Az ukrán teheneken van alap beépített infra zavaró rendszer, ha nem is a legmodernebb.
Én elég sok lapot átugrottam az ukrán topicban. Valószínűleg azokon voltak azok a videók, ahol a fáklyát eregető heliket meg repülőket nem csapja telibe ugyan úgy a Stinger. Én szelektíven azokat az oldalakat néztem csak meg, ahol a dedikáltam harci heli meg dedikált CAS repülők épp pont le lettek szedve.
De megint oda lyukadunk ki, hogy ha ezeket az orosz gépeken is meglévő védelmet felraknánk az NG-re, akkor a fórum több mint fele továbbra is tiltakozna, hogy misszióba küldjük kecskepásztorok ellen, mert veszélyes, lelőhetik. Nem szabad, túl sokba kerül. Egy SOF katona Szolnokon ezzel a mentalitással szerintem teljesen alkalmatlan lenne. Ja, hát ő mehet veszélyes helyzetbe, majd az amerikaiak adnak neki CAS-t. Miért is?
Továbbra is azt mondom, bűzlik az érvelésből az, hogy Gosztomelbe senki nem repült volna be itt a fórumlakók közül. Én sem, de legalább én megadom az elismerést az oroszoknak ezért az akcióért.
Minimális esélye van békefenntartó misszióban egy harci repülőnek elveszni. Eddig sem lődöztek sem Afganisztánban, sem Irakban, sem Maliban az iszlamista terrorszervezetek le tömegesen harci gépeket. Egy valódi háborúban ennek sokszorosával fognak szembesülni a katonák. Annyi esély van Maliban elveszteni egy ilyen gépet, mint egy szolnoki különlegest, vagy még kevesebb.
De, a szerb légvédelem (meg a román, meg bármelyik szomszédunk) a mérvadó, nem Hasszán, a kecskepásztor.
Miért is? Ki mondta azt, hogy egy szomszéddal vívott háború esetén az első napon be kell repülniük öngyilkosnak lenni? Tényleg senki nem gondolt arra, hogy ésszel használjuk ki a lehetőségeinket! Márpedig a nincs ésszel kihasználása egy nagy darab nulla. Ha van, akkor lehet okoskodni, hogy hol lehet ezt bevetni. (Ezt tesszük Flitter és Pöcshuszár kollégával, próbáljuk megfejteni, hogy hol a határ. Egy légvédelemmel nem rendelkező gerilla haderővel szemben, ahogy Afrikában próbálják rendszerbe állítani? Vagy mennyivel lenne olcsóbb egy Bajraktár felderítő drón, mint egy felderítő Albatrosz NG drón? Kint lennénk a vízből, ha polcról vásárolnánk menő török drónokat vagy több pénzért kevesebbet kapnánk?)
Megint valaki mond valamit és hivatkoznak rá, de nem arról beszélnek, ami elhangzott, hanem egész mást adnak a szájába. Mariupolban most mutasd meg nekem a térképen, hogy hol van szerb meg román szintű légvédelem! Mert az egy éles háború konkrét szituációja, amit a katonáknak ott meg kell oldani. Nem hipotetikus feltételezés, hogy bárhol támadunk, mindenhol légvédelem.
Sosem fog légiharcolni szóval tök mindegy. Radar nélkül esélytelen a légiharc - max helikoptereket lehet hajkurászni vele...
Ez a cucc arra jó, hogy a Zlin után a sugárhajtóműves alapokat megtanulják, aztán irány a két üléses Gripen és NATO-képzés.
Ezt annyira kategorikusan kijelented, mintha tudnál valamit. Csepegtetitek itt az információt. Pöcshuszár előjön látványosan többször is, hogy data linken keresztül tud nem létező ellenségre éles bombát dobni a hadgyakorlatok során. És hangosan tiltakoztok, hogy sosem fog légiharcolni, csak kiképzésre szerelnek fel rá olcsó, de elavult rakétákat.
Az alapján a fantom ellenséges kép alapján mennyire lehet megcsinálni, amit
@LMzek 2.0 állandóan szajkózott, hogy egy Gripen, AWACS gép vagy földi radar biztonságos távolságból küldi a jelet, hogy ott van egy filléres drón és az UAV verziót beküldeni a röhejesen olcsó rakétákkal, hogy szedje le. Ha végfázisban van csak saját radarrávezetése, az is elég, mert nem fog a drón manőverezni.
Egy Orlan-10 például pont az a kategória, amire megéri egy drónvadásznak ráyolóznia, ha nem akar elég közel menni a földi védelemhez, csak kering rossz helyen, mint gólyafos a levegőben. És a drónvadász UAV-unkat visszaúton védi a Gripen, ha rá akarnak ugrani ellenséges vadászok, amíg vissza nem ér a mi légvédelmi ernyőnk alá.
De ez nekem sci-finek hangzik. Csak annyira pörögtök rajta. (Viszont a harmadik világban is terjednek a csatatereken a felfegyverzett UAV-ok is, komolyabb lérak nélkül, ez például olyan terület, ahol az AV-nak pont lenne tapasztalata, hogy lehetne összerakni egy Albatrosz NG árkategóriás sugárhajtású drónt.
Ha tényleg kap saját célmegjölőt, akkor a has alá mehet egy önvédelmi és zavaró konténer, a szárnyak alá meg 4 GBU-12 akkor légifölény esetén tudna földi célpontokat támadni. Ha kívül marad MANPADS hatótávolságán (4500+ méter) persze...
Úgy látom,
@Filter már válaszolt, ezért sem értettem eddig sem, hogy mitől potyognának ezek. Akkor tudják elérni a MANPADS-ok, ha zuhanó támadásban lentebb megy. Vagy ha radar alatt repül be, de azt pont azért teszi, hogy ne tudják előre az érkezését. Ott a jóval komolyabb komplexum miatt vállalja be valaki, hogy be kell menni és lesz ami lesz. Mondjuk vagy kiszedek egy Armatát vagy bele halok, de 7:3 esély, csináljuk!