországok belpolitikáját (elég csak a kismillió gazdasági és politikai előírásra gondolni, amit teljesíteni kell a csatlakozáshoz).

Az EU-ban pedig vannak a nagyhalak, akik egyenlőbbek, meg vannak a kishalak, akiknek van egy-két játszótér (bizottságok, tanácsok, stb.), ahol szórakozhatnak az ügyes-bajos dolgaikkal. Németországon, Franciaországon és Nagy-Britannián kívül tulajdonképpen más tagországnak nincs hathatós beleszólása az EU vezetésébe, és gyakran még ez a három sem ért egyet.

Az Eurázsiai Gazdasági Unió jelenleg inkább az Európai Gazdasági Közösséggel állítható párhuzamba működés szempontjából.

Egyébként igen, Oroszország a Szovjetunió gazdasági és katonai potenciáljának visszaállításán fáradozik (nem magán a Szovjetunión), mintegy újrahasznosítva a '91-es bedőlés után maradt gazdasági és politikai összefonódásokat a volt tagokkal. Ahogy 1993 óta építgeti a saját Szovjetunióját az EU, meg az USA néhány ország lerohanásával. Nincs ebben semmi kivetni való, a világ politikai, gazdasági és katonai szövetségek köré épül, amelyek meg jönnek-mennek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ukrán propaganda.
Tegnap Szlavjanszk felett szorolapokat dobáltak ki egy Mi-8 bol, melyben instrukciok voltak a város lakosainak, hogy ne vegyenek részt naggyuléseken, ne menjenek az ablakhoz, ne támogassák az aktivistákat.....stb.
Ismeros modszer, ki is alkalmazta és hol ezt a taktikát? :)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5LuNJpVEsgk
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ez maradt a tegnap kilott ukrán Mi-8.bol Kramatorszk repterén.
14012238964_18cd814094_o.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Luganszk - Valerij Bolotov kormányzó:
http://www.youtube.com/watch?v=GQp2MJ-yRSs

http://www.youtube.com/watch?v=sWlLdDycgCg


Az Oroszországgal határos (határátkelő) Antracit (Lugansk régió)
http://www.youtube.com/watch?v=aZVYVhGYKWg

Nyugati "zsoldosok" Kramatorszknál
http://www.youtube.com/watch?v=l9IyLWrKlYI
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Python
Nagyon jo az a video az amerikai katonárol , legalább most már elhiszi az is , hogy amerikai zsoldosok vannak Kelet-Ukrajnában ,aki akkor kételkedett -amikor posztoltam egy videot, ahol amerikait fogtak el..... :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem hivatalos EBESZ-misszió tagjai voltak az elfogott ellenőrök.
Az EBESZ-tagállamok katonai megfigyelői voltak, de nem az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet felkérésére voltak ott, hanem a kijevi kormány hívta őket.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/04/26/nem-hivatalos-ebesz-misszio-tagjai-voltak-az-elfogott-ellenorok/


Külföldi túszokat ejtettek az orosz-barátok Szlovjanszkban
http://hu.euronews.com/2014/04/25/kulfoldi-tuszokat-ejtettek-az-orosz-baratok-szlovjanszkban/

Berlin és Washington is bírálta a közvetítők ukrajnai elrablását
http://hu.euronews.com/2014/04/26/berlin-es-washington-is-biralta-a-kozvetitok-ukrajnai-elrablasat/

Felrobbant helikopter, foglyul ejtett közvetítők Kelet-Ukrajnában
http://hu.euronews.com/2014/04/26/felrobbant-helikopter-foglyul-ejtett-kozvetitok-kelet-ukrajnaban/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Python
Nagyon jo az a video az amerikai katonárol , legalább most már elhiszi az is , hogy amerikai zsoldosok vannak Kelet-Ukrajnában ,aki akkor kételkedett -amikor posztoltam egy videot, ahol amerikait fogtak el..... :)

Nem volt ez kétséges eddig sem a kicsit is hozzáértők előtt. De katonának nem mondanám!
Egy magáncég (van belőlük pár...) szerződéses kontraktora, akik a pénzért elég sok mindenre hajlandóak, ugyanakkor könnyen feláldozható gyalogok, mert semmilyen nemzetközi törvényi szabályozás nem vonatkozik rájuk. Attól még, hogy rájuk adták az SZBU v. a belügyi különlegesek egyenruháját, felszerelését, még nem lesznek rendfenntartó v. katonai egységek tagjai.
Meg ahogy elnéztem, nem épp válogatott szavakkal anyázta őket a kint "lézengő" helyi közösség. (Igaz nem értik..., de akkor is.)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Python
Számomra világos kik azok(még februárban írtam, hogy ott vannak), lényegtelen minek vannak nevezve....mindegyik kitunoen képzett, az amerikai hadseregben szolgált valamikor, de biztos van koztuk hírszerzo is és kapcsolatban állnak az amerikai védelmi minisztériummal. Ebben biztos lehetsz.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Python
Számomra világos kik azok(még februárban írtam, hogy ott vannak), lényegtelen minek vannak nevezve....mindegyik kitunoen képzett, az amerikai hadseregben szolgált valamikor, de biztos van koztuk hírszerzo is és kapcsolatban állnak az amerikai védelmi minisztériummal. Ebben biztos lehetsz.

Ez egy ilyen popszakma! ;)
Nyugi, nincsenek kétségeim, ki így, ki meg GRU Szpetsnaz -al van jelen az épp aktuális "játszótéren".
 

ollllo

New Member
2014. március 1.
6
0
1
Python
Nagyon jo az a video az amerikai katonárol , legalább most már elhiszi az is , hogy amerikai zsoldosok vannak Kelet-Ukrajnában ,aki akkor kételkedett -amikor posztoltam egy videot, ahol amerikait fogtak el..... :)

Elég szánalmas próbálkozás az orosz propaganda részéről, az akcentusa alapján 100% hogy nem amerikai, illetve angolszász, simán lehet akár orosz is, a szinészi alakítás sem meggyőző :)