1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

Azért szerintem függ attól is hogy ki gyártja azt a gránátot orosz vs 60 as évekbeli kopintás il sztem közben az oroszok se 60 as években maradtak le ami megy a gránátba töltetként. Egyébként lehet hogy nehezebb egy tandemfejes töltet de 200-300 méterről sírva nyitna fel egy Patriát ha nincs agyon védelmezve. Pláne ha modernebb töltettel il hajtással raknák meg azt a gránátot.
    Nem kell temetni az rpg. A fejeket kell hozzá modernizálni. Egyébként themobar,repesz il modern fejlesztésű tandem fejel még a mai napig is elmenne. Olcsó másodvonalas fegyvernek.

DTheo, fip7, silurusglanis and 2 others like this.
  2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Számomra a négercsók sem az
    :D

3. Negan

Negan Well-Known Member

Hát az RPG sorozat már az RPG32nél jár.De az RPG-7 is köszöni szépen,jol van.És gyártásban.Kézi HSNvetők AK-ja-örök darab
    A tandem fej azért jókora darab.Az RPG29 robbanófeje a 7hez igazitva.Nagy,és rövidebb a lőtávja.Viszont Abramsot is lőttek ki RPG29sel.
    Szerintem a CG és az RPG-7 kicsit más kategória.És megférnek egymás mellet.CG a hivatásosok raj/szakasz támogató fegyvere,mig az öreg RPG-7 a területvédelem egyszerűen kezelhető,olcsó eszköze lehetne.

bel, fip7, alfa74 and 4 others like this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Itt már többször le lett írva, de akkor mégegyszer:
    Az RPG rakéta, míg a CG hátrasiklásnélküli löveg. Az előbbi esetében a szél okozta hatás felerősödik, ezért ilyen időben romlik a fegyver pontossága. Az utóbbi esetében a "meghajtás" már a csőben lezajlik, ezért a szélre kevésbé érzékeny.
    Ez utóbbit a mai napig fejlesztik: új cső, új iránzás, új lőszerek. Az RPG-re ez kevésbé igaz. Vannak új lőszerek, de kb ennyi.

rudi, fedett_mókus, DTheo and 3 others like this.
  5. bel

bel Member

Szia,

A gyakorlo RPG 7.62x39-es (vagyis normal AK) loszert tuzel, itt barki kiprobalhatja.

Bel

6. dudi

dudi Well-Known Member

Puskalőszert tüzel (7,62x54R) nem pedig közteslőszert (7,62x39).

bel likes this.
  7. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A szélérzékenységet a stabilizáló szárnyak és a viszonylag kis sebesség kombinációja okozza.

bel likes this.
  8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Igazság szerint a kettő együtt. Mármint a repülés közbeni rakéta hajtás, és a rakéta hátsó részén lévő stab. szárnyak hatására együttesen.
    A stab. szárnyak kinyílásával, az oldalszél a rakéta hátuljára erősebben hat. Maga rakéta befordul a szélirányával ellentétesen.
    Egy puska lövedékek esetén ez nem jelent problémát, mivel a gyorsító erő repülés közben már nem hat rájuk, ráadásul a hosszuk nem annyival nagyobb az átmérőjüknél, mint az PG rakétánál. Ez utóbbi azért fontos, mert egyrészt messzebb van a rakéta függőleges tengelyétől a rakéta eleje és vége, valamint a stabilizátor szárnyak. Ezáltal nő az erőkar amin a szél nyomása hat. Illetve a stab. szárnyak is plusz felületet adnak, amivel nő a szél oldal irányú hatása.

Tulajdonképpen a hagyományos lövedék saját inercia rendszerében végig egyenesen repül csak hát körülötte a levegő mozog. Így a saját inercia rendszere is.
    Ez arányaiban rövid lövedék esetén minimális instabilitást okoz, amit a huzagolás okozta perdülettel lehet kompenzálni. Tehát becsapódáskor nagyjából csak a szél oldalirányú nyomása hat rá emiatt a szél "hajtási" irányában fog eltérni a céltól. Egyszerűbben sodródik. Balról érkező szél esetén jobra tér el a lövedék.

A rakéta esetén, ha nem lenne megpörgetve akkor repülés közben a szél hatására instabillá válna és elkezdene vízszintes tengelye (majd pedig minden tengelye) körül forogni. És gyakorlatilag véletlenszerű röppályát fog leírni, irányítatlanul.

Ugyan ez lenne érvényes a hagyományos nyíllövedék esetén is, csak ott sokkal kisebb lenne az eltérés az eredeti iránytól, ha nem lenne megpörgetve.

A rakéta hajtású megpörgetett lövedék (PG-7) esetében viszont a szél nyomása ellenére a hossztengely körüli forgás miatt stabil lesz a röppálya, csak a menet közbeni befordított test kap egy:
    - a szél hatásánál sokkal nagyobb,
    - azzal ellenkező irányú hatást,
    - mégpedig a repülés irányától eltért hossztengelyre ható erőhatást (a rakétahajtómű tolása), aminek eredője pont a széllel ellentétes vektorú lesz.

Nyilvánvaló, hogy túl zavarosan írtam le. Ennél van egy sokkal egyszerűbb is:
    Gyakorlatilag a szél ad a rakétának egy nem rendesen kiforgatott PIT-manővert, ami annak hatására új irányba fog továbbrepülni.

Nagyon kerestem specifikus RPG topicot, de nem találtam, úgyhogy itt hagyom.:oops::rolleyes:

9. megazez

megazez Well-Known Member

Akkor van 7,62x39-es is

dudi likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Itthon puskalőszeres volt.

11. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fishbed, Luthero, bel and 2 others like this.
  12. pöcshuszár

Na én sem téptem volna a pofám, ha ezt hirtelen megtalálom. :D

13. bel

bel Member

Szia,

Akkor ti nem PUS-7-t hasznaltatok?

Bel

14. dudi

dudi Well-Known Member

?

15. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

@bel minden tiszteletem de ha még egyszer aláírod a kommentedet mikor ott van a profilod a szöveg mellet, sikítok:mad:

16. bel

bel Member

Szia,

A #285-os hozzaszolasban PUS-7 kiprobalasi lehetoseget linkeltem, a #293-as hozzaszolasban pedig a PUS-7 gyari bemutato oldalat linkeltem.
    Mindket helyen 7.62x39-es loszert irnak (az elso helyen biztos helyesen).

HPASP videojaban sajnos nem tudom egyertelmuen megallapitani, hogy milyen loszer szerepel (noha latszik 7:29-kor a talpa).

Mivel szerinted ti nem 7.62x39-es loszert hasznaltatok, ezert felmerult bennem, hogy nem PUS-7-t, hanem valami mast hasznal az MH, ami logikusan feloldana az ellentmondast.

17. pöcshuszár

Pedig én már kezdtem megszokni....:)

Ocses and L.O.B like this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Előfordulhat,hogy magyar gyártmány volt és ez a különbség oka(és soha nem fogom már megtanulni,hogy nem PUZ-7 hanem PUS -7...).

bel likes this.
  19. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Mert PUSz-7 a becsületes neve, és M43-as köztes lőszerrel üzemel.
    :D

fishbed and bel like this.
  20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Vót má?

Luthero likes this.

Ezen oldal megosztása