Némi korrekciót tennék. A fentebb említett Magyar C3S kft építésű műhold nem Földmegfigyelő, hanem Asztronómia csillagászati hardver. A projekt neve Mauve
bssl.space
A Britt Kent egyetemmel közösen fejlesztik széles spektumos távcső távoli csillagok megfigyelésére.
Mondjuk biztos jó és hasznos tapasztalat szerzés lehet a program egy jövőbeni lehetseges Földmegfigyelő műholdhoz is. Ha lenne rá igény.
***
Észak-Korea pályára állította a Malligyong-1 Földmegfigyelő optikai Műholdját. A művelet valóban sikeres volt, és pár napra már arról cikkeztek, hogy Hawaii meg más USA bázisokat fotoztak vele. Persze valódi képeket nem prezentáltak.
Egyébként az lett volna a fura ha az indítást követően ilyen gyorsan tudtak volna valami képet mutatni, mert az optikai műholdaknak az indítást követően több hetes kalibrálási teszt fazison kell átesni. Nekik még ráadásúl ez az első ilyen. A csillag figyelő helymeghatározó rendszert, a reakció kerekkel való műholdas orientációt és az optikát, meghajtó rendszert, mind tesztelni kell, hogy tudja a Hold hol van merre néz. +Nekik a műhold kommunikációs linkjéhez már csak Földrajzilag sokkal kisebb hozzáférési ablak áll a rendelkezésre, ami így tovább nyújtja a tesztet.
Pl; az Izraeliek egyik újabb muholdját az indítás után két héttel aktiválták, utánna jöttek a tesztek és hetekkel később lett szolgálatba állítva.
Ehhez hozzájön az, hogy a mai napig nem észleltek semmilyen rádiós jelet az objektum irányából. Még nem temetném a vasat, irtam is róla korabban egy áttekintő elemzést, amiben a fősodorral szemben nagyon is hasznalható eszköznek minősítettem a látottak alapján >>
https://forum.htka.hu/threads/felderito-kemmuholdak.414/page-11#post-1469351
De nem ez lenne az első eset, hogy mást kommunikálnának,
Anno még az Unha indításnál már sikert jelentettek, miközben a nyugati de még az oroszok is jelezték, hogy nincs műhold a pályán.
Ha most ebbe valaki összeesküvés konteót akár belelatni annak jeleznèm, hogy a negyedik probálkozást a NORAD és más szolgálatok is elismerték, ahogy a mostanit is, katalogizálták az objektumot, es az idei elégèséig nyomon követték. Vagyis senki nem tagadja el. De ahogy akkor is, és jelen állás szerint most is az objektum süket.(eddig) Ez persze nem tartotta vissza az ÉK propaganda gépezetet és minden esetben sikeres műholdról tudósítottak.
Ebben sem kell konteót látni, a megfelelő otthoni hardverrel bárki nyomon követheti a műholdat, és meggyőződhet róla, hogy nem ad jelet. Teszik ezt többen szerte a világban.
Itt tartunk most. Szerintem a vázolt információk alapján különösebb műholdas ismeretek nélkül is egy önálló gondolkodásra képes ember le tudja vonni a megfelelő következtést, készült-e Észak-Koreai műholdas felvétel az USA hajóíról meg bázisáról ahogy az állami hírügynökség és az Index állítja.
***
Volt egy orosz Szojuz indítás Plesetskből a Vedélmi minisztérium részéről;
A műholdról nem tudni semmit, csak találgatás van, hogy esetleg egy Bars-M elektro-optikai hold.
De ami talán érdekesebb, hogy az Oktoberben indított Lotos 7 - Cosmos 2570 egy újabb objektumot választott le magáról November 23 magasságban.
Az új objektum jelenleg szokatlanul közel maradt a hordozó műholdhoz.
Hasonló kibocsátást láttunk már tavaly, de akkor a szeparáció során a két objektum azonnal jelentősen eltávolodott egymástól;