[HUN] Embraer KC-390 Millennium

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
13 991
113
Műteni nem a repülőgépen fogják, ilyen jellegű sérültek / beteget szállítását stabil állapotban illik, legalábbis ekkora távolságra.
Hat, ez katonai celu is, szoval ez biztosan critical ICU level, ami advanced life support, az altalaban kepes eletmento muteti beavatkozasra is, ha szukseges.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 648
951
113
Hat, ez katonai celu is, szoval ez biztosan critical ICU level, ami advanced life support, az altalaban kepes eletmento muteti beavatkozasra is, ha szukseges.
Sterilitásról, ROLE fokozatokról hallottál már?
ALS sem műtétet jelent. Az ICU az intenzív osztályt jelent, az pedig arra van, hogy az állapotot megtartani, javítani tudják a szállítás alatt. Nem véletlen van 1 olyan helység aminek az a neve, hogy műtő. Lehet neked akármilyen szupercsillagszinted is. Repülés közben valószínűleg senki sem fog és a repülőn sem. Mivel a repülőgép mozog és bármikor lehet légörvény ..stb, a műtétek során pedig éles STERIL tárgyakat szokás használni, STERIL körülmények között. Ez a gép reptérről fog üzemelni, nem a harcmezőre fog leszállni és onna kórházba vinni.

Ez egy szállítóeszköz, nem pedig elsődleges beavatkozó.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
13 991
113
Sterilitásról, ROLE fokozatokról hallottál már?
Sot, csaladtag is volt, koszi szepen, sajnos tobbet tudok roluk, mint a legtobb atlagember.

ALS sem műtétet jelent.
Konkretan military eseteben azt. Itt nem labtoresekrol beszelunk, hanem csonkolt vegtagokrol, szetlott szervekrol stb.

Az ICU az intenzív osztályt jelent, az pedig arra van, hogy az állapotot megtartani, javítani tudják a szállítás alatt. Nem véletlen van 1 olyan helység aminek az a neve, hogy műtő. Lehet neked akármilyen szupercsillagszinted is. Repülés közben valószínűleg senki sem fog és a repülőn sem. Mivel a repülőgép mozog és bármikor lehet légörvény ..stb, a műtétek során pedig éles STERIL tárgyakat szokás használni, STERIL körülmények között. Ez a gép reptérről fog üzemelni, nem a harcmezőre fog leszállni és onna kórházba vinni.
Egyreszt nem repules kozben - logikusan -, masreszt ha nincs mas megoldas, egeszen biztosan megprobaljak.
Ami ROLE minositest illeti, ennek semmi koze hozza. Ez nem polgari ambulancia, ertsd meg.
Mas a kovetelmeny, mas az egesz rendszer.
Hogy konkret peldaval eljek, itt egy magyar egysegnek egy tavoli helyen max szovetseges korhaz lehet az opcio legkozelebb, avagy ez az egyseg.

A magyart nem ismerem, de a US Army tipikusan minimum egy korhazhajot uzemeltet minden konfliktus kozeleben akkor, ha nem lehetseges direkt field hospitalt felallitani.
A US Army Medical Center of Ecellence oldalan elerheto Levels of Medical Care az elso oldalan hangsulyozza, hogy ennek semmi koze a civil rendszerhez:

There are five levels of care (also known as “roles”), previously referred to as echelons by NATO and ABCA (USA, Britain, Canada, Australia) countries. Levels should not to be confused with American College of Surgeons use of the term in US trauma centers.


Ebben, ahogy feljebb emlitettem, mar Level II is kepes muteti beavatkozasokra, ez hdo-szintu (magyarra forditva dd szinten kepzeljuk el, ugye.)
Ez a szint 100% mobil, es nemhogy surgical, de egeszen meglepo egyeb beavatkozasokra is kepes az amerikai eroknel.

Namarmost a MH sehol nem lesz ilyen szintu, ez egyertelmu, de ha megnezed ezt a full ICU rendelest, szemomra eleg egyertelmuen kitunik, hogy nagyon is okosan a magyar katonai tervezok a Level II egy miniaturizalt verziojat celoztak meg, a kulonbozo haderonemeknel felsorolt kepessegekbol valamifele minimumot - par dolog a Level II alol, onkenyesen kivalasztva:


Level II
  • Increased medical capability and limited inpatient bed space.
  • Includes basic primary care, optometry, combat operational stress control and mental health, dental, laboratory, surgical (when augmented) and X-ray capability.
  • 100% mobile.
  • Each service has a slightly different unit at this level.

    Army.
    (...)
  • Forward Surgical Team (FST).
    • Continuous operations for up to 72 hours.
    • Life-saving resuscitative surgery, including general, orthopedic, and limited neurosurgical procedures.
    • 20-person team with 1 orthopedic and 3 general surgeons, 2 nurse anesthetists, critical care nurses and technicians.
    • The supporting medical company must provide logistical support and security. (Doctrinally, the FST is collocated with a Medical Company.)
    • ~1,000 sq ft surgical area.
    • Can be chem/bio protected.
    • Operational within 1 hour of arrival at the supported company.
    • May be transported by ground, fixed wing, or helicopter; some fleet surgical teams (FSTs) are airborne deployable.
  • (...)
Air Force.
  • Mobile Field Surgical Team (MFST)
    • 5-person team (general surgeon, orthopedist, anesthetist, emergency medicine physician, and OR nurse/tech
    • 10 life/limb saving procedures in 24–48 hours from five backpacks (350 lb total gear).
    • Designed to augment an aid station or flight line clinic.
    • Not stand alone, requires water, shelter of opportunity, communications, among other things.
    • Integral to remainder of Air Force (AF) Theater Hospital System.
  • Small Portable Expeditionary Aeromedical Rapid Response (SPEARR) team
    • 10-person team: 5-person MFST, 3-person CCATT (see Chapter 4, Aeromedical Evacuation) and a 2-person preventive medicine (PM) team (flight surgeon, public health officer).
    • Stand alone capable for 7 days, 600 sq ft tent.
    • 10 life/limb saving procedures in 24–48 hours.
    • Designed to provide surgical support, basic primary care, post-op critical care, and PM for early phase of deployment.
  • (...)

Navy.
  • (...)
USMC.
  • (...)




Ez egy szállítóeszköz, nem pedig elsődleges beavatkozó.
Dehogynem az, csak nem primary care szinten ertve az elsodlegest, hanem first-response forditasban. Egy ICU unitot rendeltek hozza, ami logikusan nem belfoldi hasznalatra van tervezve (helikopteres szolgalat sokkal gyorsabb es helybe megy), hanem vilagvegi helyszinre, ahonnan orakig jonne haza. Ha addig amputalni kell, akkor amputalni fognak, ha ugy marad eletben.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 648
951
113
@acorn

Mégegyszer: Ez a gép soha sem lesz elsődleges beavatkozó / ellátó és az elsődleges ellátásban nem lesz szerepe.

Teljesen mindegy, hogy civil vagy katonai ellátásról beszélünk, akkor is külön van a primer és secunder ellátás / szállítás. Ez a gép sehogy sem lehet primer (ha meg igen, akkor ott hatalmas bajok vannak).

Egyrészt, minden olyan területen ahol kint vannak a katonák, főleg messze .. ott szükséges az eü. háttér. Amit vagy civil vagy katonai eü. intézmény biztosít. Katonai részről meg kb. teljesen mindegy, hogy szövetséges vagy saját, de elvileg itthon is van ROLE 1-2 képesség. Amit adott esetben az elején ez a gép kivihet. Semmi másra nem lesz jó ez a gép, mint a szállításra.

Már csak azért is , mert ez a gép kizárólag reptérre tudna first response lenni , de ugye ott is megvan a megfelelő háttér. Attól, hogy intenzív terápiás ellátást biztosít még nem lesz "first-response", first response is a földi egység vagy helikopter lesz.

Tehát konfliktus zónában a sérültet helyszíni ellátás után elviszik az ellátó intézménybe, ahol a lehetőségekhez mérten ellátják és majd ha szükséges onnan fogják hazaszállítani és igen, ha kell akkor intenzíves háttérrel (ezért lesz ICU) nem pedig azért, mert ez a gép kirepül és leszállás után a fedélzetén fognak olyan beavatkozást csinálni. Ráadásul biztos vagyok benne, hogy ennek a gépnek az átalakítása nem 40 perc lesz, utána még ott van a repülési idő is.

Másfelől teljesen mindegy, hogy ROLE vagy civil ambulancia, olyan mértékű beavatkozásnál sterilitás kötelező. Amúgy sincs sok értelme életmentő beavatkozást végezni, ha 2-3 hét múlva szepszisbe ugyanúgy belehal és ez teljesen mindegy, hogy military vagy civil. Harmadrészről pedig a katonai bíróság is biztosan szívesen hallgatja majd a doki beszámolóját, hogy: "Hát igen a földön, tábori kórházi körülmények között is ellehetett vona látni, nagyobb háttérrel, de időnyereség miatt meg, hogy fasza hero legyek ezért repülés közben műtöttem, aztán a légörvény miatt vágtam el az artériát, amit nem sikerült megfogni, ezért a katona belehalt. Ja de nem vagyok felelős, hős vagyok."
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
13 991
113
@acorn

Mégegyszer: Ez a gép soha sem lesz elsődleges beavatkozó / ellátó és az elsődleges ellátásban nem lesz szerepe.

Teljesen mindegy, hogy civil vagy katonai ellátásról beszélünk, akkor is külön van a primer és secunder ellátás / szállítás. Ez a gép sehogy sem lehet primer (ha meg igen, akkor ott hatalmas bajok vannak).

Egyrészt, minden olyan területen ahol kint vannak a katonák, főleg messze .. ott szükséges az eü. háttér. Amit vagy civil vagy katonai eü. intézmény biztosít. Katonai részről meg kb. teljesen mindegy, hogy szövetséges vagy saját, de elvileg itthon is van ROLE 1-2 képesség. Amit adott esetben az elején ez a gép kivihet. Semmi másra nem lesz jó ez a gép, mint a szállításra.

Már csak azért is , mert ez a gép kizárólag reptérre tudna first response lenni , de ugye ott is megvan a megfelelő háttér. Attól, hogy intenzív terápiás ellátást biztosít még nem lesz "first-response", first response is a földi egység vagy helikopter lesz.

Tehát konfliktus zónában a sérültet helyszíni ellátás után elviszik az ellátó intézménybe, ahol a lehetőségekhez mérten ellátják és majd ha szükséges onnan fogják hazaszállítani és igen, ha kell akkor intenzíves háttérrel (ezért lesz ICU) nem pedig azért, mert ez a gép kirepül és leszállás után a fedélzetén fognak olyan beavatkozást csinálni. Ráadásul biztos vagyok benne, hogy ennek a gépnek az átalakítása nem 40 perc lesz, utána még ott van a repülési idő is.

Másfelől teljesen mindegy, hogy ROLE vagy civil ambulancia, olyan mértékű beavatkozásnál sterilitás kötelező. Amúgy sincs sok értelme életmentő beavatkozást végezni, ha 2-3 hét múlva szepszisbe ugyanúgy belehal és ez teljesen mindegy, hogy military vagy civil. Harmadrészről pedig a katonai bíróság is biztosan szívesen hallgatja majd a doki beszámolóját, hogy: "Hát igen a földön, tábori kórházi körülmények között is ellehetett vona látni, nagyobb háttérrel, de időnyereség miatt meg, hogy fasza hero legyek ezért repülés közben műtöttem, aztán a légörvény miatt vágtam el az artériát, amit nem sikerült megfogni, ezért a katona belehalt. Ja de nem vagyok felelős, hős vagyok."
Te egyaltalan elolvastad amit ideztem...?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 981
5 302
113
Sot, csaladtag is volt, koszi szepen, sajnos tobbet tudok roluk, mint a legtobb atlagember.


Konkretan military eseteben azt. Itt nem labtoresekrol beszelunk, hanem csonkolt vegtagokrol, szetlott szervekrol stb.


Egyreszt nem repules kozben - logikusan -, masreszt ha nincs mas megoldas, egeszen biztosan megprobaljak.
Ami ROLE minositest illeti, ennek semmi koze hozza. Ez nem polgari ambulancia, ertsd meg.
Mas a kovetelmeny, mas az egesz rendszer.
Hogy konkret peldaval eljek, itt egy magyar egysegnek egy tavoli helyen max szovetseges korhaz lehet az opcio legkozelebb, avagy ez az egyseg.

A magyart nem ismerem, de a US Army tipikusan minimum egy korhazhajot uzemeltet minden konfliktus kozeleben akkor, ha nem lehetseges direkt field hospitalt felallitani.
A US Army Medical Center of Ecellence oldalan elerheto Levels of Medical Care az elso oldalan hangsulyozza, hogy ennek semmi koze a civil rendszerhez:

There are five levels of care (also known as “roles”), previously referred to as echelons by NATO and ABCA (USA, Britain, Canada, Australia) countries. Levels should not to be confused with American College of Surgeons use of the term in US trauma centers.


Ebben, ahogy feljebb emlitettem, mar Level II is kepes muteti beavatkozasokra, ez hdo-szintu (magyarra forditva dd szinten kepzeljuk el, ugye.)
Ez a szint 100% mobil, es nemhogy surgical, de egeszen meglepo egyeb beavatkozasokra is kepes az amerikai eroknel.

Namarmost a MH sehol nem lesz ilyen szintu, ez egyertelmu, de ha megnezed ezt a full ICU rendelest, szemomra eleg egyertelmuen kitunik, hogy nagyon is okosan a magyar katonai tervezok a Level II egy miniaturizalt verziojat celoztak meg, a kulonbozo haderonemeknel felsorolt kepessegekbol valamifele minimumot - par dolog a Level II alol, onkenyesen kivalasztva:


Level II
  • Increased medical capability and limited inpatient bed space.
  • Includes basic primary care, optometry, combat operational stress control and mental health, dental, laboratory, surgical (when augmented) and X-ray capability.
  • 100% mobile.
  • Each service has a slightly different unit at this level.

    Army.
    (...)
  • Forward Surgical Team (FST).
    • Continuous operations for up to 72 hours.
    • Life-saving resuscitative surgery, including general, orthopedic, and limited neurosurgical procedures.
    • 20-person team with 1 orthopedic and 3 general surgeons, 2 nurse anesthetists, critical care nurses and technicians.
    • The supporting medical company must provide logistical support and security. (Doctrinally, the FST is collocated with a Medical Company.)
    • ~1,000 sq ft surgical area.
    • Can be chem/bio protected.
    • Operational within 1 hour of arrival at the supported company.
    • May be transported by ground, fixed wing, or helicopter; some fleet surgical teams (FSTs) are airborne deployable.
  • (...)
Air Force.
  • Mobile Field Surgical Team (MFST)
    • 5-person team (general surgeon, orthopedist, anesthetist, emergency medicine physician, and OR nurse/tech
    • 10 life/limb saving procedures in 24–48 hours from five backpacks (350 lb total gear).
    • Designed to augment an aid station or flight line clinic.
    • Not stand alone, requires water, shelter of opportunity, communications, among other things.
    • Integral to remainder of Air Force (AF) Theater Hospital System.
  • Small Portable Expeditionary Aeromedical Rapid Response (SPEARR) team
    • 10-person team: 5-person MFST, 3-person CCATT (see Chapter 4, Aeromedical Evacuation) and a 2-person preventive medicine (PM) team (flight surgeon, public health officer).
    • Stand alone capable for 7 days, 600 sq ft tent.
    • 10 life/limb saving procedures in 24–48 hours.
    • Designed to provide surgical support, basic primary care, post-op critical care, and PM for early phase of deployment.
  • (...)

Navy.
  • (...)
USMC.
  • (...)





Dehogynem az, csak nem primary care szinten ertve az elsodlegest, hanem first-response forditasban. Egy ICU unitot rendeltek hozza, ami logikusan nem belfoldi hasznalatra van tervezve (helikopteres szolgalat sokkal gyorsabb es helybe megy), hanem vilagvegi helyszinre, ahonnan orakig jonne haza. Ha addig amputalni kell, akkor amputalni fognak, ha ugy marad eletben.
Az amutálást,műtétet helyben csinálják tábori kórházban még akkor is ha a gèpen ez elvileg lehetsèges,szállìtani szerintem csak stabilizált sérültet engednek,nem olyan sürgős hazahozni....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
10 314
34 989
113

#Embraer congratulates the Hungarian Air Force on its 105th anniversary. We are proud of our partnership, contributing to your multiple missions with the future deliveries of the KC-390 Millennium.
Gratulálunk a Magyar Légierőnek!
1f1ed_1f1fa.png

#WeAreEmbraer #EmbraerStories #Defense #C390 #Millennium
366970694_687577646732757_324346555934157637_n.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 692
42 124
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 692
42 124
113
Pont fordítva, én abban a színben szeretném ezt is látni, az a sötétszürke nagyon állat.
Földközelben, "földháttérben" talán tényleg jobb lehet a sötét rejtőszín (még ha szerintem "nem is szép"), de a KC magasan repül többnyire, így inkább a felhők világosabb színéhez kell igazodjon a színe hogy "rejtsen"...
A Gripen színei egész jók például...
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
929
3 392
93
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
The minister also pointed to another program under PAC: the purchase of nine C-390 Millennium planes — initially known as KC-390 — produced by Embraer, along with the development of a refueling version of the model.

“Besides its military role, the KC-390 can be used in national and international humanitarian aid actions, such as supporting public emergencies and firefighting,” he said.

The government website also mentioned plans to convert two Airbus A330 aircraft into aeromedical and aerial refueling planes.

Gondoltam áthozom ide is, hogy @formosa2 nehogy lemaradjon róla!