[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 268
120 061
113
Na nem is tudtam, hogy elkészült a pontos a hazaiból is.
244696341_586689879187467_615614910056814228_n.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Tekintve hogy mi van a képen ez eléggé hülye kérdés nem gondolod? :D Ez a régiből a pontos.

Persze, de nem lehet kihagyni. Igaz, Balkániban még mindig az AK-val vannak kint. De meddig még ? Ennyi évvel a rendszeresítés után már illene élesben használni az új fegyvereket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
Sőt ahogy látom már nincs támogató raj sem. Ajjaj.
Ha jobban megnézed a leírást, akkor ott van benne megjegyzésként, hogy minden rajban van egy SDMR, meg egy CG. Csak nincs szervezetileg az feltüntetve.
Gondolom ez azért van így, mert ezek speciális kiképzéshez kötött fegyverek, de egy rajban nem csak egy, az adott fegyverre kiképzett katona van. Tehát nincs dedikált DMR katona, hanem a csapat legjobb lövésze kapja a DMR-t, míg valószínűleg a CG használója is hasonlóan dől el.
És ezek helye nem előre meghatározott. Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy van egy dedikált támogató fire team, mint pl. a franciáknál.
Én továbbra is azt mondom, hogy a US Marines ezekkel a szervezeti formákkal teljesen nyilvánvalóan arra dresszírozza már a raj szintű szervezeti elemeit is, hogy a nagy métetű veszteségek hatásai ellenére is megőrizzék a minél nagyobb harcértéket.
  • nagy mennyiségű azonos fegyver
  • megemelt raj méret (szerintem a világháború ota senkinél nincs 13+-os rajméret. Náluk meg ez állandó.)
  • a raj támogató fegyverek helye nincs katonára dedikálva, de többen is alkalmasak lehetnek a használatra. A DMR fegyver meg ugye az alap karabélyuk egyik nagyon közeli alváltozata.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány
H

Hummen23

Guest
Ha jobban megnézed a leírást, akkor ott van benne megjegyzésként, hogy minden rajban van egy SDMR, meg egy CG. Csak nincs szervezetileg az feltüntetve.
Gondolom ez azért van így, mert ezek speciális kiképzéshez kötött fegyverek, de egy rajban nem csak egy, az adott fegyverre kiképzett katona van. Tehát nincs dedikált DMR katona, hanem a csapat legjobb lövésze kapja a DMR-t, míg valószínűleg a CG használója is hasonlóan dől el.
És ezek helye nem előre meghatározott. Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy van egy dedikált támogató fire team, mint pl. a franciáknál.
Én továbbra is azt mondom, hogy a US Marines ezekkel a szervezeti formákkal teljesen nyilvánvalóan arra dresszírozza már a raj szintű szervezeti elemeit is, hogy a nagy métetű veszteségek hatásai ellenére is megőrizzék a minél nagyobb harcértéket.
  • nagy mennyiségű azonos fegyver
  • megemelt raj méret (szerintem a világháború ota senkinél nincs 13+-os rajméret. Náluk meg ez állandó.)
  • a raj támogató fegyverek helye nincs katonára dedikálva, de többen is alkalmasak lehetnek a használatra. A DMR fegyver meg ugye az alap karabélyuk egyik nagyon közeli alváltozata.
"Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver"

Ez elég nagy öntökönrugás. Így a raj pk hogy tudja megszervezni a harcot? Nincs olyan, hogy azt dobja a gép.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 268
120 061
113
Ha jobban megnézed a leírást, akkor ott van benne megjegyzésként, hogy minden rajban van egy SDMR, meg egy CG. Csak nincs szervezetileg az feltüntetve.
Gondolom ez azért van így, mert ezek speciális kiképzéshez kötött fegyverek, de egy rajban nem csak egy, az adott fegyverre kiképzett katona van. Tehát nincs dedikált DMR katona, hanem a csapat legjobb lövésze kapja a DMR-t, míg valószínűleg a CG használója is hasonlóan dől el.
És ezek helye nem előre meghatározott. Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy van egy dedikált támogató fire team, mint pl. a franciáknál.
Én továbbra is azt mondom, hogy a US Marines ezekkel a szervezeti formákkal teljesen nyilvánvalóan arra dresszírozza már a raj szintű szervezeti elemeit is, hogy a nagy métetű veszteségek hatásai ellenére is megőrizzék a minél nagyobb harcértéket.
  • nagy mennyiségű azonos fegyver
  • megemelt raj méret (szerintem a világháború ota senkinél nincs 13+-os rajméret. Náluk meg ez állandó.)
  • a raj támogató fegyverek helye nincs katonára dedikálva, de többen is alkalmasak lehetnek a használatra. A DMR fegyver meg ugye az alap karabélyuk egyik nagyon közeli alváltozata.
Nem tudom meddig tart ez a nagy méretű raj mivel az új gépbe nem férnek bele. A Marine Corps nagy átszervezésével ezt az egészet megette a fene.
De amúgy nekem az a magánvéleményem, hogy a géppuskát/golyószórót nem tudod helyettesíteni egy automata puskával.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Nem tudom meddig tart ez a nagy méretű raj mivel az új gépbe nem férnek bele. A Marine Corps nagy átszervezésével ezt az egészet megette a fene.
De amúgy nekem az a magánvéleményem, hogy a géppuskát/golyószórót nem tudod helyettesíteni egy automata puskával.

Amúgy a mc mivel magyarázza ezt a felépítést?
Úgyértem nekem csak a mozgékonyság növelés volt erre a döntésre az egyetlen válaszom. (vagy ennyire kellett nekik egy megbízhatóbb karabélya?)


Na mindegy a gpuk teljes mellőzése érthetetlen.
Mégha azt gondolnám csak tudják mit akarnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Ha jobban megnézed a leírást, akkor ott van benne megjegyzésként, hogy minden rajban van egy SDMR, meg egy CG. Csak nincs szervezetileg az feltüntetve.
Gondolom ez azért van így, mert ezek speciális kiképzéshez kötött fegyverek, de egy rajban nem csak egy, az adott fegyverre kiképzett katona van. Tehát nincs dedikált DMR katona, hanem a csapat legjobb lövésze kapja a DMR-t, míg valószínűleg a CG használója is hasonlóan dől el.
És ezek helye nem előre meghatározott. Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy van egy dedikált támogató fire team, mint pl. a franciáknál.
Én továbbra is azt mondom, hogy a US Marines ezekkel a szervezeti formákkal teljesen nyilvánvalóan arra dresszírozza már a raj szintű szervezeti elemeit is, hogy a nagy métetű veszteségek hatásai ellenére is megőrizzék a minél nagyobb harcértéket.
  • nagy mennyiségű azonos fegyver
  • megemelt raj méret (szerintem a világháború ota senkinél nincs 13+-os rajméret. Náluk meg ez állandó.)
  • a raj támogató fegyverek helye nincs katonára dedikálva, de többen is alkalmasak lehetnek a használatra. A DMR fegyver meg ugye az alap karabélyuk egyik nagyon közeli alváltozata.
Azert a nagy letszám, mert így próbálják kompenzálni a kiesett LMG-ket. Tehat ha kiesnek emberek akkor drasztikusabban csökken a tűzerő mint egy hagyományos rajban.

Konkrétan a DMR fegyverük egy M27IAR ACOG helyett egy 2,5×8×-os nagyítású Leopold optikával. Az új neve a keresztségben M38 lett.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Amúgy a mc mivel magyarázza ezt a felépítést?
Úgyértem nekem csak a mozgékonyság növelés volt erre a döntésre az egyetlen válaszom. (vagy ennyire kellett nekik egy megbízhatóbb karabélya?)


Na mindegy a gpuk teljes mellőzése érthetetlen.
Mégha azt gondolnám csak tudják mit akarnak.
Azzal a blődséggel, hogy az M27IAR annyival jobb fegyver mint az M4, hogy egyedül képes leváltani az M4-et és az M249-et. Most kapaszkodj meg, szerintük a rajban mindenki golyószórós annyira jó az M27IAR.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses
H

Hummen23

Guest
Amúgy a mc mivel magyarázza ezt a felépítést?
Úgyértem nekem csak a mozgékonyság növelés volt erre a döntésre az egyetlen válaszom. (vagy ennyire kellett nekik egy megbízhatóbb karabélya?)


Na mindegy a gpuk teljes mellőzése érthetetlen.
Mégha azt gondolnám csak tudják mit akarnak.
Megkérdezném az ilyen rajban szolgáló bakát, hogy mit is gondol, amikor összefut egy majdani magyarhoz hasonló rajjal. Amiben van cg, 1-2 gpu, potens harcjármű.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
.223 is 5,56×45-ös de az nem NATO kaliber.
Ne hülyíts már ! az 5,56x45 NATO polgári neve a .223Remington ! Teljesen azonos méretek , ugyan abból a fegyverből kilőhető mindkettő .A lőpor töltet és minőség más ezért a 5,56NATO 58 000Psi míg a .223 Remi 55000 Psi ez azt jelenti , hogy a vadászati célra gyártottak csőkímélőbbek illetve többfélék , míg a NATO szabvány az azért NATO szabvány , hogy azonos legyen bárhol gyártják ! Szokták még hozni , hogy a NATO lőszert nem szabad vadászfegyverből kilőni mert , hogy a nyomása akár 65000Psi is lehet ami már felette van a .223 Remi rendszerkamrák biztonsági szintjén . Ez csakis töltési azaz minőségi hiba lehet . Töltöttem NATO lőszert és Vadászt is .223-ban nem tudtam különbséget mérni ha oda figyeltem a töltéssel mert ilyen kicsi lőportöltetnél pár szem lőpor granulátum is tud meglepetést csinálni . Vissza felé meg az a gond , hogy az alacsonyabb nyomás miatt az automata fegyverek nem stabilak !

Ez pont olyan mint a 7,62x54R az polgári nevén 7,62 Russian !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
Azert a nagy letszám, mert így próbálják kompenzálni a kiesett LMG-ket. Tehat ha kiesnek emberek akkor drasztikusabban csökken a tűzerő mint egy hagyományos rajban.

Konkrétan a DMR fegyverük egy M27IAR ACOG helyett egy 2,5×8×-os nagyítású Leopold optikával. Az új neve a keresztségben M38 lett.
Dehát M249-cel is 13 fő volt a Marines rajmérete. Utána mentek le 12-re (3x3 fős fire teamek + egy 3 fős "rajtörzs")
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Akkor jól értem, hogy magas járulékos veszteséget kalkuláltak a koncepcióba?
Nem, csak kompenzálni kellett a kiesett tűzerőt.

Dehát M249-cel is 13 fő volt a Marines rajmérete.
Csak ha kiesett az M249 irányzója akkor valaki átvette az M249-et azonnal. Tehát amíg működőképes volt a 3db M249 addig lőtt mind a 3 a raj megmaradt létszámától függetlenül.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ha jobban megnézed a leírást, akkor ott van benne megjegyzésként, hogy minden rajban van egy SDMR, meg egy CG. Csak nincs szervezetileg az feltüntetve.
Gondolom ez azért van így, mert ezek speciális kiképzéshez kötött fegyverek, de egy rajban nem csak egy, az adott fegyverre kiképzett katona van. Tehát nincs dedikált DMR katona, hanem a csapat legjobb lövésze kapja a DMR-t, míg valószínűleg a CG használója is hasonlóan dől el.
És ezek helye nem előre meghatározott. Azaz lehet hogy pl. azt dobja a gép, hogy egy fire teambe kerül mind a két kollektív fegyver, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy van egy dedikált támogató fire team, mint pl. a franciáknál.
Én továbbra is azt mondom, hogy a US Marines ezekkel a szervezeti formákkal teljesen nyilvánvalóan arra dresszírozza már a raj szintű szervezeti elemeit is, hogy a nagy métetű veszteségek hatásai ellenére is megőrizzék a minél nagyobb harcértéket.
  • nagy mennyiségű azonos fegyver
  • megemelt raj méret (szerintem a világháború ota senkinél nincs 13+-os rajméret. Náluk meg ez állandó.)
  • a raj támogató fegyverek helye nincs katonára dedikálva, de többen is alkalmasak lehetnek a használatra. A DMR fegyver meg ugye az alap karabélyuk egyik nagyon közeli alváltozata.
nem csak megkapja a DMR-t,,, az M4 DMR oktatási- képzési anyaga 300 + oldal... az csak az elméleti.
 
  • Tetszik
Reactions: endre