[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Mivel szeretem a konteókat. :D

Egy cseh oldal folyamatisan azzal rémisztgeti a prágai közvéleményt, hogy rajtunk keresztül a ruszkik szerzik meg az AV-t. Fogalmam sincs, mire alapozzák.

Viszont ma rágugliztam erre a hírre. Véletlen? :cool:

Ez valami ravasz webes fereg, amit igy terjesztesz...? :cool:
 
K

kamm

Guest
Itt ez a lényeg??

a repülőgép -repülőgép -alkatrészek alvállalkozásba adásában más repülőgépgyártóknak

Kikövezik az utat egy hazai vállalatnak?
ez a Szalay-Bobrovniczky nem Csaba véletlenűl egyébként Nyugodtan megtehetnék fejlesztéseket ígyís úgyís eszközőlni kell akkor az miért ne történhetne magyarországon zőldmezőbe.

Ez pusztan a formalis leirasa, hogy milyen iparagakban erdekeltek a fuzionalo, eddigi versenytarsak:

The merger of competitors occurs mainly in the areas of aircraft production, ie in the development, production and service of training and light combat aircraft, subcontracting supplies of aircraft airframe parts to other aircraft manufacturers and the operation of Vodochody Airport.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 720
113
Mivel szeretem a konteókat. :D

Egy cseh oldal folyamatisan azzal rémisztgeti a prágai közvéleményt, hogy rajtunk keresztül a ruszkik szerzik meg az AV-t. Fogalmam sincs, mire alapozzák.

Viszont ma rágugliztam erre a hírre. Véletlen? :cool:

Akkor nem inkább orosz oldalakon kellene információt keresgélni? :rolleyes:

Ez a kínai írás csak egy mondat vagy nálam nem jelenik meg a teljes hír hogy valamilyen kínai gépet fogunk licencben gyártani?:cool:
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 147
73 720
113
ez a Szalay-Bobrovniczky nem Csaba véletlenűl egyébként Nyugodtan megtehetnék fejlesztéseket ígyís úgyís eszközőlni kell akkor az miért ne történhetne magyarországon zőldmezőbe.

Kristóf. A kormányszóvivő asszony ura.

Itt egy cikk róla:

 
K

kamm

Guest
A cikkben eredetileg is fekete számok szerepelnek. A jelentés ugyan az mint a zold számoknak.

Angolbol ill nyugat-europai fejlettebb gazdasagokbol vettek at a legtobb nyelvbe ezt. Jo regen is mar pirossal emeltek ki a veszteseget a konyvekben anno, a fekete a normal (pozitiv) balance (nalunk anno: szaldo, mert minden europai nyelvben igy a nemetben is saldo) szine volt és ma is az.:)

Being in the black = nyereséges ill. nem veszteséges az uzlet(menet.)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Egyébként most, hogy lassan pont kerül az úgy végére, kövi lépésben megtudhatjuk a Gripenek sorsát is. Auguaztus végére ígértek egy bejelentés a Gripen fegyverzetfejlesztés ügyében. Abból mar lehet következtetni a jövőre és sztem idén a Saab biznisz is sinre kerül, megtudjuk az Harangozó féle több mint 1.000 milliárdos repülős honvédelmi bizittsági jóváhagyás sorsát. Sztem a 2 üzlet összefügg és remélhetőleg nagy durranás lesz, mint a zalai Lynx biznisz.
.
.
A NER működése a saját zsebükről és a pénzről szól, miért pont itt lenne másképp. Szerintem itt az lesz az összefüggés, hogy mostantól az összes katonai beszerzés ellentételezési programja érinteni fogja ezt az Aerot. Vagy megrendelésekkel, vagy technológia transzferrel, de a vége az, hogy az adófizetők vásárolják meg a fegyvert, az érte kapott ellentételezés meg a NER-nél landol. Pl a Saab kap egy megrendelést, és egyből kiderül, hogy az Aero felé is visszamegy ebből valami, tehát a két üzlet jó eséllyel össze fog függeni. Lehet, az Airbus is hálás lesz a sok helikopterért.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
.
.
A NER működése a saját zsebükről és a pénzről szól, miért pont itt lenne másképp. Szerintem itt az lesz az összefüggés, hogy mostantól az összes katonai beszerzés ellentételezési programja érinteni fogja ezt az Aerot. Vagy megrendelésekkel, vagy technológia transzferrel, de a vége az, hogy az adófizetők vásárolják meg a fegyvert, az érte kapott ellentételezés meg a NER-nél landol. Pl a Saab kap egy megrendelést, és egyből kiderül, hogy az Aero felé is visszamegy ebből valami, tehát a két üzlet jó eséllyel össze fog függeni. Lehet, az Airbus is hálás lesz a sok helikopterért.

Igen. Sokan pont ebben reménykedünk. Hogy az AV szerepe a dologban az, hogy ott fogják összeszerelni az új Gripeneket nekünk és a cseheknek. Feltéve persze, hogy a csehek nem találják ki, hogy nekik másik gyártó és másik típus kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Igen. Sokan pont ebben reménykedünk. Hogy az AV szerepe a dologban az, hogy ott fogják összeszerelni az új Gripeneket nekünk és a cseheknek. Feltéve persze, hogy a csehek nem találják ki, hogy nekik másik gyártó és másik típus kell.
Hat az összeszerelés túlzás lenne, de ha csak beszallitananak, mint az Embraernek is teszik már, az is nagyszerű lenne.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Szerintem itt az lesz az összefüggés, hogy mostantól az összes katonai beszerzés ellentételezési programja érinteni fogja ezt az Aerot. Vagy megrendelésekkel, vagy technológia transzferrel, de a vége az, hogy az adófizetők vásárolják meg a fegyvert, az érte kapott ellentételezés meg a NER-nél landol.
Mert az ún. NER nem adózik, ugye?!
Ameddig az "adófizetők pénzén" nem baromságokat vásárolnak csak azért, hogy az általad felvázolt "koncepció" működjön, addig nekem ezzel nincs bajom. Kit kellene támogatni, ha nem a hazai ipart és vállalkozásokat...?! Az én meglátásom szerint inkább "neveljünk ki" cégcsoportokat és ipari képességeket létrehozó vállalatbirodalmakat, melyek képesek külföldön is terjeszkedni, mint hogy minket vásároljanak fel kilóra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Mert az ún. NER nem adózik, ugye?!
Ameddig az "adófizetők pénzén" nem baromságokat vásárolnak csak azért, hogy az általad felvázolt "koncepció" működjön, addig nekem ezzel nincs bajom. Kit kellene támogatni, ha nem a hazai ipart és vállalkozásokat...?! Az én meglátásom szerint inkább "neveljünk ki" cégcsoportokat és ipari képességeket létrehozó vállalatbirodalmakat, melyek képesek külföldön is terjeszkedni, mint hogy minket vásároljanak fel kilóra.
Te nem vagy európai! Ez amit ide leírtál, maga az esszenciális hitleri náczimus. Nem gondolsz bele, hogy ötvvven évvel le vagyunk maradva és különben mindent is elloptak eddig? A helikopterek, ahogy megérkeztek, egyből egy MÉH telepen landoltak és már flexelték is szét őket. Gondolhatod mi lesz egy egész gyárral! :D :D :D :D :D :D