[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 645
113
Ez így tulajdonképpen C-130 vagy A400M vag KC-390. Sokan mondták már hogy KC-390-et akar a Honvédség. De ott nem rég jelentették be hogy csúszík a program 1 évet, a brazilok is később kapják meg az első gépüket. Azért a szomszédos országokba KC390-nel járni mert nincs kisebb, valahol kicsit vicces és megalomániára utal.... De majd a fő szempont, az éppen aktuális politikai helyzet eldönti, hogy mit és honnan szereznek be.
Van még egy fontos szempont:
"nagyobb méretű technikai eszközöket vehetnek fedélzetükre, és képesek azokat deszantolni"
Szerintem ez alatt 8x8-at értenek. Khm.
2007-defense-and-government-embraer-day-2007-22-728.jpg
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Zhord Gabi és Én is azokból az információkból indulunk ki, amit a katonai vezetők mondanak, illetve amit velünk közölnek (és persze amit le is írhatunk, amit nem nyilvános, azt nem írhatjuk le.).
A "rámpás" csapatszállító repülőgépnél az Alenia és a CASA típusok azok amelyek valószínsíthetőek, Igen a bazil KC390 is képben van, de éppen az egyetlen proto miatt még évek telnek el a sorozatgyártásig, és nincs csak egyetlen ANCSA.. A cseheknél is problémás a rendszerbe állítása ezért, pedig ahogy írtam, Ők benne vannak a fejlesztésben és a részegységek gyártásában.
Használt,új C-130 valószínűleg nincs a képben (bár Trump felé közeledés során, a politika sok mindent kitalálhat, felülírva a katonai érdekeket). A C130 jó lenne a Gripenek expedíciós használatához. Az A400M szintén nem játszik, ez a gép üzemeltetés és bekerülési összeg szempontból is irreálisan drága, ráadásul hadászati szállító repülőgép amelyre nincs szükségünk (a tankerképeség pedig szintén próbaszinten van, nincs róla egyetlen üzemeltetőnél sem hír, hogy használnák majd ilyen téren (a gallok is beszereznek új tankereket, a németeknek is van MRTT.

Előzőleg írtam, hogy a törökök 2018-ban rendszeresítik a tankereiket. Nos igen már leszállítottak 1-et belőlük, ha jól tudom, de ez még nem képesség.. Az majd 2018-ban lesz,,
Az AIM-7-et elirtam, perze AIM-9 de kvázi mindegy, mert éppen nincs Sidewinderünk, a KESZI is AMRAAM-mal repül.. Remélem hamarosan IRIS-T lesz üzemidő hosszabbított AIM-9 helyett..
LGBU - igen dobtunk Visdelben. Igen magyarországon 1x volt propagandacélból emelve gyakorló bombákkal eddig Griff géppár. Ugyanakkor xxxx parancsnok azt mondta, hogy tervezik a rendszeres repüléseket ejtőlőszerrel (sajnos így is hívják a bombákat, mégha furcsa is), ez sajnos eddig nem valósult meg (Miért??? ezt nem tudom, nem kaptunk rá választ).
Benkő szárazföldi katona. Azt mondja amit a szakértők leírnak neki. És nyakába vartak egy zsírfejű kommiszárt (név nélkül).
Én elég sokba fogadnák, hogy nem lesz tankerképességű szállító repülőgépünk, sem tankerünk.
Azok az országok (szingapur, Izrael stb). teljesen más geopolitikai és katonapolitikai helyzetben vannak. Izraelnek kell hosszú távú csapásmérő képesség, Szingapur pedig óriási tengeri területei felett is rendelkeznie kell bevetésre alkalmas repülőgépekre, és ehhez szükséges a tankerképesség..
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 453
113
Szingapúrnak pontosan akkora tengeri területe van, mint a Balaton (600nkm).
Mint Délkelet Ázsia hajózási gócpontja, mennyire terjednek ki az érdekei? Nem véletlenül van akkora légiereje, hogy a felét sem tartja otthon állandóan, olyan apróságokkal, mint F-15.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Zhord Gabi és Én is azokból az információkból indulunk ki, amit a katonai vezetők mondanak, illetve amit velünk közölnek (és persze amit le is írhatunk, amit nem nyilvános, azt nem írhatjuk le.).
A "rámpás" csapatszállító repülőgépnél az Alenia és a CASA típusok azok amelyek valószínsíthetőek, Igen a bazil KC390 is képben van, de éppen az egyetlen proto miatt még évek telnek el a sorozatgyártásig, és nincs csak egyetlen ANCSA.. A cseheknél is problémás a rendszerbe állítása ezért, pedig ahogy írtam, Ők benne vannak a fejlesztésben és a részegységek gyártásában.
Használt,új C-130 valószínűleg nincs a képben (bár Trump felé közeledés során, a politika sok mindent kitalálhat, felülírva a katonai érdekeket). A C130 jó lenne a Gripenek expedíciós használatához. Az A400M szintén nem játszik, ez a gép üzemeltetés és bekerülési összeg szempontból is irreálisan drága, ráadásul hadászati szállító repülőgép amelyre nincs szükségünk (a tankerképeség pedig szintén próbaszinten van, nincs róla egyetlen üzemeltetőnél sem hír, hogy használnák majd ilyen téren (a gallok is beszereznek új tankereket, a németeknek is van MRTT.

Előzőleg írtam, hogy a törökök 2018-ban rendszeresítik a tankereiket. Nos igen már leszállítottak 1-et belőlük, ha jól tudom, de ez még nem képesség.. Az majd 2018-ban lesz,,
Az AIM-7-et elirtam, perze AIM-9 de kvázi mindegy, mert éppen nincs Sidewinderünk, a KESZI is AMRAAM-mal repül.. Remélem hamarosan IRIS-T lesz üzemidő hosszabbított AIM-9 helyett..
LGBU - igen dobtunk Visdelben. Igen magyarországon 1x volt propagandacélból emelve gyakorló bombákkal eddig Griff géppár. Ugyanakkor xxxx parancsnok azt mondta, hogy tervezik a rendszeres repüléseket ejtőlőszerrel (sajnos így is hívják a bombákat, mégha furcsa is), ez sajnos eddig nem valósult meg (Miért??? ezt nem tudom, nem kaptunk rá választ).
Benkő szárazföldi katona. Azt mondja amit a szakértők leírnak neki. És nyakába vartak egy zsírfejű kommiszárt (név nélkül).
Én elég sokba fogadnák, hogy nem lesz tankerképességű szállító repülőgépünk, sem tankerünk.
Azok az országok (szingapur, Izrael stb). teljesen más geopolitikai és katonapolitikai helyzetben vannak. Izraelnek kell hosszú távú csapásmérő képesség, Szingapur pedig óriási tengeri területei felett is rendelkeznie kell bevetésre alkalmas repülőgépekre, és ehhez szükséges a tankerképesség..

Ugyanezt mondom én is, hogy hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy amit az újságírók leírnak az úgy lesz, pedig ti sem vagytok tökéletesen informálva vagy esetleg szándékosan félre vagytok vezetve a nagy titkolózásban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 645
113
Hát nem igazán. Fő problémájuk ugyanaz mint a görögöknek vagy nekünk egy viszonylag kis terület felett kell fenntartani a gépeket minnél tovább! Ez az ő esetükben egy magyar megyényi terület.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Mint Délkelet Ázsia hajózási gócpontja, mennyire terjednek ki az érdekei? Nem véletlenül van akkora légiereje, hogy a felét sem tartja otthon állandóan, olyan apróságokkal, mint F-15.
Hát nem igazán. Fő problémájuk ugyanaz mint a görögöknek vagy nekünk egy viszonylag kis terület felett kell fenntartani a gépeket minnél tovább! Ez az ő esetükben egy magyar megyényi terület.

Már boccs, de marhaság.
Egy F-15S szerinted full feltöltve mennyi ideig marad a levegőben őrjáratra, mégha tökig van légiharc rakétákkal?
9 tankergépük van (+5 MRTT-t rendeltek) 100 F-15/F16 multirole harci repülőgéphez. Ennyi kell a Balaton, vagy egy megye védelmére??
Szingapur mint délkelet ázsiai hajózási központ, éppen a Szingapuri szoros és Dél-Kínai tengeri utak védelme, illetve feletti uralma érdekében tart annyi gépet és utántöltőt amennyit. (igen annyi gépe van, hogy egy része külföldön állomásozik.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 645
113
Annyi kell, hogy erősebbek legyenek, mint a szomszédaik minôségre és olykor darabra is. A méret nem számít!

Nincs olyan, hogy arányos gyengeség, mert az hazaárulás. Erő és fölény van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Zhord Gabi és Én is azokból az információkból indulunk ki, amit a katonai vezetők mondanak, illetve amit velünk közölnek (és persze amit le is írhatunk, amit nem nyilvános, azt nem írhatjuk le.).
A "rámpás" csapatszállító repülőgépnél az Alenia és a CASA típusok azok amelyek valószínsíthetőek, Igen a bazil KC390 is képben van, de éppen az egyetlen proto miatt még évek telnek el a sorozatgyártásig, és nincs csak egyetlen ANCSA.. A cseheknél is problémás a rendszerbe állítása ezért, pedig ahogy írtam, Ők benne vannak a fejlesztésben és a részegységek gyártásában.
Használt,új C-130 valószínűleg nincs a képben (bár Trump felé közeledés során, a politika sok mindent kitalálhat, felülírva a katonai érdekeket). A C130 jó lenne a Gripenek expedíciós használatához. Az A400M szintén nem játszik, ez a gép üzemeltetés és bekerülési összeg szempontból is irreálisan drága, ráadásul hadászati szállító repülőgép amelyre nincs szükségünk (a tankerképeség pedig szintén próbaszinten van, nincs róla egyetlen üzemeltetőnél sem hír, hogy használnák majd ilyen téren (a gallok is beszereznek új tankereket, a németeknek is van MRTT.

Előzőleg írtam, hogy a törökök 2018-ban rendszeresítik a tankereiket. Nos igen már leszállítottak 1-et belőlük, ha jól tudom, de ez még nem képesség.. Az majd 2018-ban lesz,,
Az AIM-7-et elirtam, perze AIM-9 de kvázi mindegy, mert éppen nincs Sidewinderünk, a KESZI is AMRAAM-mal repül.. Remélem hamarosan IRIS-T lesz üzemidő hosszabbított AIM-9 helyett..
LGBU - igen dobtunk Visdelben. Igen magyarországon 1x volt propagandacélból emelve gyakorló bombákkal eddig Griff géppár. Ugyanakkor xxxx parancsnok azt mondta, hogy tervezik a rendszeres repüléseket ejtőlőszerrel (sajnos így is hívják a bombákat, mégha furcsa is), ez sajnos eddig nem valósult meg (Miért??? ezt nem tudom, nem kaptunk rá választ).
Benkő szárazföldi katona. Azt mondja amit a szakértők leírnak neki. És nyakába vartak egy zsírfejű kommiszárt (név nélkül).
Én elég sokba fogadnák, hogy nem lesz tankerképességű szállító repülőgépünk, sem tankerünk.
Azok az országok (szingapur, Izrael stb). teljesen más geopolitikai és katonapolitikai helyzetben vannak. Izraelnek kell hosszú távú csapásmérő képesség, Szingapur pedig óriási tengeri területei felett is rendelkeznie kell bevetésre alkalmas repülőgépekre, és ehhez szükséges a tankerképesség..

Az stimmt, hogy nyolc és fél hónapja már 2018 van? :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
Lehet, hogy én vakultam meg...
Ez török KC-135...
6.jpg


Ettől függetlenül az A319-ből tanker csinálást kicsit meredeknek érzem én is, bár hasznossága lenne. Kettőnél több Griffet nem kéne vele tankolni soha, mert reálisan ekkora méretű CAP-et tudnánk hoszabb távon kiszolgálni...


Kicsit én is elvesztettem a fonalat... milyen tankert szereznek be a törökök 2018-ban? Vagy az érkező A400M-eket kezdik el tankerként is használni?


(Épp most érkezik Ferihegyre két RAF A400M. Furcsa hogy egyik Bulgária felől jött, a másik Angliából és mindkettő itt száll le egyszerre.)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

senki

Active Member
2018. július 27.
304
229
43
Érdekes eszmefuttatást olvastam itt az új gépekről, tanker meg miegymás. Én beérném azzal, hogy azt látom, hogy KATONÁKAT SZÁLLÍT valahonnan, valahova.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 632
5 355
113

Benkő mondta... Jaaj, helitendert is szajkózták évekig, aztán mindenféle cerseny nélkül lett H145? Ennyire kell hinni a belebegtetett tenderben...
Zord csak egy újságíró, nem kell mindent elhinni neki, lâsd Terminátor posztját. Ráadásul mindig voltak főnökei, eddig ellenzék, most eléggé úgy tűnik, hogy kormáypárt térfélre igazol... Amúgy olvasom őt, ugyanezzel a nicknévvel, ha nem tűnt fel, nem nekem kell többet olvasnom... :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Lehet, hogy én vakultam meg...
Ez török KC-135...
6.jpg


Ettől függetlenül az A319-ből tanker csinálást kicsit meredeknek érzem én is, bár hasznossága lenne. Kettőnél több Griffet nem kéne vele tankolni soha, mert reálisan ekkora méretű CAP-et tudnánk hoszabb távon kiszolgálni...
Namégegyszer,mert mindenki specializált tankerben gondolkodik,mig én egy tanker képességel is rendelkező gépröl irok.Ez ugyanaz a szint,mint amikor a Tornadó/A4/F18/Szu24 hasa alá függesztik a tankolókonténert,és képes vele üzemanyagot adni a másiknak.Ettöl még nem lesz dedikált tankergép.Marad ugyanaz az utasszállitó,csak kap egy plusz-és szerintem igencsak hasznos- képességet.Bár én továbbmennék az átalakitással,és tehertérajtóval is ellátnám,hogy logisztikai szállitásoknál praktikussabb,használhatóbb legyen.Végeredményben kapnánk egy C40 Clipper jellegű gépet,némi légiutántöltő képességgel.A319bol tervezték a tengerészeti járörgépátépitést,ami rendelkezik szárnyalatti függesztővel-vagyis megvan minden szükséges technológia késszen.
27231031140_e7eb7ee974_m.jpg

C4020Clipper20AAR.jpg

4-Image-04-16.jpg

getAsset.aspx
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
A319-ből értelmetlen multirole tankert fejleszteni. Ezért nem fejlesztette az Airbus sem. (hanem nagyobb méretű típusváltozatot). A tengerészeti járőrt sem fejlesztették, helyette ott a cégcsoport CASA 235/295 repülőgépe amelyből bár turboprop, de megvan a képesség..
Felesleges erőlködni olyanon amire nincs szükség és nem optimális megoldás. Akárhogy is csúrjük, csavarjuk az egyszázados, (és talán jövőben 2 százados - bár a L-39NG nem utántötlhető, és rossz választás) harci légierő részére a tanker-kapacítás biztosított nemzetközi együttműködésben + ha a csehek a CASA mellé mégis beszereznek KC390-et akkor talán még abba is beszállhatunk.. A beszerzett használt utasszállító A319 átalakítása teljesen felesleges költséges megoldás lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
.
Megírta hogy....

- elektronikai felderítő is lesz a Falcon -> aztán leírta hogy csak ő szeretné ezt és mindenki félreértette a fogalmazását
- megkezdődtek a bombahordozásos gyakorlások -> aztán bevallotta hogy csak az Aeromagazinnak volt fotózás, egyszeri eset volt
- megírta hogy már alkalmasak a Gripenek a bombázásra -> aztán később megírta hogy gyerekkori haverja, Simicskó nem mondott neki igazat
- szinte minden szóba kerülő helikoptertípusról (UH1, Aw139, UH60, új orosz helikopterek stb) megírta hogy ezek vételét fogja bejelenteni a kormány, aztán mégsem így lett
- ...

Attól hogy hallott valamit vagy mondtak neki valamit, még nem biztos, hogy valami úgy van vagy úgy lesz, ahogy ő megírta.
A Falcont tenyleg nem irta, es tenyleg csak azok ertettek felre akiknek gondjuk volt a szovegertessel. Bar az igaz, hogy neha mondattani hibakat vet, de akkor pont nem irta rosszul, csak paran rosszul ertettek. A Gripenek meg azota mar voltak bombazni, nem?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 645
113
Két Gripen százados:
"A Gripen rendelkezésre áll, napirenden van a második század technikájának a beszerzése is – mondta Orosz Zoltán altábornagy a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese a veszprémi LEP- CSRP Törzstalálkozón.

Az altábornagy veterán társait köszöntötte a 10 éves Légierő Parancsnokság és Csapatrepülő Parancsnokság Törzstalálkozón, ahol ismertette velük a légierő és légtérvédelem aktuális helyzetét is, ekkor jelentette ki a Gripen flotta rendelkezésre állásának ténye mellett azt is, hogy napirenden van, a vezérkar tervezi, tervekkel rendelkezik egy második Gripen század technikai eszközeinek beszerzésére."
http://lhsn.hu/tervben-a-masodik-gripen-szazad/