[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Ezt fogalmam sincs honnan vetted? o_O

Az idézett cikkben szó sincs semmi ilyesmiről.
A cikk azt állítja hogy a Spanyol Escribano Mechanical & Engineering cég kapott egy megbízást a Spanyol Védelmi Minisztériumtól egy a képen látotthoz hasonló autonóm ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition, and Reconnaissance) drón kifejlesztésére.
Semmi köze a cikknek sem az L-39 NG hez sem az AV hoz...

Álmodozik
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Ezt fogalmam sincs honnan vetted? o_O

Az idézett cikkben szó sincs semmi ilyesmiről.
A cikk azt állítja hogy a Spanyol Escribano Mechanical & Engineering cég kapott egy megbízást a Spanyol Védelmi Minisztériumtól egy a képen látotthoz hasonló autonóm ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition, and Reconnaissance) drón kifejlesztésére.
Semmi köze a cikknek sem az L-39 NG hez sem az AV hoz...


Az idézett cikket mint a kép forrását tettem oda.

A szövegben mint egy lehetséges, általam jónak tartott/javasolt fejlesztési irányról beszélek az Aero Vodochody részére.
Nem ez a félreérthetett rész a lényege a hozzászólásomnak, hanem a "forma megtöltése tartalommal" gyakorlati megkezdése, amit így 1-2 hónappal a vásárlás után még nem is nagyon hiányolok/"követele", de idén el kellene indulniuk egy jövökép/profil kialakításának irányába.

És itt a még képlékeny drón-terület sok lehetőséget tartogat, ha nem alszik el a menedzsment.
A rohamlövegek (és sok más) elavultnak tekintett haditechnika szerepelt nagyon jól, relatív kis változtatásokkal új szerepkörben, új filozófiával alkalmazva.

Ezzel egy termék-átmenet hozható létre költséghatékonyan és az üzleti bukás helyett túlélést és üzleti (fejlődési) sikereket építhet.
...csak az időtényező előnyét ki kellene használni ! ! !



Javasolok! Kombinálok!
Nem elégít ki a "copy/paste" dolog...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113

Erre mondják hogy értem én a viccet, csak nem szeretem...o_O


Mindketten itt vagyunk évek óta.
Sokszor olvastuk/idéztük egymást, másokat.


Vagyis valószínűleg láttad, hogy ÉN sem szoktam sértegetni senkit, ez alapján valószínűleg itt sem volt ilyen szándék, és mivel "nem ingem, nem is veszem magamra..."

...és adatokra, hírekre lexikális tudásra szükség van, jó dolgok.
...és öletekre, kreativitásra?


...csak mert időnként ötletek "szakértők általi földbe-döngöléseket" látok.
Többször álltam már ki magam és mások mellett is mikor Így/Úgy láttam jónak.
Ezen nem is kívánok változtatni.
Ha a dolog félreérthető volt, akkor most "helyre került" ! :)
Építgessük a fórumot tovább tudásunk szerint... :hadonaszos:
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Vagyis valószínűleg láttad, hogy ÉN sem szoktam sértegetni senkit, ez alapján valószínűleg itt sem volt ilyen szándék,
Valóban nem volt ilyen szándék, és sorry ha félreérthető volt.
Valószínű az én hibám hogy nem értem mi a vicces abban ha a egy hírt (és a hozzá kapcsolódó képet) másként mutatsz be mint az eredeti jelentése.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Hibrid háborúban --ami most is "alig" van--, és ahol nincs kockázatot jelentő légvédelem, szerintem jól alkalmazható eszköz, drón verzióban főleg.
A használt, korábbi gyártású darabok ilyen alkalmazása pedig a "vitatkozó" Közel-Keleten gyorsan fogyó, jól eladható árú.
Gyorsan kellene lépni, a drága, és lassú drónok elkezdtek gyorsan fogyni.
Rövid ideig egy piaci rés van, versenytársak nélkül.
.
.
A hibrid háborúkkal nem érne sokat a magyar-cseh verzió. Mert hibrid háború erőnyerő oldalán van mondjuk az USA, oroszok, bárki, aki saját erőből megoldja a technikáját, ők kiesnek. A hibrid háború vesztes felei (mondjuk Sziria, Irán, kolubiai drogkartellek, stb) szivesen vennének ilyen drónt és modern fegyvert, valami kétes üzletből akár még fizetni is tudnának, de ezt meg a fegyverembargó és a megsértéséért várható szankciók teszik lehetetlenné.
Szóval én nem nagyon látom a saját piaci résünket ebben a sztoriban.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
.
.
A hibrid háborúkkal nem érne sokat a magyar-cseh verzió. Mert hibrid háború erőnyerő oldalán van mondjuk az USA, oroszok, bárki, aki saját erőből megoldja a technikáját, ők kiesnek. A hibrid háború vesztes felei (mondjuk Sziria, Irán, kolubiai drogkartellek, stb) szivesen vennének ilyen drónt és modern fegyvert, valami kétes üzletből akár még fizetni is tudnának, de ezt meg a fegyverembargó és a megsértéséért várható szankciók teszik lehetetlenné.
Szóval én nem nagyon látom a saját piaci résünket ebben a sztoriban.

Ebben igazad is van.
Korábban írtam is, hogy a "vitázó" Közel-Kelet(most éppen Jemen, + a "szomszédos" Líbia, Mali, Csád "bármelyik pillanatban") egy változó, de folyamatos(Eu-s/NATO !!!) keresletet generál.
Lehet, hogy kell megint közvetítőnek egy Excalibur, vagy a szerbek, de nélkülük is elképzelhetőnek tartom.

A görögöknek is folyamatos igényük van mindenre ( is ) ami fegyver !!!

Ha tud megfelelő fegyverintegrációt letenni az asztalra az Aero Vodochody, akkor őket egy pár-tíz drónra bőven vevőnek tartom.
Eddig ez nem is jutott eszembe, pedig... ( ! ! ! )

Jelenleg a megfizethetetlen/pol-szelektált USA drón van és a használhatalan/"fejlesztés alatt" kategória!
...ja, nem: a megfizethető, leírható, nem high-tech(de jól használható) TÖRÖK !!!

..és azok akik tőlük nem kapnak/vehetnek???
Szerintem ide idén, egy gyors, dinamikus marketinggel be lehet nyomulni !

...de nem az eddigi/mostani kényelmes piaci hozzáállással !!!


U.i: Remélem a pillanatnyi "pénzesőnek" tűnő, ---de másutt csak normális finanszírozású--- katonai költségvetés nem kényelmesíti el az illetékeseket.

Nem műszaki/technológiai korlátait látom a jelentős fejlődésnek, hanem motivációs és szemléletbeli lépésváltás kellene.
Ez az "Árnyék-átlépés" nagy és nehéz feladat és nagy lehetőség !!!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
Mindketten itt vagyunk évek óta.
Sokszor olvastuk/idéztük egymást, másokat.


Vagyis valószínűleg láttad, hogy ÉN sem szoktam sértegetni senkit, ez alapján valószínűleg itt sem volt ilyen szándék, és mivel "nem ingem, nem is veszem magamra..."

...és adatokra, hírekre lexikális tudásra szükség van, jó dolgok.
...és öletekre, kreativitásra?


...csak mert időnként ötletek "szakértők általi földbe-döngöléseket" látok.
Többször álltam már ki magam és mások mellett is mikor Így/Úgy láttam jónak.
Ezen nem is kívánok változtatni.
Ha a dolog félreérthető volt, akkor most "helyre került" ! :)
Építgessük a fórumot tovább tudásunk szerint... :hadonaszos:
Kellenek a kívülálló vélemények, mivel a "szakma" sokszor nem látja az "alternatív" lehetőségeket. A tudásuk "lebutítja" őket.:)
Nem sértésnek szánom....
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
.
.
A hibrid háborúkkal nem érne sokat a magyar-cseh verzió. Mert hibrid háború erőnyerő oldalán van mondjuk az USA, oroszok, bárki, aki saját erőből megoldja a technikáját, ők kiesnek. A hibrid háború vesztes felei (mondjuk Sziria, Irán, kolubiai drogkartellek, stb) szivesen vennének ilyen drónt és modern fegyvert, valami kétes üzletből akár még fizetni is tudnának, de ezt meg a fegyverembargó és a megsértéséért várható szankciók teszik lehetetlenné.
Szóval én nem nagyon látom a saját piaci résünket ebben a sztoriban.
Most még csak néhány hibrid háborúról beszélhetünk, rövidesen jóval több lesz, ráadásul úgy tűnik ez lesz a legjellemzőbb megoldás a konfliktusok fenntartására, vagy ha úgy tetszik megoldására, illetve a világ hadiipar biznisz lobbik etetésére. Sőt még továbbmegyek a nukleáris csapások, totális háborúk elkerülésére is alkalmas megoldás.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
A hazai Griffek hatósugarát és fegyverterhelését 25-50%-kal lehet megnövelni egy 5-10m$-os "trükkel" géppáronként (ahogy bevetésre kerülnek)!

Az L-359NG alkalmazásával kísérő drónként:

striker.jpg

(a képen F/A-259 van, az L-39NG-ről gyorsan nem találtam full fegyverzetes képet még.)


- 2-3 tonna fegyverzetet tud vinni a Gripenek helyett,
- annyival kevesebb kell a Griffekre függeszteni,
- ezek(légellenállása, súlya) miatt kisebb a fogyasztás, nagyobb a hatótáv, kis mértékben nagyobb a sebesség, kisebb radar-visszaverő felület, nagyobb manőverező képesség,
- ezekből, ennek a "megtakarításnak" harmadát célszerű üzemanyagra "cserélni", így a "relatívan" kisebb (össz-)légellenállás és az ezek miatt lehetséges többlet (külső) üzemanyagtartály jelentős hatótáv növekedést tesz lehetővé a szokásos kétgépes "agyonpakolt" gyakorlati szükséglethez/(kényszer-)alkalmazáshoz képest!

Ilyen összeállításban a Gripen-ek a "szokásos" (túl-)terhelt állapotnál gépenként 1-2 tonnával kevesebb terheléssel tudnak összességében jóval jobb terhelési és radar mutatókkal bevetésre indulni.

Az átépítés utáni árat a "pillanatnyi 10m$ körüli helyett 15m$-ra becsültük, így jön ki "leosztva " ezt a Gripen gép-párra.

Ehhez az L-39NG esetében "csak" 150 km/h többletsebességre van szükség.
Ezt is "összehoztuk szabadidőben" a cégnél ;)

...kis gépidőben modellezve pár dolgot! :) :) :)

Megy órákon belül az Albatrosz fórumba!

L-35NG/Wingman-dron ;)


.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A hazai Griffek hatósugarát és fegyverterhelését 25-50%-kal lehet megnövelni egy 5-10m$-os "trükkel" géppáronként (ahogy bevetésre kerülnek)!

Az L-359NG alkalmazásával kísérő drónként:

striker.jpg

(a képen F/A-259 van, az L-39NG-ről gyorsan nem találtam full fegyverzetes képet még.)


  • 2-3 tonna fegyverzetet tud vinni a Gripenek helyett,
  • annyival kevesebb kell a Griffekre függeszteni,
  • ezek(légellenállása, súlya) miatt kisebb a fogyasztás, nagyobb a hatótáv, kis mértékben nagyobb a sebesség, kisebb radar-visszaverő felület, nagyobb manőverező képesség,
  • ezekből, ennek a "megtakarításnak" harmadát célszerű üzemanyagra "cserélni", így a "relatívan" kisebb (össz-)légellenállás és az ezek miatt lehetséges többlet (külső) üzemanyagtartály jelentős hatótáv növekedést tesz lehetővé a szokásos kétgépes "agyonpakolt" gyakorlati szükséglethez/(kényszer-)alkalmazáshoz képest!

Ilyen összeállításban a Gripen-ek a "szokásos" (túl-)terhelt állapotnál gépenként 1-2 tonnával kevesebb terheléssel tudnak összességében jóval jobb terhelési és radar mutatókkal bevetésre indulni.

Az átépítés utáni árat a "pillanatnyi 10m$ körüli helyett 15m$-ra becsültük, így jön ki "leosztva " ezt a Gripen gép-párra.

Ehhez az L-39NG esetében "csak" 150 km/h többletsebességre van szükség.
Ezt is "összehoztuk szabadidőben" a cégnél ;)

...kis gépidőben modellezve pár dolgot! :) :) :)

Megy órákon belül az Albatrosz fórumba!

L-35NG/Wingman-dron ;)


.
Nem tudom mennyire életképes ötlet, de tetszik! Így elsőre, nagyon tetszik...:hadonaszos:
 
M

molnibalage

Guest
A hazai Griffek hatósugarát és fegyverterhelését 25-50%-kal lehet megnövelni egy 5-10m$-os "trükkel" géppáronként (ahogy bevetésre kerülnek)!

Az L-359NG alkalmazásával kísérő drónként:

striker.jpg

(a képen F/A-259 van, az L-39NG-ről gyorsan nem találtam full fegyverzetes képet még.)


  • 2-3 tonna fegyverzetet tud vinni a Gripenek helyett,
  • annyival kevesebb kell a Griffekre függeszteni,
  • ezek(légellenállása, súlya) miatt kisebb a fogyasztás, nagyobb a hatótáv, kis mértékben nagyobb a sebesség, kisebb radar-visszaverő felület, nagyobb manőverező képesség,
  • ezekből, ennek a "megtakarításnak" harmadát célszerű üzemanyagra "cserélni", így a "relatívan" kisebb (össz-)légellenállás és az ezek miatt lehetséges többlet (külső) üzemanyagtartály jelentős hatótáv növekedést tesz lehetővé a szokásos kétgépes "agyonpakolt" gyakorlati szükséglethez/(kényszer-)alkalmazáshoz képest!

Ilyen összeállításban a Gripen-ek a "szokásos" (túl-)terhelt állapotnál gépenként 1-2 tonnával kevesebb terheléssel tudnak összességében jóval jobb terhelési és radar mutatókkal bevetésre indulni.

Az átépítés utáni árat a "pillanatnyi 10m$ körüli helyett 15m$-ra becsültük, így jön ki "leosztva " ezt a Gripen gép-párra.

Ehhez az L-39NG esetében "csak" 150 km/h többletsebességre van szükség.
Ezt is "összehoztuk szabadidőben" a cégnél ;)

...kis gépidőben modellezve pár dolgot! :) :) :)

Megy órákon belül az Albatrosz fórumba!

L-35NG/Wingman-dron ;)


.
  • Egy fegyvertelen L-39 gép lépést sem tudna tartani a még egy felfegyverzett Gripennel sem, nemhogy fordítva.

  • A 2-3 tonna fegyverzeten besírtam, a Gripen nem tud annyit vinni úgy, hogy ha pótost sem teszel rá, amivel a hatótávolsága egy kalap szar lenne. Majd akkor egy nyápic L-39 NG visz el 2-3 tonna fegyverzetet? Melyik népmesében?

  • Az L-39 hogy a f*szba repülne el olyan messzire, mint az Gripen jobban megpakolva, amin még pótos is van az illúzióid szerint?

  • Ja, hogy egy gravitációs bomba vagy siklóbomba hatótávolsága az oldási sebessége a platfromtól függ. Ahol az L-39 elvérzik.
Komolyan mondom a falat kaparom attól a sok szeméttől, amit ide posztolnak egyesek.
Mert ez a komment, semmit nem gondolt végig. Tömény hülyeség az egész, az elsőtől az utolsó betűig.
Főleg, hogy drónként a gép nem is létezik, de ez kb. ingyen fejlesztésnek hallucinálja be a kedves kommentelő.

Nem tudom mennyire életképes ötlet, de tetszik! Így elsőre, nagyon tetszik...:hadonaszos:

Semennyire, tömény hülyeség az egész. Kb. akkora baromság, mintha egy F-100 Super Sabre hatótávolságát úgy tolnád ki, hogy mellé teszel egy Hawker Typhoon-t, ami létező drónként van kezelve.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 695
113
  • Egy fegyvertelen L-39 gép lépést sem tudna tartani a még egy felfegyverzett Gripennel sem, nemhogy fordítva.

  • A 2-3 tonna fegyverzeten besírtam, a Gripen nem tud annyit vinni úgy, hogy ha pótost sem teszel rá, amivel a hatótávolsága egy kalap szar lenne. Majd akkor egy nyápic L-39 NG visz el 2-3 tonna fegyverzetet? Melyik népmesében?

  • Az L-39 hogy a f*szba repülne el olyan messzire, mint az Gripen jobban megpakolva, amin még pótos is van az illúzióid szerint?

  • Ja, hogy egy gravitációs bomba vagy siklóbomba hatótávolsága az oldási sebessége a platfromtól függ. Ahol az L-39 elvérzik.
Komolyan mondom a falat kaparom attól a sok szeméttől, amit ide posztolnak egyesek.
Mert ez a komment, semmit nem gondolt végig. Tömény hülyeség az egész, az elsőtől az utolsó betűig.
Főleg, hogy drónként a gép nem is létezik, de ez kb. ingyen fejlesztésnek hallucinálja be a kedves kommentelő.



Semennyire, tömény hülyeség az egész. Kb. akkora baromság, mintha egy F-100 Super Sabre hatótávolságát úgy tolnád ki, hogy mellé teszel egy Hawker Typhoon-t, ami létező drónként van kezelve.

Kiegészíteném azzal, hogy ehhez olyan MI és datalink kell, amivel még a legnagyobbak is csak kísérleti szinten rendelkeznek (kivéve persze a svédek, akiknek az őskortól van, ahogy majd az önkéntes propagandistájuk mindjárt kifejti...). Nem igazán vágom, hogy csinálna ez a környék LW szintű fegyverrendszert - főleg egy ilyen elavult szar platformra, mint az L-39. Össze ne vessük már egy X-47, Ohotnyik vagy NEURON adta lehetőségekkel, melyek éppen azt valósítják meg, amiről ez a feltevés szól.

Talán le kéne pattanni a mosdatásról és elfogadni, hogy a világon semmi műszaki értele nem volt az AV megvásárlásának, csak valami pénzmosás vagy hasonló lehetett az indok. Az L-39 (meg minden verziója) meg egy totálisan kifutott platform, egy kezemen nem tudom megszámolni hány fejlettebb típus van ebben a kategóriában. Az egészben csak a csehek röhögnek a markukba, hogy lehúzták a magyarokat egy valag pénzel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 407
113
Kiegészíteném azzal, hogy ehhez olyan MI és datalink kell, amivel még a legnagyobbak is csak kísérleti szinten rendelkeznek (kivéve persze a svédek, akiknek az őskortól van, ahogy majd az önkéntes propagandistájuk mindjárt kifejti...). Nem igazán vágom, hogy csinálna ez a környék LW szintű fegyverrendszert - főleg egy ilyen elavult szar platformra, mint az L-39. Össze ne vessük már egy X-47, Ohotnyik vagy NEURON adta lehetőségekkel, melyek éppen azt valósítják meg, amiről ez a feltevés szól.

Talán le kéne pattanni a mosdatásról és elfogadni, hogy a világon semmi műszaki értele nem volt az AV megvásárlásának, csak valami pénzmosás vagy hasonló lehetett az indok. Az L-39 (meg minden verziója) meg egy totálisan kifutott platform, egy kezemen nem tudom megszámolni hány fejlettebb típus van ebben a kategóriában. Az egészben csak a csehek röhögnek a markukba, hogy lehúzták a magyarokat egy valag pénzel.
Nem a csehek adták el, szlovák tulajdonban volt. Most lett cseh - magyar 49 - 51%-ban.

Fejlettebb lehet van, de olcsóbb nem nagyon. Főleg olyan, ami a kettes, hármas képzési fázist is tudja.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Loken

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
  • Egy fegyvertelen L-39 gép lépést sem tudna tartani a még egy felfegyverzett Gripennel sem, nemhogy fordítva.

  • A 2-3 tonna fegyverzeten besírtam, a Gripen nem tud annyit vinni úgy, hogy ha pótost sem teszel rá, amivel a hatótávolsága egy kalap szar lenne. Majd akkor egy nyápic L-39 NG visz el 2-3 tonna fegyverzetet? Melyik népmesében?

  • Az L-39 hogy a f*szba repülne el olyan messzire, mint az Gripen jobban megpakolva, amin még pótos is van az illúzióid szerint?

  • Ja, hogy egy gravitációs bomba vagy siklóbomba hatótávolsága az oldási sebessége a platfromtól függ. Ahol az L-39 elvérzik.
Komolyan mondom a falat kaparom attól a sok szeméttől, amit ide posztolnak egyesek.
Mert ez a komment, semmit nem gondolt végig. Tömény hülyeség az egész, az elsőtől az utolsó betűig.
Főleg, hogy drónként a gép nem is létezik, de ez kb. ingyen fejlesztésnek hallucinálja be a kedves kommentelő.



Semennyire, tömény hülyeség az egész. Kb. akkora baromság, mintha egy F-100 Super Sabre hatótávolságát úgy tolnád ki, hogy mellé teszel egy Hawker Typhoon-t, ami létező drónként van kezelve.
Köszi! Akkor hát kihúzva!
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 407
113
Talán le kéne pattanni a mosdatásról és elfogadni, hogy a világon semmi műszaki értele nem volt az AV megvásárlásának, csak valami pénzmosás vagy hasonló lehetett az indok.
Pénzmosás?? Pont egy külföldi hadiipari cégvásárlással, aminél sokkal erőteljesebb a cseh kontroll, de nemzetközileg is fókuszban van. Ráadásul a mindenkori magyar és külföldi kormányoknak kiszolgáltatott.
Most valaki szeret a kaszinóban sok pénzzel a nullára fogadni vagy ez a tipped nagyon félrement.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
A hazai Griffek hatósugarát és fegyverterhelését 25-50%-kal lehet megnövelni egy 5-10m$-os "trükkel" géppáronként (ahogy bevetésre kerülnek)!

Az L-359NG alkalmazásával kísérő drónként:

striker.jpg

(a képen F/A-259 van, az L-39NG-ről gyorsan nem találtam full fegyverzetes képet még.)


  • 2-3 tonna fegyverzetet tud vinni a Gripenek helyett,
  • annyival kevesebb kell a Griffekre függeszteni,
  • ezek(légellenállása, súlya) miatt kisebb a fogyasztás, nagyobb a hatótáv, kis mértékben nagyobb a sebesség, kisebb radar-visszaverő felület, nagyobb manőverező képesség,
  • ezekből, ennek a "megtakarításnak" harmadát célszerű üzemanyagra "cserélni", így a "relatívan" kisebb (össz-)légellenállás és az ezek miatt lehetséges többlet (külső) üzemanyagtartály jelentős hatótáv növekedést tesz lehetővé a szokásos kétgépes "agyonpakolt" gyakorlati szükséglethez/(kényszer-)alkalmazáshoz képest!

Ilyen összeállításban a Gripen-ek a "szokásos" (túl-)terhelt állapotnál gépenként 1-2 tonnával kevesebb terheléssel tudnak összességében jóval jobb terhelési és radar mutatókkal bevetésre indulni.

Az átépítés utáni árat a "pillanatnyi 10m$ körüli helyett 15m$-ra becsültük, így jön ki "leosztva " ezt a Gripen gép-párra.

Ehhez az L-39NG esetében "csak" 150 km/h többletsebességre van szükség.
Ezt is "összehoztuk szabadidőben" a cégnél ;)

...kis gépidőben modellezve pár dolgot! :) :) :)

Megy órákon belül az Albatrosz fórumba!

L-35NG/Wingman-dron ;)


.


  • Egy fegyvertelen L-39 gép lépést sem tudna tartani a még egy felfegyverzett Gripennel sem, nemhogy fordítva.

Segítek a magyar szöveg értelmezésében:
Mint írtam abban a hozzászólásban amire válaszoltál, egy módosított L-39NG tudná az elvárt sebességet, aminek a vázlatá pár órán belül teszem az Aero Vodochody fórumba.
"Kicsit" nem is értem mit és miért "reklamálsz", hisz még nincs mit!
Azt értem, hogy magáért a reklamálásért B+, de... Hmmmm...

(Már megint baj van azzal a qrva árnyékkal, amit nem sikerül átlépned. :rolleyes: )



  • A 2-3 tonna fegyverzeten besírtam, a Gripen nem tud annyit vinni úgy, hogy ha pótost sem teszel rá, amivel a hatótávolsága egy kalap szar lenne. Majd akkor egy nyápic L-39 NG visz el 2-3 tonna fegyverzetet? Melyik népmesében?
Ebben, B+: mivel nincs benne 2 pilóta, meg a "tartozékaik", összesen kb., 5-600 kg súlyban, ezért "be cseréltem" kb. 600 liter üzemanyagra és a többlet rádió-kommunikációs és szervó-/vezérlés-/egyébre 100-150 kg súlyban.
Hüha, B+, "baj van", így már, meg is van kb. hely/súly a fegyverzetre!



  • Az L-39 hogy a f*szba repülne el olyan messzire, mint az Gripen jobban megpakolva, amin még pótos is van az illúzióid szerint?
Minek is neki pótos, itatom a pilóták helyéről! Nincs a pótos légellenállása se(mivel az viszi el az általa vitt többlet-üzemanyag 25-40%-t), amúgy sem túl hatékony.
Hűha, B+, "baj van", megvan kb. a hatótáv!

  • Ja, hogy egy gravitációs bomba vagy siklóbomba hatótávolsága az oldási sebessége a platfromtól függ. Ahol az L-39 elvérzik.
Hát ez a kettő fegyver bizony kimarad B+, marad másik 15-20!
...meg a Griffek kisebb radar keresztmetszete, nagyobb hatósugara, jobb manőverező képessége a kisebb terhelés miatt!
(ha a bevetés-tervező "megbírja állni", hogy nem terheli továbbra is béna kacsává!
...nem szokták kibírni! :( )


Komolyan mondom a falat kaparom attól a sok szeméttől, amit ide posztolnak egyesek.
Mert ez a komment, semmit nem gondolt végig. Tömény hülyeség az egész, az elsőtől az utolsó betűig.

"Komolyan mondom (én is) a falat kaparom attól a sok szeméttől, amit ide posztolnak kettesek, amivel problémákat keresnek.
Mert ez a kommented, semmit nem gondolt végig. Tömény hülyeség az egész, az elsőtől az utolsó betűig.

Én éppen problémát oldok meg: az ütőképes mennyiségű és hatékonyságú magyar légierőét!!!

Az is segítség, ha mondod a problémákat(kicsit egyoldalúan sok szokott lenni ilyen tőled) ---azt sokan tudják---, de az én köreimben lehetséges megoldásokat is tesznek az asztalra!!!
Esetleg egy-két ilyen próbálkozás a részedről B+???
...talán???
...idén???
Csak a fórum (jobb)hangulata kedvéért???




Főleg, hogy drónként a gép nem is létezik, de ez kb. ingyen fejlesztésnek hallucinálja be a kedves kommentelő.

Én nem is a fejlesztés árát írtam, hanem a jelenlegi típus árából kiindulva becsültem egyet az új, (bevallom egyszerűbb) verzió árára.
...mert ahogy tudjuk, felső határ nincs.

Egyébként pedig mert ez egy viszonylag új, szűz terület, ahol a nyagyok mellett még van hely az újaknak is.
...ha időben mernek belevágni!
...de maradhatunk kicsik, haditechnikai "fejőstehenek" is!


Mert pl:
... lehet majd rendelni 2-3 év múlva olyat, ami majd 10 év múlva érkezik meg majd, 40 millióért.
...fegyverzet nélkül.
De az nem baj, mert úgyis kell hozzá --alkalmazás előtt-- (Washington DC./egyebek...) jóváhagyás!
+hátsókapuk, +egyoldalú adatszolgáltatás, +hasonló függetlenítő "fjúcsörök"...




Nem tudom mennyire életképes ötlet, de tetszik! Így elsőre, nagyon tetszik...:hadonaszos:




Semennyire, tömény hülyeség az egész. Kb. akkora baromság, mintha egy F-100 Super Sabre hatótávolságát úgy tolnád ki, hogy mellé teszel egy Hawker Typhoon-t, ami létező drónként van kezelve.

Úgy, hogy még nem tudsz semmit mi változna, bizony valóban tömény (ismét destruktív) hülyeség az egész (véleményed")!

Ha a fegyverzet felét ki tudom váltani egy drónnal, akkor a kevesebb terhelést és kisebb légellenállást megnőtt hatótávot "átválthatom" másra.
Ami lehet ettől függetlenül továbbra is a maximális(béna kacsává) terhelés, de az eredmény akkor is a megnövekedett csapásmérő képesség jóval alacsonyabb árú eszközzel biztosítva, mintha "tisztán" pilótás Gripen/F-16/hasonló, 100+ millió $-ost használok!
25 millió kontra 100+ millió pilótával!!!


Jut eszembe a haditechnikai szemlélet mellett:
Az a jó (nyertes)háború, ami nem kell megvívni, mert az ellenfél(nemjuteszembeki), már a fegyverkezési/felkészülési szakaszba belerokkan!
Pénzügyileg!



U.i: ...L-39Super-NG 20 óra körül az Aero Vodochody-ban!



Van gépek közti NATO-szabvány Datalink, megfizethető.
Van a Grffjeinkben is. Sima standard modul!

Nem csak "fik@zunk", hülyeségekkel, mikor van ezerszer ismételt megoldás!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 695
113
Mint írtam abban a hozzászólásban amire válaszoltál, egy módosított L-39NG tudná az elvárt sebességet, aminek a vázlatá pár órán belül teszem az Aero Vodochody fórumba.
Na EZT epedve várom - ha te megtervezel nekem egy olyan szuperszonikus (és transzonikus optimális utazó) egyenesszárnyú 39-est (mert azt megtartod, ha nem, az full áttervezés - új gép), ami Gripennel lépést tart (ide értve gyorsulást is) - hát én leborulok előtted.
Repülőgépmérnök végzettséggel megmondom őszintén, előre csillog a szemem - meg azért is, amit arra írni fogok (mert kielemzem azt fix) :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 043
11 957
113
Ezért is mondom emberek, hogy az S-3 Viking kéne, 1 felfüggesztő, bombakamra 4 bomba részére (beleértve B61 nukit is!), gyorsabb, mint az L-39 NG, 2500 kg harci teher, 2500+km hatósugár, aktív-passzív utántöltés, awacs, jstars, ew, mindenint, flir, cm, amit akartok...
:D