[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Maradjunk inkabb az elsonel."

És akkor mivan ? varjuk az oroszok nyakába a világ gondját?
Még csak szép hogy ki áll az orosz ajkú lakosság mellet .
Amerika nem a jenki kissebségért ment irakba és a többi országba
hanem, ideológiát exportálni.
Igen azért sem vállaja fel nyíltan ahogy a jenki sem tették azt Líbiába és Szíriába sem .
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="papichulo">
<blockquote rel="GrGLy">
2)
- <b>orosz segítség a szakadároknak</b>
- önkéntesek hozták magukkal
- Krímből keveredett át valahogyan
- ügyes manipuláció

Maradjunk inkabb az elsonel.</blockquote>

Bizonyíték?</blockquote>

A fentebbi kepek?!
</blockquote>

GPS-koordináták? A kezelő személyzet vallomása? A határon áthozó orosz katonák vallomása és személyazonossága? A hivatalos papírok a Kelet-Ukrajnába történő átszállításról? A gyártási szám visszakeresése az Orosz Hadsereg állományba vételi adatbázisában?

Valamit még tegyél a képek mellé, mert egyébként "ilyen feltételezésekkel nem lehet vitatkozni".

:)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
"Maradjunk inkabb az elsonel."
És akkor mivan ? varjuk az oroszok nyakába a világ gondját?

vs.

Hol az a sok orosz haditechnika ami átjott a határon ? Valahogy nem látni :)

Amugy nincs semmi, de akkor nem kene mar itt honapok ota ugy tenni, mintha az oroszok nem segitenenek a lazadoknak.

Amerika nem a jenki kissebségért ment irakba és a többi országba
hanem, ideológiát exportálni.

Csinalt az USA is jopar megkerdojelezheto dolgot, de legalabb nem annektalta kamu nepszavazas utan mas orszag teruletet...

De ez egy ideologiai vita, melybe nem akarok belemenni, mert megint en leszek a hibas, hogy off-topic keveredett a beszelgetes...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
<blockquote rel="GrGLy">
1) Nem feltétlenül azok voltak (attól, hogy a kép mellé azt írják, még nem feltétlenül igaz, derült már ki itt szakadár T-72B3-ról itt, hogy nem is az).

480359.jpg


Tisztan latszik a Sosna-U, ahogy itt is: http://www.liveleak.com/view?i=191_1409599577

2)
- <b>orosz segítség a szakadároknak</b>
- önkéntesek hozták magukkal
- Krímből keveredett át valahogyan
- ügyes manipuláció

Maradjunk inkabb az elsonel.</blockquote>

Akkor mit keres a tankokon a fehér csíkos festés(ukrán haditechnikán szokottt lenni) vagya sárga-kék festés .
Egyébként a tankok lehetnek BA-k vagy BM-ek is.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
GPS-koordináták? A kezelő személyzet vallomása? A határon áthozó orosz katonák vallomása és személyazonossága? A hivatalos papírok a Kelet-Ukrajnába történő átszállításról? A gyártási szám visszakeresése az Orosz Hadsereg állományba vételi adatbázisában?

Valamit még tegyél a képek mellé, mert egyébként "ilyen feltételezésekkel nem lehet vitatkozni".

:)

Ah, ertem, trollkodsz... :)

De amugy szerencse, hogy azokrol a javelin-ekrol, meg a neger katonakrol es az elesett ameriaki fotisztekrol [stb...] ilyen kimerito bizonyitekok voltak... :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Amugy nincs semmi, de akkor nem kene mar itt honapok ota ugy tenni, mintha az oroszok nem segitenenek a lazadoknak.
</blockquote>

Ezt nem is állította senki, sőt, inkább az az általánosan elfogadott nézet, hogy orosz segítség nélkül eddig sem húzták volna a szeparatisták. Információt, lőszert pl. nagy valószínűséggel szállítanak, a harceszköz már kérdésesebb, főleg annak tükrében, hogy a kamerák kereszttüzében a határon átkelő orosz csapatokról sincs semmi a neten. Több újságíró is állította, hogy a saját tulajdon szemével látott orosz páncélozott haditechnikát átkelni az ukrán határon, de erről mindeddig bizonyítékot még senki nem szolgáltatott (ami azért nagy szégyen olyan szempontból, hogy egy újságíró felszerelése a kamerás mobillal kezdődik).

<blockquote rel="GrGLy">GPS-koordináták? A kezelő személyzet vallomása? A határon áthozó orosz katonák vallomása és személyazonossága? A hivatalos papírok a Kelet-Ukrajnába történő átszállításról? A gyártási szám visszakeresése az Orosz Hadsereg állományba vételi adatbázisában?

Valamit még tegyél a képek mellé, mert egyébként "ilyen feltételezésekkel nem lehet vitatkozni".

:)

Ah, ertem, trollkodsz... :)

De amugy szerencse, hogy azokrol a javelin-ekrol, meg a neger katonakrol es az elesett ameriaki fotisztekrol [stb...] ilyen kimerito bizonyitekok voltak... :)</blockquote>

Én csak játszom a te játékodat :) Nagyjából másfél hónapja pontosan te hisztiztél ugyanezek miatt, hát most akkor mutasd meg, hogy ha te állítasz (bocsánat, feltételezel) valamit, alá is tudod támasztani.
 

vendeg

Member
2014. augusztus 26.
64
0
6
most az ukránok fellélegezhetnek...amúgy mi a helyzet az ukránoknak küldött nyugati fegyverekkel? Valahol azt olvastam, hogy modern sorozatvetőket kaptak.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
886
5 029
93
most az ukránok fellélegezhetnek...amúgy mi a helyzet az ukránoknak küldött nyugati fegyverekkel? Valahol azt olvastam, hogy modern sorozatvetőket kaptak.

pl: http://balrad.wordpress.com/2014/09/10/foldon-vizen-levegoben-dol-a-nato-fegyveranyag-donbasszba/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
papichulo
Az oroszok még 2008-ban megmondták, ha Ukrajna a Nato felé veszi az irányt, akkor visszaveszik a Krímet. Ezt jól tudták az ukránok is, és számították ra, hogy elobb vagy utobb a Krím az oroszoké lesz. Egyébként a SZU-ban nem voltak határok, Krím csak adminisztratív értelemben tartozott Ukrajnához.
Kár errol irkálni. El kell fogadni és kész.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ezt nem is állította senki

Hol az a sok orosz haditechnika ami átjott a határon ? Valahogy nem látni :)

En csak azt bizonyitottam, hogy igenis latni ;)

Én csak játszom a te játékodat :) Nagyjából másfél hónapja pontosan te hisztiztél ugyanezek miatt, hát most akkor mutasd meg, hogy ha te állítasz (bocsánat, feltételezel) valamit, alá is tudod támasztani.

Ala is tamasztottam... de amugy jol ertem, hogy ezek utan lehetne ezt "jatszani", mivel te is csinalod? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="boki">Egyébként a tankok lehetnek BA-k vagy BM-ek is.

En ugy tudom, hogy azokon sincs Sosna-U.</blockquote>

A BA elvileg megkapta:

http://survincity.com/2013/02/multi-channel-thermal-imaging-sighting-device/

A T-72B2 meg épp nem tudom milyen változat, de 2006-ban már azon is volt elvileg:

http://www.kampfpanzer.de/site/subText/159
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
886
5 029
93
most az ukránok fellélegezhetnek...amúgy mi a helyzet az ukránoknak küldött nyugati fegyverekkel? Valahol azt olvastam, hogy modern sorozatvetőket kaptak.


iletve egy másik:

http://oroszhirek.hu/index.php/politika/3776-c-130-as-repulogepek-szallitottak-kharkovba-tobb-raketa-sorozatveto-rendszert
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
papichulo
Az oroszok még 2008-ban megmondták, ha Ukrajna a Nato felé veszi az irányt, akkor visszaveszik a Krímet.

Forras?

Amugy jo, hogy nem mar Alaskat akarjak visszavenni vagy a svedek Szentpetervart :)

A Budapest Agreementrol mar ne is beszeljunk, melyben az oroszok garantaltak Ukrajna teruleti integritasat... bizonyitottak, hogy mennyit er a szavuk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 582
18 512
113
http://ic.pics.livejournal.com/alex_leshy/69295380/62867/62867_600.jpg

Separate area (Zone J) should be considered district Raisins - Borovaja which is currently being established fixed line of defense on which the withdrawal of troops from all over the left bank of the Seversky Donets. There, apparently assigned to the entire group, recently released from the environment from the territory of the Lugansk airport. The decision to give up control of the left bank is timely and relevant current situation. Guaranteed to keep the area from the action raids and sabotage groups Lugansk militia impossible. At least against the background of the size available to the ATO Staff reserves. At the same time, due to the withdrawal of troops Command of the Ukrainian army could gather from nothing: 2,000, 30 tanks, 100 BMP / BTR, 60 mortars, 50 guns, 40 MLRS. One battalion tactical group of the 1st Tank Brigade (augmented and beefed up after losses in the fighting in July - August), battalion tactical group of the 80th Airmobile Brigade (also get a refill), a battalion of "PS", a battalion of the National Guard, part of the special-purpose (from the 3rd regiment SPN).

Total: 18,000 officers and men, and only in the "front line". In the rear there are up to 3 - 4 thousand. Man in "Slavic" fortified area. Plus parts, occupying "Red Army fortified." Plus quite a large number of territorial battalions of the Interior Ministry, formed from the police. Real fighting force they are not, but patrolling in the rear, ensuring adherence zone ATO, protection and defense of rear roadblocks in 'quiet' areas it is quite on the shoulder. That allows you to not distract these tasks more efficient part.

Na ezek a most ismert ukrán erők, nem semmi, hogy ezt így összetudták tenni információ szinten.

Ha érdekel titeket betehetem a lázadókat ugyan így.

És itt találtam:
https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_17523

Engem nagyon érdekelne!! Légyszi ha tudod írd le azt is! Köszönöm!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
<blockquote rel="boki">papichulo
Az oroszok még 2008-ban megmondták, ha Ukrajna a Nato felé veszi az irányt, akkor visszaveszik a Krímet.

Forras?

Amugy jo, hogy nem mar Alaskat akarjak visszavenni vagy a svedek Szentpetervart :)

A Budapest Agreementrol mar ne is beszeljunk, melyben az oroszok garantaltak Ukrajna teruleti integritasat... bizonyitottak, hogy mennyit er a szavuk.

</blockquote>

Ha nem csináltak volna puccsot és nem kerulnek agyatlanok hatalomra, akkor ma is Ukrajna része lenne a Krím. Ok-okozat tényezo kozbe szóllt.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
<blockquote rel="papichulo"><blockquote rel="boki">Egyébként a tankok lehetnek BA-k vagy BM-ek is.

En ugy tudom, hogy azokon sincs Sosna-U.</blockquote>

A BA elvileg megkapta:

http://survincity.com/2013/02/multi-channel-thermal-imaging-sighting-device/

A T-72B2 meg épp nem tudom milyen változat, de 2006-ban már azon is volt elvileg:

http://www.kampfpanzer.de/site/subText/159</blockquote>

Vagy ugye elfogadhatjuk, hogy a kepalairas a stimmelt es a Sosna-U miatt az MBT amugy is csak az oroszoktol johetett?! ;)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ha nem csináltak volna puccsot és nem kerulnek agyatlanok hatalomra, akkor ma is Ukrajna része lenne a Krím. Ok-okozat tényezo kozbe szóllt.

Magyarul puccsot csak ugy szabad csinalni, ha az oroszok beleegyeznek, ertem... a Budapest Agreement meg csak egy papirfecni, vilagos :)